Forum BatCave

Batman => Bat-Filmy => Wątek zaczęty przez: Juby w 20 Lipiec 2021, 11:25:46

Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 20 Lipiec 2021, 11:25:46
(https://i2.wp.com/www.theilluminerdi.com/wp-content/uploads/2021/07/Batgirl-the-illuminerdi.jpg?resize=1200%2C640&ssl=1)

Adaptacja komiksów DC, o której słyszymy co najmniej od 2017 roku. Pierwotnie za scenariusz i reżyserię miał odpowiadać Joss Whedon, ale z braku weny na wymyślenie odpowiedniej historii (tak przynajmniej twierdził) twórca dwóch pierwszych części Avengers zrezygnował z udziału w projekcie. Postać Barbary Gordon i jej alter-ego miała się również pojawić w filmowym Batmanie Bena Afflecka (http://www.batcave.com.pl/2021/03/batgirl-miala-zadebiutowac-w-filmie-the-batman-bena-afflecka/), ale po przejęciu tego widowiska przez Matta Reevesa również ten plan nie doszedł do skutku. W końcu, po latach, w maju tego roku, ustalono że reżyserią zajmie się duet Adil El Arbi i Bilall Fallah odpowiedzialny za trzecią część Bad Boys, scenariusz napisze Christina Hodson (Birds of Prey..., The Flash), a produkcją zajmie się Kristin Burr (Cruella Disneya), która tak skomentowała filmową Batgirl. (http://www.batcave.com.pl/2021/05/filmowa-batgirl-w-rekach-rezyserow-bad-boys-for-life/)

Cytat: Kristin Burr"Dzięki Batgirl mamy nadzieję zabrać widzów na zabawną przejażdżkę i zobaczyć inną stronę Gotham" (...) ,,Scenariusz Christiny jest pełen ducha. Adil i Bilall są podekscytowani i pełni radosnej energii, która jest zaraźliwa, co czyni ich idealnymi filmowcami do tego Bat-projektu. Jestem po prostu podekscytowana, że mogę być częścią uniwersum DC, co jest super fajne."

Od początku mówi się, że filmowa Batgirl ma być częścią Kinowego Uniwersum DC, ale ostatnie informacje sugerują coś innego. J. K. Simmons nie powróci jako komisarz Gordon, do tej roli poszukiwany jest nowy aktor po pięćdziesiątym roku życia. Ma być on ważną postacią drugoplanową w historii Barbary. Natomiast do roli złoczyńcy poszukiwany jest aktor w przedziale 50-60 lat, który miałby się wcielić w niezadowolonego byłego strażaka (czyżby Firefly ?). (http://www.batcave.com.pl/2021/07/jakich-bohaterow-zobaczymy-w-filmie-batgirl/) Produkcja filmu ma rozpocząć się w listopadzie 2021 roku.

Dziś portale Deadline i TheWrap podały skrócone listy aktorek rozważanych do roli tytułowej. Są to:

Haley Lu Richardson (Split)
(https://www.enigma-mag.com/wp-content/uploads/2019/07/Hayley-Lu-Richardson-in-Prabal-Gurung-with-Emm-Kuo-clutch-1.jpg)

Leslie Grace (tegoroczny musical In the Heights)
(https://lastfm.freetls.fastly.net/i/u/770x0/5836e2eddda17252c27f48ba5a27a9c9.jpg)

Zoey Deutch (Zombieland: Double Tap)
(https://www.yournextshoes.com/wp-content/uploads/2019/10/Zoey-Deutch-Zombieland-Double-Tap.jpg)

Isabela Merced (Transformers: The Last Knight)
(https://i.pinimg.com/736x/84/02/53/840253c3535285f8cb09b9c13d628749.jpg)

Według portalu The Wrap, Richardson i Grace są faworytkami, natomiast Deadline nie jest pewne losu Richardson - sugerują, że odpadła z wyścigu. Tylko Grace nie widziałem w żadnym filmie/serialu, pozostałe trzy kandydatki owszem i Zoey Deutch od razu zaakceptowałbym jako Barbarę (bardzo dobry wybór)! Isabela Merced też mogłaby być fajna, z tym że nie wiem czy nie jest trochę za młoda (niedawno skończyła 20 lat, wygląda na 16, może być mało wiarygodna jako ktoś, kto kopie tyłki przestępcom w Gotham). Richardson nie pamiętam, ale wizualnie pasuje.

Na film czekam i jednocześnie jestem wkurzony. Czemu Warner (jak zwykle) pierdzieli się z nim tyle lat? Która to już adaptacja DC, powstająca w takich bólach? I czemu trzecia najważniejsza postać kobieca DC ma zadebiutować jedynie na HBO Max? Chciałbym zobaczyć ją na dużym ekranie i uważam, że zasłużyła na to o wiele bardziej od Harley Quinn, która w ubiegłym roku dostała swój solowy film (nie, BoP nie było filmem o Ptakach Nocy). :P Lubię postać Barbary, zarówno jako Batgirl, jak i Oracle. Wersja Alicji Silverstone z 1997 roku nie była Barbarą Gordon, dlatego liczę, że po 60-latach od komiksowego debiutu, w końcu otrzymamy właściwą aktorską Batgirl, na jaką czekaliśmy.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 22 Lipiec 2021, 12:04:54
No i wybrana. (https://twitter.com/THR/status/1417946380564324352)  :-\

Jak to trafnie podsumował jeden z moich znajomych w sieci: "Nie ma nic z Batgirl. Co tutaj więcej powiedzieć." Trudno mi się z nim nie zgodzić. To będzie dopiero jej druga rola, a z urody bardziej pasowałaby mi na czarny charakter, niż na Barbarę. Wszystkie pozostałe kandydatki o wiele bardziej mi pasowały do tej roli. A sytuacja z memów, które od kilku lat wracają, wydaje się ciągle tak samo aktualna.

(https://g33kp0rn.files.wordpress.com/2019/07/ejpez7y-1-1.jpg)

W Hollywood aż tak nie znoszą rudych? Oby nie próbowali jej przefarbować (nie będzie jej pasować) i oby dostała lepszy kostium od Batmana(Pattinsona), Batwoman (z serialu) i Supergirl (The Flash), bo ostatnio DC strasznie daje d. pod tym względem. :P
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: HUDY w 22 Lipiec 2021, 12:36:39
To było do przewidzenia, watpie by na castingu patrzeli kto jak gra wybrali co wybrali. Tym sposobie zaraz przy przefarbowanym Supciu kolejny DC film który mi lata, a szkoda.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 22 Lipiec 2021, 13:06:48
Prawdę mówiąc zwisa mi zmiana koloru skóry (nie jestem rudy, nie mam powodu żeby się obrażać ;D po prostu zapamiętałem mema z czasów, gdy obsadzono Gordona - a właśnie, może w ten sposób będą chcieli podpiąć Batgirl pod The Batman ?? ). Problem mam z tym, że znam postać Barbary z komiksów i animacji, więc mam pewne wyobrażenie o niej, w tym z niedawno obejrzanych przeze mnie odcinków TASu Shadow of the Bat, które doskonale przedstawiają to, jaką córkę komisarza chcę oglądać. No i jak tak patrzę na zdjęcia / wywiady / clipy z tymi czterema "aktorkami", to w trzech z nich widzę tę postać (w dwóch z łatwością), a w Grace w ogóle. Słowo "aktorki" wziąłem w cudzysłów, bo Grace nawet trudno w ten sposób nazwać - to chyba piosenkarka, która zagrała w jednym filmie z tego roku. Trzymam kciuki, żeby udowodniła mi, że się względem niej mylę i była fajną postacią w dobrym filmie, ale na razie trudno mi się cieszyć z jej wyboru. Czekam na fotki z planu / w kostiumie.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Gieferg w 22 Lipiec 2021, 16:32:02
Generalnie wszystkie Bat-spinoffy mam gdzieś - a już w szczególności te z cyklu "recolored".
Na chwilę obecną nie mam zamiaru tego oglądać, choć nie wykluczam, że jeszcze zmienię zdanie - ale wątpię.

