Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Loza Kontestatorów

Zaczęty przez Mel, 15 Maj 2008, 02:41:28

Roy_v_beck

Wiecie, dopiero czytając recenzję na batcave zdałem sobie z tego sprawę. Harley Quinn miałaby znać tajny korytarz i system ochrony w Arkham, które niedawno przebudowano? Czy oni w ogóle w innym miejscu go nie zbudowali? Tak czy inaczej, to zdecydowanie strzał w stopę i to taki, po którym pięć palców się urywa.
Sam komiks ma prostą budową i tak w całkiem spoko sposób Harley pokonuje przeciwników. Mam taką skrytą nadzieję, że Sinner naprawdę zginęła, wtedy polubiłbym tę serię.

(A)nonim

Ona chyba w ogóle nie powinno zna? Sinner. Sk?d mia?a takie dok?adne informacje o stra?niku? Strasznie tania sensacja.
Posted on: 03 Marzec  2011, 20:04:07

 Streets of Gotham #20

I ju? w pe?ni mog? stwierdzi? ?e skupianie si? na retrospekcjach, które tak naprawd? niczemu nie s?u??, a tylko gmatwaj? w przesz?o?ci Gotham to podstawowy b??d tej historii. G?ówna cz??? fabu?y przez to porusza si? w ?limaczym tempie, a jeszcze dochodz? dodatkowe w?tki, jak ten Bedbuga, pe?ni?ce funkcj? przeszkód do wymijania. Plus za jak zwykle ?wietne ukazanie relacji Bruce'a i Seliny, szkoda tylko przy tym co pisze Morrison nie maj? one zbytnio sensu. No i jeszcze jeden plus za rysunki.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Roy_v_beck

Nom, zdecydowanie za du?o jest retrospekcji. Znaczy nic do nich nie mam. Zarówno ta z poprzedniego numeru z Jokerem, jak i ta z 20-tego numeru s? bardzo fajne, ale to w ko?cu "House of Hush". Jak Dini chce to niech po?wi?ci kilka numerów "Streets" na opowie?ci z dawnych czasów o Thomasie i Marcie Wayne - w takiej formie by?o by ekstra, a nie jako zapychacz w?a?ciwej historii.

No i Bed Bug - czy?by to koniec jego w?tku w tej historii? Na to wygl?da. Jezu, przecie? on nic zupe?nie nie zrobi?!!! Zupe?nie niepotrzebny by?!!!

W?a?nie za to, ?e ?adnie potrafi? zaz?bia? ró?ne w?tki, ceni?em Diniego. Chocia?by to jak by?o w przypadku Abuse'a - Colin zgrabnie odegra? swoj? rol? w "Heart of Hush", a jak si? okaza?o, ?wietnie wpasowa? si? pó?niej przy historii z Zsaszem.
Teraz wida?, ?e spokojnie jakby na 30 numerów rozci?gni?to seri?, to by w?tków starczy?o, bo przecie? jeszcze Freeze mia? si? pojawi?...
Tylko jak si? po?wi?ca Two-Face'owi, Ragmanowi i innym pata?achom ca?e numery, to nic dziwnego...

Strasznie s?aba i ?a?osna ta historia "House of Hush", zdecydowanie najwi?ksze rozczarowanie ostatnich miesi?cy.

(A)nonim

Two Face nie jest patałachem, tylko tamten scenarzysta. :P
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Roy_v_beck

Odk?d sam siebie kwasem pola?, to nie mam wielkiego szacunku do Two-Face'a. Zreszt? nie licz?c one-shota Davida Hine'a to nikt nic ciekawego o nim od paru ?adnych lat nie napisa?.


No, ale nie o tym chcia?em mówi?. Otó? chyba ju? jaka? bat-kl?twa ci??y w DC, a imi? jej Jim Lee :D :D :D Tak przed chwil? przypomnia?a mi si? seria "Batman: Europa" - przecie? mia?o to by? fajne, w dodatku mia?o si? ju? dawno temu ukaza?. A tu nic. Nawet na oficjalnej stronie DC nie ma o tym tytule wzmianki... Hmmm, Jim Lee musi ostro imprezowa?. Zreszt? fajnie ma. Na biurku mu le?? scenariusze od Millera, Azzarello... mo?e jeszcze Moore i Gaiman podrzuc? mu jaki? tekst...

http://www.bleedingcool.com/2011/03/07/where-in-the-world-is-batman-europa/

Taki link znalaz?em. Kiedy premiera? Pewnie miesi?c po zako?czeniu serii "Dark Knight: The Boy Wonder".

