Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze ulubione/oglądane seriale.

Zaczęty przez Silent Dark, 24 Lipiec 2008, 14:45:13

LelekPL

Cytat: Juby w 27 Marzec  2021, 14:49:11a tajemnica ukrywana jest tak długo, że później poświęcono cały ósmy odcinek na jedną, wielką ekspozycję.

Cytat: Mr.G w 25 Marzec  2021, 23:22:37ale gdzieś w połowie, a może i wcześniej, na raz odkryto wszystkie karty no i był już typowy Marvel, tyle że w formie serialu

Zabawne, że macie dwie tak skrajne obserwacje po obejrzeniu serialu.

Juby

Myślę że Mr.G pisał o odkryciu kart z odcinka 4 (pierwszego niesitcomowego), a dla mnie odsłonięcie naprawdę wszystkich kart nastąpiło dopiero z twistem w odcinku siódmym.

Mr.G

O to to. Chyba faktycznie w 4 odcinku okazało się, że to jednak nie wnętrze umysłu Wandy czy jakiś równoległy świat, ale po prostu zniewolone miasteczko otoczone czujnym wojskiem - nawet jeśli jeszcze jakieś niespodzianki były w serialu do odkrycia, to od tamtej chwili największe zaskoczenie miałem za sobą i emocje troszkę siadły.
Ale raz jeszcze podkreślę, że ogólnie oglądało się fajnie.

Cytat: LelekPL w 26 Marzec  2021, 09:03:52A co do Agathy to chyba jeden z lepszych wrogów jakiego Marvel miał.Nie ze względu na motywację, ale ze względu na otworzenie nas na nowy element świata MCU
Że niby magia? Ta chyba była już wprowadzona w Doctorze Strange'u i tam podobała mi się znacznie bardziej - była mistyczna, tajemnicza i efektowna. Wiedźmy natomiast sprowadziły się do klasycznego naparzania się laserami... nie, przepraszam, magicznymi laserami. Niby była jakaś tam księga i runy, ale mnie to nie przekonało.

A skoro już jesteśmy przy Zaczarowanej Agatce, to może wyjaśnicie mi coś? Skoro koniec końców Wanda więzi ją w roli "wścibskiej sąsiadki", ale jednocześnie rozwala Hexa, to co tak naprawdę stało się z Agathą? Biega po normalnym świecie z przerobionym umysłem? No raczej nie, skoro sama Wanda użyła sformułowania, że będzie wiedziała, gdzie ją znaleźć.

Cytat: Juby w 27 Marzec  2021, 14:49:11która w końcu dostała swój przydomek i bardzo fajny, komiksowy kostium.
Kostium fajny od pasa w górę, ale te spodnie przekombinowane. Za to kostium halloweenowy baaardzo ładnie na Olsence leżał :]

LelekPL

#273
Cytat: Mr.G w 28 Marzec  2021, 10:43:05Że niby magia?
Czarownice. Magia już była, to prawda, i to w przypadku kilku postaci. Ale jeśli chodzi o czarnoksiężnictwo, wiedźmy, połączenie z Salem i paleniem, byłoby to udanym dodatkiem tym bardziej w finale - gdzie Agatha zauważa, że tak jak setki lat wcześniej, potężne kobiety są piętnowane jako coś złego.

Cytat: Mr.G w 28 Marzec  2021, 10:43:05A skoro już jesteśmy przy Zaczarowanej Agatce, to może wyjaśnicie mi coś? Skoro koniec końców Wanda więzi ją w roli "wścibskiej sąsiadki", ale jednocześnie rozwala Hexa, to co tak naprawdę stało się z Agathą? Biega po normalnym świecie z przerobionym umysłem? No raczej nie, skoro sama Wanda użyła sformułowania, że będzie wiedziała, gdzie ją znaleźć.
Domyślam się, że będzie mieszkała w Westview jako wścibska sąsiadka.

____________________________________________________________________________________________________________________________________________

Sam jestem też po drugim odcinku Falcon i Winter Soldier i drugi był już znacznie lepszy. Zaczyna to trochę przypominać The Boys powoli - czyli jak superbohaterowie są używani do propagandy i mamy co raz więcej wskazówek o sytuacji politycznej w MCU, zarówno jej historii, podczas Drugiej Wojny, jak również obecnej po Snapach. No i świetnie, że zaczęli odcinek z US Agentem pokazując go nam z sympatycznej strony, a nie od razu jako dupka typu Homelandera.

