Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Returns

Zaczęty przez Leon Kennedy, 22 Styczeń 2008, 11:15:31

RafBat

CytatPingwin został przedstawiony dużo lepiej niż w komiksie. Burton od nowa stworzył jego postać i wyszło mu to lepiej niż twórcom komiksu.
Też się z tym zgadzam. Origin Pingwina z filmu Burtona jest o wiele lepszy od tego z komiksów. I tak mamy w filmie gościa, który jest postacią złożoną i skomplikowaną, a wręcz dramatyczną. Te jego odrzucenie przez rodziców w dzieciństwie jest o wiele lepszą motywacją do tych wszystkich jego chorych zagrywek niż pochodząca z komiksów chęć zostania największym bossem mafii w mieście.

(A)nonim

Komiksowy Pingwin jest po prostu zakompleksiony i przez to ma przerośnięte ego. Filmowy jest kompletnym freakiem.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Funky

#137
A ja przerwę zachwyty nad tym filmem :P Niestety jest to dla mnie gorszy od pierwszego ''Batmana''. Dlaczego? Ano dlatego że nie jest to film o człowieku w kostiumie nietoperza. Do tego jest za dużo tego Burtonowego baśniowego klimatu (wychodzi uszami) i fabuła która pasuje do takiej a nie innej koncepcji filmu (jak baśń to i pingwiny w kanałach które mają zniszczyć Gotham) Mam wrażenie że to idealny film dla fanów Tima i fantastyki, reszcie może mniej się podobać.

6/10

Leon Kennedy

Klimat jest niezaprzeczalnym atutem tego filmu, baśniowy, mroczny... toż to idealna koncepcja dla Gacka.

RafBat

CytatKlimat jest niezaprzeczalnym atutem tego filmu, ba?niowy, mroczny... to? to idealna koncepcja dla Gacka.
Przy "Batmanie" Burton "nie pojecha?" z zabaw? z form? (klimatem) tak bardzo, jak to uczyni? w sequelu tego filmu.  W "Returns'ie" zrobi? jednak o jeden krok za du?o. Moim zdaniem w tym filmie "przegi?? pa??" w podobnym stylu jak to uczyni? w "Je?d?cu bez g?owy"-mia? ju? tzw. podstaw? fabularn? (historie która by?a tym samograjem) ciekaw? sam? w sobie, a niepotrzebnie jeszcze bardziej j? przekombinowa?.

Leon Kennedy

"Jeździec bez głowy" był bardzo dobrym filmem ze świetnie uchwyconym klimatem. Co do Gacka, to im mroczniej tym lepiej i na tym polu Burton bije swoich następców w... mrocznym Gotham ;)

Q

#141
Cytat: JaRo II w 21 Styczeń  2011, 10:47:14
A tak w ogóle to teraz już tylko czekam na komentarze, że Michelle w roli Kobiety Kota była żałosna i kiczowata, a dopiero Nolan wydobył z tej postaci głębię- moda na Nolana trwa.
Za genialnego originu postać Catwoman u Burtona nie miała... ;) Kostium też nie do końca mi odpowiadał, ale Michelle Pfeiffer sprawdziła się w tej roli więc do niej żadnych zarzutów nie mam. Nolan może wprowadzić lepszy origin i kostium, ale Anne będzie musiała bardzo się napracować by dorównać Michelle.

Wydzielone z tematu "Batman" ;)
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Drawski

CytatZa genialnego originu postać Catwoman u Burtona nie miała...

Jak dla mnie, to jej geneza była czymś na kształt zagadki i niedomówienia. Może to koty miały wpływ na jej przemianę, a może to były zakorzenione w niej głęboko umiejętności? tutaj T. Burton tak samo jak w przypadku Batmana pozostawił widza w niewiedzy... ;)

(A)nonim

Dziwnie ją wprowadzono jako ciamajdowatą sekretarkę, ale ta ciamajdowatość fajnie kontrastowała z jej wyzwolonym stylem po przemianie. A sama przemiana to świetna scena trochę wyjęta z innej bajki, a raczej horroru.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

franek

A czy na jakims kanale oprocz na TVN  i TCM lecaily jescze Batmany? :-\


Show Must Go On!!!

kelen

Z tego co wiem, to te dwie stacje mają wyłączność na ten film.

(A)nonim

Historycznie to na pewno jeszcze na Jedynce (mój pierwszy seans) i Polsacie.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

franek

Mi chodzi o filmy a nie kreskówki (A)nonim.


Show Must Go On!!!

(A)nonim

No i piszę o filmach.
A swoją drogą Batman TAS najpierw leciało na Dwójce, pamiętam to razem z Kapitanem Planetą i teledyskiem Nirvany.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

LelekPL

Mam dwa nowa przemyślenia po tym jak znowu obejrzałem film: 1) film się postarzał i 2) za każdym razem jak Michelle Pfeiffer pije mleko z kartonu nabieram ochoty na mleko.