14 maj 2021, 18:15:58

Aktualności:

Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!

Ostatnie wiadomości

Strony 1 ... 8 9 10
91
Justice League / Zack Snyder's Justice League
Ostatnia wiadomość przez Q - 16 kwiecień 2021, 15:10:12
Te okładki główne wyglądają fatalnie, jak słaby fanart. Słabo też, że tak ubogo pod względem dodatków. Jeden na nośnikach fizycznych - Road To Justice League a inny przy wersji cyfrowej - Building A Scene. Czyli jak chcesz zobaczyć wszystko to kupi kilka razy ten sem produkt
92
Justice League / Zack Snyder's Justice League
Ostatnia wiadomość przez Juby - 16 kwiecień 2021, 14:43:39
Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera w maju na DVD, Blu-ray i 4K UHD

Oby Galapagos zaskoczyło innym (slip)coverem. Superman w kolorowym stroju i Darkseid, który w filmie zalicza zaledwie cameo to ostatnie czego mi potrzeba na okładce. ::) Taki front byłby najlepszy:

W zapowiedziach Galapagos na maj brak Ligi, więc premiera w PL pewnie dopiero w czerwcu.
93
Wasza twórczość / Fan Art
Ostatnia wiadomość przez elwis1982 - 15 kwiecień 2021, 23:09:08
Tak się składa, że mam niedokończony rysunek Harveya, jak będę miał czas to postaram się go skończyć i oczywiście zostanie zaprezentowany w tym temacie. Tymczasem prezentuje pierwszą stronę mojego nowego projekciku:).

94
Inne filmy i seriale / Indiana Jones
Ostatnia wiadomość przez Q - 15 kwiecień 2021, 18:58:51
I kolejny aktor dołączył do obsady - Mads Mikkelsen, ciekawe czy jak zazwyczaj w większych produkcjachprzypadnie mu rola czarnego charakteru, czy jednak jakaś inna.

Szczegółów o fabule nie ujawniono.

Początek zdjęć zaplanowano na lato, a premiera wyznaczona na 29 lipca 2022.

https://deadline.com/2021/04/indiana-jones-5-mads-mikkelsen-joins-harrison-ford-and-phoebe-waller-bridge-in-sequel-1234732751/
95
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez Rado - 12 kwiecień 2021, 12:13:16
"Court of Owls" w wersji noir mam akurat w amerykańskim powiększonym wydaniu i naprawdę fajnie się to ogląda. A poza tym? To może "Batman's Grave"? Dwunastoczęściowa maxi seria Warrena Ellisa i bodajże Briana Hitcha. Amerykańskie HC właśnie co się ukazało na dniach - jutro spodziewam się, że do mnie zawita. Chciałbym też, żeby wydali tę mini serię z Wonder Woman w post apokaliptycznym uniwersum DC. Nie pamiętam teraz tytułu, ale na okładce Diana nosi pas Batmana.
96
Uniwersum Batmana / Nasze recenzje komiksów z Batm...
Ostatnia wiadomość przez Juby - 11 kwiecień 2021, 11:45:39

Dopiero w tym tygodniu znalazłem czas na lekturę Kingdom Come (przeczytanie całości z materiałami dodatkowymi włącznie zajęło mi cztery wieczory). Kultowa powieść graficzna Marka Waida i Alexa Rossa była dla mnie zakupem obowiązkowym i nie rozczarowała... Ale też nie zachwyciła. Na pewno nie rozczarowało mnie samo wydanie Egmont, które mimo wpadki z brakiem posłowia na ostatniej stronie (innych nie dostrzegłem) jest jednym z najlepszych, jakie kiedykolwiek widziałem. Obwoluta, powiększony format, ponad 140 stron szkiców, okładek i innych bonusów - wszystko robi wielkie wrażenie. Nie rozczarowały mnie również prace Alexa Rossa - są perfekcyjne, majestatyczne, doskonale pasują do ogromnej skali tej opowieści. Brak mojego zachwytu tyczy się głównie samej historii, która nie porwała. Przez długi czas czytałem z myślą "czekam aż się rozkręci, czekam na prawdziwą bombę", ale się nie doczekałem. Żaden element fabuły mnie nie zaskoczył (no, może twist z Kapitanem Marvelem), żaden nie sprawił, że nie mogłem się doczekać kolejnego rozdziału, a przez ogrom bohaterów czasami gubiłem się w tym, kto jest z kim i dlaczego. Tym bardziej cieszę się z wydania DC Deluxe, dzięki któremu miałem możliwość poznać i docenić ogrom projektów starych i nowych herosów ze świata DC, a także nakreśleniu ich relacji i konfliktów, które w samym komiksie często robią jedynie za easter-egg w tle. Przyjdź królestwo to widowiskowa superbohaterska epopeja, ale polecam po nią sięgnąć przed Sprawiedliwością (również malowaną przez Alexa Rossa). Ja zrobiłem inaczej i w moich oczach Kingdom Come nie wytrzymuje porównania z tym drugim tytułem.
97
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
Ostatnia wiadomość przez Juby - 11 kwiecień 2021, 11:12:54
Cytat: Funky w 18 marzec  2021, 17:29:13Wygląd Two-Face`a w tym serialu jest słaby, przypomina jakiegoś mutanta (ogromna czarna brew i gałka oczna)a nie człowieka któremu coś wybuchło w twarz. No ale rozumiem że w serialu dla młodzieży nie mogli pokazać spalonej twarzy jak w komiksach czy TDK.
Zupełnie się z tobą nie zgadzam. Dla mnie Two-Face w TAS wygląda NAJLEPIEJ! Prosty, bardzo kontrastowy garnitur, którego połowa jest czarna, a druga biała, idealnie uzupełnia się z odwrotnie ubarwionymi włosami, a jego niebieska twarz oraz dłoń wyróżniają się oryginalnością na tle reszty interpretacji tej postaci. W twarz Harvey'owi wybuchły chemikalia, więc mogły zabarwić mu blizny na dowolny kolor.

