Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

BatCaveTube

Zaczęty przez Konrad, 18 Wrzesień 2012, 18:01:00

Konrad

http://www.youtube.com/watch?v=ptsAErrIL7o - Dzisiaj przesluchalem cala dyskusje Kelena, Rado i Rafalindy o "The Dark Knight Rises".

Mam m. in. dwa pytania zwiazane z Wasza rozmowa:

1. Bylem tylko raz w kinie na "The Dark Knight Rises". Jeden z Was powiedzial, ze Batman w ostatniej czesci nie uzywa grappling guna, ale czy przypadkiem podczas nocnej akcji przeciwko Bane'owi i jego ludziom na motorach - Mroczny Rycerz nie zwisa na linie? Moze cos mi sie przewidzialo, a moze pewny rozmowca mial na mysli zauwazenie grapplingowego pistoletu w filmie?

2. Jeden z Was wypowiedzial sie na temat "wojny klas" w "The Dark Knight Rises". Drugi rozmowca wspomnial o Selinie. Czy przypadkiem w filmie nie ma dialogu zwiazanego z kanalizacja Gotham - Dziecko z sierocinca(?) mowi Blake'owi(?), ze w kanalach miasta mozna znalezc prace? Nie mam na mysli "wojny klas", ale roznych perspektyw dla spolczenstwa Gotham.

3. Jeden z Was porownuje Bane'a do Dartha Vadera. Moim zdaniem nalezy pamietac o tym, ze Vader wystapil w trzech filmach + na koncu w Zemscie Sithow.

Gratuluje odwagi rozmowcom. Jezeli jeszcze bedziecie dyskutowac o "Batman - Poczatek"/"Mrocznym Rycerzu"/"The Dark Knight Rises"(np. z okazji wydania filmu na DVD/BR) to ponownie wyslucham Waszych opinii.

kelen

Ad. 1 W którym momencie? Nie chodzi Ci czasem o moment, jak BatPod zajeżdża drogę ostatniemu, a Batman spada (nie wiem, z lampy?) z góry na niego? To był raczej zeskok, a nawet jeśli, to gruppling guna ni widu.

Ad. 2 Tak, był taki dialog.

Ad. 3 Nie pamiętam już kto to powiedział (wiem, że sam miałem takie skojarzenie), ale podejrzewam, że to takie luźne skojarzenie. I chodziło raczej o sam fakt noszenia maski i traktowania podwładnych :)

Dzięki za uwagi co do kanału, bardzo mało feedbacku dostaje na jego temat, zatem każda opinia się liczy. Omówienie reszty filmów oczywiście wchodzi w grę.

Rado

Cytat1. Bylem tylko raz w kinie na "The Dark Knight Rises". Jeden z Was powiedzial, ze Batman w ostatniej czesci nie uzywa grappling guna, ale czy przypadkiem podczas nocnej akcji przeciwko Bane'owi i jego ludziom na motorach - Mroczny Rycerz nie zwisa na linie? Moze cos mi sie przewidzialo, a moze pewny rozmowca mial na mysli zauwazenie grapplingowego pistoletu w filmie?

Tutaj pewnie chodzi o t? scen?, w której Batman "?ci?ga" zak?adnika z motoru za pomoc? jakiej? liny. W domy?le, pewnie jest to grapling hook (chocia? w ogóle nigdzie go potem nie wida? przy pasie, szczególnie w tej scenie gdy Batman zawraca batpoda w miejscu - peleryna jest z boku i wida? wtedy wi?kszo?? pasa).

A mówi?c to, mia?em na my?li, ?e nie u?ywa? hooka do podci?gni?cia si? gdzie?, tak jak to robi? w poprzednich cz??ciach. Tamta scena z ?ci?gni?ciem zak?adnika wylecia?a mi po prostu z pami?ci. By?em pod du?ym wra?eniem filmu. Do tego, pó?niej waln??em tego babola z Afryk?, heh.

Post Merge: 18 Wrzesień  2012, 22:00:55

W ogóle, tak przy okazji, to mi?o wspominam to nagranko. Ch?tnie jeszcze co? bym z ch?opakami nagra? (np. omówienie usuni?tych scen, jaka? recenzja), bo mi?o si? rozmawia?o.

Woland





Jak widać,  guna nie widać;)

You're in for a show tonight, son.

kelen

CytatW ogóle, tak przy okazji, to miło wspominam to nagranko. Chętnie jeszcze coś bym z chłopakami nagrał (np. omówienie usuniętych scen, jakaś recenzja), bo miło się rozmawiało.

