Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Marvel Cinematic Universe

Zaczęty przez Anonimowy Grzybiarz, 20 Kwiecień 2016, 18:10:52

Anonimowy Grzybiarz

Już za chwilę na ekrany kin wejdzie trzynasty film Marvel Studios rozgrywający się we wspólnym filmowym świecie. Zanim jednak Tony Stark zmierzy się w nierównej walce na pięści ze Steve'em Rogersem, warto przyjrzeć się budowanemu od 2008 roku uniwersum. Niżej prezentuję subiektywny wybór moim zdaniem najlepszych filmów z Marvel Cinematic Universe poprzedzających Kapitana Amerykę: Wojnę Bohaterów.

http://mnichhistorii.blogspot.com/2016/04/marvel-cinematic-universe-top5.html

Night_Wing [usunięty]

Marvel Universe to potężne studio rozrywki. Nie mówimy już o komiksach, w których jest setki, jak nie tysiące postaci, których nie idzie często spamiętać, ale mówimy tu już o filmach, serialach, animacjach, mówimy o całkowitym opanowaniu świata sci - fi i fantasy. Teraz to MARVEL pojawia się dosłownie wszędzie, nawet na bieliźnie, kubkach i pościeli...

I za to ubóstwiam sobie MARVEL ale nie tylko MARVEL ale także i inne Uniwersa takie Jak np. DC. Bo dają nam gamę historii superbohaterów , z którymi możemy się utożsamiać i i ich przeciwników, bo dają  potężny mający nie mieć końca świat, który nic tylko podziwiać i czerpać inspiracje.

Jeśli chodzi o twoje opinie na temat topowych filmów MARVELA, muszę powiedzieć, że podzielam po części twoje zdanie. Rzeczywiście produkcji jest dużo, więc fani mają w czym wybierać. Mi jest trudno do końca wybrać swoje top 5 czy top 10 z filmów MARVELA, zależy pod jakim kątem się patrzy, czy porównujemy to do komiksowych pierwowzorów, czy oczekujemy nowej aranżacji, czy patrzymy na wątki połączone z dawką humoru, czy też interesują nas kreacje poszczegółnych bohaterów bądź efekty specjalne. Musiałbym sobie to wszystko przemyśleć i podsumować, raczej spontan by to nie był.

Wsadzając wszystko do jednego worka i efekty specjalne i fabułę i poszczególne wątki, kreacje bohaterów i stosunek do swoich pierwowzorów najlepszym filmem do tej pory który oglądałem to X men - Pierwsza Klasa. Cenię sobie tu postać Magneto, Dr Xaviera i Mysitque, poznanie ich historii, dojrzewania jako ludzi obdarzonych supermocami, to jak utożsamiali się ze swoim ,,darem" już jako młodzi ludzie, jak i to że ta część otwiera nowy tryptyk X menów, można to traktować jako prolog do pierwszych 3-ch części.

Trudno do końca się zdecydować, jest w czym przebierać :O  ::) ::) ::) ::) ::)

LelekPL

#2
Cytat: Night_Wing w 22 Kwiecień  2016, 11:08:32
Wsadzaj?c wszystko do jednego worka i efekty specjalne i fabu?? i poszczególne w?tki, kreacje bohaterów i stosunek do swoich pierwowzorów najlepszym filmem do tej pory który ogl?da?em to X men - Pierwsza Klasa. Ceni? sobie tu posta? Magneto, Dr Xaviera i Mysitque, poznanie ich historii, dojrzewania jako ludzi obdarzonych supermocami, to jak uto?samiali si? ze swoim ,,darem" ju? jako m?odzi ludzie, jak i to ?e ta cz??? otwiera nowy tryptyk X menów, mo?na to traktowa? jako prolog do pierwszych 3-ch cz??ci.

Ta cz??? jest troch? nie na temat bo X-Meni to uniwersum Foxa, a nie Marvela.

Je?li chodzi o mnie to moja pi?tka wygl?da?aby w ten sposób:
5. Thor 7/10

Pierwszy Thor przedstawi? nam najlepszego wroga jakiego do tej pory mieli?my w MCU. Oczywi?cie, nie mówi nam to wiele, ale Loki rzeczywi?cie jest bardzo dobr? postaci? i kradnie ten film Thorowi, który sam w sobie te? nie?le si? sprawdza. Jest poruszaj?cy pojedynek rodzinny, mamy wizjonerski ?wiat Azgardu i Bifrosta, a tak?e dobrze wypadaj?cy humor (w przeciwie?stwie do strasznie s?abego sequela). Thor wcze?niej wydawa? si? postaci?, dla której zrobienie filmu by?oby niemo?liwe, ale du?a w tym zas?uga re?ysera, Kennetha Branagha, ?e jednak si? uda?o.