(A)nonim

CytatOdk?d sam siebie kwasem pola?, to nie mam wielkiego szacunku do Two-Face'a.
Jak dla mnie to pokaza?o jak bardzo jest zniszczona psychika Denta. Rozmowa samego z sob? by?a chyba równie dobra co przes?uchanie w No Man's Land.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Roy_v_beck

Z nowinek komiksowych, Dave Taylor umieścił na swoim blogu kolejne szkice ze swojego najnowszego projektu z Batmanem. Wiecie, już prawie rok minął od tego jak obwieścił, że rysuje Batmana, a wciąż jeszcze mało o projekcie wiadomo.
Tym razem jednak Taylor pisze, że jego komiks to będzie prawdziwy bestseller. Bardzo sobie chwali scenariusz, który dostał, aczkolwiek nie chce wspomnieć od kogo go dostał :D

http://d-taylor-comics-music-ford-mustangs.blogspot.com/2011/03/batman-more-peeking.html

Leon Kennedy

Nieźle, ciekawe teraz tylko czy scenariusz do trzyma kroku...

(A)nonim

Batman: Streets of Gotham #21

No i koniec. Ogólnie wszystko całkiem zgrabnie złożyło się w całość, ale rozwlekanie tego na tyle numerów tylko po to żeby pozbawić Elliota twarzy i wprowadzić nowego Freaka nie miało sensu. Słaba historia i dosyć słaba seria.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Roy_v_beck

#339
UWAGA, SPOJLERY B?D?.

Eeee, w tak? pó?-ca?o?? si? z?o?y?o, chocia? ostatni numer bezapelacyjnie najlepszy.
Niby w?tek Manhunter jako? domkni?to, ale dalej uzasadnienie jak i dlaczego akurat wtedy uciek?a to dla mnie zagadka.
Dalej nie wiem po co Hellfern i Bugman byli, bo w tej historii takie trzecioplanowe rol? odegrali, zw?aszcza ten drugi, co to wyst?p mia? i?cie ?enuj?co bezcelowy.
Kolejnym w?tkiem jest romans z Catowman - 3 poca?unku dok?adnie, no fajnie, ?e z j?zyczkiem i w ogóle, ale jaki? koniec tego? Eeee, nie. Rozmy?a si? ca?o?? w powietrzu.

A Hush? Jaki on mia? plan? Nawet gdyby Manhunter go nie rozwali?a, to by Batman przyszed? i po sprawie. ?enada, mia?a by? masakra, ok?adka pokazuje konkretn? konfrontacj?, a tu nic takiego nie by?o. Ca?a historia wybitnie kameralna si? by? okaza?a.
W dodatku Tommy zdecydowanie zapomnia? jak si? strzela. W "Heart of Hush" dwie kule i Ezop nie ?yje, tutaj Pierce obrywa ?miertelnie niby, ale umiera przez d?ugi czas, pó?niej obrywa ?adunkiem wybuchowym i nagle staje si? superbohaterem. Có?, wbrew temu, co twierdzi Alan Moore, Old gangsters always die. http://www.youtube.com/watch?v=Os1jPX8v5BI
Ja piernicz?, ale ta historia by?a ?enuj?ca. Z racji rysunków i retrospekcji daj? jej 4/10. Bez tego pewnie 2/10 by by?o.
Edit: Na jakiej podstawie lekarze nie uwierzyli, ?e BW jest Batmanem? Nie rozumiem ich toku my?lenia. To, ?e finansuje Gacka tym bardziej potwierdza, ?e Bruce mo?e sam by? Batmanem. W dodatku jakim? cudem znajduje si? zawsze w kraju, w którym jest i Batman... kolejny ?a?osny w?tek.


JU? NI?EJ SPOJLERÓW NIE B?DZIE
A sama seria by?a naprawd? fajna. Zarówno te krótsze, zamkni?te historie "Hardcore Nights" i "Lewiathan" mia?y fajne zwroty akcji (zw?aszcza ta druga), bardzo dobry klimat (zw?aszcza ta pierwsza). Gdyby na samych takich opowie?ciach si? opiera?a seria, to bez wahania bym j? czyta?.
Prócz tego g?ówne w?tki by?y bardzo dobre. Te trzy numery dotycz?ce Zsasza i jego walk dzieci by?y naprawd? ?wietne, jeden z lepszych wyst?pów zarówno Zsasza jak i Damiana Wayne'a. Plus w tle kilka ?wietnych drugoplanowych postaci si? przewija?o, czyli Broker i Abuse, co równie? urozmaica?o t? seri?. My?l?, ?e w przysz?o?ci mo?na by?o da? ten tytu? g?ównie dla Damiana Wayne'a i skupi? akcj? w pod?ych dzielnicach Gotham. Bruce i Dick wyst?powaliby okazjonalnie i wszystko by?oby ekstra. W dodatku przecie? jeszcze historia z Freezem mia?a mie? miejsce, a przecie? na dobr? spraw? to Bruce nie zem?ci? si? na tym lodowym kolesiu za to co zrobi? z sercem Seliny.