CytatTo będzie dopiero jej druga rola, a z urody bardziej pasowałaby mi na czarny charakter,

You fuckin' racist!
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 23 Lipiec 2021, 10:52:45
Wyszło niefortunnie, ale wiadomo o co chodzi. Ma w sobie coś takiego, że mogłaby zagrać sex-bombę (np. Mary Jane), być jedną z bohaterek filmu Wredne dziewczyny, albo mieć rolę podobną do Tophera Grace'a w SM3, czyli głównej konkurentki Barbary Gordon. Samej Barbary w niej nie widzę.

Q, czemu na głównej cisza w temacie tego castingu?
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 23 Lipiec 2021, 13:39:14
Ja to bym kazał jej przefarbować włosy na rudo 😁 Sam casting, eh ciężko co powiedzieć... Grała w jednej produkcji, której nigdy nie zobaczę, ale na Batgirl zawitam oczywiście do kina.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 23 Lipiec 2021, 14:34:42
Cytat: Leon Kennedy w 23 Lipiec  2021, 13:39:14ale na Batgirl zawitam oczywiście do kina.
::)

(http://i.imgur.com/CPJWpIc.gif)
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Rado w 23 Lipiec 2021, 20:02:16
No tak, Batgirl to w kinie raczej nie uświadczysz, bo będzie w telewizorze.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 24 Lipiec 2021, 13:32:10
A no tak, zapomniałem, że to ma być dla HBO Max 😄
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Mr.G w 27 Lipiec 2021, 12:27:56
Znów mi smutno. Wychowaliśmy się na tych bohaterach, od dziecka przyzwyczajaliśmy się do ich wizerunków i mieliśmy prawo marzyć o filmach, w których będą odzwierciedlać te właśnie wizerunki. A tymczasem, po raz nie wiem który, wielki, politycznie poprawny świat daje mi w twarz. Barbara była białą, rudą dziewczyną, to fakt, nie żadne pole do interpretacji. Jak im się statystyki nie zgadzają, to niech wprowadzą nowe czarnoskóre postacie, proszę bardzo, nikt nie broni pisać ciekawych oryginalnych bohaterów.
Tylko czekać na casting Poison Ivy...

Gdyby jeszcze miało to być powiązane z The Batman, to trzeba by ten wybór potraktować jako naturalną konsekwencję obsadzenia Gordona, ale z tego co się orientuję, to film o Batgirl idzie bardziej w kierunku tego czegoś, co został z DCU. A może jest w jeszcze innym uniwersum? Eh.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: newtime w 27 Lipiec 2021, 13:14:16
Cytat: Mr.G w 27 Lipiec  2021, 12:27:56Znów mi smutno. Wychowaliśmy się na tych bohaterach, od dziecka przyzwyczajaliśmy się do ich wizerunków i mieliśmy prawo marzyć o filmach, w których będą odzwierciedlać te właśnie wizerunki. A tymczasem, po raz nie wiem który, wielki, politycznie poprawny świat daje mi w twarz. Barbara była białą, rudą dziewczyną, to fakt, nie żadne pole do interpretacji. Jak im się statystyki nie zgadzają, to niech wprowadzą nowe czarnoskóre postacie, proszę bardzo, nikt nie broni pisać ciekawych oryginalnych bohaterów.
Tylko czekać na casting Poison Ivy...

Gdyby jeszcze miało to być powiązane z The Batman, to trzeba by ten wybór potraktować jako naturalną konsekwencję obsadzenia Gordona, ale z tego co się orientuję, to film o Batgirl idzie bardziej w kierunku tego czegoś, co został z DCU. A może jest w jeszcze innym uniwersum? Eh.

Idać tym tokiem myslenia to wszystko co zostało wymyślone w latach 30 w komiksach powinno przetrwać do dzisiaj w niezmienionej formie.  Ja tutaj nie widzę zadnej poprawnosci politycznej, wybierają aktorke która według ich jest najlepsza, Barbara to nie rude włosy i biała cera a charakter oraz jej historia wiec wszystko jedno jak będzie wyglądac 
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Kaz w 27 Lipiec 2021, 17:42:43
CytatBarbara to nie rude włosy i biała cera a charakter oraz jej historia wiec wszystko jedno jak będzie wyglądac
Przypomniało mi się jak ludzie zaczęli się "pultać" przy ostatniej adaptacji Hellboya że postać Bena Daimio będzie grana przez białego aktora Eda Skreina. Szkoda, że na patrzyli takimi kategoriami, iż liczy się charakter oraz historia.

CytatJa tutaj nie widzę zadnej poprawnosci politycznej, wybierają aktorke która według ich jest najlepsza
To sobie załóż okulary. HBO zwyczajnie uległo nowemu trendowi jakim jest zmienianie koloru/płci/orientacji bohatera. Nie zrozum mnie źle, bo ja nie mam nic do bohaterów z tak zwanych mniejszości, ba od zawsze lubiłem takie postacie w pop kulturze gdyż wcześniej były mniej mainstreamowe i ciekawiej pisane, ale dziś żyjemy w czasach, gdzie wielkie wytwórnie na siłę zmieniają coś co było utrwalone wizerunkowo od lat, by przypodobać się dzisiejszym trendom czy lewackim płaczkom internetowym. Zamiast tworzyć co produkcje nijaką przeźroczystą postać z mniejszości, byle tylko nie zostać zbojkotowanym przez frustratów na twitterze, wolę na 10 filmów jedną konkretną dobrze rozpisaną, która rzeczywiście coś w niesie do filmu.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: newtime w 27 Lipiec 2021, 19:34:42
Przykład? Patrzac na obecne filmy Marvela czy Dc nie wiedzę  duzo poważniejszych zmian co koloru skóry czy orientacji przy wizerunkowych postaciach. No chyba ze liczymy takie postacie totalne poboczne  jak Perry white no ale chyba tutaj nikogo to nie rusza? Jedyna poważną zmianę jaką kojarzę to Nick Fury gdzie z typowego nazistowskiego wyglądu zamienili na czarnoskórą postać ale to też było z 12 lat temu. Swoja dorgą u Burtona mieliśmy czarnego Denta, chcaił również Robina gdyby nie musial go usunać z scernaiusza wiec nie znowu taka nowa ta moda.   Takie rozważania przypomina mi fanów Wiedzmina gdzie oburzają sie ze postać które miał dosłownie kilka stron poświęcone w książce  i nikogo nie obchodziła nagle w serialu jest czarna i ma mnóstwo fanów i  psuje im to cały odbiór w sensie.. 
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Kaz w 27 Lipiec 2021, 21:19:13
CytatPrzykład?
Johnny Storm z ostatniej adaptacji Fantastic 4, mówi się też że w nowej wersji cała ekipa ma się składać z multi-kulti członków. Może nie komiks, a adaptacja powieści Kinga- Dark Tower, gdzie z Rolanda który był wzorowany na Eastwoodzie, zrobiono czarnoskórego łowcę nagród.
James Gordon, który nie dawno był wspomniany (acz tu przyznaję, że to ciekawa decyzja WB bo Jeffrey Wright to spoko ziomek).
Nie wspominając już choćby o memie zarzuconym przez Jubego.

