Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Co w Marvelu piszczy?

Zaczęty przez (A)nonim, 07 Maj 2009, 12:37:45

8azyliszek

Napisałem recenzję najnowszego WKKM - Marvel Knights Spider-Man. Gdyby nie forma wydania byłoby świetnie.

http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2015/06/marvel-knights-spider-man-1-12.html

8azyliszek

Minęła kolejna komiksowa środa i przyszedł kolejny tom WKKM. Recenzja "Marvel Origins: The 60s" już na moim blogu.
http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2015/07/marvel-origins-60s-wkkm-68.html

Leon Kennedy

Przyznam, że po ostatnich mutantach trochę zmęczyła mnie klasyka... Odpuszczam zatem 60 jak i również następny numer ( Defenders czy coś tam... ), a zakupie "Narodziny Ultrona". Po filmie nabrałem ochoty na blaszaka. Zaś "Marvel Knights Spider-Man" zajebciasty! Zresztą jak większość jego komiksów z kolekcji.

8azyliszek

@UP
No jasne - klasyka nie jest dla każdego. Ale opuszczać za dwa tygodnie Shadowland? I to w perspektywie nadchodzących runów Brubakera i Waida od Sideci?? To duża nierozsądność. Podobno to jest słabszy event (nie wiem nie czytałem). Ale skoro swoj udział ma tam i Spider-Man i Punisher to grzech nie kupić. Z drugiej strony - możesz poczekać 2 tygodnie do mojej recenzji i wtedy zdecydować. :)

Leon Kennedy

Powiadasz pajączek i Frank... Hmm, brzmi ciekawie. Czekam na recenzje!

8azyliszek

Ostatnio uzupełniłem recenzje kilku brakujących pozycji komiksowych Marvela na swoim blogu. Chętnych zapraszam do lektury.

http://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/

Leon Kennedy

"Narodziny Ultrona" już czekają, a jak czytam jest na co :)

8azyliszek

@UP
A przeczytałeś Shadowland, czy odpuściłeś ten tom?

Leon Kennedy

Jednak go odpuściłem. Może będę tego żałowałał, ale trudno.

Anonimowy Grzybiarz

"All new X-Men: Wczorajsi X-Meni" (z Egmontu) - przyjemne czytadło, w sam raz na raz, bardzo dobre rysunki i niezła historia. W dużej mierze to dopiero wstęp, więc czekam na kolejne tomy.

Leon Kennedy

Ostatnio czytam "Fantastyk?" i nie wierz?... Marvel u?mierci? Wolverine'a?! Jak i i kiedy? I rozwi?za? F4, bo filmowa jak i mutanci nie nale?? do Marvela... To nie b?dziemy ich wspiera?.

RemiRose

Cytat: Leon Kennedy w 07 Sierpień  2015, 11:07:47
Marvel u?mierci? Wolverine'a?! Jak i i kiedy?
W ostatnim numerze serii Death of Wolverine autorstwa Charlesa Soule'a. Po Secret Wars jego dziedzictwo przejmie X-23, a Loganem nowego uniwersum b?dzie wersja z Old Man Logan.
Cytat: Leon Kennedy w 07 Sierpień  2015, 11:07:47I rozwi?za? F4, bo filmowa jak i mutanci nie nale?? do Marvela... To nie b?dziemy ich wspiera?.
Od dawna kr??? plotki, jakoby Marvel obrazi? si? na Foxa i zachcia? przy okazji premiery ich filmu o F4 zrujnowa? Pierwsz? Rodzin? Marvela w komiksach. Jednak s? to tylko plotki, i patrz?c na to jak wielk? rol? odgrywaj? w tegorocznym evencie, Secret Wars, cz?onkowie F4, s? one ca?kowicie bezpodstawne. Tak samo jak spekulacje o zast?pieniu mutantów przez Inhumans.
Tyger! Tyger! Burnining bright
In the forest of the night,
What immortal hand or eye
Could frame thy fearfull symmetry?
--------------
Country Stories. Od komiksu, aż po film.
http://remirozanski.tumblr.com/

The Dream

Oficjalnie seria o FF została zamknięta z powodu słabszych wyników sprzedaży i ja w to wierzę. Z Marvela zawsze najpopularniejsi byli Spider-Man i X-Men. Czwórka nigdy nie osiągnęła takiej potęgi, a ostatnio, kiedy w kinach królują niegdyś mniej znane szerokiej publiczności postacie jak Thor, Kapitan Ameryka czy Guardians of the Galaxy, nic dziwnego, że F4 gdzieś zginęła w tym tłumie i coraz mniej osób się nią interesowało.

Ja w lipcu ze względów finansowych nie kupowałem WKKM ale właśnie nadrobiłem zaległości, paczka przyszła dzisiaj i od razu muszę pomarudzić - Gildia znowu przysłała mi jakieś brudne egzemplarze. W najgorszym stanie jest niestety tom nr 68 - pobrudzony jakimś szarym syfem, który przylepił się do okładki jakby była z kleju. Nie wiem co oni robią w magazynie z tymi komiksami, grają nimi w piłkę czy co? Niedługo przeproszę się z Empikiem. :/
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.