Z pewnych względów, które mam nadzieję zdradzić za jakieś 2 tygodnie ;) zwolniłem z oglądaniem TASu, ale nie zrezygnowałem z niego całkowicie. Ostatnio powtórzyłem trzy świetne odcinki.

The Cape and Cowl Conspiracy
Doskonały epizod z The Riddlerem, w którym ta postać w ogóle się nie pojawia. :) Fajne pułapki, Batman współpracujący z Gordonem + pierwsze pojawienie się reflektora z symbolem nietoperza.

Perchance to Dream
Ciekawy pomysł, który zaowocował kolejnym fantastycznym odcinkiem. Drugi powód, dla którego w dzieciństwie na głównego przeciwnika w piątym filmie o Batmanie chciałem Szalonego Kapelusznika. Zaraz do kin trafi dziesiąty film i nadal się nie doczekałem. :(

The Underdwellers
Odrobina Szczurołapa i Oliwera Twista. Dużo humoru za sprawą Alfreda, klimacik podziemi i fajny soundtrack. Ostatnie ujęcie z Batmanem to jedno z moich ulubionych zakończeń w TAS w ogóle.
98
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
Ostatnia wiadomość przez Juby - 11 kwiecień 2021, 10:47:39
W takim wypadku czekam na twoją video-recenzję. Dopiero po niej (o ile będzie pozytywna) zdecyduję, czy dodać komiks do koszyka. ;)
Z powyższych biorę jedynie kolejny Detective Comics (mam trzy poprzednie, ostatni był całkiem niezły, jestem ciekawy do czego prowadzi). Z kolei współczuję zbieraczom Ligi Sprawiedliwości, bo na półce od razu po czwartym tomie będą musieli postawić tom szósty. Dziwnie wydał to Egmont. ::)

BTW, do końca kwietnia ma się pojawić katalog wydawnictwa na rok 2021 z planami do końca grudnia. Macie jakieś pomysły, co Egmont może zgotować poza kontynuowaniem stałych serii (tj. Batman, Detective Comics, Liga Sprawiedliwości, DC Powieść Graficzna 13+)? Sądzę, że po ubiegłorocznym sukcesie / szybkim wyprzedaniu się obu Omnibusów Black & White, na koniec tego lata planowane są kolejne albumy serii "Batman Noir" i obstawiałbym, że będą to Dark Victory (Długie Halloween wydali, to i kontynuację mogą, zwłaszcza że wydanie w kolorze od konkurencji jest od dawna niedostępne) i Court of Owls, o którym kiedyś wspominał Pan Kołodziejczak. Nie obraziłbym się też na jakiegoś klasycznego Batmana, czy to w sztywnej oprawie, czy w DC Deluxe.
99
Inne filmy i seriale / Indiana Jones
Ostatnia wiadomość przez Juby - 11 kwiecień 2021, 10:36:25
Phoebe Waller-Bridge to najbardziej utalentowana kobieta w show-biznesie jaką kojarzę i zdecydowanie jedna z najzabawniejszych. Taki casting bardzo mnie cieszy, choć w powstanie filmu nadal trudno mi uwierzyć. Black Adama właśnie zaczynają kręcić i ma wyznaczoną datę premiery na ten sam dzień, co piąty Indy, który dalej tkwi w fazie "planowania". Podejrzewam, że filmu nie zobaczymy wcześniej, niż w 2023 roku (o ile w ogóle).

Tymczasem kolega zgodził się odsprzedać mi polskie wydanie zbiorcze z wszystkimi czterema filmami o Dr. Jonesie na Blu-ray w super cenie. :) Jak tylko odbiorę (pewnie w tym miesiącu) robię powtórkę, bo nie widziałem ich całych z 8 lat.
100
Offtopic / Brotherhood of the Bat (Bractw...
Ostatnia wiadomość przez Juby - 11 kwiecień 2021, 10:32:15
Oj, Łódź już tak nie wygląda. ;) Najładniej wciąż nie jest, a stan dróg woła o pomstę do nieba, ale nawet przez 4 lata od kiedy się tu sprowadziłem, wiele się zmieniło.

Wątek o wspólnym seansie The Batman założę po kolejnym zwiastunie filmu (zapewne w sierpniu podczas jakiegoś DC FanDome 2.0), wtedy poddamy pod głosowanie termin i miejsce spotkania. :)
Strony 1 ... 8 9 10