CytatSwoja dorgą u Burtona mieliśmy czarnego Denta
Który wniósł tyle co nic do tego filmu.

PS: Czarnoskóry Fury wpierw zadebiutował w komiksie  w uniwersum "Ultimate", a nie na potrzeby filmu.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Rado w 29 Lipiec 2021, 10:34:52
Cytat: newtime w 27 Lipiec  2021, 13:14:16wybierają aktorke która według ich jest najlepsza

Czasami pewnie i tak jest, ale z tego co czytam/oglądam o kulisach castingów, to często jest tak, że wybierają najlepszą aktorkę czarnoskórą. Nie najlepszą z najlepszych lecz najlepszą z czarnoskórych bądź innych ras w zależności od postaci. Z góry mają narzucone, że aktor nie może być biały, choćby był najlepszy i urodzony do danej roli. Taki reverse rasizm.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: newtime w 29 Lipiec 2021, 21:09:04
Tak czy inaczej uważam ze jesli kolor skóry danej postaci nie jest ściśle powiązany z jego historią jak np Black Panther czy Capitan Ameryka to na prawde nie ma znaczenia kogo w tej roli będzie widział reżyser. Rude włosy nijak sie mają do tego kim jest Batgril wiec i ta zmiana mnie nie rusza. Nie plakał bym tez jeśli Bruse Wayne były by blondynem, no bo co to tak naprawdę zmienia?
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 29 Lipiec 2021, 21:15:15
Ponoć J. K. Simmons prowadzi negocjacje odnośnie jego powrotu do roli Gordona!
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 30 Lipiec 2021, 15:50:19
@Leon, ile razy Lelek cię prosił, żebyś podawał źródła? :-\

J.K. Simmons In Talks To Return As Commissioner Jim Gordon For HBO Max Feature (https://www.comicbookmovie.com/batman/batgirl/batgirl-jk-simmons-in-talks-to-return-as-commissioner-jim-gordon-for-hbo-max-feature-a186850#gs.7qgo3o)

Czyli obsadzają Barbarę tak, że aż chciałoby się do niej dodać Jamesa Gordona z The Batman, ale zamiast tego negocjują powrót Simmonsa, który bardziej pasowałby na dziadka głównej bohaterki? Eh, Warner Bros... ::)

Cytat: Mr.G w 27 Lipiec  2021, 12:27:56Gdyby jeszcze miało to być powiązane z The Batman, to trzeba by ten wybór potraktować jako naturalną konsekwencję obsadzenia Gordona, ale z tego co się orientuję, to film o Batgirl idzie bardziej w kierunku tego czegoś, co został z DCU. A może jest w jeszcze innym uniwersum? Eh.
No właśnie nie wiadomo co to ma być. Jeszcze tydzień temu mówiło się o nowym Gordonie i odcięciu od DCEU, ale rzekomo Warner wciąż chce, aby zagrał tutaj Michael Keaton, w którego świecie Gordonem był nieżyjący już Pat Hingle. Teraz okazuje się, że jednak chcą Simmonsa, czyli może jednak Batgirl zostaje w DCEU..? Oh, coś czuję, że The Flash wcale nie uporządkuje tego burdelu, tylko jeszcze bardziej w nim namiesza. ;D

Cytat: newtime w 27 Lipiec  2021, 13:14:16Ja tutaj nie widzę zadnej poprawnosci politycznej, wybierają aktorke która według ich jest najlepsza, Barbara to nie rude włosy i biała cera a charakter oraz jej historia wiec wszystko jedno jak będzie wyglądac 
Z jednej strony - pełna zgoda. Z drugiej - czym zrobiła takie wrażenie, że wybrano ją - dziewczynę, której jeszcze dwa miesiące temu nie można nawet było nazwać aktorką (jej pierwszy film zadebiutował na początku czerwca 2021) - a nie trzy pozostałe, znacznie bardziej doświadczone kandydatki? Poza tym, nie kolorem skóry, ale charyzmą i manierami w ogóle nie pasuje do mojego wyobrażenia o Barbarze Gordon.

Cytat: Rado w 29 Lipiec  2021, 10:34:52(...) z tego co czytam/oglądam o kulisach castingów, to często jest tak, że wybierają najlepszą aktorkę czarnoskórą. Nie najlepszą z najlepszych lecz najlepszą z czarnoskórych bądź innych ras w zależności od postaci. Z góry mają narzucone, że aktor nie może być biały, choćby był najlepszy i urodzony do danej roli. Taki reverse rasizm.
Pewnie bywa i tak, ale w tym przypadku akurat tak nie było, bo przecież poza Grace kandydatkami były jeszcze dwie białe dziewczyny i latynoska.

Cytat: newtime w 29 Lipiec  2021, 21:09:04Tak czy inaczej uważam ze jesli kolor skóry danej postaci nie jest ściśle powiązany z jego historią jak np Black Panther czy Capitan Ameryka to na prawde nie ma znaczenia kogo w tej roli będzie widział reżyser. Rude włosy nijak sie mają do tego kim jest Batgril wiec i ta zmiana mnie nie rusza. Nie plakał bym tez jeśli Bruse Wayne były by blondynem, no bo co to tak naprawdę zmienia?
Ponownie zgoda (a blond-Wayne już był, Val Kilmer w 1995 roku ;)). Niemniej, takie zmiany wizerunków postaci bardziej do mnie przemawiają, gdy nie widzę lepszych kandydatów, a tutaj Imho były.

I na koniec ciekawostka o adaptowaniu rudowłosych postaci z komiksów/ gier/ kreskówek. Jest tego znacznie więcej niż w memie.
https://boundingintocomics.com/2020/12/15/every-single-redheaded-comic-book-character-that-has-been-race-swapped/
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 30 Lipiec 2021, 18:15:41
Cytat@Leon, ile razy Lelek cię prosił, żebyś podawał źródła? :-\

Nie wiem... Dwa? 😆 Następnym razem postaram się zapamiętać...😁
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 03 Sierpień 2021, 16:27:08
Przyszła Batgirl na premierze The Suicide Squad.

(https://pbs.twimg.com/media/E71DYEHVkBQSiC4?format=jpg&name=4096x4096)
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 04 Sierpień 2021, 14:24:01
No ładnie, ładnie, ale kto źle wygląda na tych fotkach? Tak czy siak rude włosy widzę nietoperku.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 06 Sierpień 2021, 11:28:29
Dla przypomnienia - Batgirl sprzed czterech lat w filmie The Lego Batman Movie:

(http://thatsitla.com/wp-content/uploads/2017/02/Rosario-Batgirl-1170x567.png)

Nie przypominam sobie, żeby wtedy ktoś miał z tym problem.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 15 Październik 2021, 16:03:30
https://batman-news.com/2021/10/15/batgirl-movie-real-batman/

Gacek i do tego prawdziwy ma się pojawić u Batgirl.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 15 Październik 2021, 16:07:25
Pytanie tylko który? Najpierw była mowa o Keatonie, później o Afflecku (jeśli film ma być częścią DCEU), a może będzie to ktoś nowy? Może potwierdzą coś na jutrzejszym DC Fandom...

