29 listopad 2021, 06:02:16

Aktualności:

Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 sierpień 2011, 16:14:04

Juby

No Man's Land może w 2023 roku, jak już skończą Knightfall, jeśli dobrze się sprzeda. A że na pewno wyprzeda się na pniu, można spokojnie zakładać, że tak będzie. :)

Niestety, na spotkaniu potwierdzono, że są jakieś problemy z Batmanem Ego z DC Deluxe i jednak nie trafi do sprzedaży w tym roku. Czyli zapowiedź drugiego tomu Death Metal na grudzień pozostanie jedyną zapowiedzią z tym bohaterem na ostatni miesiąc 2021. Oby z "Ego" wyrobili się do lutego, bo chciałem to przeczytać jeszcze przed premierą filmu z Pattinsonem.

"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Knightfall! Knightfall!!  Knightfall!!! A potem No Man's Land  :)  :)  :) Jaram się przekosmicznie i super, że w końcu Egmont zdecydował się na te kultowe historię, zajebiście!!!

PS: Zombiakiaczki też bardzo radują.

Juby

Dla mnie to wciąż surrealistyczne. Tyle razy czekałem na ogłoszenie polskiego wydania Knightfall (co roku podczas publikacji wiosennego katalogu i co jesień przy Łódzkim festiwalu), że w zasadzie przyjąłem, że już zawsze będę na niego czekał, ale to marzenie nigdy się nie spełni i ogłoszą coś innego. A tu proszę. Niech mnie ktoś uszczypnie. :)

Na podstawie weekendowych ogłoszeń można już sporządzić listę tytułów z Batmanem na przyszły rok i zapowiada się on bardzo bogaty dla fanów Mrocznego Rycerza. Egmont wyda:

- Batman z Uniwersum DC, tom 3 (+ zapewne tomy 4 i 5, bo wychodzą średnio trzy rocznie)
- Detective Comics z Uniwersum DC, tom 6 (+ pewnie 7 i 8 z tego samego powodu)
- DCeased, Tom 3 (choć nie wiem czy występują w nim postacie ze świata Batmana)
- Injustice, tomy 2 i 3
- Batman: Death Metal, tomy 3 i 4
- 3x DC BLACK LABEL (kontynuacja Białego Rycerza z Harley Quinn, Batman: The Impostor oraz Joker/Harley: Criminal sanity)
- 2x DC Deluxe (Uniwersum DC wg Alana Moore'a oraz opóźniony Batman: Ego i inne opowieści)
- Batman: Knightfall, tomy 1-3
- Batman NOIR na jesieni (jeszcze nie wiadomo co to będzie)

To jest co najmniej 20 wydań zbiorczych, a przecież większość dotyczy pierwszej połowy roku. Dojdą kolejne 2-3 tomy Ligi Sprawiedliwości, być może jeszcze jakieś DC Deluxy (w 2022 ma być ich wydanych w sumie pięć) i kilka niespodzianek. No i przez cały rok będzie wydawana kolekcja Hachette, w której na pewno nie zabraknie Batmana.

- Morgan Freeman

HUDY

Pieknie to wszystko się dla Nas układa. Prawdziwe bomby zesłał Tomasz Kołodziejczak. Cieszy mnie fakt ze dostajemy: Venom i Miecz Azraele. Będzie sie to wszystko pięknie uzupełniać. Czy w tym Preludium będzie orygin Bane'a?(ten który był w Tm-Semic 2/95r)- Było by ekstra.
Jednak ciągle mam niedosyt klasyki, im więcej wznowień(i uzupełnień) do Tm-Semic tym lepiej. Może po NML cofna się i wydadzą jakieś Gacki Norma i Granta. A moze pocisna dalej w Morrisona, tez czekam na taka zapowiedz.