My także, zatem zapraszamy kiedy tylko najdzie ochota i czas to umożliwi :D

BlackBat

Świetnie się was słucha, chłopaki. Kilka razy złapałam się za głowę z dość głośnym jak na tą godzine "o ku*wa, faktycznie" :D Naprawdę ekstra, miło posłuchać fanów zorientowanych w temacie, zrobiliście mi ogromną radochę tym nagraniem i czuć, że i wam to sprawiło niezłą frajdę :D Usłyszałam sporo ciekawostek, no i fajnie było przypominać sobie stopniowo film w miarę przebiegu rozmowy. Przez was spędziłam półtorej godziny gapiąc się na kevlarową klatę Batmana, bo tak mnie wciągnęło słuchanie ;)
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Konrad

Cytat: kelen w 18 Wrzesień  2012, 18:45:28
Ad. 1 W którym momencie? Nie chodzi Ci czasem o moment, jak BatPod zajeżdża drogę ostatniemu, a Batman spada (nie wiem, z lampy?) z góry na niego? To był raczej zeskok, a nawet jeśli, to gruppling guna ni widu.
Cytat: Rado w 18 Wrzesień  2012, 21:56:59
Tutaj pewnie chodzi o tę scenę, w której Batman "ściąga" zakładnika z motoru za pomocą jakiejś liny. W domyśle, pewnie jest to grapling hook (chociaż w ogóle nigdzie go potem nie widać przy pasie, szczególnie w tej scenie gdy Batman zawraca batpoda w miejscu - peleryna jest z boku i widać wtedy większość pasa).
Cytat: Woland w 19 Wrzesień  2012, 00:09:59




Jak widać,  guna nie widać;)
Wlasnie ten fragment filmu mialem na mysli.
Cytat: kelen w 18 Wrzesień  2012, 18:45:28
Ad. 3 Nie pamiętam już kto to powiedział (wiem, że sam miałem takie skojarzenie), ale podejrzewam, że to takie luźne skojarzenie. I chodziło raczej o sam fakt noszenia maski i traktowania podwładnych :)
W tych aspektach Bane rowniez przypomina mi Dartha Vadera. Dodalbym do tego charakterystyczny glos, ktory jest zwiazany z noszeniem maski.
Cytat: kelen w 18 Wrzesień  2012, 18:45:28
Dzięki za uwagi co do kanału, bardzo mało feedbacku dostaje na jego temat, zatem każda opinia się liczy.
Batcave.com.pl i forum odwiedzam codziennie(nie pisze o logowaniu sie na forum). Na stronie glownej kliknalem na odnosnik do http://www.facebook.com/batcavecompl i tam zauwazylem news zwiazany z BatCaveTube. Co ciekawe nie zauwazylem tej wiadomosci( http://www.batcave.com.pl/2012/07/nowa-odslona-kanalu-batcave-na-youtubie/ ) na batcave.com.pl, mimo ze tego newsa skomentowalo 10 uzytkownikow.

Funky

Fajny odcinek z Affleckiem i zgadzam to co powiedział kelen że potrzebny jest dystans bo jak narazie nic nam nie pokazano. Lub tak jak ja macie gdzieś Bena z powodu Supermana i najprawdopodobnej koncepcji filmu. Ale największe "WOW" to że ktoś komuś groził śmiercią (trudno w to uwierzyć). Mam nadzieję że w najbliższym czasie będzie więcej filmików ;)

Johnny Napalm

Cytat: Funky w 06 Wrzesień  2013, 02:28:22
(...) potrzebny jest dystans bo jak na razie nic nam nie pokazano. Lub tak jak ja macie gdzieś Bena z powodu Supermana i najprawdopodobniej koncepcji filmu.
Fanem Supermana również nie jestem, jednak toleruje go w solowych projektach. Wszystko przez tą mroczną erę w dziejach Batmana. Teraz dla wielu ludzi musi on być koniecznie mrocznym, POWAŻNYM bohaterem, który spotyka na swojej drodze tylko poważnych przeciwników/wspólników. No i ciężko sobie pogodzić tą wizję z wizją kosmity dysponującym mega arsenałem. Zobaczymy jak wyjdzie. Pójść pójdę na film, mam nadzieje tylko, że film mnie pozytywnie zaskoczy.
CytatAle największe "WOW" to że ktoś komuś groził śmiercią (trudno w to uwierzyć).
Ee... czy tak trudno? Nie wiem. Ludzie mają "coś" do innych ludzi z mniejszych powodów. Tak niestety jest.

Trzeba przyznać jednak, że Affleck dostał takiego mocnego hejta, jakiego nikt od dawna nie dostał. Widać, że dużo ludzi nie jest już fanami, tylko fanatykami pewnej wizji tego gościa z komiksów. ::)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado


Zapewne wszyscy stąd już widzieli, bo wyświetlenia jak na nasz kanał całkiem niezłe, ale gdyby jednak nie, to powyżej nasze podsumowanie roku. Podoba mi się miniaturka, którą wykonał kelen.

