18 maj 2021, 04:22:25

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Gotham - serial TV

Zaczęty przez Q, 25 wrzesień 2013, 14:37:22

Leon Kennedy

Koniec. Szkoda. Serial był udany zwłaszcza klimatycznie, duet Gordon i Bullock, Pingwin i Zagadka, świetny Szlony Kapelusznik i kilka na prawdę fajnych rozwiązań. Co do finałowego odcinka... Był fajny, ale za bardzo rozbudzili nadzieję na Batmana. Był on tylko tłem gdzieś tam i tyle nic więcej. W zapowiedziach brzmiało to inaczej i pewnie dla tego wygląda jak wygląda i nie trzeba było szukać nowego odtwórcy Bruce'a. Kurczę, chciałbym jeszcze kiedyś wrócić do tego świata, zobaczyć finałowego Jokera i poczuć ten klimat... :-[

Juby

Cytat: Q w 27 kwiecień  2019, 01:12:06Sam kostium może by jeszcze przeszedł

Nope, jakbym był przestępcą w Gotham, na widok tego Batmana zareagowałbym tak:

NAJGORSZY. KOSTIUM. BATMANA. EVER.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

Leon Kennedy

Etam. Niema co się czepiać z kostiumu na 5 ekranowych sekund. A ze śmiechu to bym padł na widok drugiego kostiumu BiR i w sumie z tego z 66 również byłaby niezła beka.

XIII

A moim zdaniem jeżeli w filmach amatorskich potrafią zrobić lepiej dopasowaną maskę a nie potrafią tego w serialu z dużym budżetem to jest coś nie tak nawet jeżeli to tylko kilka sekund

Funky

No cóż skoro Butch/Grundy wyglądał jak wyglądał to nie dziwi mnie to że Batman prezentuje się żałośnie. Kostiumy w tym serialu są na żenująco niskim poziomie i nawet spieprzyli wygląd Pingwina gdzie cylinder i frak zupełnie nie pasuje do sylwetki aktora który gra Oswalda.

smolapbz

15 grudzień 2019, 01:15:45 #320 Ostatnia edycja: 15 grudzień 2019, 11:01:29 by Leon Kennedy
Witam, gdzie mogę obejrzeć 5 sezon ?

Skrzynka.

Night_Wing

Cytat: Funky w 10 lipiec  2020, 19:06:14Kilka lat temu byłbym zachwycony ale po Gotham straciłem zapał do serialu o Batmanie. Chyba że będzie to mieć odpowiedni budżet i twórców którzy pokażą to porządnie. Najpierw niech dokończą The Batman i wtedy będzie można myśleć o serialu. Melodia przyszłości i bardziej ciekawostka.

"Gotham" od FOXa, to jedno z najlepszych widowisk serialowych, adaptujących komiksowe realia Uniwersum "DC Comics", jakie kiedykolwiek powstało, i to w całej historii seriali tego typu i rodzajowości! Śmiem twierdzić, że jest to ten najlepszy małoekranowy produkt w materii superbohaterskiej dla wydawnictwa "DC Comics". "Doom Patrol", "Titans" - produkcje te, mimo iż potrafią kupić gusta szerokiej publiczności - i tej nerdowskiej, i tej oglądającej jakieś tam widowiska science-fiction, czy tej składającej się z ludzi ,,zaglądających do jakichś fajnych seriali od niedzieli, gdy jest wolne od pracy", sądzę, że robią z pierwowzoru komiksowego Uniwersum DC dostosowany do współczesnego widza, do potrzeba Cywilizacji i ,,dramaturgii społecznej", serial. I nic poza tym. I jest to szersza forma adaptacji. Jednak "Gotham", to fenomenalna mroczna seria odcinkowa, gdzie naprawdę odczuć się dało i obrazem, narracją, wątkami, czy w końcu postaciami tę plugawą, panoszącą się wszędzie anarchię, zżerającą Gotham od środka; tę gęstą mgłę ludzkich grzechów przykrywającą metropolię przyszłego Mrocznego Rycerza. Z mojej perspektywy, podsumowując, muszę podkreślić, że nic tak wielowarstwowego fabularnie, tak osiadającego na wizerunku głębokiego mroku Gotham City w całym Uniwersum DC (Chwała opatrzności za brak cukierkowości w tym względzie) do tej pory w obrębie seriali nie powstało! Dlatego "Gotham" zasługuje na miano najlepszego - choć to określenie mocno subiektywne i dość otwarte - produktu małoekranowego, adaptującego historie, wydarzenia, postacie etc. z "Uniwersum DC".

Juby

Cytat: Night_Wing w 18 sierpień  2020, 13:15:25"Gotham" od FOXa, to jedno z najlepszych widowisk serialowych, adaptujących komiksowe realia Uniwersum "DC Comics", jakie kiedykolwiek powstało

Po tym przestałem czytać.

Odpuściłem serial po trzech, lub czterech odcinkach. Później widziałem dosłownie kilka scen, które tylko utwierdzały mnie w przekonaniu, że była to dobra decyzja, a po zobaczeniu zakończenia nie miałem już żadnych wątpliwości.

Co by nie stworzono na HBO Max, trudno mi sobie wyobrazić, aby było równie złe.


"Did you see BATMAN BEGINS? I don't think you can beat that."
- Morgan Freeman

LelekPL

Cytat: Night_Wing w 18 sierpień  2020, 13:15:25"Gotham" od FOXa, to jedno z najlepszych widowisk serialowych, adaptujących komiksowe realia Uniwersum "DC Comics", jakie kiedykolwiek powstało, i to w całej historii seriali tego typu i rodzajowości! Śmiem twierdzić, że jest to ten najlepszy małoekranowy produkt w materii superbohaterskiej dla wydawnictwa "DC Comics". "Doom Patrol", "Titans" - produkcje te, mimo iż potrafią kupić gusta szerokiej publiczności - i tej nerdowskiej, i tej oglądającej jakieś tam widowiska science-fiction, czy tej składającej się z ludzi ,,zaglądających do jakichś fajnych seriali od niedzieli, gdy jest wolne od pracy", sądzę, że robią z pierwowzoru komiksowego Uniwersum DC dostosowany do współczesnego widza, do potrzeba Cywilizacji i ,,dramaturgii społecznej", serial. I nic poza tym. I jest to szersza forma adaptacji. Jednak "Gotham", to fenomenalna mroczna seria odcinkowa, gdzie naprawdę odczuć się dało i obrazem, narracją, wątkami, czy w końcu postaciami tę plugawą, panoszącą się wszędzie anarchię, zżerającą Gotham od środka; tę gęstą mgłę ludzkich grzechów przykrywającą metropolię przyszłego Mrocznego Rycerza. Z mojej perspektywy, podsumowując, muszę podkreślić, że nic tak wielowarstwowego fabularnie, tak osiadającego na wizerunku głębokiego mroku Gotham City w całym Uniwersum DC (Chwała opatrzności za brak cukierkowości w tym względzie) do tej pory w obrębie seriali nie powstało! Dlatego "Gotham" zasługuje na miano najlepszego - choć to określenie mocno subiektywne i dość otwarte - produktu małoekranowego, adaptującego historie, wydarzenia, postacie etc. z "Uniwersum DC".
PISZ W ODPOWIEDNIM TEMACIE!!!