Juby

Cytat: Mr.G w 28 Marzec  2021, 10:43:05A skoro już jesteśmy przy Zaczarowanej Agatce, to może wyjaśnicie mi coś? Skoro koniec końców Wanda więzi ją w roli "wścibskiej sąsiadki", ale jednocześnie rozwala Hexa, to co tak naprawdę stało się z Agathą? Biega po normalnym świecie z przerobionym umysłem? No raczej nie, skoro sama Wanda użyła sformułowania, że będzie wiedziała, gdzie ją znaleźć.

Ja mam inną wątpliwość- skąd Agata w ogóle wzięła się w Hexie? Przypadkowo mieszkała w Westview, gdy Wanda je przejęła? Wyczuła jej moc z innego krańca świata, przyleciała tu i Wanda ją wpuściła? Chyba nie mogła być za daleko, bo w WandaVision directed by Wanda Maximoff występuje od pierwszego odcinka. Niejasne to było dla mnie.

LelekPL

Myślę, że spokojnie można uznać, że hex ją przyciągnął do Westview, a ze względu na to, że sama jst potężną czarownicą nie potrzebowała pozwolenia Wandy, żeby wejść.

LelekPL

Jeśli chodzi o seriale z zeszłego roku to najlepszy był zdecydowanie drug sezon Teda Lasso (pierwszy też kapitalny - ogólnie polecam serial). Ale Marvel miał naprawdę dobry rok z WandaVision, Loki i Hawkeye ("we kidnapped you, rozumiesz!"  ;D  ), no i seriale o morderstwach jak Only Murders in the Building, Mare z Easttown czy Squid Game.

Pełna lista tego co widziałem poniżej:
Ted Lasso 2 8/10
WandaVision 8/10
Only Murders in the Building 7/10
Mare of Easttown 7/10
Resident Alien 7/10
Squid Game 7/10
Loki 7/10
Morning Show 2 7/10
Hawkeye 7/10
What If 7/10
Invincible 7/10
Superman & Lois 7/10
MacGruber 6/10
American Horror Stories 6/10
Falcon and Winter Soldier 5/10
The Book of Boba Fett 5/10

Oglądam jeszcze Stworzoną do miłości, Sukcesje i Fundacje, ale jeszcze nie skończyłem.

LelekPL

Stworzoną do miłości obejrzałem do końca - całkiem ok, takie 6/10, ale sezonu drugiego jeszcze nie zacząłem. Natomiast to co w tym roku już widziałem to:
Cytat1. Stranger Things 4 9/10
2. The Dropout 8/10
3. Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty 8/10
4. After Life 3 8/10
5. Upload 2 7/10
6. WeCrashed 7/10
7. Reacher 7/10
8. The Afterparty 7/10
9. Peacemaker 7/10
10. The Girl from Plainville 7/10
11. Moon Knight 6/10
12. Obi-Wan Kenobi 6/10
13. Pam & Tommy 6/10
14. Space Force 2 6/10

Stranger Things wróciło w WIELKIM stylu w 4 sezonie. Byłem niezwykle zadowolony, że główną inspiracją był Koszmar z ulicy Wiązów tym razem. Świetnie to pasowało do Stranger Things. Dropout było niezwykle wciągające i świetnie zagrane (polecam, jest na Disney+). Winning Time rowijał się powoli, ale jak tylko zaczęły się mecze serial nabrał świetnego tempa. After Life 3 pięknie zakończyło serial. awsze mnie denerwuje w Hollywoodzkich produkcjach, że jedyną szansą dla wdowca/wdowy na dalsze życie to znaleźć kolejną osobę, a tutaj było to dojrzalsze spojrzenie na żałobę. Upload sezon 2, nie był tak dobry jak pierwszy, ale nadal warto oglądać. WeCrashed to taka nieco gorsza wersja Dropout, a Reacher to fajny serial akcji (nadal wolę pierwszy film z Cruisem). Nieco zawiódł Moon Knight, sporo Obi-Wan, choć nieco nadrabia dwoma ostatnimi odcinkami i bardzo Pam and Tommy.

Chcę jeszcze dokończyć The Boys 3, The Orville 3, Only Murders in the Building 2, Star Trek Strange New Worlds, Ms Marvel, Resident Alien 2 i Superman & Lois 2.