4. The Incredible Hulk - 7/10

Niechciane dziecko Marvela, sam nie wiem z jakiego powodu. Ok, wiem - film si? nie zwróci?, a zakulisowe dramaty z Nortonem przesz?y do legendy... i zmiany aktora. Jednak sam film sprawdza si? naprawd? dobrze - film ma ?wietne tempo, mamy rozdartego bohatera, który musi ucieka? przed rz?dem. Troch? to pachnie Bournem i bardzo dobrze. Poza tym, po wychwaleniu Lokiego, musz? te? zaznaczy?, ?e Tim Roth jako Abomination jest drugim najlepszym wrogiem w MCU i czym? co powinni sobie zachowa? w tylnej kieszeni na przysz?o??. Ale pami?taj?c o tym, ?e to dzi?ki Rothowi ten potwór wypad? dobrze. Gdyby Abomination by? tylko bezmy?lny i zosta?a nam g?upia nawalanka z potworem to fina? nie robi?by wra?enia (podobnie jak walka z Doomsdayem). Tutaj jednak stawka by?a i mimo, ?e bi?y si? dwa wielkoludy to by?a to te? kulminacja pojedynku dwóch osobowo?ci - Bannera i Blonskiego

3. Guardians of the Galaxy 7,5/10

Je?li Thor wydawa? si? niemo?liwy do nakr?cenia to za Stra?ników nie warto by?o si? nawet zabiera?. Po pierwsze mamy postacie, których nikt wcze?niej nie zna? (nie ?ciemniaj, te? ich nie zna?e? :P ), a po drugie mamy do czynienia z gadaj?cym szopem i chodz?cym drzewem... i s? to chyba najlepsze postacie w tym filmie. Jest to bardzo udana komediowa space opera, z akcentem na komediowa. Film nie jest a? tak dobry przy powtórkach, ale mimo wszystko ma przejmuj?cych bohaterów i ciekawie prezentuj?c? si? grup? wyrzutków.

2. Avengers 8/10

A propos grupy wyrzutków - tutaj mamy co? podobnego, tylko, ?e owa grupa jest kulminacj? kilku lat i filmów, oraz jednym z najwi?kszych "wydarze?" kinowych w historii. Nigdy wcze?niej czego? takiego nie widzieli?my i nadal to jest imponuj?ce... teraz nawet tym bardziej, kiedy wiemy jak mo?na to zrobi? gorzej (BvS, Avengers 2). Podobnie jak Guardians jest to równie? bardzo komediowy film, przez co równie? nieco traci na powtórkach... jednak sceny akcji s? znacznie bardziej spektakularne, zw?aszcza ró?ne pojedynki bohaterów czy s?ynne uj?cie wszystkich bohaterów w akcji. Film-wydarzenie, który zmieni? histori? kina w pewien sposób.

1. Iron Man 8,5/10

Ale tej zmiany nie by?oby, gdyby Iron Man nie okaza? si? sukcesem. Ca?e uniwersum istnieje praktycznie g?ównie dzi?ki sukcesowi pierwszego filmu. Nie tylko finansowego, ale równie? jako?ciowego. film ma idealn? mieszank? humoru, akcji i stawki. Tony Stark jest chyba najbardziej "cool" bohaterem jakiego mieli?my na ekranie i pisze to wliczaj?c Batmana... Umówmy si?, ?ycie Tony'go wydaje si? przyjemniejsze ;) Wróg mo?e nie jest najmocniejszy, ale jest to ju? teraz niejako wizytówka Marvela, no i film opiera si? jednak na historii g?ównego bohatera. Jest to film na którym cz?owiek po prostu dobrze si? bawi - dzi?ki charyzmie Downeya, scenom akcji, elementom dramatycznym i momentami humoru. Wszystko jest idealnie wywa?one.

