Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Komentarze: Sondy typu vs na BatCave

Zaczęty przez Leon Kennedy, 25 Styczeń 2010, 16:42:08

kelen

Cornelius się stracił i nie ma już kto bronić Burtona :(

Leon Kennedy

Nowa sonda: Mask of the Phantasm vs TDK. Osobiście uważam, że bardzo ciężko wybrać tego lepszego, bo obie produkcje z należytym szacunkiem ukazują nam Batmana... Zatem po raz drugi wstrzymuje się od głosu.

PS: W tym przypadku uważam, że BB byłby lepszą konkurencja dla Phantasm, bo obie produkcje ukazują nam początki Gacka, ale co tam :D

Roy_v_beck

Przerażające, jak małą przewagę ma TDK. Przecież Mask of Phantasm mimo wszystko jest strasznie naiwny i dziecinny, zwłaszcza przy filmie Nolana. Ludzie go tak dobrze pamiętają głównie chyba dlatego, że dawno go nie oglądali. Na mnie on osobiście nigdy wielkiego wrażenia nie zrobił.

Leon Kennedy

Nie mogę się z tym zgodzić. Mask of Phanstasm to jak na produkcję animowaną dość poważna historia i właśnie całkiem nie głupia ;). Uważam, że jak na razie żadna produkcja pełnometrażowa z Gackiem nie zbliżyła się do niej nawet do połowy, no może Return of the Joker, ale tylko momentami ;). A Phantasm oglądałem całkiem nie dawno ;D

Roy_v_beck

Właśnie Return of the Joker obejrzałem też i myślę, że wersja reżyserska jest ciekawsza od Mask of Phantasm. A i jeszcze jestem na świeżo po pierwszym sezonie Spawna, wobec którego wszystkie filmy o Batmanie (animowane) wydają się dziecinnie śmieszne. To się nazywa prawdziwa, konkretna, mroczna animacja i nie chodzi tu tylko o brutalność, krew i flaki, lecz te przerażające ilości podłości, niegodziwości i zła, które zwyczajnie przerażają, dołują i wbijają się na psychikę.
Dopiero teraz zdałem sobie sprawę, jakim gównianym komiksem jest "Spawn/Batman" Millera. Frank, jak mogłeś coś takiego odwalić?

A i jeszcze ten obrazek na tapetę poszedł:
http://i163.photobucket.com/albums/t309/Jayhonda/SpawnVsBatman.png

kelen

Cóż, trzeba zauważyć, że serial o Spawne został stworzony w późniejszych czasach niż animowany Batman, na dodatek sam materiał źródłowy był dosyć brutalny etc.
Co do "Spawn/Batman" - nigdy nie miałem wątpliwości co do tego, jaki nijaki z tego komiks :P

Picard

#171
,,Mask of Phantasm" to - jak na animacje - bardzo dobry film! Pokazuje on nam historie cz?owieka, który poprzysi?g? zemst? swoim zmar?ym rodzicom i postanowi? po?wi?ci? jej ?ycie, ale na jego drodze pojawia si? kobieta. Dla niej - po ci??kich rozterkach - postanawia porzuci? swoje wcze?niejsze plany, o?eni? si? i ?y? jak normalny cz?owiek. Ale i dziewczyna Bruce'a ma swoje tajemnic? - w ko?cu zmuszona jest ona ucieka? wraz z ojcem i jej samej te? przytrafia si? tragedia podobna do tej jakiej do?wiadczy? Wayne. Równie? poprzysi?ga zemst?. Zemsta jest tu jak fatum: ci??y zarówno nad Brucem jak i Andre? , nie mog? oni pozby? si? poczucia krzywdy jakiej do?wiadczyli, nie s? w stanie ?y? normalnie, my?l o zem?cie ca?kowicie ich poch?ania i niszczy wszelk? nadzieje na szcz??cie. Bo o tym jest ten film: to inteligentna opowie?? o zem?cie i jej konsekwencjach, o ludziach tak skrzywionych poczuciem w?asnej krzywdy, ?e nie mog? si? z niego wydoby?. A na dodatek to dobry krymina? utrzymany w klimatach kina noir, tudzie? dreszczowca, z doskona?? ?cie?k? d?wi?kowa i ciekaw? animacj?.  Tak wi?c owszem ,,Maska..." to kreskówka wybitna - nie jest to wprawdzie film pokroju ,,Mrocznego rycerza" ale nazwanie go infantylnym jest du?ym przegi?ciem. Tak samo nieporozumieniem pisanie jest, ?e czym film bardziej krwawy, brutalniejszy, tym jest on bardziej powa?ny. To tak w kwestii Superman: Doomsday i Spawna.
"What we leave behind is not as important as how we've lived" <br />Jean-Luc Picard

Anarky

Szczerze mówiąc nie rozumiem głębszego celu tej akurat ankiety, wybieranie między filmem fabularnym a animowanym jest nieco dziwne i trudne. A sam pojedynek nie wydaje mi się zbytnio wyrównany, bo nawet osoba pobieżnie znająca oba filmy zapewne zagłosuje na film fabularny z racji tego że wydawać się jej będzie bardziej dojrzały, poważniejszy itd.

Ja się od głosu wstrzymuje więc :D
Ja wam pokażę!

m2reily

 Zag?osowa?em na MOTPH. Mo?e i film jest animowany, ale ma porz?dnie napisany scenariusz i ?wietn? opraw?. TDK, wspania?y film, jednak nara?? si? fanboy'om mówi?c, ?e parcie na ten obraz by?o strasznie przesadzone. MOTPH by? nies?usznie zdeprecjonowany, przy?mi? go "Batman Forever" b?d?c produkcj? fabularn?. Zatem rozumiem, ?e porównanie filmu Nolana i "Maski", mo?e niektórym wyda? si? chybione. Jednak pomimo swojej niszowo?ci MOTPH bardziej do mnie przemawia.                             
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

(A)nonim

Kelen, po pierwsze to trzeba zauważyć że Spawn był serialem dla dorosłych.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

kelen


Roy_v_beck

Dla psów może być nawet do rzeczy, nie wiem co to ma za znaczenie.

(A)nonim

Takie że w serialu dla dorosłych można pokazać o wiele więcej "podłości, niegodziwości i zła, które zwyczajnie przerażają, dołują i wbijają się na psychikę". Brutalności, krwi i flaków zresztą też. Stąd też animowane Batmany wydawały Ci się dziecinnie śmieszne, a jak na filmy przeznaczone dla dzieci są bardzo dojrzałe (aluzje seksualne, morderstwa na ekranie, itd.).
Posted on: 18 Maj  2010, 16:02:47

 Z nowej sondy jak dla mnie wygrywa Bolland. Chociaż nieznacznie, bo bardzo lubię prace obu panów i w ogóle trafia do mnie taki klasyczny styl.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Roy_v_beck

kur***, nie wierzę. Aparo wygrywam z Bollandem. Czy ci wszyscy ludzie nie czytali Zabójczego Żartu? Największym minusem Briana jest to, że mało rysował Gacka, ale jego realistyczny styl jest ekstra, no a żeby zobaczyć co wyprawiał Aparo to do tematu o najlepszych rysownikach zapraszam. Przecież ten koleś takie bazgroły nie raz stworzył, że szkoda gadać. Będę wdzięczny jak ktoś mi poda tytuł komiksu, gdzie Aparo stworzył naprawdę piękną oprawę graficzną.

Mel

#179
"a death in the family"

Tutaj akurat facet się postarał i weź pod uwagę lata oraz to, że ten wątek nie był oneshotem przy którym mógłby się bardziej popisać.

PS: Oddałam głos na Bollanda