Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Uwagi na temat strony i forum

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2008, 23:24:40

Yarin

Witam serdecznie.
Chciałbym zapytać się, czy Wasze teksty są co jakiś czas albo w ogóle redagowane? Czytam kolejny tekst o złoczyńcach i widzę błędy interpunkcyjne, braki wyrazów w zdaniach.
O ile niektórzy ich nie widzą, o tyle dla niektórych, jak ja, są solą w oku :-)
Są proste narzędzie do 'naprawiania tekstów' i w sumie można to ogarnąć nie poświęcając bardzo dużo czasu.


kelen

Wiele treści dostępnych na stronie ma już 10, jak nie więcej lat, kiedy rzeczywiście z jakością mogło być różnie - część na pewno będzie kiedyś aktualizowana albo pisana od nowa, ale ze względu na charakter serwisu (non profit, po godzinach, fanowsko), nacisk jest raczej składany na tworzenie nowych. Pewnie przy potencjalnej aktualizacji serwisu do nowego wyglądu część przestarzałych rzeczy będzie robiona od nowa.

Juby

mork
Viver


^Linki dodane w profilach użytkownika = nie ma co czekać 60 dni, obaj do natychmiastowego odstrzału.

Poza tym, @Q - pisałem już o tym w innym temacie, ale Superman na cztery pory roku nie powinien być na żółto w spisie tomów WKKDC:BiZ, nie ma w nim Batmana, ani innych bohaterów Gotham.

Juby

Drodzy koledzy i koleżanko, fajnie widzieć, że kiedy nie zaglądam na forum przez kilka dni, ono żyje i ma się dobrze :) Ale proszę, trzymajmy się regulaminu i nie róbmy off-topicu.

Ten post raczej powinien trafić do tego wątku, a z nim wszystkie odpowiedzi na niego. Ten post i odpowiedzi na niego powinny trafić tutaj, a to pytanie i wszelkie odpowiedzi na nie powinny zostać przeniesione do nowo założonego wątku o nazwie Białe kruki z Batmanem, czy coś w tym stylu. Nie bójcie się używać wyszukiwarki (w pasku na samej górze), lub zakładać nowe tematy.

Wszystkie powyższe przypadki zgłosiłem. Wzbraniałem się przed tym długo, ale chyba najlepiej, a na pewno najszybciej byłoby gdybym sam mógł to uporządkować, dlatego @Q zgłaszam się na przejęcie stanowiska moderatora (czy też Mod Teama? nie wiem czym to się różni) na forum.

Mr.G

Przepraszam, że popsułem forum   :'(

A tak na prawie-poważnie...
Napisałem jakąś tam recenzję komiksów z Batmanem, więc czemu miałbym tego nie umieścić w dziale "Nasze recenzje komiksów z Batmanem"? Co mnie obchodzi, czy to ta czy inna seria i czy akurat istnieje legendarny wątek na forum tyczący się właśnie tej? Jestem tym typem czytelnika, który niekoniecznie ogarnia aspekty wydawniczo-chronologiczne, co nawet zaznaczyłem w poście. Nawet po wskazaniu przez Ciebie konkretnego wątku, po samym nagłówku nie wpadłbym na pomysł powiązania go z moim komentarzem.
Zaproponowałeś przeniesienie wpisu o albumie Timma do "Naszych zdobyczy komiksowych". Ale to nie komiks. Bardziej traktuję to w kategorii gadget/inne wyrażenie mojej fanowskiej natury, a czemu akurat powiązałem ten album z Batmanem - opisałem w poście, toteż nieprzypadkowo wybrałem ten, a nie inny wątek.

Oczywiście nie żeby mi to robiło jakąś różnicę i w pełni świadomy praw i obowiązków wynikających z zainteresowania Batmanem, upoważniam szeryfów tegoż forum do swobodnego rozporządzania moimi wpisami, ale chciałem powyższym zauważyć, że nie wrzuciłem wpisów na chybił trafił, ale tam, gdzie uważałem i nadal uważam za zasadne. Tyle ;)

Juby

#740
@Mr.G
To nie były oskarżenia o psucie forum, tylko sugestie/ wskazówki na przyszłość, dajże spokój ;) Widzę, że @Q zrobił trochę porządków, ale uznał, że Nasze recenzje komiksów z Batmanem nie zawierają off-topu, więc najwyraźniej przesadziłem ze zwróceniem uwagi. Rzeczywiście, nazwa wątku o TheNew52 w tym przypadku jest trochę myląca (poprawić ją?), ale kiedy zakładałem wątek z Naszymi recenzjami miał on służyć do pisania opinii o tytułach, które nie mają dla siebie indywidualnych wątków. Swoje recenzje o TDKR Franka Millera i jego kontynuacjach pisałem w osobnym temacie, Earth One ma swój wątek, więc też pisałem o tej serii w nim, to samo o Gotham Central i JLA Morrisona. Myślę, że zerknięcie w tematy działu Uniwersum Batmana przed napisaniem posta nie zajmuje dużo czasu, a poskutkuje mniejszym bałaganem.