Night_Wing [usunięty]

Jeśli chodzi o zastrzeżenia co do tego, kto wyprodukował X menów pierwszą klasę to tak zgadzam się: oczywiście wyszło to spod studia filmowego FOXa, a nie Marvel Cinematics.
Nie chodziło mi o to, jakie studio filmowe zrobiło dany film, tylko mój wybór był osądzany jeśli chodzi o  wszystkie filmy, które zostały zrobione na podstawie Komiksów Marvela: czyli Uniwersum Marvela, nie ważne jakie to było studio, chodziło o Cały Marvel :
https://pl.wikipedia.org/wiki/Filmy_na_podstawie_komiksów_Marvela

Był to mój błąd, że nie doczytałem Posta, kolegi, który zaczął temat, a jeśli chodzi o twój wybór LelekPL to popieram jak najbardziej (to jeśli chodzi o MCU)

Przepraszam za kłopot i pozdrawiam. Po to są fora, by się wymieniać wiedzą i doświadczeniem :D

LelekPL

To nie kłopot, po prostu chciałem zaznaczyć, że temat był o oficjalnym MCU.

Jeśli chciałbyś popisać coś o X-Menach to zapraszam do tematu o nich lub do tego, w którym omawiamy wszelkie filmy na podstawie komiksów:
http://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=119.75

Night_Wing [usunięty]

#5
po Obejrzeniu Avengersów i Avengersów : Czas Ultrona oraz praktycznie całej sagi filmów na temat bohaterów wchodzących w skład ,,Mścicieli" i licznych seriali animowanych zastanawiam się co będzie i czym może zaskoczyć nas następna część przygód o Avengersach: Avnegers: Infiniti War. Na koniec filmu jak zwykle trzeba się uzbroić w cierpliwość i poczekać na krótki kilkunastosekundowy zwiastun, który zwykle mówi nam co będzie w następnej części, lub czy w ogóle będzie w następna część.
I tak było w przypadku Avengers : Czas Ultrona. Jakieś z 4 - 5 minut po zakończeniu filmu pojawił się: Tanos - mityczny Tytan Pan Wszechświata - pradawna potężna Istota, która pragnie podboju całego Wszechświata. Tanos co widzimy tylko na chwilę na filmie sięga po rękawicę, która o ile pamiętam miała miano rękawicy Mocy lub coś takiego. W serialu animowanym : Avengers : Zjednoczeni w sezonie 2 pojawia się Tanos , który właśnie korzysta z takiej rękawicy, a służy mu ona do władania potęgą 6 kamieni nieskończoności, a wiadomo - te 6 kamieni to najpotężniejsza siła we wszechświecie Wiele odcinków w ,,Avengers : Zjednoczeni" w drugim sezonie poświęcona jest chyba po kolei każdemu z kamieni. Każda moc jest inna, każda jest równie potężna. Już siła jednego w nieodpowiednich rękach może zgładzić całe życie na Ziemi i dobrać się za skórę nie jednemu mocarstwu w Galaktyce. Jeśli oglądaliście Avengers: Czas Ultrona - to wiecie, że Vision - który pierwotnie miał być dzieckiem Ultrona, ma wbity dosłownie w środek głowy jeden z tych kamieni. Moc, którą posiada ten żółty kamień , który nosi Vision jest tak potężna, że powoduje iż Vision ,,jest godny" dobyć młota Thora, co mnie szczerze wprawiło w osłupienie.
I myślę, że scenarzyści i reżyser dobrze zrobili, że pomyśleli nad stworzeniem takiej sceny, w której wspomniany Vision z łatwością podnosi Miolnira. Sam Thor - a przecież traktowany jest jak Bóg, podkreśla Wagę takiego czynu. Siła kamienia nieskończoności pozwoliła m.in. pokonać Ultrona, ale co tam Ultron teraz Avengers będą mieli o dużo dużo większy problem niż zwykle. 

Jeśli chodzi o Kamienie nieskończoności: to ich motyw pojawił się też w ,,Strażnikach Galaktyki", gdzie ,,StarLord" i jego ekipa starali się odgadnąć czym jest tajemnicza stalowa kula,  którą chce dostać Ronan Oskarżyciel. Kolekcjoner wyjaśnił im, że znajduje się w niej: kamień nieskończoności i zawarta jest w tej kuli historia tych Kamieni.

Kamienie nieskończoności wg. historii ze Strażników Galaktyki : Istniały tuż przed powstaniem wszechświata jako 6 osobliwości. Gdy doszło do Wielkiego Wybuchu i powstał Wszechświat zamieniły się one w 6 kamieni nieskończoności.

Moje zdanie jest takie: że na 80% w Infinity War pojawi się motyw Tanosa, pragnącego za pomoca rękawicy i kamieni  nieskończoności zawładnąć Wszechświatem. Jak Avengersi będą z tym Walczyć? Czy pomoże im Dr Stange? Może spotkają się ze Strażnikami Galaktyki? Kilkusekundowe ujęcie tego potężnego Tytana, jakim jest Tanos wzbudziło ciekawość, ale tak do końca wiele nie wyjaśniło.