Mówi?em i powtórz?, to by?a jedna z najlepszych wydawanych przez DC Comics serii do po?owy 2010 roku. Pó?niej nast?pi? szybki spadek w dó?. Tym nie mniej szkoda, ?e j? zamkni?to.  

(A)nonim

CytatNiby wątek Manhunter jakoś domknięto
To jest chyba po prostu Jane Doe, Manhunter to inna postać.
CytatW "Heart of Hush" dwie kule i Ezop nie żyje
Żyje pojawił się w świetnej historii z Riddlerem w Gotham City Sirens. ;)
CytatA sama seria była naprawdę fajna.
Jak na Diniego dla mnie było mocno średnio, a na końcu słabo. Ogólnie nie polecam, lepiej sprawdzić jego Detektywy i Syrenki.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Q

Tak z innych wiadomości, to z różnych wypowiedzi scenarzystów komiksów z Batmane (Snydera, Daniela, Simone, Nicieza) wynika, że zaplanowane przez nich historie potrwają do sierpniowych numerów "Detective Comics", "Batman" "Birds of Prey", "Red Robin". Co więc będzie we wrześniu? Pojawiają się różne spekulacje, że wtedy może wystartować nowy event związany z Batmanem. Podobno zaczątkiem nowe eventu może być "Batman: Gates Of Gotham" (http://www.bleedingcool.com/2011/03/24/those-pesky-dc-non-disclosure-agreements).

Jak na razie to tylko czyste spekulacje, ale różne zmiany oraz opóźnienia pewnych tytułów mogą sugerować, że jednak DC planuje coś większego.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Drawski

Odwleka?em to ju? od jakiego? czasu, ale czas aby wreszcie zacz?? czyta? "Batman: The Dark Knight" i "Batman Incorporated". Od jakiego? czasu czyta?em tylko Detective Comics, Batmana, i Batman and Robin. Przyznam ?e irytuje mnie ilo?? serii z jednym bohaterem, do tego dochodzi jeszcze Red Robin, Batgirl. "Street of Gotham" i "Birds of Prey" w ogóle nie czytam, i nie zamierzam. B: TDK na pewno b?d? czyta?, Roy_v_bek wystawia do?? pozytywne recenzje. (A)nonim jednak nie kwapi si? na dobr? opini? o INC - tak czy siak mus to mus, jak si? jest fanem to trzeba to zobaczy?. W ko?cu powrót Bruce'a przeczyta?em ca?e i bez tabletek uspokajaj?cych :D

Poza tym, tak dla rozrywki zamierzam sobie poczyta? starsze komiksy. Ode definiowa?y na powa?nie powsta? Gacka, mo?e co? co jeszcze ?askawie wyda?o TM-Semic - zachcia?o mi si? wróci? do numery z Anarchem. Polecacie jego miniserie? powiem szczere ?e kiedy zobaczy?em kadr gdzie Lonnie ma pier?cie? Green Lantern, jako? mnie odstraszy?o od czytania komiksu o antybohaterze który obala system...

(A)nonim

CytatB: TDK na pewno b?d? czyta?, Roy_v_bek wystawia do?? pozytywne recenzje. (A)nonim jednak nie kwapi si? na dobr? opini? o INC - tak czy siak mus to mus, jak si? jest fanem to trzeba to zobaczy?. W ko?cu powrót Bruce'a przeczyta?em ca?e i bez tabletek uspokajaj?cych
Z Inc. si? dobrze zastanów, w pewnym momencie nie?wiadomie zacz??em pisa? recenzje ku przestrodze, a potem to ju? nawet nie wiedzia?em co mam pisa?.
A z TDK si? jeszcze bardziej zastanów, Roy lubi mie? "dziwne, hurra optymistyczne spojrzenie", ja t? szmir? porzuci?em po pierwszym numerze, na DCM te? wszyscy po tym jad?.

Ogólnie jest tak jak si? spodziewa?em mnóstwo Bat tytu?ów z których chyba tylko jeden jest dobry. I po reboocie chyba nic si? nie poprawi.

Mam nadziej? ?e jednak kiedy? wydadz? All Star i Earth One bo w?a?ciwie nie ma co czyta?. :'(
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Drawski

Roy_v_beck lubi ALL-STARA Millera i Lee, więc daje mu kredyt zaufania. Na Earth One czekam z niecierpliwością. Podobno scenarzystą ma być Geoff Johns, a jemu zdarza się napisać dobrą historie. Powtarzam - "zdarza się". Napisał świetne "Superman: Secret Origin", "Green Lantern: Secret Origin"... i w przypadku świata latarników to jego jedyne dobre osiągnięcie. Blackest Night było dla mnie jedynie średnie.