Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Najświeższe informacje o "The Dark Knight Rises" (Spoilery)

Zaczęty przez Juby, 05 Październik 2008, 09:14:41

Q

Zimmer o zaangażowaniu fanów w tworzeniu muzyki do "TDKR" - http://collider.com/hans-zimmer-dark-knight-rises-interview/130271/

A jeśli chodzi o prolog to pokazy prasowe mają być 8 grudnia, czyli opisów pierwszych scen "TDKR" można się spodziewać lada dzień - http://batman-news.com/2011/12/04/official-descriptions-of-the-dark-knight-rises-prologue-coming-december-8th/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Skoro akcja filmu
Spoiler
ma si? toczy? 8 lat po wydarzeniach z TDK
[Zamknij]
, to my?licie, ?e jest szansa na kolejny film animowany taki jak Gotham Knight? Wed?ug mnie by si? przyda?, bo móg?by pokaza? jak Batman nie pró?nowa? przez ten czas i wprowadzi?by paru innych z?oczy?ców, a mo?e nawet powrót samego Jokera. Ale skoro tym razem przerwa jest d?u?sza (jak d?uga patrz spoiler) to i film powinien by? d?u?szy, mo?e mie? wi?cej odcinków albo po prostu bardziej rozbudowane. Ale fajnie by by?o zobaczy? Mad Hattera, Riddlera, Scareface'a, itp w uniwersum Nolana. By?y w ogóle jakie? s?uchy o czym? takim?

Leon Kennedy

Osobiście nic nie słyszałem, a fajnie by było, bo przez ten nieukazany czas musiało się coś wydarzyć.

Rado

Nom, fajnie by było jakby coś w stylu GK znowu się ukazało. Scenarzyści mieliby pole do popisu, bo osiem lat to długo i można fajnie ten czas zagospodarować. Być może przerwa ta została wymyślona, po części, po to by dać Batmanowi czas na zbudowanie w pełni wyposażonej jaskini, batwinga itp. które w filmie będą przecież ukazane. Jednak osiem lat to aż nadto by to osiągnąć i tu właśnie pojawia się szansa dla twórców.

Nie zakrywałem spoilerem ile trwa przerwa, bo sam temat już ma ostrzeżenie.

Kujaw

Ja osobiście wolałbym zobaczyć te 8 lat w komiksie.

"Is it a bird? Is it a plane? NO! It's a flyin' pirate ship!"
~ Lagerstein "Dreaded Skies"

Q

Pomysł na film animowany, który wypełnił by lukę naprawdę fajny, tylko jeśli coś takiego miałoby powstać, to chyba już powinny być jakieś informacje na ten temat.

Być może niektóre wątki z filmu zostaną rozwinięte bardziej chociażby w książkowej adaptacji, tak jak to miało miejsce w przypadku "TDK"?
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

LelekPL

Komiks te? dobry pomys?. Fajny by?by te? mini serial animowany... Ale komiks rzeczywi?cie wydaje si? najbardziej realny. Tym bardziej, ?e je?li co? na podob? Gotham Knight mia?oby si? pojawi?, to jak te? zauwa?y? Q, pewnie ju? by zosta?o og?oszone, a na komiks zawsze jest szansa. Ogólnie ten pomys? korci tym bardziej, bo chcia?bym zobaczy? innych z?oczy?ców w uniwersum Nolana, wiedzie?, ?e ten Batman spotka? na swojej drodze wielu swoich najwi?kszych wrogów, nie tylko Scarecrowe'a, Ra'sa, Jokera, Two-face'a, Zsasza, Maroniego, Falcone, Catwoman, Bane'a i w zale?no?ci czy kto? wlicza do tego kanonu GK (ja tak, bo czemu by nie) to jeszcze Killer Croca, Deadshota i Firefly'a.

My?l?, ?e mo?na tez liczy? na co? na podob? Gotham Tonight, czyli fikcyjnych wiadomo?ci, które pokazywa?y si? w necie przed premier? TDK (potem by?y dodatkiem na DVD), co te? by?o fajnym przedsmakiem filmu i zarazem rewelacyjn? kampani? promocyjn?, któr? WB powinno postara? si? powtórzy?, a nawet przebi?. W ko?cu 8 lat to szmat czasu i musimy wiedzie?, ?e Batman w tym czasie nie pró?nowa?

Q

Na taką kampanię promocyjną jak w przypadku "TDK" nie ma co liczyć. Poprzedni film osiągnął tak wielki sukces, że teraz nie potrzebuje takiej reklamy wśród fanów. To jest chyba jedyny minus sukcesu "TDK". Ale może dadzą namiastkę tego co otrzymaliśmy poprzednio, a reportaże tv w stylu Gotham Tonight na temat tego co porabiał Batman przez 8 lat byłby by bardziej niż wskazane.

