Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ostatnio ogladalem...

Zaczęty przez Leon Kennedy, 26 Marzec 2008, 15:09:07

Mihcim

Ogl?da?em ostatnio This is England 86' czyli kolejny film o tym jak pokaza? swój kraj od tej z?ej strony ?e pakista?czycy to ku#4y i debile i zaka?a ?wiata.
2/10

Hydro

Shutter Island -- czyli po polsku 'Wyspa Tajemnic'. Rewelacyjny film, lubi? takie zmy?ki podczas seansu. DiCaprio, o dziwo, zagra? bardzo dobrze. Klimat film jak dla mnie niesamowity, dodatkowo umieszczony w szpitalu psychiatrycznym. Fabu?a w pewnych momentach si? d?u?y, mimo to nie przeszkadza to dobrej zabawie podczas seansu. Przez ostatnie 20 od filmu wr?cz nie mo?na si? oderwa?. Zako?czenie - dwuznaczne, jednak po d?u?szym zastanowieniu si?, mo?na doj?? do wniosku, ?e
Spoiler
lekarz trzyma? r?cznik oraz przyrz?d do lobotomii, czyli jednak (przynajmniej wg. mnie) Teddy mia? racj?
[Zamknij]
. 9-/10

Salt -- film skusi? mnie rol? Olbrychskiego oraz zwiastunami zapowiadaj?cymi naprawd? dobre kino. W swoim gatunku jak dla mnie film bardzo dobry, jednak fabu?a dosy? przewidywalna (raz czy dwa pogubi?em si?, kim ona w ko?cu jest), jednak w scenie gdy
Spoiler
pobiera?a jad paj?ka, ni z tego, ni z owego, przypomnia? mi si? 'Sherlock Holmes' a tam by?a wzmianka, ?e jad pewnego paj?ka mo?e powodowa? efekt podobny do ?mierci, no i w chwili strza?u do prezydenta Rosji od razu wiedzia?em, ?e strzeli?a tym jadem. Ech ;D
[Zamknij]
. Tak czy owak, mimo wielu wr?cz jawnie przecz?cych zasadom fizyki scenach (no ale, ma?o który film akcji ich nie ?amie) film bardzo mi si? podoba? i tyle. Po prostu gwarantuje dobr? rozrywk?, je?li kto? szuka kina akcji. Natomiast ostatnia scena by?a wr?cz zbyt perfidn? furtk? do sequela, a takowy na 90% powstanie, bior?c pod uwag? ostatnie wyniki Box Office. 8/10.

Jackie Brown -- jako ?e jestem fanem twórczo?ci Tarantino, nastawia?em si? na bardzo dobre kino. Jednak?e troch? si? zawiod?em. Film zdecydowanie za d?ugi, wystarczy?oby nawet 110-120 minut. Pomys? naprawd? dobry, jednak zmarnowany. Natomiast jest to chyba najnormalniejszy film tego re?ysera :P Oczywi?cie wielkimi plusami s? Samuel L. Jackson i Robert DeNiro, który z tej drugoplanowej roli zrobi? naprawd? humorystyczn? i ciekaw? posta?. Aha, no i nasz Batman, Michael Keaton w roli federalnego, równie? wypad? bd. dobrze ;D. Poza tym, muzyka i dialogi, nawet nawet. Ma równie? par? naprawd? dobrych scen (przechwycenie pieni?dzy,
Spoiler
zabicie Louisa, no i Ordella,
[Zamknij]
rozmowy Ordella z Maxem itp). Reszta bardzo przeci?tna. 6/10.
It's a funny world we live in.

TheBeatles

Cytat: Hydro w 09 Wrzesień  2010, 17:53:55
DiCaprio, o dziwo, zagra? bardzo dobrze.
DiCaprio jest dobrym aktorem tylko sobie popsu? sobie kariere Titanic'em

Hydro

A ja zapami?ta?em jego gr? aktorsk? g?ównie z tej roli, dlatego to 'o dziwo' ;) Na szcz??cie podreperowa? reputacj? wspomnian? ju? 'Wysp? Tajemnic' oraz 'Incepcj?'.
It's a funny world we live in.