Potwierdzono, że Barbara Gordon będzie miała rude włosy i zaprezentowano pierwszy concept-art, który zapowiada klimatyczne Gotham.

(https://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2021/10/2-35-54-screenshot.png)
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 18 Październik 2021, 16:18:48
Piękna sprawa z tymi rudymi włosami 😃🥰
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 25 Październik 2021, 22:07:53
Brendan Fraser zagra Fireflya w Batgirl (https://www.batcave.com.pl/2021/10/brendan-fraser-zagra-fireflya-wbatgirl/)

Ależ dziwny casting. Ale lubiłem tego aktora, więc cieszę się, że jego kariera pomału się odbudowuje (gra też w nowym filmie Scorsese). Oby zrzucił trochę ciałka do tej roli.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 25 Październik 2021, 22:58:44
Specjalnej metamorfozy bym nie oczekiwał. Na pewno nie będzie w zbliżonej kondycji jak w "Mumii", co najwyżej jak w "Trust", bo problemów zdrowotnych nie przeskoczy.

Ale ten casting intryguje. Podobno też rozmowy były z Sylvestrem Stallone.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 26 Październik 2021, 13:37:11
Fajnie, ma się do gościa sentyment po Mumii. Do tego te wszystkie jego problemy. Angaż do szalonego serialu jakim jest Doom Patrol na pewno trochę pomógł w odbudowie kariery, przypomniał o nim. A teraz widać, że dostaje kolejne ciekawe propozycję.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: newtime w 26 Październik 2021, 17:33:18
Z tego co rozumiem to powrót j k simmons nie został oficjalnie potwierdzony? Mam nadzieje ze film będzie sie rozgrywać w uniwersum Batmana Pattinson, świetnym pomyslem było by zrobić mini uniwersum batmana, gdzie mogliśmy by dostawać filmy oraz seriale( zapowiadane nowe Gotham Central ) z bat rodziną oraz innymi postaciami z miasta Gotham , które mogły by się ze sobą raz po raz spotykać i to na razie bez reszty uniwersum Dc
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 26 Październik 2021, 17:56:35
Informacje podawane przez Deadline/Variety/THR sugerują, że powrót J.K. Simmonsa jest pewny.

Szanse, że to te same uniwersum co Pattinsona są praktycznie bliskie zera. Jeśli będą się bawić w jakieś wyjaśnienia, to pewnie będzie to świat jaki pozostał po zmianach, które wprowadzi "The Flash".
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 27 Październik 2021, 08:42:24
Cytat: newtime w 26 Październik  2021, 17:33:18Z tego co rozumiem to powrót j k simmons nie został oficjalnie potwierdzony? Mam nadzieje ze film będzie sie rozgrywać w uniwersum Batmana Pattinson, świetnym pomyslem było by zrobić mini uniwersum batmana, gdzie mogliśmy by dostawać filmy oraz seriale( zapowiadane nowe Gotham Central ) z bat rodziną oraz innymi postaciami z miasta Gotham , które mogły by się ze sobą raz po raz spotykać i to na razie bez reszty uniwersum Dc
Ja nie mam takiej nadziei, bo oficjalnie powiedziano, że The Batman toczy się w innym świecie niż reszta filmów DC (jeśli przyjmiemy, że DCEU to "Earth One", a Joker to "Earth Two", Battinson będzie w "Earth Three"). A szkoda, bo też wolałbym uniwersum DC bez Batmana, a dla niego zrobione osobne. W przeciwieństwie do Spider-Mana, którego osobne uniwersum od lat próbuje stworzyć Sony (Venomy, Morbiusy, itd.) Mroczny Rycerz ma ku temu potencjał dzięki galerii sojuszników. Z chęcią zobaczyłbym film o Batmanie i Robinie, drugi o Nightwingu, kolejny o Batgirl, a potem "Batvengers", w którym działają razem przeciwko większemu zagrożeniu dla Gotham. Może kiedyś się doczekam.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 01 Grudzień 2021, 11:18:25
(https://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2021/11/262513846.jpg)

Planowali je na styczeń, ale jak widać po fotografii opublikowanej wczoraj przez reżyserów, ruszyli ze zdjęciami już 30 listopada. Na zdjęciu widać pierwsze logo filmowej Batgirl.

J.K. Simmons potwierdził powrót do roli Gordona. Oby tym razem dostał więcej scen i coś konkretniejszego do zagrania.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 01 Grudzień 2021, 12:00:30
W jednym z wywiadów J.K. Simmons wspominał, że on wejdzie na plan w styczniu i jego rola ma być bardziej znacząca niż w "JL" o co nie trudno.

Najbardziej interesujące jest to, że Barbara od początku będzie pracować w policji.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Obywatel Wayne w 01 Grudzień 2021, 19:22:34
Sądzicie że faktycznie Keaton będzie Batmanem w tym filmie? Jeśli tak, to w jaki sposób go wpasują w uniwersum? Przejdzie przez multiwersalny portal z walizką pieniędzy we Flashu? Nie ma mowy o nałożeniu się rzeczywistości, skoro będzie rówieśnikiem Gordona... Tyle pytań...
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 01 Grudzień 2021, 21:03:46
Trzeba poczekać na jakieś oficjalne info, a skoro już zaczęli kręcić to może wydadzą jakieś oświadczenie. Ewentualny udział Batmana ograniczony byłby pewnie do małej roli.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 02 Grudzień 2021, 16:13:40
Zapewne i uważam, że powinien się pojawić!
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 17 Grudzień 2021, 12:23:27
Nowy fragment wywiadu z J.K. Simmons zawiera stwierdzenie - "in this new version of the universe",

czyli już akcja pewnie rozgrywać się będzie po wydarzeniach z "The Flash", które pozmieniają filmowe uniwersum DC.

Po tym jak ogłoszono, że "Blue Beetle" zadebiutuje w kinach, kto wie może i tak samo postąpią z "Batgirl"?

https://batman-on-film.com/15343/j-k-simmons-surprised-when-asked-to-join-new-version-of-dceu/
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 17 Grudzień 2021, 14:14:46
Cytat: Q w 17 Grudzień  2021, 12:23:27Po tym jak ogłoszono, że "Blue Beetle" zadebiutuje w kinach, kto wie może i tak samo postąpią z "Batgirl"?
Powinni! Barbara to trzecia najważniejsza postać kobieta DC (po Wonder Woman i Catwoman) i zdecydowanie bardziej od Harley i Ptaków nocy zasługuje na KINOwy film.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 22 Grudzień 2021, 17:29:59
Nowe doniesienia sugerują, że w "Batgirl" Batmanem będzie Micheal Keaton.

https://www.batcave.com.pl/2021/12/kto-jeszcze-w-obsadzie-the-flash-i-batgirl/
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 22 Grudzień 2021, 20:23:27
Oj, ciśnie się na usta słynny cytat z Gwiezdnych wojen. Marvel świeci triumfy z pierwszym kinowym multiwersum, a DC, które miało pozbierać cały swój majdan do kupy, zaczyna mącić jeszcze bardziej.

