Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najlepsze filmy roku

Zaczęty przez El Cornetto, 07 Luty 2010, 15:05:51

Rado

CytatOczywiście nie wchodzę w nie całkowicie w ciemno - zawsze znam ogólny zarys fabuły i aktorów

To w sumie jest ciężko zrobić. Musiałbyś odciąć się od tych wszystkich stron, prasy filmowej itd. Ja aż tak nie siedzę głęboko w branży filmowej, żeby wiedzieć cokolwiek o każdym filmie. Mnie się jak najbardziej zdarza zasiąść do oglądania kompletnie nic nie wiedząc. Czasem ktoś mi coś poleci mówiąc: "obejrzyj, bo dobry" i oglądam. Tak na przykład było jak się wybrałem na "The Cabin in the Woods". Domyślałem się, że to może być horror, ale absolutnie nic nie o nim nie wiedziałem, ani nie czytałem na jego temat. Zabawę oczywiście miałem przednią.

Trailerów do filmów, które na pewno obejrzę, to również już dawno nie oglądam. Wyjątkiem jest Batman.

LelekPL

Ja do Batmanów teraz tym bardziej nie oglądam trailerów. Ależ byłem z siebie dumny jak poza pierwszym teaserem, nie obejrzałem ANI JEDNEGO trailera do filmu. Ile było w tym walki z samym sobą przez tyle miesięcy nawet nie wspomnę.

Do BvS też tylko poczekam na teaser. Jedyne co chcę zobaczyć to strój Batmana w pełnej okazałości i kolorze i jak wygląda w ruchu... bo na fotkach wydaje się być mocno sztywny i mało praktyczny.

Anonimowy Grzybiarz

Na blog trafiła moja topka najlepszych filmów 2014 roku - zapraszam serdecznie:
http://mnichhistorii.blogspot.com/2015/02/najlepsze-filmy-2014-roku.html

LelekPL

W sumie ok lista. Mocno komediowa. Trochę dziwnie czyta się niektóre wejścia ze względu na to, że przyjmujesz pod uwagę tylko polską dystrybucję, ale ok.

Jedyne filmy do których mam jakieś zastrzeżenia to Winter Soldier i film Coenów, którego nawet nie dałem rady skończyć. Pozostałe były przynajmniej dobre.

Anonimowy Grzybiarz

O zastrzeżeniach do Winter Soldiera czytałem chyba w temacie o filmie. Ale czemu film Coenów Cię tak zmęczył? Cenisz poprzednie ich produkcje?

LelekPL

Poprzednie filmu Coenów w większości uwielbiam (paru nie widziałem, ale wszystkie przynajmniej lubiłem). Big Lebowski jest jednym z najlepszych filmów w historii.

Jednak ten film był od samego początku ślamazarny, humor jak był to kompletnie do mnie nie trafiał i czułem się znużony filmem. Nie chcę go oceniać bo obejrzałem tylko pół godziny, także nie mówię, że był zły. Po prostu ciężko mi się oglądało i dodatkowo na samym początku przekonałem się, że tematyka filmu mnie kompletnie nie obchodzi. Nie chciałem się zmuszać do oglądania filmu więc go wyłączyłem. Może później nabrał tempa, ale jeśli sam temat mnie nie interesował (muzyka, której nie jestem fanem i osoba, której los mnie nie obchodził) to chyba wiele nie straciłem.

LelekPL

#36
Podsumowanie pierwszej połowy roku:
1. Relatos salvajes 8/10
2. It Follows 8/10
3. The Little Death 7.5/10
4. Ex Machina 7/10
5. Pitch Perfect 2 7/10
6. Jurassic World 7/10
7. Furious 7 7/10
8. Starry Eyes 7/10
9. Mad Max: Fury Road 7/10
10. Get Hard 7/10
11. Fehér isten 7/10
12. Kingsman: The Secret Service 7/10
13. The Voices 7/10
14. Insidious: Chapter 3 7/10
15. Slow West 7/10
16. What We Do in the Shadows 7/10
17. Child 44 7/10
18. Lost River 6.5/10
19. GirlHouse 6/10
20. Hot Tub Time Machine 2 6/10
21. Spy 6/10
22. Tomorrowland 6/10
23. Avengers: Age of Ultron 5.5/10
24. Terminator Genisys 5.5/10
25. Blackhat 5/10
26. San Andreas 4.5/10
27. Jupiter Ascending 4/10
28. Tak3n 4/10
29. Focus 4/10
30. Clown 4/10
31. Justice League: Throne of Atlantis 4/10
32. Batman vs Robin 2/10
33. 50 Shades of Grey 2/10
Najlepszy dokument: Going Clear: Scientology and the Prison of Belief 9/10
Najlepszy program telewizyjny: Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst 9/10

