Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Terminator

Zaczęty przez Juby, 18 Lipiec 2008, 21:11:24

Która część Terminatora jest najlepsza?

The Terminator
7 (24.1%)
Termiantor 2: Judgment Day
21 (72.4%)
Terminator 3: Rise of the Machines
0 (0%)
Terminator Salvation
1 (3.4%)

Głosów w sumie: 29

Leon Kennedy

Też bym ograł, ale w sumie sam nie wiem, raczej takie se to będzie...

Mr.G

Gdy polecałem grę, byłem w trakcie. Teraz mam już ją za sobą i mogę tylko potwierdzić swoje słowa. Jako gra w ogóle, myślę że jest co najmniej przyzwoita. Głównie FPS, ale z mocnymi elementami RPG, tj. możliwością skillowania postaci, tworzenia co raz to lepszego sprzętu itd. Właściwie to typowej "strzelanki" mogłoby być nawet trochę więcej, bo dopiero jak już uzbierałem na porządną giwerę z ulepszeniami, to nagle dotarłem do końca gry ;P
Nie jest to oczywiście w pełni otwarty świat, ale lokacje są na tyle spore, by poza waleniem na przód z misją główną można było skupić się na misjach pobocznych czy zbieractwu wszelkiego sprzętu czy żarcia, które jest w grze walutą. Jeśli ktoś lubi na przykład Fallouta, to powinno mu się spodobać. No, chyba że trafi się misja na froncie, wtedy razem z innymi żołnierzami po prostu prujemy i strzelamy do wszystkiego po drodze. W ogóle gra fajnie jest zrównoważona - czasem właśnie takie pełne akcji momenty, czasem więcej skradanki, a czasem snujemy się po pięknie odwzorowanym z filmu schronie i poznajmy się trochę lepiej z towarzyszącą nam grupką cywili. Tu warto wspomnieć o pojawiających się wątkach romantycznych, które mogą mieć całkiem przyjemny finał ;) Jednocześnie gra dosyć mocno trzyma w napięciu - większość misji dzieje się w nocy, jesteśmy otoczeni przez maszyny, słyszymy ich metaliczne kroki, a niepokojąco-syntetyczna muzyka rodem z filmu z roku 1984 tylko potęguje poczucie ciągłego zagrożenia.
Co do minusów to kwestie techniczne mogą nie podobać się bardziej wymagającym graczom, grafika nie jest jakoś powalająca, ale mi o nie robiło problemu. No i mogłaby być trochę dłuższa, z większą ilością akcji. W większości raczej się skradamy i rozwalamy przeciwników pojedynczo.

To tyle dla fanów gier w ogóle - można, ale nie trzeba. Ale dla fanów serii o Terminatorze, absolutny must-have (Juby, kupuj konsolę!). Duch filmów oddany rewelacyjnie - bitwy, lokacje i maszyny 1:1 zgodne z retrospekcjami z wojny z pierwszej i drugiej części (kolejne części nie są uwzględnione w fabule). Co prawda twarz Arnolda w grze się nie pojawia, ale jest chociażby fragment, w którym na stole do eksperymentów możemy znaleźć nieszczęśnika, od którego najwyraźniej zaczerpnięto wizerunek T-1000. Podobnych smaczków jest więcej. Kurcze, w same menu główne składające się z gęby endoszkieletu i znajomej muzyczki mógłbym wpatrywać (i wsłuchiwać się) godzinami!

Także jeśli kogoś, jak i mnie, bolą ostatnie filmowe zawirowania serii, to warto zagrać i wrócić do tego, co w Terminatorze najlepsze.


I chyba ma wyjść jakaś rozszerzona wersja gry pod ps5 czy coś o ile to kogoś interesuje.

Rado

Cytat: Mr.G w 17 Styczeń  2021, 17:59:08absolutny must-have (Juby, kupuj konsolę!)

Na kompa też jest.

Shadow of the Bat

Zagłosowałem na Terminatora 2. Jeden z najlepszych sequeli i filmów akcji wszechczasów. W zasadzie jedyny Terminator do którego lubię czasem wrócić. Swego czasu obejrzałem Kroniki Sary Connor, oczywiście widziałem także T1 i T3, ale nigdy nie mogłem się zebrać do Terminator: Salvation. Może kiedyś. Byłem w kinie na Genisys i bawiłem się nieźle aczkolwiek bardziej jak na średniawym filmie Marvela niż na Terminatorze. Drugi raz raczej oglądał nie będę. Terminator Deep Fake nawet nie ruszam. Zwiastun był moim zdaniem koszmarny, a i recenzje są lekko mówiąc, chłodne. Nie chcę sobie psuć humoru. W grę z kolei bankowo zagram. Trzeba wspierać dobre produkcje, szczególnie gdy robią je rodacy.

Juby

Cytat: Rado w 18 Styczeń  2021, 12:12:23Na kompa też jest.

Własnego kompa też nie mam. ;D

Spoko, nie czuję presji żeby w nią zagrać. Jak kiedyś się uda, to się uda. Jeśli nie, też przeżyję. Od kilku lat praktycznie nie gram w gry z braku czasu. Mam tyle hobby i zainteresowań, plus doszło mi tyle obowiązków odkąd wyprowadziłem się od rodziców, że nie mam pojęcia kiedy miałbym znaleźć czas na gry (zazdroszczę wam), dlatego kupno konsoli wydaje mi się abstrakcyjnym pomysłem. Do przejścia GTA V zbieram się już ponad 4 lata. :P

Cytat: Shadow of the BatZagłosowałem na Terminatora 2.


Night_Wing [usunięty]

Może i nie jest to stricte ten klasyczny "Terminator", ale to "Terminator" w wydaniu "Family Guy". Sami popatrzcie! Ale to jest dobre... i będzie takie po wsze czasy! A jakie wykonanie tego materiału; jakie intro: języki apokaliptycznego ognia zżerają domostwo Griffinów, czemu towarzyszy w tle płynąca elektroniczna syntezatorowa muzyka! Perła! Jak dla mnie, to można tylko podziwiać twórców animowanego sitcomu Foxa, za odwagę i pomysłowość... i za ten trudny humor, który trzeba chcieć i umieć zrozumieć!

... PeTerminator!  ;D

Juby

Jutro 30-lecie Terminatora 2. Z tej okazji w sieci zaczynają pojawiać się jubileuszowe artykuły i nowe wywiady z twórcami. Polecam poniższy, nawet taki fan, jak ja, znalazł w nim kilka ciekawostek, o których wcześniej nie wiedział. :)

https://www.theringer.com/movies/2021/6/30/22555687/terminator-2-judgement-day-t2-oral-history

Tymczasem w poniedziałek dzięki dystrybutorowi StudioN do sprzedaży trafi wznowienie T2 na Blu-ray i DVD, a także po raz pierwszy zostanie wydany w Polsce w 4K! Do niektórych egzemplarze zaczęły przychodzić już dzisiaj, ja na swój (standardowe Blu-ray) jeszcze czekam.

Leon Kennedy

30 latek... Wow, szok i w sumie niedowierzanie gdy ogl się to za pierwszym razem jako w sumie przecież mały gówniak 😆 A Arni dalej się trzyma 💪