LelekPL

#589
Takie jest zdanie osób, którzy DiCaprio skreślają od razu na starcie, a w rzeczywistości, Leo potrafi być aktorem nawet fenomenalnym. Czy to jako dziecko - Chłopięcy Świat, Co Gryzie Gilberta G, zwłaszcza Pamiętniki Koszykarskie, czy jako aktor dorosły - Infiltracja, Krwawy Diament, Gangi NY, Incepcja czy właśnie Wyspa Tajemnic. Jest to na pewno jeden z lepszych aktorów swojej generacji i nie dziwie się Scorsese, że stał się jego nową muzą

Leon Kennedy

Air Jordan dobrze trawi. Dicaprio to w tej chwili jeden z najlepszych aktorów i nie zmieni tego jedna rola i to do tego dość zamierzchła w Titanicu!

m2reily

Ostatnio obejrza?em "Wizards" Ralpha Bakshi'ego (1977). Film przedstawia post apokaliptyczn? wizj? ziemi zniszczon? przez nuklearn? zag?ad?, dodaj?c do tego elementy fantasy rodem z Tolkiena. Nie chc? zbyt wiele zdradza?, bo wed?ug mnie ten film trzeba obejrze? nieprzygotowanym. Niemniej animacja jest wyj?tkowa, nieco psychodeliczna, wida?, ?e autorzy musieli nie?le si? przy tym bawi?. Je?li macie czas, polecam obejrze?,  powinno to by? nawet dost?pne na You Tube.               
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

(A)nonim

"Wizards" nie widzia?em, ale polecam "Hey, Good Lookin'".
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

BD96

#593
CytatAir Jordan dobrze trawi.

Ależ zbieg okoliczności - ja również świetnie trawię.

Życie czasami daje nam mocnego kopa w tyłek. Najważniejsze żeby wstać i iść dalej.
Ja nie potrafię... Ale zawsze mam kogoś kto mnie podnosi!

Batman - The Blackest Knight!

Hydro

The Room -- w?a?nie obejrza?em ten... to co?. Powiem krótko: jest to jeden z NAJGORSZYCH filmów jakie widzia?em, a by?o ich wiele. Aktorstwo wypada tutaj gorzej ni? na spektaklach w podstawówce. Nie wiem, co chcia? osi?gn?? re?yser tworz?c ten gniot (a by? on jednocze?nie scenarzyst?, producentem i odtwórc? g?ównej roli). Film praktycznie nie ma absolutnie ?adnego sensu! Aktor mówi niewyra?nie, z dziwnym akcentem, miejscami dialogi s? tak G?UPIE i BEZSENSOWNE, ?e a? musia?em przewin?? film aby upewni? si?, czy si? nie przes?ysza?em. G?ówna fabu?a to:

Johnny wraca do domu -> uprawia seks z ?on? -> idzie gra? w football -> ?ona zdradza go z innym -> Johnny wraca do domu -> iii... tak! uprawia seks z ?on?! -> idzie gra? w football ->
Spoiler
co za niespodziewany zwrot akcji! przy?apuje ?on? na zdradzie i strzela sobie w ?eb. Tada.
[Zamknij]

Podsumowuj?c: by?o to najgorsze 99 minut w moim ?yciu. 'Batman & Robin' to przy tym dos?ownie arcydzie?o!

1,5/10 (0,5 za okazje do ?miechu, ogl?daj?c coraz to bardziej bezsensowne sceny)
It's a funny world we live in.

kelen

Ten film jest cudowny. Żaden inny chyba nie wywołał u mnie tak wielkich napadów śmiechu.