Anonimowy Grzybiarz

Nowy "Mad Max" czy "Brudny Szmal"? Drugi sezon "Fargo", a może "Daredevil" od Netflixa? Zapraszam do zapoznania się z moją listą najlepszych filmów i seriali 2015 roku:

http://mnichhistorii.blogspot.com/2016/01/najlepsze-filmy-2015-roku.html

HUDY

Moje top3 najlepszych filmów roku:
3 Crred: Sly w końcu ustępuje ,udowadniając ze potrafi więcej niz tylko zebrać ekipę do kolejnej akcji ;p
2. Sicario: Brutalna rzeczywistość, taki mamy własnie świat.
1. Mad Max: dla mnie jest to najlepszy film jaki wyszedł w zeszłym roku.Jak i jeden z najlepszych akcyjniaków!!!

Anonimowy Grzybiarz

Creed na bank znajdzie się w mojej topce za 2016 rok.

LelekPL

A więc pora na podsumowanie 2015 roku (zostało mi do obejrzenia jeszcze parę filmów, ale raczej nie zrobią większej różnicy):
1.   Inside Out 9/10

2.   Relatos Salvajes 8/10

3.   Room 8/10

4.   The Martian 8/10

5.   The Little Death 8/10

6.   Spotlight 8/10

7.   It Follows 8/10

8.   The Big Short 8/10

9.   Star Wars: The Force Awakens 8/10

10.   Steve Jobs 7,5/10

11.   Sicario 7,5/10

12.   The Final Girls 7/10

13.   Furious 7 7/10

14.   The Hateful Eight 7/10

15.   Pitch Perfect 2 7/10

16.   MacBeth 7/10

17.   Brooklyn 7/10

18.   Get Hard 7/10

19.   Ich seh, Ich seh 7/10

20.   Mad Max: Fury Road 7/10


Spoiler
21.   Carol 7/10
22.   The Man from U.N.C.L.E. 7/10
23.   Time Lapse 7/10
24.   Kingsman: The Secret Service 7/10
25.   Bridge of Spies 7/10
26.   Vacation 7/10
27.   Scouts Guide to the Zombie Apocalypse 7/10
28.   Fehér isten 7/10
29.   Jurassic World 7/10
30.   The Gift 7/10
31.   Starry Eyes 7/10
32.   Mission: Impossible – Rogue Nation 7/10
33.   Ex Machina 7/10
34.   Saul fia 7/10
35.   Krampus 7/10
36.   Crimson Peak 7/10
37.   Dope 7/10
38.   The Walk 7/10
39.   Beasts of No Nation 7/10
40.   Insidious: Chapter 3 7/10
41.   Knock Knock 7/10
42.   7 Days in Hell 7/10
43.   99 Homes 7/10
44.   Unfriended 7/10
45.   The Night Before 7/10
46.   Welp 7/10
47.   Ant-Man 7/10
48.   Cooties 7/10
49.   The Voices 7/10
50.   Slow West 7/10
51.   What We Do In The Shadows 7/10
52.   Trainwreck 7/10
53.   The Revenant 6/10
54.   GirlHouse 6/10
55.   Child 44 6/10
56.   Ted 2 6/10
57.   Freaks of Nature 6/10
58.   Magic Mike XXL 6/10
59.   S.P.E.C.T.R.E. 6/10
60.   Lost River 6/10
61.   Tales of Halloween 6/10
62.   Hot Tub Time Machine 2 6/10
63.   Listy do M 2 6/10
64.   The Stanford Prison Experiment 6/10
65.   Black Mass 6/10
66.   Spy 6/10
67.   Tomorrowland 6/10
68.   Southpaw 6/10
69.   American Ultra 5,5/10
70.   Bone Tomahawk 5,5/10
71.   Creed 5,5/10
72.   Pixels 5,5/10
73.   The Fantastic Four 5,5/10
74.   Avengers: Age of Ultron 5,5/10
75.   Z for Zachariah 5/10
76.   Project Almanac 5/10
77.   Blackhat 5/10
78.   Terminator Genisys 5/10
79.   Legend 5/10
80.   San Andreas 5/10
81.   Jupiter Ascending 4/10
82.   Tak3n 4/10
83.   Sinister 2 4/10
84.   Entourage 4/10
85.   Focus 4/10
86.   Clown 4/10
87.   Everest 4/10
88.   Justice League: Throne of Atlantis 4/10
89.   A Christmas Horror Story 3/10
90.   Batman vs Robin 2/10
91.   50 Shades of Grey 2/10
[Zamknij]

