Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

30. rocznica premiery filmu "BATMAN" (1989)

Zaczęty przez XIII, 05 Maj 2019, 17:49:42

XIII

Już za około 1,5 miesiąca dokładnie 19.06 będzie 30 rocznica pierwszego Batmana w reżyserii Tima Burtona. Planujecie na ten dzień odświeżenie sobie tego filmu? Bo ja  planuję obejrzeć  w wersji lektorskiej  zastanawiam się pomiędzy Mirosławem Uttą z vhs a Januszem Szydłowskim z tvp.

Leon Kennedy

No kto wie, kto wie :D Będę już po powtórkowej trylogii Nolana. Dziś pyknął BB.

LelekPL

Zobaczę jak z czasem. Wątpię abym to zrobił dokładnie w dzień rocznicy, ale w ciągu roku postaram się obejrzeć. Jednak na razie jeszcze nic na ten "rok Batmana" z tego co planowałem nie obejrzałem. Ani starych seriali, ani animowanych. Jedynie ostatnio w telewizji część Batman Forever obejrzałem :P (szkoda, że filmów Shumachera nie ma na Blu-ray). Puściłem też żonie Batman Returns, ale to w ostatnie święta, i tak raczej średnio jej podpasował :P To nie wiem jak będzie z pierwszym Batmanem.

Johnny Napalm

Trochę obawiam się nowego seansu Batmana z 1989 roku. No chyba, że byłaby wyżeletowana wersja, taka mega ostro poprawiona jakościowo. W ciągu dwóch lat do tyłu obejrzałem właśnie tego Batmana chyba na AleKino+, ale to było tak słabe – wszystkie te szumy i nieostrość samej kliszy – że nie mogłem się skupić na samej treści, kiedy forma była bardzo kiepska.

Z seansu pamiętam przede wszystkim sam bardzo klimatyczny początek – nikt nie wie skąd wziął się Batman, on po prostu jest. Po drugie, upadek do tygla z kwasem Jacka i jego przeistoczenie się. Wszystko to bije jednak kultowa scena wejścia Jokera do galerii, gdzie nieźle narozrabiał.

Heh, swoją drogą trochę mnie Joker zainspirował, jak byłem w pewnej galerii w Toruniu, gdzie eksponowano współczesne gówno... przepraszam, współczesną sztukę, to pomyślałem, że coś odwalę. A że pojechałem z ekipą, która jak się okazało miała w sporej części zbliżone zdanie co ja na temat tej tzw. sztuki – wciągnąłem kolegę-malarza w swoją wizję rozruszania tej galerii i było śmiesznie. Cztery razy byliśmy upominani przez uroczę panię pracujące w galerii, dochodziło też do dynamicznych dyskusji z innymi odwiedzającymi galerię. Rozważałem nawet przez chwilę defekacje w jakiejś części galerii, nie sądzę żeby mogło to znacząco zaszkodzić zwiedzającym w kontemplowaniu niewątpliwych dzieł sztuki pani artystki. No ale, powstrzymałem się. Nie chciałem robić konkurencji. Sztuka nowoczesna, więc wg mnie można zachowywać się nowocześnie w takiej galerii. Sztuka kontrowersyjna, analogicznie. Sztuka zadająca pytania, też je zadawałem. Tylko szkoda, że nie miałem takiego wejścia jakie miał Joker. ;D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Cytat: XIII w 05 Maj  2019, 17:49:42Już za około 1,5 miesiąca dokładnie 19.06 będzie 30 rocznica pierwszego Batmana w reżyserii Tima Burtona. Planujecie na ten dzień odświeżenie sobie tego filmu? Bo ja  planuję obejrzeć  w wersji lektorskiej  zastanawiam się pomiędzy Mirosławem Uttą z vhs a Januszem Szydłowskim z tvp.

Właśnie się zastanawiam, czy odpalać film w rocznicę amerykańską, polską, czy może w dniu, w którym obejrzałem film w całości po raz pierwszy w 1999. ;)

Mam zrobioną kopię zapasową na Blu-ray, również z kilkoma lektorami i również zastanawiam się, czy wybrać Szydłowskiego (jak za dawnych czasów), czy Uttę. ;D


Juby

To już dziś!! 8)



Mimo wszystko chyba poczekam z powtórką do września, kiedy będzie dwudziesta rocznica mojego pierwszego seansu. ;)

PS
Sorry za mniejszą aktywność w ostatnich dniach / tygodniach, ale właśnie kupiłem mieszkanie, od początku lipca ruszam z urlopem, więc najprawdopodobniej w sierpniu wrócę do bardziej systematycznego odwiedzania forum. :-*

Leon Kennedy

Forum ma wakacje jak widać. Więc spokojnie, Juby.

Johnny Napalm

Niby są te wakacje, ale jednak trzydziestolecie filmu Batman powinno być jakoś należycie podkreślone. Spodziewałem się na przykład serii artykułów o ciekawostkach związanych z tym filmem. Mogłyby się nawet powtarzać te powszechnie znane, w końcu nie każdy ma wiedzę na ich temat. A tu cicho sza...
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Na głównej były linkowane przez Q fajne materiały z okresu premiery z 1989 (wywiad z Keatonem na przykład). ;)