Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

daniello32

Brawa dla Egmontu! Na 100% kupię Killing Joke.

Roy_v_beck

Powiedz mi, kto taniej wydaje komiksy niż Egmont?

kelen

Cytat: Juby w 21 Grudzień  2011, 22:49:23
49 zł za 60 stron komiksu. FAIL! :P

Sam żeś jest fail. To jest wydanie Deluxe - twarda oprawa, dodatki poza samym komiksem. Wiem, że twoim zdaniem komiksy i gry powinny być za 10 zł ale takie komentarze lepiej sobie zostaw dla siebie.

Corso

Powiem tak, ceny są jak najbardziej normalne (czyt. ok). Natomiast w większości przypadków zarobki nie pozwalają na takie przyjemności. ;) Niech żyje "tuskolandia"! ;)
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Juby

Spokojnie kelen ju? zmienia zdanie na takie jakie ty masz. ::)

Nie doczyta?em, ?e to wydanie Deluxe z dodatkami i w sztywnej oprawie, ale ksi??k? za 49 z? czyta si? tygodniami (bo taka ma przynajmniej 500 stron), wi?c w mojej opinii p?aci? tyle samo za co? co mo?na przeczyta? w 2 godziny jest zdecydowanie cen? zawy?on?. Nie twierdze, ?e wszystko musi by? za 10 z?, ale boli mnie troch? to, ?e nie sta? mnie na wszystkie komiksy wychodz?ce w naszym kraju, cho? jest ich tak ma?o. :P

PS: A Killing Joke'a kupie jaka cena by nie by?a, bo mam go tylko w ebooku na p?ytce, a nie lubi? czyta? z monitora.

Corso

To nie możesz kupić na aledrogo wersję tm-semic za 7zł+przesyłka?
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


kelen

Cytat: Juby w 22 Grudzień  2011, 16:40:57
Spokojnie kelen ju? zmienia zdanie na takie jakie ty masz. ::)

Nie doczyta?em, ?e to wydanie Deluxe z dodatkami i w sztywnej oprawie, ale ksi??k? za 49 z? czyta si? tygodniami (bo taka ma przynajmniej 500 stron), wi?c w mojej opinii p?aci? tyle samo za co? co mo?na przeczyta? w 2 godziny jest zdecydowanie cen? zawy?on?. Nie twierdze, ?e wszystko musi by? za 10 z?, ale boli mnie troch? to, ?e nie sta? mnie na wszystkie komiksy wychodz?ce w naszym kraju, cho? jest ich tak ma?o. :P

PS: A Killing Joke'a kupie jaka cena by nie by?a, bo mam go tylko w ebooku na p?ytce, a nie lubi? czyta? z monitora.

No s?uchaj, ja te? nie mog? sobie kupi? wszystkiego co ja chc?, ale to nie powód, ?eby pisa? takie rzeczy. Nie ma te? porównywa? cen ksi??ek i komiksów, bo to inna sprawa. Nie mówi?c, ?e te drugie sprzedaje si? w Polsce du?o gorzej, dlatego nak?ad nie jest za du?y, w zwi?zku z tym cena te? nie mo?e by? za ma?a. No i ten vat...

Kujaw

#82
CytatWiem, że twoim zdaniem komiksy i gry powinny być za 10 zł ale takie komentarze lepiej sobie zostaw dla siebie.
Jasne, zamykajmy sobie gęby nawzajem, to w końcu forum, a na forach ludzie maja odmienne opinie, a niektóre z nich  w ogóle nie powinny padać, bo są odmienne od naszych. Ja pier***ę...

Cytat49 zł za 60 stron komiksu. FAIL!
Zgadzam się. Jeżeli "Long Halloween" może kosztować kilka złotych więcej? Co ma takiego wydanie deluxe, prócz twardej okładki, wiekszego formatu i bonusów? Albumy z Asterixem kosztują nie wiecej niż 30 zł i taka cenę to ja rozumiem. OK, są na offsecie, ale gdyby wydrukować na kredzie to i tak cena nie byłaby tak wysoka.
Cytatale to nie powód, żeby pisać takie rzeczy
A ja uważam, że tak. Nie każdy jest gotów wydać horrendalną sumę ot tak. Przeklnij mnie, nazwij fałszywym fanem Batmana i konfratrem Schumachera, ale Jeżeli faktycznie zażyczą sobie 60-70 zł to ja podziękuję i pozostanę przy swoim TM-Semicowskim egzemplarzu. Dla mnie ta historia nie jest tyle warta, a na wydania deluxe za przeproszeniem sram.
Co do pozostałych także wolałbym coś starszego, niełatwego do zdobycia  w oryginale, np. "Night Cries" czy "Blind Justice". O "Birth of the Demon" nie mówię, bo ten temat już mamy za sobą.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Leon Kennedy

No cóż takie czasy, że wszystko drogie... Jednak wydanie deluxe "Killing Joke" warte jest wszystkich pieniędzy, a i dodatki powinny cieszyć oko. Ciekawe jakie będą dwa następne komiksy :D. Egmont sprawiasz, że trza się za zaległości brać, All Star Batman i Robin ( posiadam oryginał ) oraz Joker czekają.