Najlepszy dokumenty:
Going Clear: Scientology and the Prison of Belief 9/10
Red Army 8/10
Winter on Fire 8/10
Backstreet Boys: Show'em What You're Made Of 8/10
Making a Murderer 7/10
Cartel Land 7/10
Back in Time 6/10


Najlepszy program telewizyjny: Jinx: The Life and Deaths of Robert Durst 9/10

A tutaj jeszcze moje nagrody za ostatni rok:
http://www.moviefancentral.com/lelekpl/blogs/my-2015-movie-awards

LelekPL

Moje podsumowanie pierwszej połowy 2016:

1.   The Nice Guys 8/10

2.   10 Cloverfield Lane 8/10

3.   Zootopia 8/10

4.   Midnight Special 7/10

5.   Central Intelligence 7/10

6.   Everybody Wants Some 7/10

7.   Southbound 7/10

8.   Captain America: Civil War 7/10

9.   Money Monster  7/10

10.   Green Room 7/10

11.   X-Men: Apocalypse 7/10
12.   Deadpool 7/10
13.   Me Before You 7/10
14.   The Jungle Book 7/10
15.   The Conjuring 2 6/10
16.   Mr Right 6/10
17.   Maryland 6/10
18.   Triple 9 6/10
19.   Hail, Ceasar! 6/10
20.   Gods of Egypt 6/10
21.   Independence Day: Resurgence 5/10
22.   The Witch 5/10
23.   Batman v Superman: Dawn of Justice 5/10
24.   High-Rise 4/10
25.   Knight of Cups 2/10
Najlepszy program telewizyjny: Game of Thrones: Season 6 9/10
Najlepszy nowy program telewizyjny: American Crime Story 8/10

Juby

Ju? 25 filmów? Ja z bie??cego roku widzia?em dopiero 12.

Absolutnie zgadzam si? z filmem roku. Dla mnie te? póki co to The Nice Guys Shane'a Blacka. BvS te? trzecim najgorszym filmem roku (gorsze by?y tylko trzecia "Niezgodna" i co? co nigdy nie powinno posta? - sequel Dnia Niepodleg?o?ci).

LelekPL

Rok temu o tej porze widziałem 35, więc w tym roku i tak się obijam :P Ale pierwszą dziesiątkę mogę zdecydowanie polecać. Zwłaszcza pierwszą szóstkę.
- Siódemka to horrorowa antologia, więc na pewno będą mieszane opinie,
- Civil War oczywiście nie zachwyci fanboyów DC :P ,
- Money Monster byłby jeszcze lepsze jako poważny dramat, a tak bywa... przesadzony,
- Green Room ma świetny koncept i niezłego Stewarta, ale większość postaci jest raczej anemiczna (i to przed utratą krwi)

Czemu w ogóle oglądałeś Niezgodną? :P

Ja na Dniu Niepodległości bawiłem się trochę lepiej niż na BvS, ze względu na lepsze efekty i zdecydowanie bardziej imponujące sekwencje zniszczeń i skali. Poza tym, fabularnie ten film nie nie zdenerwował. Był słaby, ale pozostałem ogólnie obojętny po nim. Natomiast BvS miał straszne problemy jeśli chodzi o motywacje i charakteryzacje dwóch głównych postaci. No i uważam, że pierwszy Dzień niepodległości powinien mieć sequel (choć i tak było wiadomo, ze nie osiągnie tego co oryginał - czyli tego uczucia co by było gdyby naprawdę nas zaatakowali, bo jednak nie możemy się utożsamiać z światem, który jest PO ataku obcych)... ale lepszy niż to co dostaliśmy.