Mel

Uwierz, ?e ma fanów.
I to chyba jest najgorsze w kwestii tego dzie?a Tommy'ego Wiseau

Juby

 THE SOCIAL NETWORK



O najnowszym tworze jednego z moich ulubionych re?yserów (David Fincher) powiedziano ju? bardzo du?o i w wi?kszo?ci by?y to bardzo dobre rzeczy. Sam postanowi?em wybra? si? na film nie z powodu niezwykle pozytywnych recenzji jakie zbiera „The Social Network” lecz dlatego, ?e wszystkie dotychczasowe produkcje tego re?ysera bardzo mi si? podoba?y. „Obcy 3” mimo i? jest naci?gany, to bardzo klimatycznie kontynuuje gwiezdn? sag? o zabójczym gatunku Xenomorf. „Siedem” jest dla mnie nie tylko jednym z najlepszych thrillerów, ale tak?e jednym z najlepszych filmów w ogóle, ze zdecydowanie najbardziej szokuj?c? ko?cówk? w historii kina. „Gra” zrobiona w podobnej konwencji tak?e trzyma w napi?ciu, a „Podziemny kr?g” ju? po pierwszym seansie sta? si? jednym z moich ulubionych filmów. W ostatniej dekadzie Fincher troch? os?ab?, stworzy? wprawdzie niez?y „Azyl” i dobry thriller na podstawie prawdziwych wydarze? „Zodiak”. Jednak przebudzi? si? on na nowo w 2008 roku z Oscarowym „Ciekawym przypadkiem Benjamina Buttona”. Jego najnowsze dzie?o musia?em zobaczy?, i to jeszcze w dniu premiery.

Sama historia powstawania Facebook’a jest ?rednio ciekawa, a jego twórca Mark Zuckerberg wydaje si? by? naprawd? nieprzyjemnym go?ciem, którego po prostu nie da si? polubi? (w tej roli niez?y, aczkolwiek nie zmieniaj?cy wyrazu twarzy Jesse Eisenberg). Mimo tego David Fincher potrafi? stworzy? naprawd? dobry film biograficzny, który z pewno?ci? stanie si? jednym z faworytów tegorocznych Oscarów. Dzi?ki dobremu aktorstwu, muzyce i monta?owi, historia ta mocno wci?ga i zdziwi?em si? gdy film dobieg? ko?ca (s?dzi?em, ?e ogl?dam go zaledwie godzin?). Gdyby nie odpowiedni dobór re?ysera, nigdy bym nie przypuszcza?, ?e kto? umia?by opowiedzie? nam jak powsta? najs?ynniejszy portal internetowy w tak oryginalny i porywaj?cy sposób. Obejrza?em wszystkie filmy pana Finchera i jeszcze nigdy mnie on nie zawiód?, a teraz ponownie stworzy? na prawd? dobry film.

„The Social Network” to na pewno dobre kino, które warte jest polecenia znajomym. Cho? s?dz?, ?e era Davida Finchera, twórcy genialnego „Podziemnego kr?gu” i „Siedem” min??a (chyba ju? nie stworzy obrazu dorównuj?cego tym dwóm filmom), to s?dz?, ?e jest on aktualnie jednym z najzdolniejszych twórców Hollywood, który w tym roku pokaza?, ?e mo?e nas jeszcze czym? zaskoczy?. A to dla mnie warte jest wszelkich nagród.
Recenzja: Juby
Ocena: 7/10

Gieferg

CytatDiCaprio jest dobrym aktorem tylko sobie popsu? sobie kariere Titanic'em

Akurat Titanikiem sobie niczego nie popsu?. Wr?cz przeciwnie.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Leon Kennedy

Patem miał z górki lżej niż kiedykolwiek.

La Horde dobry, klimatyczny, trzymający w napięciu, szybki i ostry film francuski opowiadający o próbie przetrwania w jednym z wieżowców grupy policjantów i przestępców ataku żywych trupów + niezły staruszek :P