Corso

@Kujaw, podałeś przykłady komiksów które kosztują 3-4 razy tyle co wydanie deluxe Killing Joke.
Za "Night Cries" i  "Birth of the Demon" dałem nie małe pieniądze. Lepszym porównaniem byłoby polowanie np. na polską wersję Batman/Judge Dredd: Judgment on Gotham.
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Roy_v_beck

Tak jak przy okazji porównywaniu jesteśmy, to książki też nie są już takie tanie. "Gra o tron" w twardej oprawie to również wydatek rzędu 50-60 złotych.

A co dodatkowego ma wydanie "Killing Joke"? Chociażby dodatkowe opowiadanie, to o chłopaku, który chce zastrzelić Batmana. Dodając jeszcze dodatkowe szkice, wstępy i pin-upy to może wyjść komiks o dwukrotnie wyższej objętości.

Rado

CytatChociażby dodatkowe opowiadanie, to o chłopaku, który chce zastrzelić Batmana

To opowiadanie, które było w "Black & White"? Samo w sobie jest świetne, ale sceptycy będą niezadowoleni, bo mieli już je właśnie w B&W, chyba że ktoś nie ma/nie czytał, to wtedy obowiązkowo Killing Joke "musiszmieć". Ja, mimo tego że mam B&W, jak i KJ od semica, to i tak kupuję. Ładnie się będzie na półce prezentował, no i nie będzie taki podniszczony jak mój egzemplarz z 91 roku.

Kujaw

#87
Corso,  co Ty w ogóle porównujesz? Mówimy o nowych wydaniach, a nie okazach kolekcjonerskich. Na eBayu widzia?em np. "Son of the Demon" za trzycyfrowe sumy, podczas gdy za swój egzemplarz da?em 50 z?. Widzisz, tu nie ma ?adnej regu?y. Trylogia Demona nied?ugo zostanie wznowiona za oceanem, wi?c czemu nie wyda? jej i u nas, (cho? w?odarze Egmontu juz odmówili wydania "BotD", trudno.), Z "Night Cries" faktycznie móg?by by? problem, bo o wznowieniu tej pozycji nic nie wiadomo. Tylko, stary, troch? logiki, jak ma si? cena komiksu z nak?adu do cen proponowanych przez kolekcjonerów, prosz? Ci?. Podaj?c re przyk?ady, mia?em na mysli tytu?y, których u nas jeszcze nie by?o a s? warte uwagi, bo o ile nowe wydanie"Z?" rozumiem, to np. "S?d na d Gotham", czy "Batman vs Predator" po raz drugi w Polsce by?by wg mnie kiepskim pomys?em

Roy_v_Beck. "The Innocent Man" ma 8 stron, a bonusy w postaci szkiców, przewa?nie tyle samo. Oryginalne wydanie deluxe ma 64 strony, wliczaj?c histori? w?a?ciw?, bonusow?, przedmow? Sale'a. Dla mnie to ma?o jak na cen? 50 z? + wysy?ka, a polskie wydanie na pewno nie b?dzie tyle kosztowa?.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Corso

W tym poście wyraziłeś się jasno. Natomiast w poprzednim wyraźnie określiłeś się, że wolałbyś kupić kolekcjonerski okaz w tej cenie co Deluxe Killing Joke. Deluxe KJ kosztuje około 45-60zł. Natomiast, Night Cries, Birth Of The Demon oraz Blind Justice to cena między 100-300zł. Wiadomo, że ceny ustalane przez kolekcjonerów są delikatnie mówiąc wysokie. Lecz te komiksy w Polsce pojawiają się na aukcjach  raz na rok a nawet na 2 lata.
Mi się udało trafić bo śledzę allegro codziennie.
Generalnie wracając do sedna, tu się wszyscy zgodzimy, że Egmont ma kupę ciekawych zaległości do wydania. ;) Pozdrawiam.
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


XIII

Mam  wydanie Deluxe  i jest straszna nędza tylko wstęp Bollanda 2 strony szkiców i pokolorowane  opowiadania
z Black & White liczyłem na jakieś ciekawsze dodatki. Jedynie twarda oprawa z obwolutą jest bardziej wytworna.