Night_Wing [usunięty]

Witam!

Przy??czam si? do dyskusji: i chcia?bym pokaza? swoj? jak to si? mówi ,,Topow? dych?" je?li chodzi o filmy , które wysz?y w 2016 roku: te mniej i bardziej znane, te kinowe i nie kinowe. Wiadomo: gusta gustami , no ale od tego jest forum by wymienia? si? opiniami, do?wiadczeniem itp. Nawet nie wiem czy zmie?ci mi si? tu ,,top 10" bo ja raczej ostatnio gustuj? w starszych filmach, mo?na powiedzie? cofam si? troszk? do korzeni: odtwarzaj?c np. seri? Terminatora, Odyseje kosmiczne, itp. Mission Impossible itd. Ale nowo?ciami te? nie pogardz?, si? wie: Fantasy, sci-fi, ale i komedie, dramaty itp. troch? tego i tego u mnie: Nie jest to zestawienie od najlepszego do najgorszego; po prostu : kolejno?? przypadkowa:

1) The boy : ?wietny horror - jak dla mnie, jak i pewnie dla kogo? kto tak jak ja gustuje w horrorach z kukie?kami lub marionetkami w tle np. Laleczka Chucky. Zawsze takie filmy robi? na mnie wra?enie, ze wzgl?du na to, ?e z takiej ma?ej, nieruchomej Kuk?y mo?e emanowa? z?o - to nadaje jej totalnych ,,ciarów" A jak si? na ni? ju? popatrzy to brrrr.  :-[ :-[ :-[ Totalnie inne zako?czenie ni? w filmach tego typu, Nic nie jest tak jak si? wydaje by by?o.  Ocena 8/10

2) Po tamtej stronie Drzwi - kolejny nietuzinkowy horror na mojej li?cie. Dlaczego si? znalaz? w mojej ,,Topowej Dyszce"? Ze wzgl?du na miejsce rozgrywania Horroru: nie tym razem USA, lecz INDIE, i tak?e nawi?zanie do Zwyczajów i Religii Hinduizmu. Mo?e nie straszy a? tak bardzo, ale jest to niez?y Thriller z S.W. Callies z Walking Dead w tle. :P :P. Miejscami w filmie s? elementy stagnacji - akcja momentami przygasa, ale wida?, ?e napi?cie ro?nie tak samo jak ,,apetyt w miar? jedzenia" :D Tak mi si? wydaje, ?e innej aktorki w roli matki Oliviera bym sobie nie wyobra?a?. S.W. Callies i jej specyficzna mimika twarzy i gra aktorska szczególnie z Walking Dead i tu da?a o sobie zna? - to przera?enie i strach - wida? , ?e to nie by?o sztuczne. Zrozpaczona S.W.Callies po ?mierci syna , dr?czona wyrzutami sumienia za nieuratowanie go z ton?cego pojazdu - postanawia uda? si? do Indyjskiej ?wi?tyni i spyta? si? ,,Duszy" syna czy jego ?mier? by?a jej win?. Pod ?adnym pozorem nie mo?e otwiera? wrót ?wi?tyni gdy Duch syna b?dzie o to j? prosi?. No i tak si? wszystko zaczyna.. Ocena 9/10

3) Ride Along 2 - haaa i to jest komedia.. Lubisz specyficzn? mimik? i osobowo?? Kevina Harta! to Ten film jest dla ciebie. Kevin Hart jako Ben genialnie zagra?, z reszt? on zawsze w komediach wychodzi ?wietnie!! - ,,W ma?ym ciele silny duch". Ten jego wzrost (nie upraszaj?c ) dodaje mu takiej iskry humoru, specyficzno?ci a on to potrafi ?wietnie wykorzysta?. Ice Cube jako James - totalne przeciwie?stwo Bena - woli dzia?a? z ukrycia i sporadycznie - w tym duecie jest dosy? specyficznie: im wy?szy wzrost tym mniej humoru ma posta?. Ale i tak stworzyli w serii filmów ,,Ride Along" jeden z najlepszych duetów komediowych, które widzia?em w ?yciu... Ocena : yyy brak skali 10/10 !!!!

