Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Begins

Zaczęty przez Mariano, 04 Luty 2008, 23:02:18

Maik

Cytat: BAT MAN w 12 Luty  2008, 20:34:18
Co do Arkham to bylo tysiąc razy leprze niz to coś co pokazal shumasher, a w wersji Burtona nie bylo go wcale. To najlepsza wersja filmowa zakladu dla obląkanych, wiec po co narzekac
Ja nie przyrównuje do wcześniejszych tylko ogólnie krytykuje... Jego Arkham bylo bez charakteru...

Funky

#16
CytatJa nie przyrównuje do wcześniejszych tylko ogólnie krytykuje... Jego Arkham bylo bez charakteru...

A jak mial wyglądac w realistycznym świcie Nolana? jak zamek z wiezami z filmów Schumachera. Gotham nie bylo obsadzone w groteskowo-mrocznym świecie, a wiec wygląd Azylu rodem z filmów pana "gumowe sutki" czy tez niektórych komiksów sprawiloby ze jego wygląd bylby śmieszny. Nowoszesne miasto (ze slumsami) a tutaj jakaś gotycka budowla... ::) Arkham bylo duzym szpitalem psychiatrycznym z duzego jankeskiego miasta a wiec jego atmosfera nie byla zbyt przyjazna. Zresztą powiedzialbym ze jego wygląd nie byl zby mily oczywiście mając na myśli dzisiejsze miasto w USA.

Juby

Mi tam Arkham wcale nie przeszkadzalo, a nawet musze przyznac, ze mi sie bardzo podobalo to jak zostalo przedstawione.

Leon Kennedy

#18
CytatTroche glupio by wyglądalo, gdyby para milionerów z synem chodzili sobie do zwyklego kina od tak

Ale to byli zwykli ludzie :). Wiec mogli sobie od tak iśc do kina ;).

CytatCzuc pewien rodzaj wymuszenia "MUSI BYc POSTAc KOBIECA" ....

Mi to jakoś nigdy nie przeszkadzalo. Oczywiście jeśli  postac kobieca byla dobrze wprowadzona do tego świata, a trzeba przyznac, ze z reguly tak bylo ;).

Co do Arkham to brakowalo mi tego otaczającego szale?stwa...

Juby

Uwazam, ze w BB znakomicie zostal pokazany Gordon. Niektórzy mówią, ze byl za malo twardy, ale w moich oczach wpasowal sie idealnie do świata, w którym nie widzial juz zadnej nadziei na polepszenie sie. Moze w nastepnych cześciach kiedy zostanie komisarzem bedzie wiekszym twardzielem ale póki co Gordon to jedna z najlepiej przedstawionych postaci w calym filmie.

Mr.G

#20
Batman Begins to dobry film, ale jest jedna rzecz, która mnie w nim naprawde irytowala. Te retrospekcje. Pamietam, ze kiedy oglądalem ten film pierwszy raz to w pewnym momencie nie moglem polapac sie czy to tera?niejszośc, czy przeszlośc. Moze lepiej by to wyszlo jeśli pokazali by film od dzieci?stwa, przez szkolenie az do bycia Batmanem. Wszystko uporządkowane i po kolei.

Spotkaliśmy sie tu z juz wszystkim rozpoznawalną "realną" wizją Nolana. Gotham nie jest ani gotyckie, ani kolorowe. Jest realne. Niektórym to przeszkadza, niektórym nie. Mi to nie przeszkadza, bo zamiast konkretnego klimatu Gotham zostalo wyra?nie podzielone na lepsze i gorsze dzielnice co u mnie bardzo zaplusowalo.

Duzym plusem jest kostium Batmana. Bez zbednych ozdób i naprawde dobre rogi/uszy.

Jednakze jak na pokazanie historii Batmana to do samej sceny zabójstwa Waynów sie nie przylozono. A szkoda.

Nastepną ciekawą rzeczą jest nowy pojazd Mrocznego Rycerza. Zamiast plaskiego, aerodynamicznego batmobila dostaliśmy sportowy czolg. Jak na początek moze byc.

Wiele kontrowersji wzbudza rola kobieca w Batman Begins. Zawsze uwazalem, ze Kate Holmes jest bardzo ladną kobietą i nie najgorszą aktorką, ale podejrzewam, ze ktokolwiek by zagral Reachel to efekt bylby podobny, bo sama postac niewiele wnosi do filmu.

Film opowiada o historii Batmana wiec mozna wybaczyc zbyt malo czasu poświeconego glównemu przeciwnikowi. Scarecrow jednak sam w sobie zbyt mocno sie nie popisal. Jak na tak wazną postac w komiksie to moim zdaniem w filmie ograniczyl sie do "Film moze byc fajny, bo jest Scarecrow...". Za to Ra's all Ghull (nie jestem pewien pisowni) zostal pokazany bardzo dobrze. Mistrz i mentor mający zasady i honor.


Ogólnie podsumowując: Film mial sie skupiac glównie na Batmanie i tak wlaśnie bylo. Ludzie chcieli obejrzec Mrocznego Rycerza na duzym ekranie, ale takze zatrzec zle wspomnienie po dwóch poprzednikach. Myśle, ze to dostaliśmy.
Ocena ko?cowa to:
7/10

Leon Kennedy

CytatUwazam, ze w BB znakomicie zostal pokazany Gordon.

