Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Swiat DC universum w nowym Batmanie?

Zaczęty przez Adolf, 28 Sierpień 2008, 19:46:45

m2reily

?eby zrobi? nawi?zanie do ?wiata DC, nie trzeba od razu robi? ?adnego cameo. Np. taka scena: Fox zdaje Bruce'owi raport z dzia?alno?ci firmy.
-Aha, i dokonali?my zakupu wiod?cej gazety w Metropolis, zechce pan odwiedzi? redakcje?
Bruce ironicznie:
- Có?, nie wiem czy takie konieczne, w Gotham tyle si? dzieje....
- Wy?l? kogo?- odpowiada Lucius.     
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Leon Kennedy

Nie wiem jak Nolan, ale ja bym coś takiego łyknął do filmiku ;)

m2reily

Na coś takiego subtelnego właśnie bym liczył, cieszy mnie twoje uznanie dla mojej inwencji twórczej.:-) 
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Twist!

#93
Ch?tnie bym zobaczy? jako takie smaczki zwi?zane z Uniwersum DC, inne postacie z samego BU w kolejnym Batmanie. Rzeczy jakie na pewno chcia?bym zobaczy? to:

- Wayne Tower testuje nowe samoloty, w?ród "testerów" jest ma?a wzmianka o Halu Jordanie.
- Ma?a wymiana informacji z Rudzielcem.
- Po rozpocz?ciu po?cigu za Batmanem, oprócz delikatnej wspó?pracy z Gordonem, Gacek wspó?pracuje równie? z Ziemniak-Menem, czyli Joe Potato .
- Nowa dziewczyna Bruce'a, pi?kna iluzjonistka Zatanna.

Picard

Ja jestem zdecydowanie na nie! Wogóle nie przemawiają do mnie te komiksowe uniwersa - czy to DC czy Marvela - jako takie. Po prostu żadne z nich nie sprawia wrażenia realnej, spójnej rzeczywistości, w której istnienie mógł bym uwierzyć. A dzieje się tak dlatego, że naczelną zasadą w komiksowych uniwersach jest brak zasad, istna wolna amerykanka. Więc mamy w nich do czynienia z i obcymi, i z bogami z greckiego panteonu, z mutantami, dinozaurami, piekłem z chrześcijańskiej ,,mitologii", alternatywnymi rzeczywistościami, wampirami, cyborgami, gadającymi gorylami  ;D itp., itd. Komu co przyjdzie do głowy. Wiele jest w tych komiksowych uniwersach ciekawych i niepowtarzalnych miejsc i postaci, ale najlepiej postrzegać jej jako samodzielne, nie powiązane ze sobą byty - inaczej, gdy wszystkie te postacie wymieszamy powstaje dość niestrawny bigos. Nolanowi udało się stworzyć spójny, całkiem wiarygodny świat i tego powinien się trzymać w następnym filmie.
"What we leave behind is not as important as how we've lived" <br />Jean-Luc Picard

Anarky

Ja jestem stanowczo na nie w kwestii prezentowania w Sequel The Dark Knight nawiązań do świata DC czy też postaci z tego universum. To jest film o Batmania , więc niech będzie tylko o nim. Nie mieszajmy tu Metropolis czy któż wie jeszcze czego, niech ostatni film Christophera Nolana o tej postaci będzie miał taki charakter jakie miały poprzednie filmy.

Ja wam pokażę!

Cowboy

Lucius Fox: Panie Wayne, jaka? dziennikarka chce z panem przeprowadzi? wywiad.
Bruce Wayne: Kto to i z jakiej gazety? czy gazeta Gotham'ska??
Lucius Fox: Lois Lane, Daily Planet, Metropolis.
Bruce Wayne: O nie, sp?aw j?.

Taka g?upotka z mojej strony ;D. Wpad?o mi to do g?owy o postanowi?em opublikowa? na Forum, mo?e komu? si? spodoba w co w?tpie, jednakowo? chcia?em si? tym podzieli?. Z powa?aniem, C.
"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

lady_ozzy

Niez?e ale proponuj? drobne 'kosmetyczne' zmiany:

Lucius Fox: Panie Wayne, jaka? dziennikarka pyta o Pana.
Bruce Wayne: Kto i dla kogo pracuje ?
Lucius Fox: Lois Lane z Daily Planet
Bruce Wayne: Znowu ?! sp?aw j?.

W Twojej wersji moim bardzo skromnym zdaniem jest za du?o szczegó?ów i za du?o pyta?.
I to 'O nie'... kojarzy si? ze strachem, co nie pasuje do Batmana/B.W.
<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Cowboy

CytatI to 'O nie'... kojarzy si? ze strachem, co nie pasuje do Batmana/B.W.

Akurat to zale?y wy??cznie od tonu w jakim to zdanie mia?o by by? wypowiedziane.
A co do strachu to Batman i tak ju? si? go du?o nabawi? w pierwszej cz??ci, przy Scarecrow'ie. ;D
"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

lady_ozzy

<br /><br />[glow=red,2,300]Dom to organizm... żywiący się szaleństwem...<br />To labirynt, który śni...<br /><br />...a ja się zgubiłam...[/glow]

Cowboy

"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

Anarky

Cytat: lady_ozzy w 05 Lipiec  2010, 16:13:39
Lucius Fox: Panie Wayne, jakaś dziennikarka pyta o Pana.
Bruce Wayne: Kto i dla kogo pracuje ?
Lucius Fox: Lois Lane z Daily Planet
Bruce Wayne: Znowu ?! spław ją.

Kupił bym takie coś w filmie
Ja wam pokażę!

Cowboy

Lady_Ozzy sprzedajmy, ten pomys? Nolan'owi ;D.
"The Bat-Man swiftly picks up the paper that the...
murderer stole from Steven Crane's safe..."

Leon Kennedy

A kasę prześlijcie na moje konto, podać?  ;D

Anarky

A czy nie lepiej na działalność serwisu BatCave ? :D
Ja wam pokażę!