18 stycznia 2022, 14:46:46

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Pokaż wątki - 8azyliszek

1
Justice League Dark: Apokolips War to szesnasty film DC Animated Movie Universe i zarazem ostatnia odsłona tego uniwersum. To również bezpośrednia kontynuacja animacji Liga Sprawiedliwych: Wojna z 2014 roku. W filmie Constantine, Superman i Raven gromadzą siły największych bohaterów Ziemi, aby zaatakować Darkseida, tyrana z planety Apokolips i uratować świat przed zagładą.
"Batman Returned. And with his lord and master."  ;D
 
Rozumiem koncepcję tego filmu, jako rzeźni dla dorosłych, ale i tak trochę się wzdrygałem, gdy znane postacie zaczęły padać jak muchy w wyjątkowo brutalny sposób. Ale bardzo nie podoba mi się zastosowany tu wyświechtany motyw w komiksowie, że zwykła Liga Sprawiedliwości jest cienka jak sik pająka. Ale gdy Darkseid wypierze im mózgi, od razu jest nie do powstrzymania. Dlatego tak uwielbiam Owlmana i tak nie lubię tego co się teraz robi z Batmanem. W serialu Justice League TAS/Unlimited walczył z Darkseidem jak równy z równym. To samo w S&B: Supergirl. Potrafił mu się przeciwstawić. A tutaj jedno pstryki Batmana nie ma. A myśleniem nad strategią ma się zając Constantine, co zwykle nie kończy się dobrze. Np. uzdrawia Wonder Woman dopiero po tym jak zabiła Etrigana, choć mógł to zrobić o wiele wcześniej. Śmierci i ozdrowienia są tu strasznie oskryptowane. Przeżywają nieliczni, reszta to mięso armatnie.

Poza tym fabuła jest dość prosta. Kilka scen z Raven i już wiemy jaka będzie końcówka. Cieszy za to obecny czarny humor. Batman wyjaśnia gorzką prawdę Damianowi o swoim rodzicielstwie. :) Padałem gdy pojawiły się "Hmmmm" rodem z netflixowego Wiedźmina. Ze starych głosów to chyba został tylko O'Mara, Matt Ryan jako Constantine oczywiście i chyba Rosario Dawson. Reszta to jakieś nowe no name'y. Głos Luthora znowu jest do niczego.

Ale obejrzeć oczywiście można. Nie ma dłużyzn i osobiście nieźle się bawiłem, mimo oczywistego zakończenia.
2
Bat-Filmy / Superman: Red Son
26 lutego 2020, 15:16:40
Superman: Czerwony syn to nowa animacja od Warner Bros i DC oparta na kultowym komiksie autorstwa Marka Millara. W sieci pojawił się klip promujący film. Możemy w nim zobaczyć sowiecką wersję Batmana, który brutalnie rozprawia się z ludnością.

Dla przypomnienia graficzny oryginał opowiada alternatywną historię Człowieka ze Stali, który zamiast w USA rozbija się w Związku Radzieckim. W obsadzie anglojęzycznego dubbingu są Jason Isaacs (Superman), Diedrich Bader (Lex Luthor), Amy Acker (Lois Lane), Vanessa Marshall (Wonder Woman), Phil Morris (James Olsen), Paul Williams (Brainiac), Sash Roiz (Hal Jordan), Phil LaMarr (Jon Stewart), Roger Graig-Smith (Batman), Travis Willingham (John F. Kennedy) oraz William Sayers (Stalin). Sam Liu wyreżyserował na podstawie scenariusza J.M. DeMatteis'a.

Superman: Czerwony syn - film jest już dostępny w wersji cyfrowej. Animacja zadebiutuje na nośnikach DVD i Blu-ray 17 marca.Powiem tak, że najlepsza jest scena zabicia Stalina przez Supermana. Szkoda, że w naszej rzeczywistości, nie można było tak tego zrobić. :/ Szkoda też, że nie wiadomo czemu zabrano Dietrichowi Baderowi głos Batmana. I obsadzono go w roli Luthora. To nie ma sensu.