Niemniej, im więcej Keatona-Batmana, tym lepiej.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 22 Grudzień 2021, 23:27:16
Czemu mącić? Wygląda na to, że Batmanem w uniwersum będzie Keaton. The Wrap potwierdza, że wystąpi w "Batgirl". I sami reżyserzy wcześniej sugerowali obecność "prawdziwego Batmana".

Teraz czekać jak dadzą filmowi premierę w kinach i mieć nadzieje, że "The Flash" nie zawiedzie.

 https://www.thewrap.com/michael-keaton-joins-batgirl-cast/
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 23 Grudzień 2021, 14:54:21
Tak Juby, przecież oni tylko od gapiają od Marvela i pewnie nie mieli tego zamiaru robić dopóki ktoś z nich nie poszedł na Spidera do kina i oczywiście gdy okazał się on wielkim sukcesem.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 23 Grudzień 2021, 15:54:14
@Q
Mącić, bo robią kolejny film uniwersum DC, w którym już był inny Batman, teraz z innym Batmanem, w roku, w którym do kin wychodzi jeszcze inny Batman. Za dużo tego, trzeba było inaczej ułożyć kalendarz premier, albo trzymać obecność Keatona jak najdłużej w tajemnicy. Ludzie mogą być bardzo zdezorientowani.

@Leon Kenndy
Chyba mnie nie zrozumiałeś. Jasne, że Warner nie podpatrzył tego od Marvela, mogli nawet wpaść na pomysł multiwersum pierwsi. Nie zmienia to jednak faktu, że już są względem konkurencji spóźnieni (i u Marvela odnieśli na tym polu kolejny spektakularny sukces), a efekt pracy Warnera jak był, tak jest niepewny.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 23 Grudzień 2021, 18:49:32
Bo w odróżnieniu od Marvela w DC zapowiada się, że dojdzie do przetasowań bohaterów w wyniku multiwersum, a nie tylko chwilowej wizyty. Czyli do obecnego wkroczy Batman - Keaton i zastąpi Afflecka. Zmiany zajdą też u innych postaci jak np. u Gordona. Premiera "Flasha" powinna dać na to odpowiedzi. Sugerowany powrót

Wytwórnie może i nie mają wysokiego mniemania o widzach, ale dwa filmy z różnymi Batmanami, nie powiązane ze sobą nie powinny budzić zdezorientowania. Tak jak serialowi bohaterowie DC nie mieszają się z filmowymi i nie wzbudza to już problemów.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 27 Grudzień 2021, 15:33:59
W sumie Warner już chyba zawsze będzie uważany za tego spóźnionego względem Marvela... Tak czy siak DC się intensywnie rozwija, Flash namiesza i to bardzo. Zobaczymy co to będzie gdy kurz opadnie.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 28 Grudzień 2021, 09:26:25
Cytat: Q w 23 Grudzień  2021, 18:49:32Bo w odróżnieniu od Marvela w DC zapowiada się, że dojdzie do przetasowań bohaterów w wyniku multiwersum, a nie tylko chwilowej wizyty. Czyli do obecnego wkroczy Batman - Keaton i zastąpi Afflecka.
Nie jestem przekonany, czy to dobry pomysł. Przecież planują kręcić adaptacje DC przez długie lata, a wstawiają do swojego "uniwersum" aktora po siedemdziesiątce, który niedługo może nie mieć możliwości fizycznie grać tę rolę. Bardziej od 70-letniego Batmana u boku Batgirl wolałbym 70-letniego Bruce'a wspierającego nowego Batmana w Batman Beyond (bez znaczenia czy byłby nim Terry, czy jakaś inna wersja). Powrót Keatona cieszy, ale WB od 2014 roku podejmuje takie decyzje, że obawiam się, że nawet to spartolą.

Cytat: Leon Kennedy w 27 Grudzień  2021, 15:33:59W sumie Warner już chyba zawsze będzie uważany za tego spóźnionego względem Marvela...
Nie byliby, gdyby w końcu zrobili coś przed Marvelem. A tak, zawsze są krok w tyle za konkurencją.

Cytat: Leon Kennedy w 27 Grudzień  2021, 15:33:59Tak czy siak DC się intensywnie rozwija
Trzy ostatnie filmy DCEU były porażkami kasowymi, kilka rozwijanych projektów anulowano, a kilka wciąż tkwi w fazie wczesnego planowania (trzecia Wonder Woman, film o Supermanie, coś o Green Lanternach). Nie widzę tu żadnego rozwoju, ani nawet pomysłu na to, do czego to "uniwersum" ma prowadzić.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 28 Grudzień 2021, 16:06:33
Po powrocie Batmana-Keatona nie oczekiwałbym, żeby grał pierwsze skrzypce i też fizycznie intensywnie działał. Tu się zapowiada rola mentora. Zamiast Terry'ego mamy Batgirl. Sporo niewiadomych, ale już w tym roku wszystko powinno się wyjaśnić.

Rola Batmana w DCEU jako mentor, a jako fizycznie działająca postać  wersja Pattinsona.

Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 28 Grudzień 2021, 16:13:08
Kasa, to nie wszystko. Chodź takie The Suicide Squad powinno zarobić i to dużo, trudno. To co serwował mam Snyder dobiegło końca. DC pokazuje, że potrafi robić poważniejsze filmy (Joker), czy dużo luźniejsze ( Shazam ), a następne projekty jak Flash czy The Batman elektryzują fanów na całym świecie. W jaką dokładnie DC pójdzie stronę zobaczymy po Flashu. Ale czasy błądzenia są już ewidentnie za nami. Czekam gorąco na każdą postać, która pojawi się pierwszy raz na dużym ekranie, a trochę ich będzie 😁 Black Adam, Batgirl, Żuczek...

PS: Trzy? Ptaki Nocy khe... Harley Quinn, The Suicide Squad i co jeszcze było porażką finansową?
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 28 Grudzień 2021, 16:34:51
Cytat: Leon Kennedy w 28 Grudzień  2021, 16:13:08PS: Trzy? Ptaki Nocy khe... Harley Quinn, The Suicide Squad i co jeszcze było porażką finansową?
Zapewne chodzi o "Wonder Woman 1984".
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 28 Grudzień 2021, 17:09:37
A no tak, tutaj też i hybrydowa premiera miała swój nacisk, ale tak zgadza się.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 29 Grudzień 2021, 08:26:53
Cytat: Leon Kennedy w 28 Grudzień  2021, 16:13:08Kasa, to nie wszystko.(...)

PS: Trzy? Ptaki Nocy khe... Harley Quinn, The Suicide Squad i co jeszcze było porażką finansową?
W przemyśle filmowym "kasa" to prawie wszystko.

Ptaki nocy, The Suicide Squad Gunna i WW84 poniosły finansowe klęski (trzecią Wondy można usprawiedliwiać tragiczną sytuacją pandemiczną i hybrydową dystrybucją, ale prawda jest taka, że odbiór wśród krytyków i widzów też był kiepski, więc na pewno nie powtórzyłaby sukcesu części pierwszej). Do tych trzech rozczarowań można by też podpiąć wynik Snyder Cut na HBO Max, więc w sumie 4 kasowe niepowodzenia. Shazam! odniósł umiarkowany sukces (musiał zarobić skoro robią sequel), ale na dobrą sprawę jedynym hitem DC w ostatnich trzech latach był Joker Todda Phillipsa - film niezwiązany z DCEU.

