Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman i tworczosc jego fanow

Zaczęty przez Leon Kennedy, 22 Luty 2008, 12:01:06

Rexio

 Dla każdego coś miłego  ;) racja że Batman to prawie mieszanką wszystkiego.

franek



Show Must Go On!!!

Juby

"Niestety by? kto?, który go z?ama?"? A nie powinno by? "By? kto? kto go z?ama?"? ::)

Ogólnie nie wiem sk?d mia?e? te animacje (mo?e sam zrobi?e?? je?li tak to wygl?daj? nie?le) ale ogólnie efekt s?aby. Filmik o niczym w rytm kompletnie nie pasuj?cej muzyki z filmu Afronofsky'ego. :P

XIII

Kiedyś ta muzyczka wywała się klimatyczna ale obecnie nią wymiotuje. Chyba jest na co drugim filmiku na youtube.

franek

#214
To była taka bardziej zapowiedź moich możliwości. Fajnie że animacja się podoba, bo w moim pierwszym fan filmie z fabułą będzie taka animacja. Obydwa moje filmy są niesamowicie, psychodelicznie, beznadziejne. Sam daję sobie 0/10. Ale chodzi mi o to żeby zachęcić was do tworzenia własnych fan filmów bo to nie jest takie trudne. Wystarczy mieć pomysł na scenariusz a do filmu możecie wykorzystać animacje z gier czy urywki filmów. Juby, dzięki że mnie zbluźniłeś bo wiem jakiego błędu nie popełnię (przynajmniej będę się starał).


Show Must Go On!!!

kelen

Juby, animacje pochodzą z filmików z gry "Batman: Dark Tommorow"

franek



Show Must Go On!!!

Juby

Należą ci się podwójne brawa franek. Pierwsze ze motywację i chęci, a drugie za udaną samoocenę... Bo drugi filmik również jest beznadziejny. ;D

franek

W taki sobie owym razie ty się pochwal. Bo myślałem że drugi film będzie chociaż o ciut lepszy od pierwszego. I nie porównuj tego do produkcji Bat in The Sun. A tak w ogóle to wiesz jak trudno wymyślić scenariusz? Napisz coś na PW a ja to zrealizuje i zobaczymy jakie będą opinie.


Show Must Go On!!!

Juby

Drugi jest ciut lepszy, choć kompletnie nie trafionym pomysłem było mieszanie soundtracków Elfmana i Zimmera.

Kiedyś napisałem tu scenariusz do kontynuacji TDK (a właściwie sam prolog, jak Harley uwalnia Jokera z więzienia), więc możesz go poszukać. Aktualnie nie chce mi się nic pisać, ani nic robić. Może kiedyś się za coś wezmę i tutaj pochwale...

Roy_v_beck

A gdzie są głosy? Jakbyś dograł dubbing do filmu, to by było o wiele lepiej.

LelekPL

Cytat: franek w 31 Październik  2011, 12:47:28
To była taka bardziej zapowiedź moich możliwości. Fajnie że animacja się podoba, bo w moim pierwszym fan filmie z fabułą będzie taka animacja. Obydwa moje filmy są niesamowicie, psychodelicznie, beznadziejne. Sam daję sobie 0/10. Ale chodzi mi o to żeby zachęcić was do tworzenia własnych fan filmów bo to nie jest takie trudne. Wystarczy mieć pomysł na scenariusz a do filmu możecie wykorzystać animacje z gier czy urywki filmów. Juby, dzięki że mnie zbluźniłeś bo wiem jakiego błędu nie popełnię (przynajmniej będę się starał).

Nie chcę być nader krytyczny, ale nie była to najlepsza zapowiedź twoich możliwości. Na szczęście, jak to powiedział Juby, samoocena jest już na 11/10.
Jednak nie bardzo rozumiem logikę dalszego tworzenia tych filmów. To, że możesz wrzucić cokolwiek na youtube, nie znaczy, że powinieneś to robić, zwłaszcza jeśli nawet Tobie się to nie podoba. Poza tym trochę przeczysz samemu sobie tym, że są łatwe do zrobienia takie filmiki, a potem wychodzisz z taką samooceną, czyli jak widać nie jest to takie proste (bo w rzeczy samej nie jest, i ponownie wracam do tego co mówiłem wcześniej - to że możesz coś zrobić, nie znaczy, że powinieneś)

Co do pomysłów dla Ciebie na przyszłość, myślę, że z tworzeniem filmów z montowania zdjęć z innych źródeł daleko się nie zajdzie... zwłaszcza, jeśli chce się stworzyć 16 minutowy film o zupełnie innej fabule. Przy tej technice lepiej pozostać przy tworzeniu fałszywych 2 minutowych zwiastunów, nie robić napisów i wstawić dialogi, ewentualnie pokusić się o całkowicie bezdialogowy filmik.
Jeśli natomiast chcesz stworzyć własny film, to powinieneś sam coś nakręcić, przygotować w komputerze, zrobić w stop-motion, albo narysować, ale na pewno nie układać innej fabuły z już istniejącego materiału, bo zacznie się to wszystko bardzo szybko sypać, a efekt końcowy nigdy nie będzie zadowalający. Moim zdaniem jednak tworzenie własnego filmu w jakikolwiek sposób powinieneś pozostawić w sferze ewentualnych planów na przyszłość, gdyż jest to niewątpliwie trudne zadanie, żeby wyglądało dobrze wymaga dużej pracy, a Twoje dialogi i pomysły są póki co jeszcze koszmarne.
Mam nadzieję, że to Ci jakoś pomoże.

franek

Rysować nie umiem. Gdybym podszedł do kolegów i powiedział "Kręcimy film o Batmanie" To by mnie wyśmiali, a samemu trudno coś nakręcić.
Wiem że moge być dobry ale brakuje możliwości.


Show Must Go On!!!

Altair

Chciałem dać 10/10 za samodzielnie zrobioną animację, a tu wyszło, że Ty odpowiadasz tylko za kilka linii dialogowych. Fabuła to coś nad czym trzeba siedzieć baardzo długo i to nie po to żeby ją tylko wymyślić, oj nie. Fabuła musi być logiczna, nawet jeżeli w pewnym momencie chcesz ją wywrócić do góry nogami by zagiąć odbiorcę. Właściwie szczególnie wtedy.
Np. to co od razu rzuca się w oczy (pierwsza scena, którą pamiętam) to słowa Bullocka po tym jak Batman WEZWANY przez niego i policjantkę się zjawia. Na cholerę tekst, że nie jest on im potrzebny? Wtedy by chyba nie uruchamiali reflektora, prawda? Wiem, że to miało ukazać niechęć serdelka do nietoperza, ale raczej nie wyszło.
Język dialogów musi być odpowiedni do klimatu. Batman NIGDY by nie nazwał Jokera idiotą. Dlaczego? Bo to arcymistrz zła, który nie raz był krok przed gackiem. Czy to pasuje do szablonu idioty? Nie. Szaleniec, owszem. Nie idiota.
Możliwości nie brakuje. Istnieje wiele grup internetowych, które tworzą naprawdę fajne projekty i pomagają się rozwijać. To nie muszą być koledzy. Wystarczy je znaleźć i porozmawiać z kim trzeba.
Jeżeli czujesz, że to Twoja pasja to nie wolno tego zaniedbać tylko chwytać się wszystkich możliwych środków, aby robić to co się lubi i przede wszystkim pozyskiwać nowe umiejętności.

franek

Dzięki, podtrzymałeś mnie na duchu. Masz racje, zrobię jak trzeba.


Show Must Go On!!!