29 listopad 2021, 07:04:13

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - 8azyliszek

31
Najbardziej, najbardziej jestem wkurzony, że ucięli ledwo 10 tomów, przed spodziewanym Kingdome Come. Czytałem to strasznie dawno temu, a teraz myślałem, że dostane nowe wydanie. A tu wielki guzik. Bo po co wznowić komiks na który większość fanów DC w Polsce, n ie mający wydania z 2005 czeka? No po co? Lepiej olać temat i jeszcze doprowadzić do tego, by ktoś inny też tego nie wydał.  >:(
32


To że Aquaman upadnie było wiadome. Że Wonder Woman nie sprzeda się jak Batman tym bardziej. No ale do diabła, to po cholerę raptem 2 lata temu tak hucznie zapowiadali tyle serii z Rebirth?? Czy w tak duzym wydawnictwie nie ma prawdziwych analityków rynku? Ja im to mogłem powiedzieć.

I jednocześnie wydawali tytuły z Kolekcji tracąc miejsce, czas i pieniądze, bo kasa fanów sie rozchodziła na dwa wydania. Za to pozostawali głusi na to co fani naprawdę chcieli by przeczytać. Ile razy mam jeszcze napisać by wydali No Mans Land, Zero hour, Invasion? Dlaczego Kryzysy przyszły dopiero wtedy jak Kolekcja miała je wydać, tylko oni ich zasabotowali? Egmont sam prowadzi złą politykę wydawniczą, a potem obwinia za błędy konkurencję, Kolekcje, Czytelników a sam uważa się za niewinnego. I Kołodziejczak wciąż jest naczelnym.
33
To polecam zaglądać na nowe Forum Gildii, czyli teraz Forum Spec. Natrzepano tam m.in 40 stron o Katalogu Egmontu na 2019 rok.

https://forum.komikspec.pl/dzial-ogolny/katalog-egmont-2019-(zdjecia-filmy-mp3-patostreamy)/180/

Oraz popatrzeć na cyfrową wersję katalogu

https://emp0pwn0cdn0blob0egmont0prod.static-osdw.pl/egmontfiles-repository/2ff894c2873c4011b4ff523e12a1a398/KATALOG_KOMIKSY2019.pdf

Tak pokrótce, to urwane zostały serie Rebirth - Aquaman (to akurat było wiadome bo ssie), ale też cała reszta - Nightwing, Zielone Latarnie, Sucide Squad, Tytani, Flash itp. Zostanie tylko Batman, Superman i Liga Sprawiedliwości po tym evencie Batman Metal.
34
Ja wiele razy pisałem też o sytuacji wcześniejszej. W latach 2004-2007 gdy komiksy superhero wydawane były przez Mandragorę i Dobry Komiks, dołączył do nich i Egmont wydając pare fajnych tytułów (Conan DH, Ultimates, Diabeł Stróż, 1602). Ale gdy tylko tamte wydawnictwa padły Egmont natychmiast zaprzestał wydawać takie tytuły, bo Kołodziejczak nie lubi superhero. I sytuacja trwała do czasów WKKM. Dopiero jak Hachette zaczęło wydawać i zarabiać na komiksach Marvela, Egmont z oporami i niechęcią również zaczął to robić. A WKKM nie chciało się ciągle kończyć, więc wkurzyło to wreszcie Egmont i zaczął robić brzydkie sztuczki, wykorzystując Panini.

Mamy 2019 rok. WKKM i WKKDC zostają brutalnie przerwane, konkurencja robi się mniejsza. I co robi Egmont? Zamiast wykorzystać powstałą dziurę na rynku, zaczyna ucinać swoje serie. Kolejny raz - dokładnie tak jak w 2007 roku. To jest przykre, choć jak zwykle miałem rację.
35
Co do Figurek Marvela, to kupiłem tylko 1 numer w promocyjnych 10 zł ze Spider-Manem. Ale potem płacić po 35 zł za figurki to mi się w ogóle nie uśmiechało. Choć trochę żałuję, że nie kupiłem tomu z Punisherem.

Moim zdaniem z WKKDC to zupełnie inna historia. Eaglemoss wziął na partnera Egmont (zamiast Muchę lub kogokolwiek innego) i od początku Egmont działał na szkodę Eaglemoss, bo Kolekcja łamała ich monopol na DC. Dlatego wcale nie byli zainteresowani jej sukcesem. A wcisnęli się do środka, by ich z wewnątrz podgryzać i na końcu przebić się z klatki piersiowej jak mały Alien. Dlatego między premierą niemieckiej  a polskiej edycji wydawali na maxa tytuły z Kolekcji w swoim DC Deluxe by osłabić sprzedaż. Dlatego zmienili kolejność tomów, by zepchnąć swoje duble na koniec i by ludzie kupili ich B&S by potem urwać ta serię. Dlatego do wydania specjalnego podsunęli zdublowany Kryzys Tożsamości i zasugerowali absurdalną cenę, by ten projekt się nie udał i byśmy nie dostali innych Eventów od Eaglemoss i musieli je kupować od Egmontu.
Kolekcja od 1 numeru była sabotowana, by nie dojść do Kingdome Come. I właśnie dlatego został urwana w połowie. Podobnie jak WKKM. :( Egmont to zło. Teraz urywają serie DC po to by znowu wrócić do jednego Batmana rocznie. :/
36
Uniwersum Batmana / Egmont - komiksy z Batmanem
30 kwiecień 2019, 17:50:52
@UP
Jak ci rysunki nie przeszkadzają, to możesz wziąć. Masz dwa wydania do wyboru. To zbiorcze Egmontu DC Deluxe, albo dwa tomy Kolekcji WKKDC.