Przyszły rok będzie prawdziwym testem, czy z tego uniwersum jeszcze coś będzie. Jeśli Batgirl trafi wyłącznie na HBO Max, myślę że już można dopisać ją do listy kolejnych wtop DC (wersje 1080p i 4K będą hulać na torrentach 15 minut po premierze).
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 29 Grudzień 2021, 15:57:03
Wszystkie trzy filmy miały premierę już w czasach pandemii... Harley chyba jakoś na początku czy coś... Więc ją w sumie można najmniej usprawiedliwiać z tego powodu. Z drugiej strony tak słabe wyniki tej produkcji jak i TSS obarczałbym  w dużej mierze mierną kampanią i myleniem fanów czym właściwie są te produkcję. Snyder cut miało spoko ogl i jestem pewien, że swoje też zarobiło ze sprzedaży na fizycznych nośnikach. Sam mam wersję Blu-ray wraz z 4k ultra HD. Mikołaj mi przyniósł. Masz rację przyszły rok będzie bardzo istotny, ale i po nim dalej DC będzie nas raczyć kolejnymi produkcjami w uniwersum czy bez niego.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: newtime w 29 Grudzień 2021, 19:43:04
Filmy zarobiły mało, bo wciąż ciągnął się za nimi smród epoki Snydera, jeśli przeciętny widz widzi kontynuacje suicide squad czy Helrely Queein z tego filmu którego większość woli nie pamiętać, to chęć pójśćia do kina nawet przy lepszych recenzjach maleje, przypominam ze JL nawet nie wyszedł na zero mimio ze byl to film zawierający wszystkich najbardziej znanych bohaterów DC, to już wtedy widownia powiedziala dość a co dpiero przy mniejszych tytułach
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 10 Styczeń 2022, 22:10:49
W Glasgow trwają zdjęcia do "Batgirl" i mamy pierwsze spojrzenie na filmową Barbarę.

https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1480625591728627714

https://www.glasgowlive.co.uk/news/gallery/first-photos-batgirl-filming-glasgow-22705611

W najbliższych dniach ma być też kręcona scena pościgu.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 11 Styczeń 2022, 09:40:53
1) Leslie na tych fotkach wygląda fajnie, w końcu dostrzegłem w niej Barbarę.

2) Już po muralu Batmana widać, że raczej będzie nim Keaton (logo w żółtej elipsie).

3) KRAKÓW DELICACIES - POLSKI SKLEP w Gotham! ;D

Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: newtime w 11 Styczeń 2022, 10:39:53
Tutaj widzimy na muralu również Robina, czyżby Keaton dostał swojego własnego Robina poza ekranem  ;D  No chyba ze to ten martwy rudzik Afflecka https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1480668700294500353/photo/1
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 11 Styczeń 2022, 18:38:28
Do znaczeń z elementów scenografii aż tak wiele uwagi bym nie przywiązywał. Jeszcze się okaże, że w filmie ten mural mignie na przez ułamek sekundy i dostrzec może będzie tylko i wyłącznie żółtą elipsę Batmana.

Kręcą w plenerach, to może jest szansa, że wypuszczą oficjalną fotkę kostiumu Batgirl.

A kolejne fotki zapowiadają bożonarodzeniowy okres w filmie - https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1480955843961102336
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 13 Styczeń 2022, 20:52:05
Kolejne fotki z planu:

Magazyn Gotham Life - listopad 2022 (czyżby potencjalna data premiery) - ale co istotniejsze zawiera artykuł o pewnej pani fotoreporter.

https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1481709063192862730

Leslie Grace i Ethan Kai

https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1481696959660498952
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 14 Styczeń 2022, 13:43:59
Premiera w listopadzie/grudniu wydaje mi się mało prawdopodobna, przecież na te miesiące zapowiedziane są już premiery The Flash i drugiego Aquamana (oba filmy już w post-produkcji, a Batgirl dopiero zaczęli kręcić). Nie nastawiam się na wcześniej niż w 2023.

Niech się nie czają jak z Battinsonem, czy wcześniej z Shazamem, tylko opublikują oficjalną fotkę Leslie w kostiumie zanim wycieknie coś z planu.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 15 Styczeń 2022, 03:10:18
"Flash" i "Aquaman" mają premiery w kinach, a "Batgirl" zapowiedziana jest na HBO GO, więc jeśli nic się nie zmieni to równie dobrze mogą wykorzystać szum towarzyszący premierom kinowym i wypuścić w tym samym czasie "Batgirl". Ale to tylko przypuszczenia.

Przy takiej ilości fotek z planu, jak tylko będą coś w plenerach kręcić z kostiumem Batgirl to fotki od razu trafią do sieci.

Kostium Supergirl wyciekł z planu, a mimo to nie udostępnili oficjalnych fotek, więc nigdy nie wiadomo jak zachowają spece od marketingu.

Update:

Tym razem jednak był inaczej i jest kostium w pełnej krasie.

(https://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2022/01/271853830.jpg)

Wygląda świetnie, kolory peleryna, maska też Ok.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 15 Styczeń 2022, 09:09:16
Taka Batgirl spokojnie mogłaby być częścią serialowego uniwersum CW, a nie filmowej produkcji za $100 milionów. :-\ O ile twórcy nie przyjęli konwencji, w której Barbara w ogóle nie zna Bruce'a/Batmana i sama zrobiła sobie kostium (jak Andrew Garfield w swoim pierwszym Spider-Manie), to wygląda jak cosplayerka wybierająca się na ComicCon motorem. :P

Plusik dla marketingu, że nie czekali na jeszcze bardziej niefortunny wyciek z planu, jak z ww. Supergirl z planu Flasha, tylko od razu opublikowali oficjalne foto.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: HUDY w 15 Styczeń 2022, 10:47:55
Pani wyglada bardzo komiksowo , nie jest to mój ulubiony strój ale wyglada ok, nawet pasuje do tej pani.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 15 Styczeń 2022, 11:06:17
Praktyczny strój. Można go szybko założyć i zdjąć. A zdjęcie jak to zdjęcie. W filmie będzie się lepiej prezentować.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 15 Styczeń 2022, 11:42:15
Dla mnie ta Batgirl wygląda fatalnie z trzech powodów:

1) Motocyklowa skóra i spodnie = wygląda jak wyciągnięta z Arrow. Jak ona ma działać w tym samym świecie co Aquaman, Wonder Woman i Keaton?

2) Spodziewałem się żółtych i fioletowych elementów (byłem na nie bardzo otwarty), ale przy całej reszcie liczyłem na czarny kostium (jak moje ulubione wcielenia Batgirl z TNBA i Trzech Jokerów). Tutaj poszli w full-fiolet rodem z serialu z Adamem Westem. Nolan też z niego czerpał przy wyglądzie swojej Catwoman, ale Selina dostała wyglądający na drogi, seksowny kostium.

