Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Loza Kontestatorów

Zaczęty przez Mel, 15 Maj 2008, 02:41:28

kelen

Mucha nie zaczęła wydawać więcej, zaczęła wydawać coś innego, bo nie miała do tego wyjścia. Egmont zaczął już wchodzić na lepszą drogę zanim WKKM w ogóle trafiło do naszego kraju. I od razu mówię, żeby nie było wątpliwości - wejście w Nowe DC Comics też nie ma nic z tym wspólnego.

Egmont nie ma wyłącznej licencji na DC Comics, ale ma licencję na sporą ilość tytułów. Taka licencja nie dotyczy jednorazowego druku, ani tym bardziej nakładu. Zatem jeśli Eaglemoss chciałoby wydać w Polsce tą kolekcję mając w niej tytuły, na które Egmont ma licencję, to mieliby problem.

8azyliszek

@UP
Hachette Polska nie miało żadnego problemu z Muchą. Wyjaśnij mi dlaczego Eagelmoss miałaby go mieć? No chyba że Egmont ma o wiele lepszą umowę niż Mucha. Ja tego nie wiem. Tylko na zasadzie analogi wysnuwam wniosek, że ma podobną co Mucha z Marvelem. Czyli na razie jestem dobrej wiary, że zamknięta Kolekcja kupiona i wydawana już przez Eaglemoss w Niemczech, mogłaby na tej samej zasadzie co Hachette trafić do Polski.

@Lelek
Jasne - Public Enemies, Justice League New 52 czy Hush prawdziwi fani już mają. Ale np. takiej Wieży Babel drukowanej po Polsku jeszcze nie było. Nie mówiąc o Green Lantern, Flash czy Wonder Women których ja bym chętnie przeczytał (bo podobno dobre  :) ) a Egmont dopiero co wydał po jednym tomie (Flash dopiero ma być).

Sam bardzo żałuję że 9 lat temu nie kupiłem Public Enemies od DK, ale może w przyszłym roku będzie okazja nadrobić. Wszystkich Egmontów nie liczę - nie było mnie na nie stać. Ale jeśli by weszły te komiksy do Empików, za połowę ceny Egmontu, to brałbym je wszystkie jak rolnik dopłaty. :)

kelen

Hachette nie miało problemu z Muchą, bo ich umowa licencyjna wcześniej wygasła.

Jesli do tej pory nie kupiłeś Public Enemies, to nie polecam zmieniać tego stanu rzeczy :P

8azyliszek

UP

Public Enemies nie mam, ale komiks mi się podobał. Nie wiem skąd ten flame. :) I tak kupię całą kolekcję, jeśli wyjdzie u nas.

LelekPL

Cytat: 8azyliszek w 10 Sierpień  2014, 12:46:38
@Lelek
Jasne - Public Enemies, Justice League New 52 czy Hush prawdziwi fani już mają. Ale np. takiej Wieży Babel drukowanej po Polsku jeszcze nie było.

Mi tam jest akurat bez różnicy czy jest po polsku czy po angielsku więc tym bardziej na to nie czekam.

Co do Public Enemies to jest to taka niezobowiązująca nawalanka, która chyba lepiej wypada jako film animowany dla dzieci, który dostaliśmy, niż w formie komiksu.

8azyliszek

Tak sobie czytam stare Supermany od TM-Semic i ponownie natrafiam na strony klubowe. I jeszcze bardziej napalam się i marzę o tym by Eaglemoss Polska wydało u nas Kolekcję DC. Bardzo bym chciał przeczytać drukowaną wersję Kryzysu na Nieskończonych Ziemiach. Tak jak Tajne Wojny super by było gdyby i ta historia po 30 latach zawitała do naszego kraju.

Johnny Napalm

Dołączam się do twojej opini. Fajnie by było przeczytać ten Kryzys na Nieskończonych Ziemiach, szczególnie, że przy okazji wydania przez Hachette Sekretnych Wojen prawie wszyscy podkreślali, że ich odpowiednik ze stajni DC stoi na dużo wyższym poziomie. Ciekawe. :)
Ha! No i ustawione grzbietami do widza komiksy z kolekcji DC jak dla mnie lepiej się prezentują od tych z Marvela. Przynajmniej lewa strona, gdzie najbardziej rozpoznawalne postacie ze świata DC stoją dumnie i nie nachodzą na siebie zbytnio. Chyba tutaj udałoby się zrobić łatwiej to co planował 8azyliszek - złożenie do kupy tylko wybranej przez siebie ulubionej postaci. ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Johnny Napalm

Cytat: Rado w 21 Czerwiec  2014, 20:56:40
Z tego co rozumiem piszesz, ?e pierwszy lepszy fan (je?li tylko jest oczytany w Jokerze) móg?by co? takiego napisa?. Teza troch? krzywdz?ca dla Snydera moim zdaniem. Takich ?wietnych monologów klauna by? nie napisa?.