Kurczę dziwna sprawa dzisiaj z dostępnością. Eaglemoss się ochrzania i dopiero w czwartek wyjdzie tom WKKDC z Justice League International. Nie czytałem, ale mam smaka bo w kreskówce Batman: The Brave and the Bold, były odcinki na motywach tej serii.

Za to Galactic Storm część 2, Conan i nowe Transformersy dzisiaj też doszły. Ale tylko do Empiku. W Świecie Prasy i Inmedio tego nie ma.
37
WKKDC kończy się na 80 tomie. :(
Wyć się chce, gdy jednego roku Egmont ukręca łeb i WKKM i WKKDC bo mu konkurencję robią. No jak w ogóle Eaglemoss mogło wziąć na partnera Egmont?? Przecież to wiadome było, że tak się to skończy. Podgryzali, podgryzali, robili krecią robotę, a teraz guzik dostaniemy.  Bo jak nie ma rywali, to Egmont nic fajnego nie wyda. Bo po co?

Egmont to zło, a TK robi najwięcej szkody polskiemu rynkowi komiksowemu.
38
@UP
JSA była dobra, choć mam nadzieję, że JSA International za tydzień, będzie jeszcze lepsza. Ja zbieram ile mogę, ale pomijam pewne duble - np Oczy Gorgony czy JLA Nowy Wspaniały Świat bo Egmont wydał to w bardziej korzystniej cenie.
39
Inne komiksy / Odp: Co w Marvelu piszczy?
22 kwiecień 2019, 22:44:47
@UP
Ja ci mogę sprzedać ze swoją prowizją. :D

A serio - jeśli Kolekcja Spider-Mana ruszy, to powtórzą te zeszyty. Spider-Man to znana postać, więc prawie na pewno będzie restart w całym kraju. Zwłaszcza, że Egmont doprowadził do ukręcenia łba naszej WKKM, wykorzystując swoje kontakty w Panini, więc Hachette będzie miała wolne miejsce.

Tylko że jest zawsze te kilka procent, że Kolekcja nie sprzeda się w teście tak jak Hachette sobie zaplanowało i oni jej nie uruchomią. Niewielkie prawdopodobieństwo, ale istnieje. Conan i Transformers dali radę. Ale wcześniej Hachette próbowało z Asterixem i Lucky Luke'iem i te nie wyszły. Nie wyszła też ta Wielka Literatura w komiksie co była testowana razem z Transformers, tylko że w innych województwach. Zatem masz wybór i możesz czekać, lub decydować się na zakup już teraz w teście.
40
Inne komiksy / Odp: Co w Marvelu piszczy?
22 kwiecień 2019, 11:31:17
E tam. Do Spidera wszystko pasuje, tylko trzeba to dobrze rozpisać. Straczyński wprowadził totemy i się sprawdziło. A wcześniej przecież był Morbius żywy wampir, co się rozwinęło w Morluna, światy alternatywne, pakty z demonami itd.

Zmysły dla mnie będą ok, bo nie mam tych TM-Semiców. Poza tym za 30 zł w twardej oprawie, to trzeba brać.
41
Inne komiksy / Odp: Co w Marvelu piszczy?
21 kwiecień 2019, 04:21:19
Jakoś jest taka maniera kolekcji, że preferują sceny zbiorowe i jest często natłok. Znaczy w Wkkm i Wkkdc jest jeszcze spoko bo dają po koleii duże postacie. Ale w Sbm Transformersach czy SW jest juz wszystko zbite. Tylko Conan się wyłamuje i tu jest jedna postać, niestety uzupełniona tym bezsensownym tytułem kolekcji.

W każdym razie dla mnie liczy sie najbardziej zawartość i to czy jest warta tych 40 zł. A ostatnie tomy jak JSA czy Galactic Storm i Heil Hydra mi sie spodobały.
42
Idź do Ikei po nowy regał. :) Ja sobie na samą WKKM zrobiłem nadstawkę na segmencie i podostawiałem półki po bokach. :) Regały od podłogi po sam sufit, bez prześwitów, to jedyne wyjście. :D
43
Inne komiksy / Odp: Co w Marvelu piszczy?
20 kwiecień 2019, 17:39:31
Niestety może być ciężko o Batmana, jeśli potwierdzą się plotki, że Eaglemoss zamyka swój kramik po 80 tomie i dalszego przedłużenia nie będzie. :( Chciałbym żeby to nie była prawda, ale Egmont brutalnie ucisza konkurencję. Za to wtedy jest szansa na hachettową Batman & Superman. :)

http://superman.marianobayona.com/bvssalvat.htm
44
Inne komiksy / Odp: Co w Marvelu piszczy?
20 kwiecień 2019, 15:02:21
@UP
Spoko, spoko. Jest już kolekcja X-Men w portfolio Hachette, to trafi i do naszego kraju. Pytanie tylko czy będzie jakiś teścik  w sierpniu jak zwykle (bo skoro teraz Spider-Man w kwietniu, to nie wiem czy im się harmonogram nie zmienił), czy może w przyszłym roku. No i jeszcze są Avengersi i Deadpool w kolejce.
45
@UP
Taaa jasne. Bo dwa zdublowane tomy po WKKM i Egmoncie (Zło które ludzie czynią, które było w edycji hiszpańskiej) wspaniale by zareklamowały nową kolekcję. Zgadzam się, że początek runu Slotta jest słabiuteńki. Ale właśnie chyba to dobrze, że to słabszy tom kosztuje 15 zł, a nie 40 zł. Ja jestem zadowolony, że z testu tylko Zmysły się powtarzają i to po przerwie 26 lat. Gdy kolekcja wystartuje regularnie, to będzie można sobie spokojnie wybierać co się chce. A na razie jest spoko.