Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

James Cameron's AVATAR

Zaczęty przez Huntersky, 03 Sierpień 2009, 23:34:51

Mr.G

To już coś! Pierwsza fotka wygląda wręcz magicznie.

Dziś zwiastun? Sądziłem, że Avatar's Day jest jutro, ale jeżeli masz rację to zacieram dłonie o dzień wcześniej....

Juby

To pierwsza fotka w większej rozdzielczości:
http://www.slashfilm.com/wp/wp-content/images/zz788b13f6.jpg

Rzeczywiście wygląda bajecznie. ;D

Avatar's Day miał być 21 sierpnia, ale czasu USA. U nas będzie to dziś o 16tej, a na jakiejś stronie internetowe (nie pamiętam jakiej, więc nie podam linka) trwa już odliczanie. :o

Mr.G

Różnica czasu się choć raz na coś przydała.

Trailer jest dostępny na stopklatce, ja mam problemy żeby odtworzyć go w ich załączniku więc muszę czekać aż wrzucą na YT :[

Gieferg

#33
Tu można obejrzec.

http://specials.divertissements.fr.msn.com/cinema/avatar/default.aspx

Cóż można rzec. Plastikowy plastik. Wygląda to jak animacja od Pixara albo intro do jakiejś gry komputerowej.


NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Huntersky

Eh. Rozczarowanie, może chociaż 3D będzie w porządku. W każdym bądź razie TF-y pozostają niedoścignione pod względem efektów. Na'vi i zwięrzęta wyglądają niestety jak disnejowskie pamperki.
Ale założę się, że w kinie wyglądać to będzie 10 razy lepiej.
To tyle jeśli chodzi o warstwę wizualną, bo cała reszta może być dobra :) Szczególnie bitwy i przedstawienie armii - liczę, że będzie przynajmniej takie jak w Aliens.
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Mr.G

Dzięki za link.
Macie oko do niedociągnięć, ale po cóż się w to wgłębiać, że troszkę animowane? To co zobaczyłem mnie zauroczyło, nie mam zastrzeżeń do efektów, jestem raczej wymagający co do fabuły i wrażeń, a tych, jak widać, raczej nie będzie brakować. Jestem zadowolony.

Filer

Wy poważnie? Nie widzicie, że Cameron połączył klasyczne s-f z marines rodem z "Aliens" z to z pedalskimi Avatarami i innymi zwierzątkami, zachowując płynność świata przedstawionego? A no tak. Liczą się efekty :).
Jeśli kiedyś kino a la Alien, Blade Runner itp. powróci na salony to James Cameron będzie jego ojcem chrzestnym :].

Gieferg

Pierwsze skojarzenie jakie miałem: G.I.Joe

Po zwiastunie póki co mozna oceniac głownie efekty, a te jakie są każdy widzi.

Do kina się wybiorę tak czy inaczej bo jednak co Cameron to Cameron, ale będę liczył na jakieś fajne poprowadzenie fabuły, a co do efektów to może się przyzwyczaję. Póki co to taki kolejny King Kong (Cóż, to w końcu Weta, nie mozna za duzo wymagać), a to nie jest w żadnym wypadku komplement.

CytatW każdym bądź razie TF-y pozostają niedoścignione pod względem efektów.

Otóż to.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

POWAŻNIE? CHYBA ŻARTUJECIE? :P

Cameron mówił, że ten film nie ma być przełomowy pod względem efektów specjalnych, choć wszyscy na to liczyli, i wymagani tych co oglądali trailer, jak widzę były zbyt wielkie. :P

Kreatywność twórców jest moim zdaniem niewiarygodna. Wszystko zostało wymyślone rewelacyjne. Film z całą pewnością będzie spektakularny, choć zwiastun mnie zmieszał bo nie padło w nim, ani jedno słowo. Czekam na więcej. ;)

A co do efektów specjalnych, to interesuje się takimi rzeczami, i uważam, że porównanie efektów Avatara do G.I.Joe jest DEBILIZMEM. Plastik właśnie jest w G.I.Joe, a w Avatarze... Oto moja opinia:

# Scenografia - wykonana za pomocą CGI jest chyba najlepszą jaką w życiu widziałem. Na zwiastunie nie widać nic nierealności. Wykonana jest w 100% perfekcyjnie, i mam nadzieje, że nie popsują tego sztucznym wstawianiem postaci (jak to było w King Kongu).

# Zwierzęta - te stwory ganiające Na'avi są zrobione bardzo dobrze, choć nie jest to żaden przełom. Pobijają wszystko to co widzieliśmy w King Kongu (poza tytułowym bohaterem), ale mogło być jeszcze dużo lepiej.