A co wy o tym sądzicie? Co będzie głównym tłem w Avengers Infiniti War cz.1 i cz.2? Czy będą jakieś motywy poboczne? Jeśli coś więcej wiecie na ten temat to dajcie znać !  ::) ::) ::) ::) ::) ::)

LelekPL

Ja bym poczekał na odpowiedź na temat temat aż do zobaczenia przynajmniej Civil War, tak abyśmy wiedzieli w jakiej sytuacji znajdują się bohaterowie. Na dobrą sprawę Kapitan albo Iron Man mogą być już martwi (w co oczywiście nie wierzę).

Night_Wing [usunięty]

Musz? przyzna?, ?e tak samo jestem ciekaw tego starcia Capitana Ameryki z Iron Manem. Czy oka?e si? to bratobójcza wojna? W?tpi?, by do tego dosz?o, by Iron Man i Capitan Ameryka zgin?li  w ,,Civil War". Pewnie gdzie? w 3/4 filmu zdadz? sobie spraw?, ?e celowo zostali sk?óceni by doprowadzi? do ca?kowitego rozpadu Avengers. Kompletnie by nie mia?o sensu u?miercanie tych bohaterów w ,,Civil War". To jaki sens mia?oby robienie dwóch nast?pnych cz??ci Avengersów za 2 i 3 lata, skoro pozabijaliby si? za?o?yciele i g?ówni przywódcy ,,M?cicieli", bez których ja sobie tej grupy nie wyobra?am. No có? na razie to s? czyste spekulacje. Jedyne co wiem to to, ?e tak jak wcze?niej wspomina?em w ,,Infinity War pt:1 i chyba 2" te? b?dzie motyw Thanosa i r?kawicy , która skupi w sobie moc 6 pot??nych kamieni niesko?czono?ci, co jeszcze b?dzie oprócz tego? Mo?e pojawi? si? Ronan Oskar?yciel Kri  , który pojawi? si? w ,,Stra?nikach Galaktyki" jako wykonawca woli Thanosa, ale wygl?da?o na to, ?e Ronan zosta? unicestwiony przez moc Kamienia. Ronan w ,,Stra?nikach Galaktyki" ?ciga? P.Quila i ekip?, bo Thanos chcia? zdoby? tajemnicz? kul?, która mie?ci?a w sobie jeden z kamieni niesko?czono?ci i map? do pozosta?ych (chyba co? takiego).

Czy sk?ad, który by? w Avengers: Czas Ultrona b?dzie w nast?pnych cz??ciach? zobaczymy co z Thorem, bo przecie? w 2017 ma wyj?? Thor: Ragnarok. Tak samo Hulk, który po ,,Czasie Ultrona" polecia? gdzie? Quinjetem i zaszy? si? daleko od k?opotów, by nie krzywdzi? ludzi w tym Wdowy, na której mu zale?a?o, ale to bardziej Bruce'owi :) . Skoro w ,,Civil War" pojawi si? Czarna Pantera, Spider-Man : to w ,,Avengers Infinity War pt1 i pt2" te? ich zobaczymy? Mo?e do??czy Ant-Man, chocia? w?tpi? bo szykuje si? film - dalsza cz??? Ant-Mana, który podobno ma mie? tytu?: Ant-Man i WASP. Fajnie by by?o gdyby si? pojawi?a WASP, bo w ,,Avengers Zjednoczeni" i "Avengers Pot?ga i Moc" tam wyst?puje.

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

LelekPL

Po Strażnikach Galaktyki jest równa piętnastka, a więc:



1. Iron Man 9/10
2. Avengers 8/10
3. Guardians of the Galaxy 7.5/10
4. Captain America: Civil War 7/10
5. Thor 7/10
6. Guardians of the Galaxy vol. 2 6.5/10
7. The Incredible Hulk 6.5/10
8. Iron Man 2 6.5/10
9. Ant-Man 6/10
10. Captain America: The Winter Soldier 6/10
11. Doctor Strange 6/10
12. Captain America: The First Avenger 5/10
13. Avengers: Age of Ultron 5/10
14. Iron Man 3 5/10
15. Thor: The Dark World 3/10

LelekPL

http://screencrush.com/zack-snyder-watchmen-interview-batman-superman/

CytatThe average movie audience has seen — well, I can't even count the amount of superhero movies. Fantastic Four, X-Men, Superman, Spider-Man. The Marvel universe has gone nuts; we're going to have a fricking Captain America movie if we're not careful. Thor, too! We're on our second Hulk movie. And Iron Man — $300 million domestic box office on a second tier superhero!
- Panie i Panowie, Zack Snyder :P

Kiedy myślałem, że jego wizja nie może być jeszcze bardziej nieznośna, to znajduję jeszcze taki komentarz.