Na resztę roku czekam też na:
Ted Lasso 3
House of the Dragon (Aug 21)
Love and Death
The Crown (Nov)
Guardians of the Galaxy Holiday Special
She-Hulk (Aug 17)
The Lord of the Rings: The Rings of Power (Sep 8 )
Secret Invasion
Guillermo del Toro's Cabinet of Curiosities
Andor (Aug 31)

Juby

Nie oglądam zbyt często seriali (wolę filmy, bo siadam do nich raz i po 2-4 godzinach mam je za sobą, a seriale czasami zabierają lata i po drodze odechciewa mi się je kończyć). W tym roku jednak udało mi się kilka nadrobić.

Peacemaker - 6/10 (w porządku, choć z odcinka na odcinek coraz bardziej zaczął mnie męczyć i żenować pomysłami Gunna - na drugi sezon niespecjalnie czekam).

Moon Knight - 4/10 (obejrzałem, bo komiks duetu Lemire/Smallwood to najlepsza rzecz jaką czytałem w tym roku. Czemu zamiast przenieść go 1:1 postawiono na taką nudną, brzydką bułę? Szkoda Isaaca)

BrzydUla 2 - 3/10 (widziałem z narzeczoną większość odcinków i końcówkę już skipowałem. Gadają, siedzą, siedzą i gadają, i tak przez +290 odcinków. Z komediowej soap opery zrobili antyrozrywkowy melodramat o rozwodnikach)

Obi-Wan Kenobi - 2=/10 (Disney najpierw zniszczył bohaterów i zakończenie oryginalnej trylogii, a tym serialem wziął się za prequele. Trudno uwierzyć w to, co tu się odpier*ala, ale wiem jedno - nigdy więcej żadnych Gwiezdnych wojen Dinseya!*)

Baymax! - 4/10 (bardzo lubię Big Hero 6, ale formuła tego mini-serialu wyczerpała się dla mnie już po drugim odcinku, a godzina, którą przy nim spędziłem, dłużyła mi się jakby serial trwał co najmniej dwie)


*wyjątkiem Rogue One (bardzo dobry film, bardzo dobry prequel SW)


Do końca roku na pewno muszę też przysiąść do drugiego sezonu Fleabag (pierwszy widziałem pod koniec 2020 roku, jak byłem na chorobowym i bardzo mi się podobał), no i narzeczona chce obejrzeć tę nowość z Prattem na Amazon Prime, więc pewnie na dniach zaczniemy.

Leon Kennedy

Wczoraj skończyłem Stranger Things. Fantastyczny serial. Genialny klimat. Świetni aktorzy. Masa odwołań. Nic tylko oglądać.

Umbrella Academy. Poprzednie dwa sezony były wystrzałowe. Trzeci po 4 odc jest równie dobry. Świetny szalony klimacik. Po prostu jazda bez trzymanki.

LelekPL

Ostatecznie w tym roku widziałem naprawdę dużo seriali. Pewnie dlatego, że mam dostęp już do większości platform streamingowych i bardzo łatwo przychodzi oglądanie. Stranger Things do końca roku już nic nie przebiło, ale się tego nie spodziewałem nawet.

Cytat1. Stranger Things 4 9/10
2. The Orville 3 8/10
3. The Dropout 8/10
4. Only Murders in the Building 2 8/10
5. Winning Time: The Rise of the Lakers Dynasty 8/10
6. After Life 3 8/10
7. Wielka woda 7/10
8. House of the Dragon 7/10
9. Guardians of the Galaxy Holiday Special 7/10
10. WeCrashed 7/10
11. Reacher 7/10
12. Upload 2 7/10
13. The Boys 3 7/10
14. The Afterparty 7/10
15. Peacemaker 7/10
16. The Girl from Plainville 7/10
17. Werewolf By Night 7/10
18. Severance 7/10
19. Moon Knight 6/10
20. The Santa Clauses 6/10
21. Star Trek: Strange New Worlds 6/10
22. She-Hulk 6/10
23. Ms Marvel 6/10
24. Obi-Wan Kenobi 6/10
25. Pam & Tommy 6/10
26. Space Force 2 6/10
27. Andor 5/10
28. Blockbuster 5/10

Juby

#281
Przecież Guardians of the Galaxy Holiday Special i Werewolf By Night nie są serialami. ???

