18 maj 2021, 03:20:12

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Young Justice

Zaczęty przez kelen, 29 listopad 2010, 17:32:40

8azyliszek

W USA lewaccy scenarzyści ciągle najeżdżają na Trumpa, w Polsce, kupiony przez Amerykanów TVN najeżdża na PIS. :)

Jak napisałem - umniejszanie Luthora i robienie z niego kreskówkowego Trumpa jest nie fair wobec tej świetnej postaci. Tak ogólnie Luthor to chyba najlepszy vilan i w DC i w Marvelu.

LelekPL

30 sierpień 2019, 21:33:12 #331 Ostatnia edycja: 30 sierpień 2019, 21:49:09 by LelekPL
Cytat: 8azyliszek w 30 sierpień  2019, 16:54:27W USA lewaccy scenarzyści ciągle najeżdżają na Trumpa
Nie trzeba być z lewicy (dajmy spokój z określeniami "lewak" czy "prawak", bo jeszcze ktoś pomyśli, że to manifestacja w Białymstoku, a nie forum o Batmanie :P ), żeby krytykować Trumpa. Wystarczy zdrowy rozsądek i chociaż odrobina moralności.

Night_Wing

"Liga Młodych: Outsiders"; pierwsze dwa odcinki sezonu za mną. Zaskoczenie? Tak, jestem zaskoczony, i to pozytywnie. Mógłbym rzec, jestem nawet lekko wstrząśnięty. Dla serialu daję kciuka w górę. Między końcem sezonu drugiego "Ligii Młodych", a cyklem "Outsiders" produkcji twórcy mieli sporo czasu, który wykorzystali, by znacznie poprawić technikę animacji. Najbardziej rzucają się w oczy: wyostrzenie konturów postaci, które trzymają proporcje i ogólny dokładny zarys formy, nawet, gdy zmienia się perspektywa, kadr, a ,,kamera animacji" przeskakuje z makro do mikroskali; większa ilość cienia, solidniejsze spektrum barw wypełniających bohaterów, jak i całą rzeczywistość. Najważniejsze jednak w tworzeniu animowanych sekwencji jest piekielnie dobra robota w kreacji płynnych, szybko montowanych scen walk, w których pojedynkujący się i to co przemieszcza się w kadrze, nie traci ostrości i konturu; po dwóch epizodach "Outsiders", w tym względzie, czuję się jakbym obejrzał 42 min pełnometrażowej animacji od "WB/DC", tworzonej w charakterystycznym stylu, przez ostatnie kilka lat.

W odniesieniu do fabuły otwierających serię "Outsiders" odcinków, dodam tylko, że
Spoiler
duża oś fabularna, która będzie skupiać cały sezon produkcji, a która to polega na próbie powstrzymania przez herosów procederu produkcji metaludzi i handlu nimi na skalę galaktyczną przez złowrogie organizacje - o ile w trakcie sezonu nie wyjdzie spod tego głębszy kontekst, bo w końcu Apokolips Darkseida pojawia się w intro graficzno-muzycznym do trzeciego sezonu "Ligii Młodych" - prezentuje się dużo lepiej niż solidnie. Nie dość że jest niezwykle dynamicznie, to na dodatek widać, że twórcy jeszcze bardziej niż w poprzednich sezonach animacji postawili na dialog społeczny i polityczne intrygi z siatką powiązań w tle, gdzie ,,za tym wszystkim" stoi ktoś niezwykle potężny.
[Zamknij]
Pierwsze dwa odcinki 3 serii "Ligii Młodych" oceniam więc na: 8,5/10.