Juby

A bo to jedyny jego tak debilny komentarz? Pamiętacie jak uciekł z premierą BvS na 2016, a w miejsce BvS wskoczył Ant-Man? Jeśli się nie mylę tpowiedział
Cytat(...) But I feel like Batman and Superman are transcendent of superhero movies in a way, because they're Batman and Superman. They're not just, like, the flavour of the week Ant-Man – not to be mean, but whatever it is. What is the next Blank-Man?
https://www.cinemablend.com/new/Zack-Snyder-Takes-Shot-Ant-Man-Here-What-He-Said-81867.html

The flavour of the week. Hmm... A teraz zerknijmy - Ant-Man był wyświetlany w kinach dość długo, aż 22 tygodnie i ludzie chętnie do niego wracali, dzięki czemu zanotował trzecie najlepsze "nogi" w box office pośród filmów MCU po Strażnikach Galaktyki i Iron Manie. BvS - większość przychodów zarobił w weekend otwarcia i został zdjęty z kin już po 12 tygodniach. Jest jednym z największych finansowych rozczarowań pośród filmów bieżącej dekady. I kto tu był tylko tygodniowym hitem?

Great job, Zack!

Night_Wing [usunięty]

Jedna z najbardziej pyskliwych, będących w stylu ,,dlaczego, czemu, po co" teorii, które wyszły spod myśli jakże kochających Kinowe Uniwersum Marvela, fanów mówi o tym, że jest pewna odpowiedź - i to dość intrygująca - tłumacząca dlaczego Thanos na dużo wcześniej przed wydarzeniami z "Wojny bez Granic" nie zaatakował "Avengers", ba, w ogóle nie pokusił się, aby upokorzyć całą Ziemię. Według jednego z miłośników MCU, odpowiedź ta miałaby wyglądać następująco, jak na fotografii poniżej:



Na plugawe cielsko Surtura! Co wy na to!

Juby

Jak na lato. :P Spotkałem się z tą teorią już w maju i kupuję takie tłumaczenie. Nie rozumiem tylko po co zadawać takie pytanie w aż pięciu linijkach, zamiast po prostu wkleić grafikę i zapytać "Co wy na to?".

Widziałem wszystkie filmy MCU (13 z nich więcej niż raz, a 9 posiadam na Blu-ray i kolejny dołączy w przyszłym tygodniu). Obecnie tak przedstawia się to uniwersum w moich oczach.



Po 10 latach udało się stworzyć film, który przebił pierwszego Iron Mana w moich prywatnym rankingu. Po Infinity War wszystkie nadchodzące filmy MCU wskoczyły u mnie na pierwsze trzy miejsca najbardziej oczekiwanych filmów przyszłego roku. :)

Night_Wing [usunięty]

"MCU" to popkulturowe z?oto tego ?wiata! To pot??ne Uniwersum, niczym sam tworz?cy si? organizm. Sam Kevin Feige powiedzia? kiedy?, ?e kiedy "Marvel Studios" wypu?ci?o w 2008 roku "Iron Mana", jak i "Incredible Hulka", nikt z jego ludzi - nawet on sam - nie wiedzia? jeszcze, jak ma wygl?da? przysz?o?? Kinowego Uniwersum Marvela, które dopiero co stawia?o pierwsze kroki. Reaktywacja, ba, stworzenie ?wiata adaptacji komiksowych realiów, w którym widzowie odnajd? cz?stk? niesamowitej historii i twórczo?ci Marvela nale?a?o do obowi?zków Feige'a/ Nawet, gdy powsta? "Kapitan Ameryka: Pierwsze Starcie" w 2011r., i fani zobaczyliw ko?cu tajemniczy, pot??ny artefakt zwany "Tesseract", scenarzy?ci i ca?y sztab "Marvel Studios" pracuj?cy nad filmem chcieli zrobi? z niego pono? "Kosmiczn? Ko??", albo mia? on by?, ot tak "Tesseractem" - jakim? innym, prastarym, otoczonym tajemnic? Artefaktem, który zosta?by ,,odnaleziony" na potrzeby "MCU". W ko?cu po latach wiadomo by?o kto stanie w Centrum destynacji ca?ego Uniwersum, a t? postaci? okaza? si? Thanos.