Jak zazwyczaj oglądam mało seriali (wolę filmy, seriale pochłaniają za dużo czasu) tak w tym roku ze względu na dostępność stremingu udało się obejrzeć tego - jak na mnie - bardzo dużo. Poniżej opinie obejrzanych w kolejności dat kiedy skończyłem oglądać:

Peacemaker [S1] - 6/10 (czołówka super, ale po jakimś czasie humor niepilnowanego przez nikogo Gunna przestaje do mnie trafiać, a scenariusz coraz częściej serwował poronione pomysły i dziury fabularne)

Moon Knight [S1] - 4/10 (komiks duetu Lemire/Smallwood to najlepsza rzecz jaką przeczytałem w ubiegłym roku i to z tego powodu sięgnąłem po serial... nie było warto :P Czemu zamiast przenieść go 1:1 postawiono na taką nudną, brzydką bułę? Szkoda bardzo dobrego Oscara Isaaca i spoko był pierwszy odcinek, ale im dalej w las...)

Obi-Wan Kenobi [S1] - 2=/10 (Disney najpierw zniszczył bohaterów i zakończenie oryginalnej trylogii, teraz wziął się za prequele. Trudno było mi uwierzyć w to, co tu się odpierdala, w środku oglądania ostatniego odcinka powiedziałem do narzeczonej, młodszego brata i jego narzeczonej: "a teraz wydarzy się - i tu podałem nadebilniejszą rzecz jaka przyszła mi do głowy" - 5 minut później dokładnie to się stało ;D do tego dramatycznie zła reżyseria scena akcji i brzydka strona wizualna. Naciągane 2/10 za aktorstwo Ewana i wracam do ignorowania wszystkiego z SW powstałego po 2016 roku)

Baymax! - 4/10 (lubię BH6, ale przy tym mini-serialu czułem że formuła wyczerpała się już po drugim odcinku. Godzina którą trwa dłużyła mi się drugie tyle)

The Terminal List [S1] - 8/10 (niespodzianka roku, trochę Punishera, trochę Rambo + szczypta Gorączki Michaela Manna = zajebisty serial zemsty w starym dobrym stylu. Po każdym odcinku miałem ochotę włączyć kolejny, jedyna uwaga to przesadna ilość twistów w finałowym odcinku)

Fleabag [S2] - 10/10 (trochę oszukaństwo z mojej strony bo wyszedł w 2019 roku, ale ja nadrobiłem go dopiero latem. Śmiałem się, płakałem, to jedyny w swoim rodzaju, najlepszy serial ostatnich lat, który doskonale trafił w mój gust)

I Am Groot - 4/10 (spóźniony sześć lat i zupełnie nieśmieszny :-\ Jedyne w czym mnie kupił: dobra z niego instrukcja jak postępować z tą okropną czołówką Marvel Studios)

The Boys [S1-3] - 8/10 (obecnie najlepsze uniwersum superhero na rynku. Ma swoje grzeszki, ale w przeciwieństwie do wypalonego Marvela czekam na to, co z Chłopakami wydarzy się dalej. Nadrobiłem całość po wyjciu S3 i jak dla mnie z serii na serię coraz lepszy)

Wielka woda - 8/10 (polski Titanic, tylko zamiast statku mamy Wrocław 1997. Trudno mi wskazać coś lepszego na Netflix. Jestem miło zaskoczony, że Polacy też tak potrafią, a za efekty specjalne spokojnie mogłyby dostać nominację do Oscara)

Reacher [S1] - 7+/10 (facet wielki jak Schwarzenegger nocą parkuje furę w posterunku policji :) nikt nie powinien się dziwić, że mi się podobało, w dodatku to taki serial w stylu 80s-90s tylko toczący się współcześnie)

Zootopia+ - 5/10 (odcinek z Flashem super, a reszta bardzo nierówna. Tak jak lubię wracać do Zwierzogrodu, tak do niego raczej nie będę miał ochoty)

Po ocenach widać, które podobały mi się najbardziej, a który najmniej. W przyszłym roku może być ciężko obejrzeć aż tyle.

LelekPL

Cytat: Juby w 02 Styczeń  2023, 13:41:21Przecież Guardians of the Galaxy Holiday Special i Werewolf By Night nie są serialami
Filmami też nie są, a ze nie chciało mi się tworzyć dla nich oddzielnej kategorii, to gdzieś je trzeba było umieścić.

Juby


LelekPL

Sprawa jest śliska, bo o ile Brytyjski i Amerykański instytut filmowy podaje limit 40 minut, o tyle, branżowo, zgodnie z SGA i pozostałymi profesjonalnymi gildiami, kontrakt na film dostaje się za minimum 60 minutową produkcję. Więc ludzie mają płacone jak za serial. Więc nadal powiedziałbym że sprawa przynależności jest conajmniej dowolna.