8azyliszek

@UP
Polecam rozmowę z kioskarzem/kioskarką i prośbę o zamówienie WKKM. U mnie działa. Bo niestety Shadowland został mi wykupiony (w całym mieście było tylko 5 egzemplarzy) i musiałem przepłacać na Gildi.pl. Ale przyszedł w dobrym stanie, więc ja uwag nie mam. Ale na twoim miejscu bym dzwonił i reklamował. Choć pewnie odpowiedzą, że sam to zrobiłeś. :)

Leon Kennedy - zaglądaj czasem na Hatak.pl. Ja właśnie stamtąd się dowiedziałem o tych wszystkich rewolucjach w tym roku. Acha i Thor jest kobietą.  ???

The Dream

Wzi??em wilgotn? szmatk? i troch? przeczy?ci?em, wi?c nie wygl?da to ju? tak ?le. Jako? prze?yj?. :) Ostatnio nie jestem w stanie kupowa? kolekcji na bie??co, wi?c wygodniej mi z lekkim opó?nieniem zamówi? na Gildii kilka tomów na raz.

Shadowland mi si? nawet troch? spodoba?. By? krótki i schematyczny, za to znalaz?o si? w nim miejsce dla pomijanych cz?sto w WKKM postaci jak Iron Fist czy Ghost Rider. Do tego pierwszy raz w ?yciu spotka?em si? z Moon Knightem. Szkoda, ?e jego w?tek jako? dziwnie si? urwa?. Facet prezentowa? si? ca?kiem nie?le.

Tom 68 by? bardzo ciekawy. Co prawda nie odczuwa?em podniecenia wynikaj?cego z obcowania z tak historycznymi komiksami, tak jakby by?y to przeci?tne, zwyk?e historie ze Srebrnej Ery jakich wiele a nie prze?omowe dla gatunku opowie?ci. Pierwszy numer FF prezentowa? si? bardzo skromnie - ot, przedstawienie postaci, geneza dru?yny i walka z potworami na bezludnej wyspie. Nie wywar?o to na mnie szczególnego wra?enia. Podobna sytuacja mia?a miejsce w przypadku pierwszego zeszytu X-Men. Niemniej lektura tych ramotek by?a bardzo interesuj?ca, poniewa? okaza?o si?, ?e niektóre motywy czy w?tki znane ka?demu fanowi, które tak wyry?y nam si? w g?owie, ?e obudzeni w ?rodku nocy jeste?my w stanie je poda?, nie by?y obecne w danej serii od samego pocz?tku, a zosta?y dodane pó?niej, niektóre nawet nie przez Stana Lee ale ju? innych scenarzystów. Np. nic nie wspomina si? o przyja?ni Xaviera z Magneto (nie by?o nawet sugestii, ?e ci dwaj panowie si? wcze?niej znali), wujek Ben nie wypowiedzia? ani razu swojej s?ynnej kwestii o mocy i odpowiedzialno?ci, Banner nie zmienia si? w Hulka pod wp?ywem gniewu a Pym wynalaz? nie "cz?steczki Pyma" tylko preparat pomniejszaj?cy i powi?kszaj?cy, którym kropi sobie po r?ce. xD Ciekawie si? te? czyta?o te wszystkie wprowadzenia Stana Lee, w których pisa?, ?e "rodzi si? kolejna legenda", "zachowajcie ten numer w kolekcji, bo b?dzie sporo wart". Okaza?y si? prorocze. :>

Natomiast "Narodziny Ultrona" oceniam tak pó? na pó?. Spodziewa?em si?, ?e pierwsza historia z tym villainem b?dzie troch? lepsza. Wida? wyra?nie, ?e twórcy stworzyli go jako jednorazowego przeciwnika dla Avengers a dopiero pó?niej próbowali uczyni? go ciekawszym i w tym celu wymy?lali jakie? dziwne zwroty fabularne takie jak utrata pami?ci przez Pyma. Bezsensowne by?o te? zachowanie Jarvisa, bo skoro potrzebowa? pieni?dzy, to móg? si? zwróci? do Starka. Tony chyba by mu nie odmówi?, nie? :) Epizod z Baronem Zemo nie wniós? niczego ciekawego. Historia ostatniej misji Kapitana i Bucky'ego mog?a znale?? si? po prostu w jakim? solowym komiksie Capa i nie trzeba by?o cofa? si? w czasie i miesza? do tego Avengers. Za to pó?niej by?o ciekawiej za spraw? Szkar?atnego Centuriona. Troch? si? zdziwi?em, jak pod koniec tej historii okaza?o si?, kim on naprawd? jest. Na pewno kiedy? czyta?em o pocz?tkach tej postaci, ale ten epizod jako? wylecia? mi z g?owy. Najlepsza by?a ko?cówka tomu czyli Yellowjacket i ?lub. Dobra beka. :-)
Jak już powiedziałem, bardzo proszę o zwrot moich czerwonych kozaków.