Moje top 3 (od miejsca 3 do 1), jak na razie, filmów w "MCU":
3) Stra?nicy Galaktyki (2014) - pojawi?a si? historia Kamieni Niesko?czono?ci, a Thanos zosta? przedstawiony, jako ten, którego maj? si? obawia? "Avengersi", ba, ca?y Wszech?wiat!... no i ten humor.

2) Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów (2016) - bohaterowie zwróceni przeciwko sobie. Pi?kna realizacja, nowe postacie i ,,super?otr", którego nie by?o; ,,bohater bohaterowi wilkiem"

1) Avengers: Infinity War (2018) - Pi?kne ukoronowanie dziesi?ciolecia istnienia "MCU", z genialnie rozpisanym Thanosem; ten film mu si? nale?a?!

Night_Wing [usunięty]

Fragment artyku?u odno?nie teorii mówi?cej o Kamieniach Niesko?czono?ci, jako wi?zieniu dla Kosmicznych Bytów - istot abstrakcyjnych i takich jestestw mog?cych podró?owa? po ca?ym "Multiversum" Marvela, gdzie np. Kamie? Mocy by?by miejscem odosobnienia, w którym ukrywa?by si? Galactus - st?d teoretycznie wi???cy i artefakt i Galactusa kolor fioletowy, a Kamie? Umys?u b?d? Duszy wi?zi?by kosmiczne wszechistnienie: "Dark Phoenix" czy mroczny avatar mocy Phoenixa (Jak kto woli nazywa?). Tak droga do wprowadzenia mutantów do MCU by?aby otwarta:

,,Badaj?cy Kamie? Umys?u Tony Stark w filmie Avengers: Czas Ultrona mówi o sieci neuronów, poniek?d sugeruj?c, ?e mamy tu do czynienia z odr?bnym kosmicznym bytem. Dziennikarze wychodz? wi?c z za?o?enia, ?e w Kamieniach mog? by? uwi?zione pot??ne istoty o sile wi?kszej ni? w?adaj?ce umieraj?cym Wszech?wiatem Mroczne Elfy."

A co ja o tym s?dz?:

Niniejsza teoria jakoby przedstawiaj?ca Kamienie Niesko?czono?ci ,,domem" dla pot??nych bytów, bo np. abstrakt Phoenixa lub jestestwo Galactusa do takich niebotycznie gro?nych osobisto?ci w Uniwersum Marvela si? zalicza, powsta?a zapewne po przej?ciu "20th Century Fox" przez Disney'a, a co za tym idzie wi??e si? z tym nabycie praw do postaci X-menów, Deadpoola, i innych sylwetek, które ta wytwórnia dotychczas wykorzystywa?a w swoich filmach. W?tpi?, aby ktokolwiek w "MCU" my?la? w trakcie rozwoju tego Kinowego Uniwersum, o tym, aby jak ju? wdro?ono Kamienie Niesko?czono?ci w jego rozwój i przeznaczono je, by w ko?cu trafi?y do Thanosa, a Thanos star?by si? z "M?cicielami", mia?yby sta? si? osobliwo?ciami, które swoj? wyj?tkow? pot?g? zawdzi?czaj? scaleniem w swoim wn?trzu ca?ych mocarnych bytów, których egzystencj? nale?y rozumie? w ca?kowicie innej kategorii. Jednak teraz takie rozumowanie, z niniejsz? genez? tych artefaktów ma sens. Lepszego zaanga?owania, Mutantów i "Fantastycznej Czwórki" (Galactus) w macierz MCU nie móg?bym sobie wyobrazi?; pojedynek z bytem zagra?aj?cym sta?o?ci Wszech?wiata, uwolnionym z jakiego? z Klejnotów: ?wietna sprawa dla X-menów, przy czym samo uwolnienie si? owych bytów spowodowane by?oby aktem wymazania po?owy egzystuj?cych istnie? we Wszech?wiecie, z czym z kolei na pewno ??czy?o by si? to u?ycie Mocy wszystkich Kamieni naraz.

Nie zapomnijmy o "Budowniczych", "Architektach", "Celestials", i innych istotach zamieszkuj?cych "Multiversum" Marvela; one mog? znale?? si? we wn?trzu Kamieni Niesko?czono?ci!