Cytat: Mr.G w 27 Marzec  2023, 08:38:28Zaproponowałeś przeniesienie wpisu o albumie Timma do "Naszych zdobyczy komiksowych". Ale to nie komiks.
Przepraszam, nie znałem jego zawartości, wyglądało to na album obrazkowy, który wpasowuje się w kolekcje komiksowe. Jeśli nim nie jest, zawsze możesz założyć nowy wątek pod takie albumy. Z bat-kolekcjami nie ma on nic wspólnego (to tak jakbym wrzucił Blu-ray z Avatarem do mojej kolekcji Terminatora, bo też kręcił Cameron). Co innego gdybyś dorzucił go jako najnowszy nabytek prezentując w tej wiadomości również inne pozycje ze swoich zbiorów z Batmanem, wtedy taki post byłby jak najbardziej w odpowiednim miejscu.

Mam już uprawnienia moderatora, zacząłem się uczyć nowych funkcji, także obiecuję strzec prawa i porządku niczym James Gordon w Gotham.

Crowridd

Cytat: Juby w 27 Marzec  2023, 09:48:22Mam już uprawnienia moderatora, zacząłem się uczyć nowych funkcji, także obiecuję strzec prawa i porządku niczym James Gordon w Gotham.

Ale nie ten Gordon? ;)


Wayne

Tylko czego tu strzec, skoro forum jest jak mały stolik w pubie przy którym siedzi parę osób. Najpierw dobrze by było ściągnąć nowe/stare osoby, żeby było komu bany dawać  ;)

Juby

Cytat: Crowridd w 27 Marzec  2023, 13:14:17Ale nie ten Gordon? ;)
Ten ;)



Cytat: Wayne w 27 Marzec  2023, 21:12:33Tylko czego tu strzec, skoro forum jest jak mały stolik w pubie przy którym siedzi parę osób. Najpierw dobrze by było ściągnąć nowe/stare osoby, żeby było komu bany dawać ;)
Spokojnie, Gieferg i Bazyliszek co jakiś czas wracają, więc może być komu ;)

Co do ściągania nowych i starych userów - staram się to robić od dobrych czterech lat, ale trudno byłoby ci uwierzyć jak niektórzy się przed tym wzbraniają z irracjonalnych powodów i wolą toksyczne miejsca typu KOMIKSpec ponieważ... chyba właśnie dlatego, bo można na nich pisać co się chce, a moderacja i administracja pojawiają się od święta żeby zareagować = jest więcej swobody i ruchu na forum. Ale na BC i tak sytuacja znacznie się poprawiła w ostatnich miesiącach, a dzięki premierom dużej ilości filmów i seriali w najbliższych latach może być jeszcze lepiej.

Rado

Najważniejsze, żeby moderacją nie zniechęcić użytkowników. Przy stosunkowo małej liczbie postów nie ma co trzymać wszystkiego na żyletę. Cieszmy się, że ktoś pisze, a użytkownicy BatCave i tak są ogarnięci i nie wrzucają niczego na pałę.

Gieferg

Cytati wolą toksyczne miejsca typu KOMIKSpec ponieważ...

Dzizes, Komikspec toksyczny? Don't be a pussy.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Pan Willek5345 do permanentnego usunięcia ze wszystkimi swoimi postami/spamem. To samo Vmajks, niedający sygnałów aktywności przez ponad 4 m-ce od rejestracji.

Leon Kennedy

Po co to się rejestrować jak nawet jednego posta niektórym nie chce się napisać, a nie mówiąc już o jakimś zaglądaniu raz na jakiś czas... To ja nie wiem.

Juby

Większość takich kont to zapewne spamarzy, którzy rejestrują się tylko po to, aby wstawić sobie w opis, lub w profil link do jakiegoś klepu. Kolejny taki przypadek z dziś: https://www.forum.batcave.com.pl/index.php?action=profile;u=9787

A tu jeszcze jeden user, który przez ponad 60 dni od rejestracji nie napisał nic, ani się nie zalogował: https://www.forum.batcave.com.pl/index.php?action=profile;u=9784

Oba konta do usunięcia.

PS
U was też od kilku dni forum się wiesza? Szczególnie w trakcie pisania wiadomości.

Miss_Quinn

U mnie jest wszystko dobrze i nic się nie zawiesza.
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'