3) To będzie Batgirl, czy Batboy? Bo kostium jest unisex. :P Spodziewałem się długich kozaków (może nad kolana), długich damskich rękawiczek, wąskiej tali, zarysowanego biustu, etc., a tu klops. Zero cech/elementów kobiecych, te widać jedynie u Leslie (makijaż twarzy i długie włosy). Moja narzeczona - kiedy rano pokazałem jej zdjęcie - myślała że to ma być Robin.

Kostium Alicji Silverstone nie postawił poprzeczki zbyt wysoko, ale jak widać obecne produkcje DC nawet tego nie potrafią przeskoczyć. :/
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 15 Styczeń 2022, 12:37:23
Od początku była mowa że twórcy czerpią inspirację z serii "Batgirl of Burnside" i taki kostium otrzymaliśmy.

(https://i.ibb.co/cL7fYRM/batgirl-prototype1.jpg)

(https://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/uploads/2022/01/269829623-884x1024.jpg)

Twórcy nie podchodzą do tego jak w Marvelu, gdzie mamy maszynkę Starka, która dowolnie stworzy potrzebny kostium z różnymi dodatkami. Mowa jest również, że to początki działalności Batgirl.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Funky w 15 Styczeń 2022, 13:16:04
Wygląda bieda-kosplejowo i jest to poziom fan-filmu z bardzo niskim budżetem. Fioletowo-żółte (mam na myśli żółtego nietoperza i pelerynkę)  elementy nie pasują do estetyki Bat-postaci (czerń ewentualnie szary) a bardziej do Arki Gdynia lub Ukrainy :P Nigdy nie byłem fanem Barbary Gordon i tego jak wyglądała w komiksie (zbyt kolorowo) i jeśli film będzie utrzymany w klimacie tego kostiumu to cieszę się że skreśliłem cały projekt na starcie.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 15 Styczeń 2022, 16:15:24
CytatOd początku była mowa że twórcy czerpią inspirację z serii "Batgirl of Burnside" i taki kostium otrzymaliśmy.

(https://i.ibb.co/cL7fYRM/batgirl-prototype1.jpg)
Tyle że ta komiksowa Batgirl rysowana jest jak atrakcyjna dziewczyna. Ma żółte dziewczęce rękawiczki, buty i leginsy. Leslie ma czarne skórzane rękawiczki i luźnawe skórzane spodnie. Wszystko to, równie dobrze mógłby nosić BatBoy. A wszystkie złote elementy wyglądają strasznie tandetnie, powinny być matowe, a nie świecić się jak wiadomo co. Na tym zdjęciu Batgirl wygląda idiotycznie, szczególnie na tle tego gotyckiego Gotham.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 15 Styczeń 2022, 17:35:47
Odpowiedź reżysera  Adil El Arbi  na negatywne komentarze:

(https://i.ibb.co/RNrQVyq/FJJzmf-ac-Ac-Uind.jpg)
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 16 Styczeń 2022, 20:33:49
Szału nie ma, ale jakoś mocno źle również nie jest. Jak dla mnie powinno być więcej żółtego. Tak czy siak w samym filmie zapewne będzie się dobrze prezentować. Jestem spokojny i czekam na pierwszy trailer.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 18 Styczeń 2022, 22:16:14
I są fotki z planu w kostiumie

https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1483176704998887430

Nie wiele widać i bardzo dobrze, że udostępnili oficjalną fotkę przed tymi z planu.

A co do kostiumu, to nie brak sugestii, że ten własnoręcznie przygotowanym przez Barbarę strój nie będzie jedynym. Więc jest szansa na coś bliższego temu concept artowi.

(https://www.batcave.com.pl/wordpress/wp-content/gallery/batgirl/batgirl_conceptart.png)


Teraz przyszła pora na fotki motoru Barbary:
https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1483445432621707273

https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1483446458376503304

Poprawiono też mural z Batman

https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1483419656333443078

Batman przypomina Keatona, a Robin jest ledwo widoczny.

Kolejna porcja zdjęć z planu z kostiumem Batgirl, gdzie są także gogle.

https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1483538542550781952

https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1483537450966433793

(https://i.ibb.co/p3B394Q/FJa-Vcl-XXw-Agkd1q.jpg)

Przy tym oświetleniu kostium prezentuje się całkiem inaczej niż na oficjalnej fotce.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 18 Styczeń 2022, 23:07:12
Inaczej i zdecydowanie lepiej. Jak widać odpowiednio oświetlony nie jest tak odblaskowy, dzięki czemu zanika efekt telewizyjnej taniości. Chyba jednak trzeba było poczekać z publikacją oficjalnego zdjęcia, albo wybrać inne, bo powyższe robi o wiele lepsze wrażenie (na pewno ja mogłem poczekać z krytyką, bo może jednak coś z tego będzie).

Drugi mural to już na 100% Keaton z Batman Returns. Liczę na udane cameo Michaela. Poza tym, fajny zimowy klimacik w Gotham się zapowiada.

Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 21 Styczeń 2022, 22:09:58
Podobno Micheal Keaton ma wejść na plan w lutym.

A do tego czasu kolejna porcja zdjęć z planu:

Bliższe spojrzenie na kostium Batgirl
https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1484617366235643904

Gotham w ogniu
https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1484329729792491521
https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1484322861330276367
https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1484285930311761921

Brendan Fraser na planie
https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1484220857757093889

Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 21 Styczeń 2022, 22:34:32
Batgirl z zakrwawioną twarzą, pirotechnika, gotyckie Gotham zimą. Jeśli ten wybór głównej aktorki i ten kostium się wybronią, to jestem spokojny o ten film. Fotki z planu bardzo mi się podobają, czekam i liczę na zmianę tej kretyńskiej decyzji w kwestii dystrybucji - chcę Batgirl W KINIE!
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 23 Styczeń 2022, 14:22:56
Przy okazji premiery oficjalnej fotki kostiumu  Warner Bros. Deutschland na oficjalnym profilu na FB, zasugerowało premierę kinową "Batgirl" w Niemczech w 2022 roku.  Do 2025 na pewno w UK, Irlandii, Niemczech, Szwajcarii, Austrii i Włoszech nie wystartuje HBO MAX, więc możliwe, że tam gdzie nie mają tej usługi zamiast na Sky wprowadzą film do kin, albo doszło do zwykłej pomyłki. Uwagę zwraca też zapowiedzenie premiery na ten rok.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 02 Luty 2022, 22:06:00
J.K. Simmons jako Jim Gordon na planie "Batgirl"

https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1488898777780043780

Więcej zdjęć na których Gordon ma wąs i rude włosy, będą więc retrospekcje.