No ale ja nie jestem od pisania monologów, tylko ich czytania i ewentualnie krytykowania.  ;) Szczerze mówi?c, same monologi Jokera by?y najlepsz? rzecz?, która spotka?a DotF. Snyder si? tu postara?. Krytykuje raczej sam? fabu??, a nie teksty. Nie podoba mi si? zatem tre??, a nie forma, bo chyba to nawet zaznaczy?em w poprzednim po?cie, dotycz?cym "?mierci Rodziny".
Fajne jest nawi?zanie Snydera do Sherlocka Holmesa. A, no i Moriarty'ego. Tego ostatniego fajnie odegra? Joker, zaliczaj?c teatralny upadek do wodospadu. :D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Rado

Faktycznie, zaznaczyłeś to. Źle Cię zrozumiałem. W takim razie już bardziej przychylałbym się do Twojego zdania. Ogólny scenariusz nie był specjalnie pogmatwany. Bardziej właśnie chodziło tutaj o formę. Zresztą, ja własnie w ten sposób czytałem dwa razy ten komiks i świetnie się bawiłem.

Johnny Napalm

A widzisz?! Ha!  :D W ogóle koncepcja, że Joker będzie odgrywał wcześniejsze spotkania z Batmanem, no jest jakaś nieświeża. Teksty, które były bardzo dobre, traktuje jako genialną panierkę do zeszłotygodniowego kotleta. Jest dobrze, ale nie do końca, a miało być jak niemal Killing Joke. Trochę za dużo reklamy na to poszło. Snyder mógł nie zdradzać żadnych tajemnic.
Ciekawi mnie teraz w jakiej postaci i formie powróci Joker. Znając Snydera, może znowu będzie jakieś odwołanie do klasyki literatury? Ktoś zna jakiś tytuł, gdzie bohater traci twarz? ;)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Johnny Napalm

Czy w historii Endgame pojawił się już Joker, czy tylko gdzieś tam się enigmatycznie przemyka? Może głupie to pytanie, ale nie czytam teraz najnowszych Batmanów w wersji oryginalnej – czytam tylko streszczenia, które za wiele w tym temacie nie mówią – i dobrze.

Hmm... w mojej wizji Joker po całej akcji z DotF mógłby mieć teraz bandaże na całej twarzy – jak kiedyś Harvey czy Hush. Na tych bandażach mógłby domalować sobie swoje charakterystyczne czerwone usta. :-* To by było niezłe.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

kelen

Spoiler
Joker pojawił się już w 36 zeszycie, w pierwszym rozdziale Endgame tylko ostatnia strona zdradza, że on stoi za całym zamieszaniem z Ligą, bo Superman przyjmuje typową, uśmiechniętą minę i zaczyna się śmiać.
[Zamknij]

Johnny Napalm

Ok, dzięki za szybką odpowiedź. W środę wyjdzie numer 38, a czy czytałeś już po drodze wcześniejszy? Z tego co obczaiłem, numer o którym mówisz to 35 – gdzie pojawiają się inni herosi.

Widziałem tylko okładkę #37, gdzie...
Spoiler
Joker pojawia się na okładce – z twarzą gładką jak z obrazka, zupełnie bez żadnych blizn, itp. W dodatku trzyma w dłoniach swoją "starą twarz".
[Zamknij]
Czy możesz mi powiedzieć co się stało z nim, że on tak teraz wygląda? Czy może okładka jest zwykłą zmyłką i w rzeczywistości zupełnie inaczej on się prezentuje?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

kelen

Spoiler
Czytałem wszystkie do tej pory wydane, czekam teraz na 38. Nie wiadomo dlaczego Joker odzyskał skórę i wygląda, jak wygląda. Jest też kwestia tego, że on wrócił dużo wcześniej, ale tej niespodzianki nie będę Ci zdradzał - przeczytaj sam ;)
[Zamknij]

Johnny Napalm

Po wizycie w CK zaopatrzyłem się w ostatni brajujący numer Batmana z pierwszych lat działalności TM-Semic, chodzi o Szczurołapa. I po prawdzie, nie wiem o co ludziom kaman na jego temat, że jednak większość się zachwyca właśnie tym numerem. Dla mnie był to jeden z najgorszych Batmanów pod względem fabuły. Myślałem, że może Norm Breyfogle wzniósł się w nim chociaż na wyżyny swojego talentu, ale gdzie tam. Lipa. Jak nawet porówna się jego wersję kanałów z tym co zrobił wcześniej Mike Zeck w Spiderze to wychodzi bida z nędzą. Sorry, nie podobało mi się.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...