Aktualności:

"The Batman" na  4K Ulta HD, BD i DVD od 27 maja.

Menu główne

Top Cow

Zaczęty przez Adolf, 27 Wrzesień 2010, 19:43:13

Adolf

Znacie Witchblade i The Darkness? A może uniwersum Top Cow nie jest Wam obce, lecz nie macie gdzie poczytać o ulubionych komiksach. Na SmallvillePlanet powstał mały dział, który powoli będzie rozwijany. Może nawet przez Was? Zapraszam do odwiedzenia.
http://www.smallville.com.pl/index.php/static/komiks-topcow

m2reily

Czytałem Darkness (parę lat temu wydano w Polsce kilka numerów), zaliczyłem również ten Crossover Tomb Raider/Witchbalde. Na pewno te komiksy nie są wybitne pod względem fabuły, dużo w nich krwi i nagich lasek, ale były niektóre momenty, które mi się podobały, np. relacje Sary Pezinni i Lary Croft ( żadnego podtekstu w tym nie ma, to typowy super heroiczny team up).                  
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Drawski

Piękne anioły to jak najbardziej trafne stwierdzenie... Pozwolę sobie pochwalić się że jestem posiadaczem jednego z numerów serii "Angelus". Wreszcie jest jakaś nowość w wątkach miłosnych i pozbyto się stereotypu chłopaka z dziewczyną przy namiętnym pocałunku przyłapanych przez ojca. Tutaj zamiast chłopaka jest druga dziewczyna... :P. Oprócz tego mamy wspaniałe rysunki i kolory, oraz mistyczno-religijny klimat. Czuję się zachęcony do Top Cow, i myślę że kiedyś się w nie zagłębię, zwłaszcza jeżeli chodzi o słynne "Darkness" które w Polsce jest bardzo łatwo dostępne.
Posted on: 16 Styczeń  2011, 14:47:11

 Dzisiaj udało mi się dorwać pierwszy numer, i jestem pod wrażeniem. Jestem fanem Supermana i innych tego typu superbohaterów. Jestem przyzwyczajony do klimatów herosów, a "Witchblade" jest zupełnie inna. Sarah Pezzini, nazywana też Pezz to seksowna policjantka która zawsze chciała byś bohaterką. Jej teren działania do nie promienne Metropilis, a zatęchły i brudny Nowy Jork. Gotham City swoim złem nawet się nie umywa do Nowego Jorku z Top Cow. W komiksie oprócz narratora, widzimy również myśli samej Sary, dzięki czemu można poznać osobowość bohaterki. Pezz jest niezwykle seksowna, i praktycznie od początku możemy podziwiać jej wdzięki, zachowując przy czym dobry smak. Witchblade, czyli pierwszy (przynajmniej dla mnie) artefakt jest w pierwszym numerze niezwykle tajemniczy, i kiedy jeden z gangsterów go zakłada na rękę, traci ją. Rękę, nie artefakt ;). Podczas akcji to Sarah zakłada Witchblade, tym samym dostając niesamowite zdolności... To co jeszcze mnie urzekło w tym komiksie, to klimat naszych gnijących czasów, jak umawianie się biznesmena-gangstera z córką Sadama Husseina - wpływy są wszędzie jak widać. Czytając "Witchblade" świetnie się bawiłem, i otrzymałem dawkę zupełnie nowego dla mnie klimatu. Polecam każdemu fanowi Top Cow, do których ja zaczynam się zapisywać.