Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Joker: Folie à Deux (2024)

Zaczęty przez Juby, 08 Czerwiec 2022, 08:28:39

Juby

Wiem, że w ostatnich latach fani mogli czuć niedobór Jokera ::) Pewnie dlatego Warner Bros. kilka godzin temu oficjalnie zapowiedziało sequel filmu z Phoenixem.


https://twitter.com/DiscussingFilm/status/1534311083267305472?cxt=HHwWgMC90aLz-8oqAAAA

Joker: Folie à Deux. Hmm... Joker: Szaleństwo we dwoje? Joker: Szaleństwo dla dwojga? Czyżby miała się w nim pojawić Doktor Quinzel?


Leon Kennedy

Na to się zanosi. Mnie ciekawi ile to się będzie dziać po jedynce? Czy w ogóle będzie jakiś przeskok czasowy... Bo nie powiem liczę na występ Gacka, a może bardziej starszego Bruce'a.

MysiaParasolka

Dla mnie Joker to stand-alone movie, nie widzę potrzeby żadnego sequela/prequela. Obawiam się również, że producenci będą chcieli maksymalnie zmonetyzować kontynuację patrząc na sukces 1. części, czyli zaczną mieszać przy produkcji...
Jestem na nie (plus trochę rzygam Jokerem w kinie)...

Juby

Joker sprawdza się jako samodzielna produkcja, więc też nie widzę potrzeby żadnego sequela. Ale kiedy zarabia się miliard $$$ to wiadomo skąd decyzja o kontynuacji. Akurat w przypadku tej, producenci nic nie zaczną mieszać, bo producentem jest reżyser i scenarzysta filmu Todd Phillips, który dostał wolną rękę i podobno nawet ofertę fuchy głównego dowodzącego całego wydziału DC w Warnerze. Także tutaj można być spokojnym.

A co do rzygania Jokerem w kinie - jeśli idą w kontynuację/e Jokera, tym bardziej wznoszę wysoko dwa środkowe palce Mattowi Reeves'owi i WB za wciśnięcie go do Pattinsonverse. Na cholerę dwie równoległe serie z clownem? A jest tylu wspaniałych i niewykorzystanych antagonistów w świecie Batmana? FU

Oczywiście Folie à deux obejrzę i liczę na lepszy film od pierwszego. Oby posunęli fabułę kilka lat do przodu, oby mocno zmienili wygląd Jokera i oby było go więcej niż w jedynce. A co do występu Dr. Quinzel - w lutym pojawiły się plotki jakoby Lady Gaga miała dostać tę rolę w planowym sequelu Jokera. Ciekawe na ile w tym prawdy.

Funky

Nie, nie i jeszcze raz nie!, ten film wg mojej opinii nie ma żadnego potencjału na sequel. To powinna być pojedyncza historia chorego człowieka który nie wytrzymał brutalności świata i koniec kropka. Rzygam Jokerem  i mam alergię na wszystko co związane z klaunem (szczególnie po Reevesowym podejściu do tematu) i to jest absolutnie niewiarygodne jak bezczelnie i głupio postępuje Warner wciskając go absolutnie wszędzie >:(

MJ

Wspaniała wiadomość, zapowiada się kolejny ciężki psychologiczny film skierowany do dorosłego odbiorcy. Nie obchodzi mnie ile Jokerów jednocześnie Warner ma zamiar wypuścić, wolę każdego (no może oprócz Leto) niż kolejnego potwora z CGI bez wyrazu twarzy i osobowości, wyjątkiem mógłby być jedynie Clayface bo w jego wypadku akurat można zawrzeć wielu aktorów którzy by go zagrali, co mogłoby być niezwykle interesujące przy kwestii przedstawiania jednej postaci w pojedynczym filmie. Wyobraźmy sobie powiedzmy 10 małych cameo od świetnych aktorów bez znaczenia gabaryt, wiek, wzrost, płeć, to mogłoby być psychologiczne i spektakularne w CGI jednocześnie, trochę błota jednak nie zaszkodzi. Trochę duża ta dygresja, ale wracając do Jokera 2. Francuski pod tytuł zadaje pytanie kto jest drugą osobą, Harleen, a może jednak Bruce? Jeżeli Phillips przedstawi studium manipulacji w związku, syndromu sztokholmskiego, czy stopniowego popadania w szaleńczą miłość lekarza i pacjenta jestem za, ale podejrzewam że tak jak ostatnim razem będzie to uczta kinomana i razem z Phoenixem zaserwują nam coś czego nikt się nie spodziewa,a poprzednim razem dokładnie tak było. Czekam z niecierpliwością.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

Cytat: MJ w 09 Czerwiec  2022, 11:56:46Nie obchodzi mnie ile Jokerów jednocześnie Warner ma zamiar wypuścić, wolę każdego (no może oprócz Leto) niż kolejnego potwora z CGI bez wyrazu twarzy i osobowości
Batman ma tak ze 2 tuziny innych przeciwników, którzy również nie wymagają CGI bez wyrazu twarzy i osobowości.

