Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Ulubione kadry z komiksów

Zaczęty przez Firm, 19 Październik 2008, 15:47:10

Kujaw

Ross to jeden z tych artystów, których nie trzeba chwali?, samo nazwisko jest wystarczaj?cym superlatywem.
Mój ulubiony kadr Alexa, podkre?laj?cy niezale?ny charakter Batmana a zarazem obna?aj?cy jego wewn?trzne cierpienie.

Szczególna jest tak?e 21. strona z polskiego wydania "Powrotu Mrocznego Rycerza"

Kwintesencja idei Batmana, jako osobistej krucjaty, której nie mo?na u?pi?...

No i na koniec mój ulubiony kadr z mojego ulubionego komiksu:

Dwie Twarze i jego nowa ?wita w gabinecie Falcone'a. Tim Sale wielkim rysownikiem jest.


"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Guyver87pl

CytatRoss to jeden z tych artystów, których nie trzeba chwali?, samo nazwisko jest wystarczaj?cym superlatywem.

Podpisuje si? pod tym obiema r?kami, obiema nogami i obiema g?ow... a nie, to ostatnie nie  ;D

A skoro tak, jeszcze kilka kadrów:



Moim zdaniem jedno z lepszych przedstawie? Bruce'a. Wszystko, co prze?y? broni?c Gotham wypisane na jego skórze...



Perfekcyjny Joker po prostu.



Batman i jego Miasto.

Dobra, koniec. Jak wejd? w tryb fanboya Rossa, to wrzuc? tu po?ow? zasobów jego strony...

Rado

Również zaliczam się do grona fanów tego Pana. Coś ode mnie:




Kujaw

Tak jeszcze a propos Rossa, niedawno przypomniałem sobie o tej ciekawej grafice, może ktoś z Was już ją widział.
Szkic Jima Lee z akwarelą Alexa. Ciekawe, prawda? :D



"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Drawski

O, skoro ju? koledzy tak wywy?szaj? Alexa Rossa (s?usznie z reszt?) to ja zapodam mój ulubiony obrazek:



To bodaj?e jedna z ok?adek 'R.I.P'

LelekPL

WOW ta mieszanka Lee-Ross wygląda kapitalnie. Ależ by to było gdyby stworzyli razem komiks w tym stylu

Johnny Napalm

Ciekawe jak długo Ross tworzy swoje rysunki/obrazy? Taki duet: Lee-Ross mógłby mieć jedną wadę - przez tą wspólną prace Jim zawaliłby pewnie sporo projektów, a i teraz długo każe sobie czekać na nowe projekty.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Corso

Cytat: Kujaw w 22 Styczeń  2012, 13:07:28
Tak jeszcze a propos Rossa, niedawno przypomniałem sobie o tej ciekawej grafice, może ktoś z Was już ją widział.
Szkic Jima Lee z akwarelą Alexa. Ciekawe, prawda? :D





Genialne! Pierwszy raz widzę tę grafikę. Duet perfekcyjny. Brian Bolland też by pasował do Rossa. :)
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Johnny Napalm

Brian Bolland jeszcze tworzy komiksy? Kiedy wydał ostatni?
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Corso

Chyba już niestety nic nie tworzy. :/ Wielka szkoda.
"...and all those moments will be lost in time, like tears in rain..."


Johnny Napalm


Chyba wszyscy bohaterowie/anty-bohaterowie mieli ju? u Kelley'a Jones'a taki uk?ad jak na powy?szej ok?adce. Wrzuci?em ten rysunek, bo akurat on nie mia? okazji zdobi? ok?adki polskiego Batmana. A jest ca?kiem dobry.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

daniello32


Rafalinda

Bardzo podobaj? mi si? te kadry które zaprezentowa? Kujaw i Guyver87pl.
Ten gdzie stoi w cieniu, kiedy inni si? razem raduj? oraz ten na si?owni gdzie na plecach ma mas? pami?tek. Naprawd?. Klikn??em w ten w?tek i patrzy?em na te obrazki przez d?u?szy czas.
Te obrazy przemawiaj?.

Chcia?em wklei? Jokera z the Killing Joke, ale ju? mnie kolega Daniello32 ubieg?. Po za tym w kwestii Batmana wi?kszo?ci was nie zaskocz?, wi?c wybra?em trzy strony z historii Cass i Steph, które zosta?y mi w pami?ci na d?u?ej.
a) Pierwsze spotkanie Two Face'a z Cain.
To przera?enie w oczach i my?l o tym, ?e w ka?dej chwili mo?e umrze?=bezcenne.




b) No i kwintesencja postaci. Mo?esz by? najlepszym wojownikiem w ca?ym wszech?wiecie, ale nie czyni ci? to bohaterem na miar? Batmana. U?omno?ci takie jak nieumiej?tno?? czytania lub prowadzenia konwersacji przypomina?y o sobie prawie w ka?dej swej przygodzie. Ten rysunek ukazuje to najlepiej.



c) Oraz kwintesencja Brown.  Mo?na jej g?b? obi? a ona i tak si? nie podda. Na koniec si? u?miechnie i sprzeda ci suchara, cho?by od tego mia?o zale?e? jej ?ycie :D




No i na koniec pere?ka. Wg mnie najfajniejsza konwersacja mi?dzy dziewczynami jaka powsta?a.
Steph i Cass about their fathers:

http://media.tumblr.com/tumblr_lz3up78yjS1qbujox.png

Szkoda, ?e nowa Batgirl jest taka powa?na. ?ycie to nie tylko bezinteresowne z?o i przemoc, bywa w nim równie? wiele weso?ych momentów. Szkoda, ?e Gail Simone tego nie dostrzega.











darkside

#103
To mo?e i ja zapodam ostatni kadr który przypad? mi do gustu, z ko?cówki 'Knights End' :)

Spoiler
[Zamknij]

Bardzo fajnie wygl?daj?cy pocz?tek komiksu, kolejny etap szale?stwa Jean Paula Valleya, w dodatku w klasycznym stylu którego mi brakuje dzisiaj (nie ma nawet co porównywa? najnowszych komiksów do starej dobrej klasyki...)
I'm Vengeance... I'm the Night... I am Batman!

Johnny Napalm

Mi też tego brakuje, dziś nie styl rysownika się liczy tylko efekty komputerowe, które poprawią nawet najgorszą kreskę.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...