4) Czas Próby - film z Chrisem Pinem - stylizowany na lata Bluesowe lata 60-te USA, nakr?cony na podstawie prawdziwej historii i to jak! Je?li ogl?da? ten film to w technologii IMAX - bo ja w?a?nie tak uczyni?em. Mo?na ?mia?o stwierdzi?, ?e jest to po??czenie Dramatu i Filmu katastroficznego. Efekty specjalne: Mind Blowed! a szczególnie sceny na Morzu! Takie filmy bardzo sobie ceni?, bo w przeciwie?stwie do np. 2012 gdzie by?y same efekty, jaka? tam fabu?a, i naukowy be?kot - tu w ,,Czasie Próby" mamy histori? bohaterstwa i prawdziwy dramat. Film trzyma w napi?ciu ..Ocena : 10/10

5) Zwierzogród - ?wietna animacja, bardzo kolorowa - typowo Disneyowska, Jest i troch? humoru, jest i troch? przygody. Zwierzogród pokazany jako odzwierciedlenie typowej Metropolii Ludzkiej i postawienie zwierz?t w sytuacji Ludzi.! :D Ocena 9/10

6)Kung Fu Panda 3 - kolejna animacja z Po w tle. Tym razem ,,misiowato - puszysta" Panda spotyka swoich ,,braci" Pandy w ukrytej Oazie. Po musia? si? ogarn?? i nauczy? wykorzysta? Chi by pokona? Kaia. Mnóstwo humoru , oj mnóstwo, zw?aszcza jak si? ogl?da?o wersj? angielsk? z Jackiem Blackiem jako Po ! Ocena 8/10

7) Londyn w Ogniu - Ze wzgl?du na moj? sympati? do Gerarda Butlera i Morgana Freemana, postanowi?em obejrze? ten film. Mówi?c krótko : akcja, akcja, i jeszcze raz akcja. Totalna rozwa?ka miasta, ale czy tak szybko zdobyty Londyn by?by mo?liwy: praktycznie nie, teoretycznie tak. Ocena 9/10

8) Deadpool - ach... jak tu nie kocha? MARVELA, jak tu nie kocha? go za Deadpoola - nigdzie w ?adnym Uniwersum nie ma tak charakterystycznego bohatera! Ten fun i jednocze?nie powaga - jakby ca?y czas by? na ,,kwasie".  Filmowy ,,Deadpool" by? zajefajny! Ogl?dasz film a tu Deadpool co? tam gada do siebie albo do widza - i jeszcze te teksty Reynoldsa - zagra? genialnie. Spolier? : Deadpool X-menem?
Ocena : 10/10

9) X - men Apocalypse - Apocalyps - pierwotne z?o, pierwotny mutant. Ogl?daj?c ten film odnios?em wra?enie, ?e nadal nie wiem jak powsta? Apocalyps - na pewno jakie? mutacje genetyczne - ale przynajmniej w filmie by?o pokazane jak sta? si? ,,teoretycznie" nie?miertelny i ?e mia? moc gromadzenia Mocy innych mutantów. Charakteryzacja Apocalypsa - nie spodoba?a mi si? - wola?em go jako robota z animacj ,,X-men" 1992-97. Genialne efekty specjalne - bo widzia?em w IMAX i plus przede wszystkim za w?tek Polski, i za humor w postaci ,,Quicksilvera" - nie raz uratowa? mutantom ,,ty?ki" z opresji. SPOILER ?: Quicksilver synem Magneto?..Ocena 9/10

10) Batman vs Superman : ?wit Sprawiedliwo?ci - Mi si? film bardzo podoba? - ale: Batman czyli w?a?ciwie Affleck jako Batman wyszed? zbyt ,,pudzianowsko" , a natomiast Cavill mia? odpowiedni? muskulatur? jako Superman. Mo?e to wina Snydera: bo Snyder lubi przesadza? : robi? filmy zbyt ,,napakowane" efektami specjalnymi, zdolny do przesady. Plus: Zestawienie ko?ca filmu ,,Man of Steel" z pocz?tkiem B vs S - scena z Niszczycielem ?wiatów  i wtargni?ciem spanikowanego Wayne'a. . Minus : Eisenberg jako Luthor Ok mo?e by?, tylko , ?e zagra? go jako totalnego ?wira i znerwicowanego cz?owieka.! Ocena 7/10