Info dla wtajemniczonych: jeżeli zdrowie i okoliczności pozwolą, to następnym filmem na kanale będzie przegląd komiksów z Riddlerem. Wiadomo a propos czego skąd wziął się taki temat.

Rado

Info dla wtajemniczonych: jeśli nic się nie obsunie, nie będzie katastrofy bądź globalnej awarii prądu, to następnym filmem na kanale będzie top 10 okładek Pana Breyfogle'a.

Juby

O! Czyli coś dla mnie. Czekam i już w głowie układam swój kontr-ranking ulubionych okładek Norma.

Niezły sukces odniósł wasz film Batman na Powązkach... - prawie 4 tys. wyświetleń, najwięcej na kanale od ponad 6 lat. Ciekawe co zadziałało, że aż tak dużo osób w niego kliknęło.

Juby


Obejrzane. Dostajecie ode mnie dwa kciuki w górę. Wprawdzie twoje dwie ulubione okładki @Rado, do moich faworytów nie należą, ale szanuję za uzasadnienia. Top5 @kelena podoba mi się nawet bardziej od twojej listy. Jedynym zaskoczeniem było dla mnie pominięcie przez was obu tej świetnej grafiki z bardzo ekspresyjnym Batmanem i bardzo oryginalnie narysowanym logo serii (dla mnie to czołówka prac Norma):



Od siebie daję jedynie Top3, a właściwie Top1 na którym znajdują się trzy pozycje. To - obok adaptacji filmu Burtona - oczywiście trzy pierwsze komiksy z Batmanem jakie miałem w ręku:



Śnieg i lód - trudno od niej oderwać wzrok. Fantastycznie wypełnione zachodem słońca i deszczem gołębi otoczenie + nagrobki skrywające nazwiska twórców (fantastyczny pomysł)! Jedyną uwagę jaką mógłbym mieć, to zbędne białe oko Batmana (chyba zostawiłbym całą głowę czarną).

Video-przemoc to nie tylko genialny w swojej prostocie pomysł i idealnie dobrana perspektywa, ale też precyzyjne wykonanie, w którym Norm zadbał nawet o takie szczegóły, jak włosy na łydce Batmana i napięte mięśnie karku/barków pod maską. Jest coś w tym obrazie pokonanego bohatera, i gdyby nie puste czarne tło (dwie pozostałe mają je lepiej wykorzystane), pewnie to ją postawiłbym na pierwszym miejscu bez dodawania ex aequo.

Szczurołap to już poziom epickości nieosiągalny dla 99% artystów rysujących Batmana i dotąd nie pojmuje jakim cudem żaden z kinowych filmów o Mrocznym Rycerzu nie otrzymał plakatu wzorowanym na tym arcydziele.

Co ciekawe - i czego nie poruszyliście w swoim materiale na youtube - trzy powyższe covery (i nie tylko) mają przynajmniej dwie wersje. Wydawnictwo Semic na terenie Europy wybrało dla nich inny wariant kolorystyczny, dzięki któremu wg mnie prezentują się znacznie lepiej. Np. porównajcie ostatnią okładkę w wersji polskiej (taka sama kolorystyka była w Szwecji i Niemczech, ale całościowo najlepsza i tak jest nasza okładka, bo idealnie pasuje do niej pomarańczowy napis BATMAN) z oryginałem oraz wersją węgierską (z jeszcze odrobinę inszą kolorystyką):



Jak dla mnie to nokaut na korzyść wersji europejskich.

Rado

Cytat: Juby w 23 Maj  2022, 11:45:32Niezły sukces odniósł wasz film Batman na Powązkach... - prawie 4 tys. wyświetleń, najwięcej na kanale od ponad 6 lat. Ciekawe co zadziałało, że aż tak dużo osób w niego kliknęło.

Też się nad tym zastanawialiśmy. Algorytm widocznie zrobił nam prezent na święta i wyświetlał ten filmik ludziom w propozycjach. Plus miniaturka, którą wykonał kelen też pewnie spowodowała jakieś zaciekawienie.

Cytat: Juby w 25 Maj  2022, 16:16:22Jak dla mnie to nokaut na korzyść wersji europejskich.

Zgadza się. Nasze lepiej wyglądają. Moja okładka z motocyklami też miała tę różnicę w kolorach.
 

Rado

Info dla wtajemniczonych. Jeśli nic się nie posuje, to następnym dużym filmem na kanale będzie przegląd batmanowych elseworldsów. Starałem się wybierać tytuły, które mogą być mniej znane. Mamy więc:

*Castle of the Bat
*Brotherhood of the Bat
*Dark Knight of the Round Table
*Robin w feudalnej Japonii
*Nevermore
*Nine Lives
*Superman Speeding Bullets

i wiele, wiele innych. Żartuje. Nie ma innych, ale chciałem zareklamować jak w telewizji.