Ciekawe kiedy możemy spodziewać się premiery. Jeśli scenariusz jest już skończony to może uda się go przygotować na jesień przyszłego roku? Taki film raczej nie powstaje długo, bez scen akcji zdjęcia nie powinny zająć dłużej niż 3-4 miesiące, a post-produkcja bez masy efektów wizualnych też nie powinna się ciągnąć przez rok.

Rado

Aktorskie wybory Phoenixa wydają mi się bardziej artystyczne niż komercyjne, więc ufam, że scenariusz jest dobry skoro się zgodził zagrać.

newtime

Po ponownym obejrzeniu film stwierdzam ze jest bardzo słaby i jedynie znakomita gra aktorska Phoenixa go ratuje, nie bardzo w sumie rozumiem co film chce właściwe powiedzieć? W sensie ze to społeczeństwo jest winne tym kim stał się Joker? Problem w tym ze to całe społeczeństwo w tym filmie jest jednak bardzo groteskowe jak i cały film, i nie przypomina on jednak świata który otacza nas na co dzień wiec ciężko mi go brać na poważnie a sam film jest jednak bardzo na serio, poza tym jest ciekaw gdyby film nie nazywał sie Joker tylko Clown i nie dział by się w Gotham czy odniósł by chociaż w połowie taki sukces, raczej wątpię      :-\

MJ

Nie przypomina świata ,który otacza nas na co dzień bo akcja filmu dzieje się w przeszłości, zwróć uwagę że tam nikt nie posiada iphona itp, poza tym może nie widzisz tych ludzi albo nie chcesz widzieć, ale oni są wokół nas, to twoi sąsiedzi, koledzy,współpracownicy, ludzie po prostu nie chwalą się chorobą psychiczną bo to wstydliwe i problematyczne i o tym trochę też jest ten film. Polecam ci obejrzeć dokument o mordercy z Time Square jeżeli uważasz że tak groteskowe społeczeństwo jest mało realne. Ogólnie ten film pokazuje jak mało się zmieniło w psychiatrii od tamtych czasów, siostra kumpla pracuje jako Pani Doktor w największym szpitalu psychiatrycznym w trójmieście i warunki są wręcz PRl'owskie. Jednak największym zwycięstwem tego filmu jest wkręcenie widza na tyle że kibicujemy mordercy by zabił osobę ,która właściwie na to nie zasługuje.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

Cytat: MJ w 10 Czerwiec  2022, 22:55:13Jednak największym zwycięstwem tego filmu jest wkręcenie widza na tyle że kibicujemy mordercy by zabił osobę ,która właściwie na to nie zasługuje.
Gdzieś to już słyszałem ;)


MJ

Dokładnie tak Juby  ;) , a Quentin wie co mówi.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

Cytat: Juby w 08 Czerwiec  2022, 13:33:07A co do występu Dr. Quinzel - w lutym pojawiły się plotki jakoby Lady Gaga miała dostać tę rolę w planowym sequelu Jokera. Ciekawe na ile w tym prawdy.
No i okazuje się, że dużo w tym prawdy. Lady Gaga prawdopodobnie nową Harley!
https://deadline.com/2022/06/lady-gaga-in-early-talks-to-star-opposite-joaquin-phoenix-in-joker-sequel-1235044777/

Czemu sięgają po piosenkarkę. Ponieważ - tutaj druga bomba - sequel może być musicalem!
https://www.hollywoodreporter.com/movies/movie-news/joker-2-lady-gaga-joaquin-phoenix-todd-phillips-in-musical-1235154135/

Bardzo odważna zmiana gatunkowa, która sprawia, że sequel Jokera może nie być zwykłym sequelem, tylko kolejnym intrygującym projektem w kinie komiksowym. Jestem (pozytywnie) zaskoczony.

Leon Kennedy

#13
Uwaga, uwaga pierwszy raz w życiu na forum!!! Nie, nie, nie, nie, nie i jeszcze raz NIE!!! Ten film będzie totalnym nieporozumieniem!!! Musical?! Będą śpiewać jak to fajnie kogoś zabić na wizji?Może jakieś combo z Brucem? Ckliwa piosenka o śmierci i perłach. Jeśli do tego dojdzie, to będzie to pierwszy film DC na którego nie pójdę od wielu, wielu lat.  Musical, wymiotować mi się chcę!!! Ale Juby zaintrygowany, coś za coś jak widać 🙋

newtime

Cytat: Leon Kennedy w 14 Czerwiec  2022, 09:51:50Uwaga, uwaga pierwszy raz w życiu na forum!!! Nie, nie, nie, nie, nie i jeszcze raz NIE!!! Ten film będzie totalnym nieporozumieniem!!! Musical?! Będą śpiewać jak to fajnie kogoś zabić na wizji?Może jakieś combo z Brucem? Ckliwa piosenka o śmierci i perłach. Jeśli do tego dojdzie, to będzie to pierwszy film DC na którego nie pójdę od wielu, wielu lat.  Musical, wymiotować mi się chcę!!! Ale Juby zaintrygowany, coś za coś jak widać 🙋

Przecież nawet zwiastuna nie dostałeś a już oceniasz o czym będzie film oraz w jakie tony będzie uderzał . Ja się jaram, odważna zmiana gatunkowa, to coś co zawsze przyjmie niż robienie czegoś po raz drugi na popularności oryginału