Juby

08 październik 2021, 13:10:26 #619 Ostatnia edycja: 08 październik 2021, 15:39:54 by Juby
Cytat: HUDY w 08 październik  2021, 12:09:19Cieszy mnie fakt ze dostajemy: Venom i Miecz Azraele. Będzie sie to wszystko pięknie uzupełniać. Czy w tym Preludium będzie orygin Bane'a?(ten który był w Tm-Semic 2/95r)- Było by ekstra.
Tak, Zemsta Bane'a widnieje w spisie oryginalnego Prelude to Knihtfall, więc w naszym też powinno być. Razem z Venomem i Mieczem Azraela da to +600 stron na pierwszy tom (jeżeli nie przytną jakichś zbędnych zeszytów). Ciekawi mnie jak nazwą taki album i którą okładkę dadzą na front. To samo z Knightfallem, który miał chyba pięć różnych wydań. Osobiście wszystkie mi się podobają, ale z całym szacunkiem do Kelley'ego Jonesa, najbardziej ta druga.

Tym zagraniem Egmont sprawił, że z mojej listy wydań TM-Semic do nadrobienia, zostało jeszcze jakieś 5 zeszytówek (4 numery z 1993 i jeden z 1997) i... chyba tyle. Reszty nie widzę sensu już nadrabiać, skoro w tych czterech albumach Egmont wyda dwa wydania specjalne z 1994 + całe roczniki 1995-1997 i o wiele więcej. :)

- Morgan Freeman

HUDY

Super info, dzięki będą dodatkowe strony z tego zeszytu. Przeglądając link widać ze są tam tez niepublikowane u nas zeszyty wiec jest podjarka. Miałem kiedyś wydanie z ta 2ga okładką, spieniężyłem licząc na Egmont i trochę lat się naczekałem. Na szczęście mam całość  Knigtfall z Samic, jak ich całego Batmana ;D

Juby

Trochę szkoda, że Venom, Miecz Azraela i Prelude to Knightfall nie wyjdą każdy osobno, ale podejrzewam że wolą skleić je w grubego składaka aby nie wypełniać Batmanem zbyt wielu slotów wydawniczych i żeby przyspieszyć wydanie dania głównego jakim jest Upadek Rycerza. Jeszcze nigdy nie czytałem takiej 600-stronicowej cegły, oby dało się to komfortowo czytać.

Tył okładki Batman: Death Metal, tom 1 zdradza planowane daty wydania i okładki tomów 3 i 4 (luty i kwiecień 2022 roku).

- Morgan Freeman

LelekPL

Fajnie, że będzie Knightfall. Bardzo nostalgiczna podróż się zapowiada dla wszystkich, którzy pamiętają Semici, więc w tym i dla mnie. Obecnie raczej nie kupuję za dużo komiksów (ostatnio tylko Batman Świat), ale to pewnie dodam do kolekcji.

Zastanawiam się też nad Ego, ale to pewnie przed filmem, i może w końcu na coś Alexa Rossa się skuszę.

Rado

Cytat: Juby w 05 październik  2021, 11:31:51- Batman NOIR na jesieni (jeszcze nie wiadomo co to będzie)

Być może nowe Black and White.

Juby

22 październik 2021, 20:22:20 #624 Ostatnia edycja: 02 listopad 2021, 23:31:44 by Juby
Byłoby super! Obok Ego i Knightfall kolejny album, którego na 100% bym kupił. Ale myślę, że równie dobrze może to być pełny The Court of Owls, o którym wspominał kiedyś redaktor naczelny Egmontu (chociaż może to zostawią na 2023, kiedy będzie dziesięciolecie pierwszego polskiego wydania). Kojarzę, że z niepublikowanych u nas NOIRów wydano jeszcze The Dark Knight Strikes Again, Black Mirror oraz Dark Victory - nie mogę znaleźć w sieci żadnej rozpiski, czy było coś więcej, ale Egmont może wydać także te historie (dwie z nich są od dawna niedostępne, a Mrocznego zwycięstwa Egmont jeszcze nigdy nie wydał, tylko Mucha Comics).

Cytat: Juby w 01 wrzesień  2021, 09:14:27Do październikowych zapowiedzi dodano również taki premierowy tytuł (miękka oprawa, 48 stron):

Od jakiegoś czasu znane są już tytuł i oficjalna okładka:

Premiera w Polsce tego samego dnia, co w USA.

Czyli Pan Tomasz Kołodziejczak mylił się na festiwalu, że grzbiet nowego NOIRa będzie czarny, jak w amerykańskim wydaniu. Szkoda. :-\

- Morgan Freeman