https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1488964240530710532
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Red Robin w 04 Luty 2022, 10:12:44
Czy tylko ja mam tak, że ten aktor odrazu kojrzy mi się z jj jameson`em z spider-mana?
Znowu odgrywa, rolę postaci w jakis sposób związaną z głównym bohaterem, nie wiedząc o tym, że zna zamaskowanego herosa osobiście. No chyba, że w filmie Gordon będzie wiedział kim jest Batgirl.
Ale no niestety cieżko mi się do niego przekonać  :(
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 04 Luty 2022, 12:28:37
Aktor świetny i wręcz idealnie mi pasuje na Gordona. Cieszę się, że znów go w tej roli zobaczę.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Kaz w 04 Luty 2022, 13:41:33
CytatCzy tylko ja mam tak, że ten aktor odrazu kojrzy mi się z jj jameson`em z spider-mana?
Mam tak samo jak Ty...
J.K. Simmons i Brendan Fraser, to jedyne plusy dla których czekam na Batgirl, bo osobiście nie jestem fanem przyd#p@sów Batmana.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Red Robin w 04 Luty 2022, 15:34:49
Nie mówię, że nie jest dobrym aktorem, na pewno da sobie radę.
Wiekiem i wgl wyglądem faktycznie pasuje nawet. Tylko ten pryzmat JJ`a no poki co nie mogę go sobie wyobrazić jako opanowanego dośiadczonego komisarza, w głowie mam surowego szefa z pogardą w oczach i nienawiścią do Spider-Mana
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 04 Luty 2022, 17:39:18
Piszesz tak, jakby Simmons miał grać Gordona po raz pierwszy, a przecież masz już film (a nawet dwie różne jego wersje), w którym J.K. pokazał, że Jima gra inaczej niż Jamesona. I owszem, Gordon może w trakcie filmu dowiedzieć się kto wkłada kostium Batgirl. Jak wnioskuję po lekturze Trzech Jokerów, w obecnych komiksach wie, że to jego córka.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Red Robin w 05 Luty 2022, 15:16:54
No tak Justice league. Kompletnie zapomniałem, że tam był. Widocznie muszę sobie odświeżyć ten film i zwrócić większą uwagę na Gordona.
I fakt, tylko 2 razy oglądałem i to dawno, a jednak nie zapamietałem go w tym filmie jako Jamesona z Marvela.
Masz rację Juby.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 13 Luty 2022, 11:55:25
Wczoraj ktoś cyknął Michaela Keatona w pełnym kostiumie Batmana na planie Batgirl. <3

https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1492658389318574084

(https://thumbs.gfycat.com/ColossalBitesizedDiplodocus-max-1mb.gif)

Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 13 Luty 2022, 12:48:39
Oficjalnej fotki nie wypuszczają, bo kostium praktycznie ten sam co wcześniej.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 13 Luty 2022, 13:26:16
To musi być kostium z The Flash. Nawet z oddali widać, że nie ma żółtego pasa, co pokrywa się z concept-artami z tego filmu.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 13 Luty 2022, 13:59:14
Zapewne tak, ale nie wygląda, żeby drastycznie różnił się od wersji z filmów Burtona.

Ale pewnie przed premierą "The Batman" nie chcą wprowadzać zamieszania i pokazywać innego Batmana.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Red Robin w 13 Luty 2022, 23:13:26
Pewnie tak jest. Nawet jeżeli po premierze "The Batman" nie pokażą nam tego Batmana z Batgirl, to prędzej czy później pare zdj wycieknie, jak chociaż te, kóre Juby na twiterze znalazł.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Rado w 14 Luty 2022, 09:17:06
Już pewnie też to zauważyliście, ale wygląda na to, że wciąż nie może ruszać szyją.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 15 Luty 2022, 10:22:46
Po fotkach (zwłaszcza takich) trudno to ocenić, ale nawet jeśli - nigdy nie miałem i nadal nie mam z tym najmniejszego problemu.

Jest nagranie z planu z Batmanem! :'( « to płacz ze szczęścia (dobry jeżu, jak ja kocham ten kostium).


Na nagraniu jeszcze wyraźniej widać, że Gordon będzie miał rudą czuprynę. Ciekawe czy to taka zmiana na stałe, czy po prostu nagrywają sceny retrospekcji i Michaela też odmłodzą + dadzą mu kostium 1:1 z któregoś z filmów Burtona?
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 15 Luty 2022, 23:24:54
Retrospekcje, bo jest i mała Barbara i żona Gordona, co widać na wcześniejszych zdjęciach.

I jeszcze lepsze spojrzenie na kostium Batmana, gdzie naprawdę coś widać.

https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1493693654086606853
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 16 Luty 2022, 13:13:47
(https://pbs.twimg.com/media/FLrHTvYVEAQJpNd?format=jpg&name=large)

Wygląda dobrze. Zachowuje charakter i kilka charakterystycznych elementów poprzednich strojów Keatona (długie uszy, logo w żółtej elipsie, buty) + dodaje coś nowego, w tym pas rodem z "Panther Suit" projektowanego dla Michaela do Batman Forever. I warto zauważyć drobne różnice między tym co widać powyżej, a fotkami popiersi Batmana i drugiego Flasha z The Flash, więc wygląda na to, że na potrzeby Batgirl stworzyli nowy strój.

Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 16 Luty 2022, 14:37:57
Jest dobrze, a będzie jeszcze lepiej gdy nostalgia wjedzie pełną parą. Nie dość, że wrócił, to jeszcze od razu na dwa projekty w jednym roku 😁
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 25 Luty 2022, 12:01:21
Fotka wrzucona przez Michaela Keatona.

(https://pbs.twimg.com/media/FMaIqRXWYAAHYym?format=jpg&name=large)
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 03 Marzec 2022, 00:07:31
Przyszła pora na Fireflya.

https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1498779197522812928


I kolejne zdjęcia

https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1499150001255108608

https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1499129160773558276

https://twitter.com/BatgirlFilm/status/1499133688801603587

Prezentuje się naprawdę fajnie i szkoda, że nie zdecydowali się udostępnić oficjalnej fotki, bo chociaż nie jest to jakiś wymyślny kostium, to jednak jest to jego filmowy debiut.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 03 Marzec 2022, 08:36:49
No szkoda, że nie wypuścili oficjalnej fotki, ale już po tych z planu stwierdzam, że mi również bardzo się podoba.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 01 Kwiecień 2022, 17:47:30
Zdjęcia zakończone.
https://www.comingsoon.net/movies/news/1216595-hbo-max-batgirl-film-wraps-production-in-glasgow

Szkoda, że przez burdel w WB przyjdzie nam czekać na film co najmniej 1,5 roku.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 04 Kwiecień 2022, 17:19:43
Premiera została przeniesiona?
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 04 Kwiecień 2022, 17:55:32
A kiedyś była ustalona?
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 05 Kwiecień 2022, 13:36:38
A nie było gadki, że premiera w tym roku? Byłem święcie o tym przekonany. Może nie, że data ustalona, ale premiera w tym roku. A Ty mi tu o przynajmniej 1.5 rocznym poślizgu piszesz...
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Q w 05 Kwiecień 2022, 14:57:03
Batman Keatona wprowadzony zostanie w "The Flash", więc premiera "Batgirl" nastąpi raczej po wejściu na ekrany "The Flash". Czyli jeszcze poczekamy.

Wcześniej była mowa o 2022, ale nigdy konkretnej daty nie podano.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 05 Kwiecień 2022, 14:59:20
Też tak obstawiałem... Z tym, że dalej nie ma nic konkretnego. Szkoda.
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Juby w 05 Kwiecień 2022, 18:40:17
Cytat: Leon Kennedy w 05 Kwiecień  2022, 13:36:38A nie było gadki, że premiera w tym roku?
Nie było. Nawet w spocie SuperBowl filmów DC na 2022 Batgirl została pominięta. Od założenia wątku na forum w jego nazwie wisi "2023".
Tytuł: Batgirl (2023, HBO Max)
Wiadomość wysłana przez: Leon Kennedy w 05 Kwiecień 2022, 19:09:51
W sumie racja, ale jakoś tak mi się coś wydawało, że mówili o tym roku.