Mam nadzieje, że w jakieś formie pojawią się jakieś informacje na temat tych 8 lat. W samym filmie też by się przydały jakieś drobne aluzje do tego okresu.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

kelen

CytatW końcu 8 lat to szmat czasu i musimy wiedzieć, że Batman w tym czasie nie próżnował

Tylko, że w teaserze jest mowa, że Batman zniknął i być może trwało to właśnie 8 lat.

LelekPL

#474
Nie sądzę, a przynajmniej byłbym tym bardzo niepocieszony... Nie o tym mówiła końcówka TDK, Batman przyjął na siebie winę bo da radę, czyli dalej będzie kontynuował to co robi plus bycie ściganym plus policję na znacznie większą skalę. No i Batman, jeśli ma zostać tą legendą nie może operować przez raptem dwa lata w Gotham. 10 to rozumiem, ale 2 to raczej mało epicki scenariusz...

Ta przerwa raczej będzie spowodowana pierwszym spotkaniem z Banem, albo czymkolwiek co posłało tez i Gordona do szpitala. Tym bardziej, ze akcja filmu nie będzie się działa tylko w zimę w filmie więc i w samej trzeciej części będzie miejsce na przeskok w czasie

@Q
a według mnie się teraz nawet bardziej przyda taka kampania. Przed TDK był znacznie większy pozytywny hype, bo Begins był takim cichym hitem, który ludziom się podobał, ale nie był praktycznie dla nikogo przereklamowany. Nie było tzw "haterów" (nie lubię tego słowa...). Po TDK wyrosło ich mnóstwo natomiast. I się trochę nie dziwię, bo każdy film, rzecz, itp, którą wielu, wielu ludzi określa jako naj, potem dla innych jest męczące. Film stał się zbyt wielkim hitem, żeby nie mieć oddanych przeciwników. Tak jest praktycznie ze wszystkim w dobie internetu... ale wracając do rzeczy, w tej chwili słyszy się dużo negatywnych opinii a propos TDKR, że Bane jest bleh, że Hathaway jako Catwoman, że Nolan jest przereklamowany że chrypka, że to, że tamto. Film nie ma absolutnie co liczyć na podobny wynik kasowy co poprzednik, zwłaszcza, że żadna z jego gwiazd nie straciła tragicznie życia ( i odpukać nie straci).

kelen

Gdyby Batman znikn?? z powodu obicia przez Bane'a, to dialog z teasera by?by troch? bez sensu. No bo chyba Gordon nie mówi?by, ?e Batman musi wróci?, skoro wie, ?e dosta? tak, ?e znikn??.

Poza tym:

"We were in this together, and then you were gone. And now this evil rises. Batman must come back."

Ja to rozumiem tak, ?e Batman znikn??, a podczas jego nieobecno?ci pojawi?o si? z?o (Bane) i dlatego Nietoperz musi wróci?.

LelekPL

Mo?liwe, ale jak mówi?, by?oby to raz, sprzeczne z przes?aniem poprzedniego filmu, i zdecydowanie ujmuj?ce legendzie tej wersji Batmana, dlatego w?tpi? aby twórcy zrobili taki ruch... Chyba, ?e wycofa? si? na nied?ugo przed pojawieniem si? Bane'a, bo Oldman w ostatnim wywiadzie mówi?, ?e Gordon jest blisko posprz?tania w mie?cie na pocz?tku filmu, wi?c Batman mo?e nie jest ju? potrzebny.

Natomiast dialog w teaserze dobrze wiemy, ?e mo?e by? na wszelkie ró?ne sposoby zmontowany.

kelen

Być może wieść, że Batman zabija sama w sobie zadziała w światku przestępczym na tyle, że Gordon już sam sobie poradzi z przestępczością. Poza tym Bruce przeżył sporo złego (śmierć Rachel, śmierć Denta) i może poczuć się podłamany i stwierdzi, że Batman przynosi więcej złego niż dobrego. Biorąc pod uwagę niektóre spoilery, albo fotki z planu (a może jedno i drugie?) to pewnie będzie tak, że Bruce będzie działać na rzecz Gotham ale jako Wayne - czyli rzucać kasą gdzie trzeba, zajmować się jakimiś społecznymi happeningami (wybaczcie jak źle napisałem) i tak dalej.

Co do montażu - no tak, o tym nie pomyślałem. Może pierwszy trailer zdradzi może już coś więcej, a jeśli nie, to... czekamy na film ;)

Juby

A właśnie, Trailer. Kiedy on właściwie będzie? Jeśli 16 ma być w kinach, to w sieci chyba powinien zadebiutować jakoś w poniedziałek 19, około godziny siedemnastej. Dobrze kombinuje (bo klinówki nie mam zamiaru oglądać)?

kelen

W przypadku TDK to była kwestia kilku dni, więc myślę, że oficjalnie na pewno zadebiutuje do 20 grudnia.