Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Bane w TDKR

Zaczęty przez Q, 19 Styczeń 2011, 23:31:41

codic

"cho? rewelacyjnie sprawdza?y si? jako t?o, same w sobie mnie nie zachwyci?y"

nie wiem jakim cudem doszed?e? do takich wniosków, ale takie utwory jak I'm not a hero, Like a dog chasing cars, Why so serious i Agent of chaos s? czyst? poezj? i przede wszystkim autonomicznymi kawa?kami, bez których film nie mia?by wyd?wi?ku jaki mia?.

co do samego Bane'a, mam wielk? nadziej? ?e na ekranie b?dzie mo?na odczu? ten strach wobec tej postaci, bo jak na razie w samym trailerze Bane nie zachwyca...
I'm willing to put my life on the line to do what I have to. But it has to be mine. No one else's!

Kujaw

Cytat: codic w 06 Styczeń  2012, 14:38:30
nie wiem jakim cudem doszed?e? do takich wniosków, , ale takie utwory jak I'm not a hero, Like a dog chasing cars, Why so serious i Agent of chaos s? czyst? poezj?
S?ysza?e? kiedy? o gu?cie lub subiektywnej opinii? Oczywi?cie, ?e film nie mia?by si?y wyrazu bez tej (czy innej) muzyki, taka rola soundtracków. Ale soundtrack bez filmu te? odbiera si? inaczej. Jasne, s? soundtracki wybitne, przy?miewaj?ce nawet sam film (np. "Ostatni Mohikanin" moim zdaniem). Muzyka z BB i TDK wg mnie do takich nie nale?y.


"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

codic

Pewnie, że słyszałem o guście i subiektywnej opinii. Zadziwia mnie sama opinia, ponieważ naprawdę jest niewiele osób (chyba?), które były niezadowolone z tego soundtracku. Może skończmy offtop, bo zaraz nas przegonią ;)
I'm willing to put my life on the line to do what I have to. But it has to be mine. No one else's!

Kujaw

To powiem tylko, mia?em cholerne rozsterki w tej kwestii, b?d?c zarazem fanem  Batmanów Nolana i muzyki Zimmera, ale wierz? w ch?opa :)

Co do strachu wobec Bane'a, to moze nie by?o tego wra?enia co przy Jokerze, (chociaz jego wypowied? w drugim trailerze wywow?a?a u mnie ciary, cholernie podoba mi si? jego g?os).  Wydaje mi si?, ?e wielu z nas (moze nawet nie?wiadomie) patrzy na Hardy'ego przez pryzmat roli Ledgera, co jest jak najbardziej zrozumia?e. Bane jednak nie ma takiego uderzaj?cego image'u jak Joker, który straszy? samym wygl?dem. Wierz?, ?e w filmie Bane b?dzie prawdziwym postrachem. 

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Johnny Napalm

Witam Wszystkich,
mam małe pytanko - czy już zostało wyjaśnione - spoilery, dlaczego Bane ma na twarzy coś co przypomina odkurzacz? Wciąga nim jad? Sorry, musiałem spytać, dręczyło mnie to po prostu. :)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Kujaw

Ujawniono, że Bane uległ jakiemuś wypadkowi i musi przyjmować gaz podtrzymujący go przy życiu. Stąd maska i te rurki.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Johnny Napalm

Dzi?ki za odpowied?, chocia?... to tak na serio, nie wkr?casz mnie? Strasznie lipnie brzmi to wyt?umaczenie pojawienia si? maski i rurek u Bane'a, kojarzy mi si? to z Mr. Freeze'm, a ten z kolei kojarzy mi si? nieroz??cznie z Joel'em Schumacher'em... brrrr.... ::)
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Charism

To na poważnie. ;)  Ale myśle, ze będzie to sensownie i dobrze wyjaśnione, w końcu to Nolan. ;)

rocklee

Aż się zarejestrowałem jak czytam te głupoty które wypisuje tu pewien pan...

Jak można pisać coś o czym "najwyraźniej" nie ma się pojęcia?

Gaz podtrzymujący przy życiu? a może magiczna galaretka?


Gaz, to nic innego jak venom i działa na zasadzie znieczulacza.
Jak wiemy bane uległ wypadkowi i ma teraz maskę oraz wszczepione "coś" w ciało wzdłuż kręgosłupa.
Wiadomo że odczuwał wielki ból i dzięki temu gazu który wdycha, znieczula całkowicie jego ciało, a to z kolei daje nowe możliwości, bo co innego wytrzymałość ciała, a co innego możliwość czucia, tak więc bane teraz nie czując nic, będzie mógł o wiele więcej bo i tak nie poczuje czy go bolą mięśnie, czy go coś parzy itd.

Gaz podtrzymujący życie... podtrzymujący, a znieczulający całkowicie to różnica.

Kujaw

#369
Powiedział, co wiedział...

"- Na początku filmu zostaje zraniony. Odczuwa straszliwy ból i potrzebuje gazu, aby przeżyć. Nie może przetrwać bólu bez tej maski. Rurki maski idą wzdłuż jego szczęki, z tyłu są dwa kanistry z środkiem przeciwbólowym."
Wypowiedź Lindy Hemming dla Empire

Gaz znieczula jego ból, który jest tak potężny, że Bane może umrzeć z jego powodu. Czyli podtrzymuje przy życiu poprzez znieczulanie, proste? Proste. A nazwa Venom nigdzie się na razie nie pojawia...

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

rocklee


masta212

#371
Obaj gadacie jakbyście cały scenariusz już 2 razy przeczytali. Mimo wszystko bardziej się przychylam do opinii Kujawa, który popiera swoje komentarze konkretnymi wypowiedziami. Nigdzie nie napisano o tym, że ten gaz to "Venom" i że dzięki niemu Bane nie będzie odczuwał żadnego bólu.

rocklee

Tak, "łechtaj mu dalej".
To że nie napisano nie znaczy że nie można się tego domyśleć, gdyby miał działać tylko umiejętnościami to by gacka nie pokonał, z resztą w komiksach to było pokazane.

Altair

A ja myślałem, że Bane jest wyszkolony przez tego samego człowieka co Bruce i doskonale zna jego techniki. To by już wystarczyło do zniszczenia Rycerza.

rocklee

I co z tego? batmana nie tworz? jego umiej?tno?ci lecz charakter, batman pokona bane'a, co jest oczywiste, zostaje tylko spraw? drugorz?dn?, czy zostanie przy tym okaleczony, poturbowany...