# Na'avi - genialne. W wielu momentach nie wydają być się sztuczne (choć czasami gdy się ruszają są trochę jak Disneyowskie), tylko zachowują się jak żywe istoty. Ich dokładność (włosy, oczy, paznokcie, cienie, tekstury skóry), a szczególnie mimika twarzy zaskakują swoją dokładnością. Niestety ujęcia są zbyt krótkie abym mógł powiedzieć, że zostały wykonane lepiej od Davy'ego Jonesa.

# Kosmos i przedmioty mechaniczne - to właśnie najsłabszy punkt efektów. Śmiałbym powiedzieć, że Avatar będzie miał lepsze efekty od Piratów 2 i 3, oraz Transformerów po samym zwiastunie, ale te elementy mnie dobijają. Jak z gry komputerowej. Kiedy widziało się rozkładającego Optimusa, Iron Mana, czy tegorocznego T-800, to te mechaniczne roboty z Avatara, albo ujęcie z kosmosu wyglądają jak z gierki na PC. :P

W 3D może to jeszcze wyglądać inaczej., zobaczymy co będzie dalej. Uważam, że nie jest przełomowo, ale jest dobrze, na razie widziałem zbyt mało materiału by oceniać ostatecznie, ale na pewno nie jest sztuczne i plastikowate, jak to ujął Gieferg.

Posted on: 20 Sierpień  2009, 19:16:02

 



Na'avi są wyborne. :o

Gieferg

#39
Cytati uważam, że porównanie efektów Avatara do G.I.Joe jest DEBILIZMEM.

Efekty w Avatarze które widac na tym trailerze to taki sam plastik jak G.I.Joe.
Twoje nazywanie czegokolwiek debilizmem, nawet napisane CAPSem mi lata i powiewa.

CytatNa zwiastunie nie widać nic nierealności

Ja bym powiedział, że nie widac nic realności.

Cytatale na pewno nie jest sztuczne i plastikowate

Nie znam takiego słowa jak "plastikowate" natomiast na pewno jest to wszystko cholernie sztuczne i  plastikowe.

Gdybym miał wymienić filmy, które rozwalały mnie efektami specjalnymi w swoim czasie (a niektóre rozwalają nadal) to były to przede wszystkim (chronologicznie)
- Aliens
- Terminator 2
- Park Jurajski
- Władca Pierścieni
- Transformers

Po tym co tu zobaczyłem Avatar ma nikłe szanse żeby wskoczyć na tę listę, no ale zobaczymy co powiem po wizycie w kinie.



Tak czy inaczej - I'm not impressed at all.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Gieferg, na wszystkie zarzuty o nierealności podaje ci tę fotkę, którą zresztą umieściłem wyżej. I ona jest realna, a G.I.Joe wygląda gorzej niż Crysis.



Huntersky





:D

Powiem tak - efekty są bardzo dobre, ale to nie jest żaden fotorealizm. Czemu? Bo tak mi mówią moje oczy. Wszystko jest wypucowane, błyszczące i elegancko rozmyte. Co czyni je plastikowymi. Prawdę mówiąc jest niewiele lepiej niż w Zemście Sithów - ale może to przez 3D widzowie ludzie mówią, że dostają na seansie orgazmu. ;P



Czym różnią się te fotki? Stworek z Avatara jest trochę lepiej pocieniowany i ma megadobry anti-aliasing.



Czym różnią się te fotki? Poniższa to zdjęcie człowieka, powyższa pochodzi z intra gierki.
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Gieferg

CytatCzemu? Bo tak mi mówią moje oczy. Wszystko jest wypucowane, błyszczące i elegancko rozmyte. Co czyni je plastikowymi. Prawdę mówiąc jest niewiele lepiej niż w Zemście Sithów

nuff said. Nie widzę tu specjalnego postępu w stosunku do ROTS, które ma już...4 lata. Owszem, bardzo dobre CGI, ale co z tego? Czym się tu podniecać? Dalej wygląda jak komputerowa animacja.  
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

Wiem jedno, mimo iż efekty w filmie będą dobre, to na razie uważam, że w 2009 roku na nominacje do Oscara o najlepsze efekty specjalne bardziej zasłużyły trzy filmy:

3. T4 (Finałowy T-800, HK, nie nadużywanie CGI i świetne komputerowe wybuchy)

2. Transformers 2 (momentami zbyt kolorowe i wiadomo, że łatwiej stworzyć mechaniczne rzeczy od zwierząt, ale to nie zmienia faktu, że transformacje i autoboty są mega realne)

1. 2012 - Po zwiastunie zapowiadają się najlepsze efekty specjalne w historii kina. Genialna katastrofa stworzona w CGI niesamowicie realnie.

Gieferg

Pokazałem zwiastun żonie - reakcja:

"To wygląda jak jakaś bajka* nie jak normalny film. Zupełnie nierealistyczne."

I jak tu się z kobieta nie zgodzić?  ::)

* w sensie "film animowany" :P
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.