Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TAS/TNBA

Zaczęty przez Hunter, 02 Luty 2008, 11:53:54

Gieferg

#465
CytatThe Terrible Trio
Fabularnie jest okej, ale wizualnie to najbrzydziej zaanimowany epizod od czasu debiutu Riddlera. Twarze i sylwetki bywają pokraczne, ciężko się na to patrzyło.

Odcinek całościowo denny jak dla mnie. Animacja leży i kwiczy (proporcje, pokraczne ruchy, spasiony Batman - szczęście, że to studio nie robiło więcej odcinków), fabularnie też słabo.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

newtime

Cytat: Gieferg w 02 Styczeń  2023, 08:47:59Odcinek całościowo denny jak dla mnie. Animacja leży i kwiczy (proporcje, pokraczne ruchy, spasiony Batman - szczęście, że to studio nie robiło więcej odcinków), fabularnie też słabo.

Fabularnie mi się podobal, bo pokazuje kim mógł by się stac Bruce gdyby miał innych rodziców czy opiekuna oraz to ze pieniądze nie zawsze wygrają  no i końcówka tez mocno dla dorosłych 

LelekPL

Coś wiadomo już o dacie kiedy TAS ma być na HBO Max?

Juby

Nic. I nie zdziwię się jeśli to była tylko plotka, z której gucio wyjdzie.

Podobno serial trafi na HBO Max 15 lutego:
https://twitter.com/ZaczykMateusz/status/1617416970315366401?cxt=HHwWgoCwlciKnPIsAAAA

Niestety wciąż ani widu, ani słuchu o jego kontynuacjach i filmach.

LelekPL

No ciekawe czy się sprawdzi. Jeśli tak, to mam nadzieję, że prędzej czy później dojdzie więcej seriali animowanych, nawet jeśli kłóci się to z amerykańską polityką HBO Max, gdzie animacje są powoli usuwane.

newtime

Cytat: LelekPL w 24 Styczeń  2023, 20:53:38No ciekawe czy się sprawdzi. Jeśli tak, to mam nadzieję, że prędzej czy później dojdzie więcej seriali animowanych, nawet jeśli kłóci się to z amerykańską polityką HBO Max, gdzie animacje są powoli usuwane.

Mój kuzyn pracuje w redakcji hbo max polska i z tego co mi zdradził może nie być łatw I póki co nie ma nawet takich planów.  Proces nabycia praw autorskich do batman tas, to była bardzo mozolona przeprawa ale dzięki dużemu zainteresowaniu przez fanów produkcja udało się wywalczyć a trochę przeszkód przy tym było. Co ciekawe być może pojawi się pozniej całkowicie nowy dubbing do batmana jak w przypadku Harely quuin, bo stare nagrania są podobno poza zasięgiem

Juby

Niech zrobią lektora ;) Szczytem marzeń byłby ten z Polsatu, ale jeśli nie mieliby do niego dostępu, mogą nagrać nowy, wyjdzie im taniej niż za dubbing (płacą jednej osobie, a nie kilku).

Szkoda, że tak to wygląda z tym sprowadzaniem seriali animowanych. Do Batmana Beyond i JLU przysiadłbym od razu, a TAS <- pewnie tylko zerknę na kilka odcinków z ciekawości jak się prezentują jakościowo względem Blu-ray i jakie dostały tłumaczenie, ale oglądać całości drugi raz nie zamierzam (może za kilka lat, teraz jestem świeżo po powtórce).

newtime

Jest szansa na stary lektor lub dubbing, to akurat nic pewnego ale patrząc na inne animacje, to  taki samuraj Jack który miał pełny polski dubbing na Cartoon, to na hbo trafił jedynie z napisami, co mi akurat nie przeszkadza wręcz przeciwnie, bo jak tas to tylko Kevin i Hamill ;)

Rado

Cytat: newtime w 31 Styczeń  2023, 14:48:48Proces nabycia praw autorskich do batman tas, to była bardzo mozolona przeprawa ale dzięki dużemu zainteresowaniu przez fanów produkcja udało się wywalczyć a trochę przeszkód przy tym było.

Jakie to były przeszkody? Zapytaj kuzyna, jeśli można.

newtime

Cytat: Rado w 07 Luty  2023, 22:06:57Jakie to były przeszkody? Zapytaj kuzyna, jeśli można.


Z tego co rozumiem chodzi o licencje tych starych animacji które są dosłownie rorzucone po różnych polskich studiach i każda próba ich zdobycia musi przejesc przez tony prwaników zanim hbo max dostało by zgode na seriala, to bardzo długo trwa w przypadku tas prawie rok.  Jeśli nic się nie zmieni 1 sezon dostaniemy 15 lutego z wersji napisami a w kolejnym miesiącu pozostałe sezony. Ja czekam  ;)

LelekPL

To jest normalna sytuacja w przypadku zagranicznych (poza USA) praw do emisji produkcji amerykańskich. Często prawa do emisji są wyprzedane na długie lata innym stacjom i między innymi dlatego serwisy streamingowe startują w innych krajach z dużym opóźnieniem względem USA, bo czekają, aż prawa wrócą do dystrbutora w danym kraju, albo trwają długie i kosztowne negocjacje o wykupienie tych praw z powrotem.

Disney znacznie lepiej pilnuje swoich praw, dlatego Disney+ wystartował w Polsce duuuuużo lepiej od HBO Max. Ba, w Polsce wypadają nawet lepiej niż USA dzięki sekcji Stars, która tam jest niedostępna, a u nas pozwala na oglądanie produkcji Hulu i filmów FOXa,w tym z kategorią wiekową R. Natomiast HBO Max w Polsce jest o niebo biedniejszy od amerykańskiego.

Rado

Dzięki Panowie, nie orientuję się zbytnio w takich tematach.

Juby

Cytat: newtime w 08 Luty  2023, 09:44:23Jeśli nic się nie zmieni 1 sezon dostaniemy 15 lutego z wersji napisami a w kolejnym miesiącu pozostałe sezony.
Już myślałem, że "1 sezon" z DVD, czyli zaledwie 28 odcinków, ale podobno ma być ich na start 65 (czyli więcej niż liczył pierwszy sezon emisji tv w USA).

newtime

W końcu Tas oficjalnie na  HBO w świetnej jakości z polskimi napisami ;D czas na powtórkę po latach, dodam że chronologią odcinków jest według emisji a nie produkcji  więc bardzo na plus, pozostałe 2 sezony pojawia się w kolejnych miesiącach

Juby

HBO max jak zwykle zalicza fail. Tylu rodziców chciałoby to puścić swoim pociechom, no i wciąż niektórzy dorośli nie oglądają z napisami, a tu brak audio PL... ::)