Mozna wrecz krzyczec ze szcześcia, ze ktoś raczyl podejśc do tej postaci z nalezytym szacunkiem ;).

CytatNiektórzy mówią, ze byl za malo twardy

Mogli dac jedną mocną scene z Gordonem, ale trudno... Mam nadzieje, ze w TDK takowa sie znajdzie :).

CytatBatman Begins to dobry film, ale jest jedna rzecz, która mnie w nim naprawde irytowala. Te retrospekcje. Pamietam, ze kiedy oglądalem ten film pierwszy raz to w pewnym momencie nie moglem polapac sie czy to tera?niejszośc, czy przeszlośc.

No nie wiem, ja oglądając ten film za pierwszym razem we wszystkim idealnie sie polapalem ;).

CytatScarecrow jednak sam w sobie zbyt mocno sie nie popisal.

Postac Stracha na Wróble zostala świetnie ukazana, a Cillian Murphy to byl idealny wybór, ale u Stracha zabraklo mi tylko jednego... mocnego zako?czeniu, bo to co wymyślili, to byla jakaś glupia komedia.

Super Robin

Ja obejrze ten film w piątek,wiec w sobote bedzie ocena

MJ

BB jest dobrym filmem.Niektórzy mówią ze Katie Holmes byla slaba w tym filmie ale mi sie bardzo podobala i szkoda ze jej w TDK nie bedzie stworzyla świetną postac no i ladna jest. Gordon poprostu świetny jakby wyjety z komiksu.Alfred tez bardzo dobrze przedstawiony choc ten z Batmana byl lepszy ale nie duzo.Sam Batman the best fabula sie trzyma kupy Ras bardzo dobrze przedstawiony Scercrow tez ciekawy no i jeden minus brak tego Batmanowego klimatu.Moja ocena 9/10.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Bugi

   BB jest fajnym filmem, ale jest tam pare bezsensownych i glupich bledów.  Po 1. przejazdzka mlodego Bruca z rodzicami pociągiem. WTF od kiedy to multimilioner Thomas Wayne wozi sie pociągiem? Po 2. Lekarz Thomas Wayne, który pracuje w szpitalu w wolnych chwilach buduje pociągi i inne wynalazki, do tego prowadzi mega korporacje.  Po 3. dzialo do wyparowywania zapasów wody, zostaje wlaczone na statku i przyczynia sie to do jego katastrofy. Pytam sie w jaki sposób?, ze niby giną ludzie z zalogi, bo wyparuje z nich?, ale ludzie którzy je ukradli są cali i zdrowi.  Jest jeszcze kilka takich przypadków w calym filmie, ale teraz ich nie pamietam. Jak na realistyczną wersje filmu o Batmanie troche nierealnie :)
  Mam nadzieje, ze TDK nie bedzie razil takim bledami, choc scena z wjazdem autobusem szkolnym do banku (niby nikt z zewnatrz nie zareagowal) napawa mnie pewną obawą.
YO!

Juby

To zdecydowanie mój ulubiony film o Batmanie i nie rozumiem stwierdzenia "bez charakteru/klimatu, czy tez z innym klimatem". O co w tym chodzi? Film to film jest zrobiony jak jest, nie posiada zadnego klimatu, tylko zostal zrobiony w inny sposób, innym stylem, przez innych ludzi.
Bezkonkurencyjnie, nawet z malymi wpadkami:  10/10

Maxie Zeus

Batman Begins to bez dwóch zda? film bardzo dobry. Mogli dac troche wiecej Scarecrow'a, nie uśmiercac Ra's Al Ghula, i bardziej wyra?iście pokazywac sceny bijatyk, ale i tak daje mu ocene 9.5/10.

Woland

Przeciez sprawa Ra's Al Ghula zostala otwarta. Rezyser nie dal jednoznacznej odpowiedzi. Nolan nie chce uśmiercac klasycznych  antagonistów - tak jak to chociazby Burton zrobil z Jokerem - wyra?nie o tym mówil dawno temu Goyer.  Raczej "zegna" sie z z nimi w typowy dla komiksu sposób, czyli zloczy?ca "ginie" w niewyjaśnionych okolicznościach, by nagle znowu dac o sobie znac, kiedy bohater postawil juz na nim krzyzyk (tzw. "powrót zza grobu").  Sądze, ze w TDK  wyjaśnią ten wątek w związku z naprawą kolejki i likwidacją szkód . Mogla by to byc jakaś wzmianka o nieodnalezieniu  jakichkolwiek zwlok na miejscu wypadku.

You're in for a show tonight, son.

Mr.G

Male sprostowanie co do mojej oceny filmu:
Napisalem, ze nie moglem polapac sie w tych retrospekcjach. Moze i tak bylo, ale tylko za pierwszym razem oglądania. Ostatnio powrócilem do tego seansu i wszystko bylo dla mnie jak najbardziej zrozumiale ;)

Maxie Zeus

Woland, masz calkowitą racje. Gdyby Ra's "jakoś" przezyl ostateczną konfrontacje z Batmanem, to chcąc niechcąc mielibyśmy nawiązanie do jedo komiksowych powrotów "zza grobu", w filmie jednak Lazarus Pits są niepotrzebne. Bardzo lubie Liam'a Neeson'a i postac Ra'sa, dlatego z milą checią jeszcze raz chcialbym go zobaczyc w np. czwartej cześci po Beginsie (jak wyjdzie).