Przemyśleń parę na temat tragedii na premierze TDKR

Zaczęty przez kendzi76pl, 20 Lipiec 2012, 11:15:01

Znaleziona ankieta bez pytania.

Tak
10 (45.5%)
Nie
12 (54.5%)

Głosów w sumie: 22

BlackBat

Niewiele możemy na to poradzić, w tym kraju kretyni przeważają ilościowo nad ludźmi z rozsądkiem. Debile wszystko sobie dopiszą i wyolbrzymią. Koniec końców sama kwestia ofiar pójdzie w odstawkę, a sępy przyczepią się do negatywnego wpływu gier, filmów, komiksów, bo to przecież pożywka dla masowych morderców. Smutne ale prawdziwe, szlag mnie trafia na samą myśl.
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


LelekPL





Christian Bale odwiedził ofiary masakry w kinie w Kolorado. Jak potwierdziło z prasą Warner Brothers, nie jest on tam na ich zlecenie, tylko była to jego prywatna inicjatywa. Bardzo duży gest z jego strony, dla wielu z nich, na pewno oznacza to bardzo wiele. Myślę, że jako fani możemy być dumni z takiego Batmana.

BlackBat

"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Patryk02099x

Ciekawe co by teraz powiedział ten jego agent od książki... że chce zostać najbardziej znienawidzonym aktorem na świecie?
Olbrzymi szacunek dla niego za to. Może zmobilizuję to też innych do odwiedzenia ofiar? A może już byli tylko o tym nie wiemy.

Rexio

Brawa za takie zachowanie, na pewno pozytywne opinie także wywołała by wiadomość że reszta aktorów też odwiedziła rannych. Na pewno poprawiło by to sytuację.

Ale jedno muszę przyznać, po tej tragedii słyszałam wiele opinii na temat osób czytających komiksy, mangę, grających w gry czy też na temat (nas) samych fanów. Wszystkie były negatywne, i najczęściej nawiązywały do  tego że kiedyś będziemy mordercami, gwałcicielami, albo jeszcze kimś innym. Oczywiście większość komentarzy wychodziło z ust osób które nigdy nie miały w ręce ani komiksu czy mangi, nie oglądały anime czy nawet filmu z Batmanem. Skąd to wiem ? Bo większość komentarzy pochodziło z ust osób starszych.

Patryk02099x

Niestety nie wszyscy wzięli to na poważnie i teraz robią sobie żarty z tego, co miało miejsce w Kolorado:
http://film.onet.pl/wiadomosci/kolejne-incydenty-na-seansach-filmu-mroczny-rycerz,1,5198361,wiadomosc.html
Przykro się to czyta... :/

Rexio

Przykro to mało powiedziane, ludzie zrobili z tego jakąś sensacje a film jest napiętnowany przez te wszystkie akcje i komentarze. Proszę, o to jeden z tych bardzo mądrych komentarzy :

Cytatten film jest jakiś przeklęty od początku. Już przy produkcji działy się dziwne rzeczy. Nie pamiętam kto ale jeden z aktorów zapił się lub zabił o czym było głośno jeszcze rok temu. Zaraz po ukonczeniu produkcji też zginął jeden z głównych bohaterów. Teraz mnożą się dziwne przypadki agresji, przemocy i morderstw w czasie seansów. Nie jestem przesądny ale wszystko możliwe że jest w nim coś zawarte co wpływa na podświadomość widzów bądź nią manipuluje. w końcu to Mroczny Rycerz

Rado

#52
Ostatnio pooglądałem sobie trochę więcej serwisów informacyjnych niż zwykle, po to właśnie, by posłuchać co mówią o tragedii w Aurorze. No i oto co zapamiętałem. Najlepsze fachowe wrażenie zrobiła na mnie telewizja Polsat, w której to była mowa, że i może owszem psychole mają teraz łatwiejszy dostęp do potencjalnych rzeczy, które robią im papkę z mózgu, ale tacy wariaci byli i niestety będą zawsze na świecie. To, że gościu wszedł i powiedział "jestem Jokerem" to w sumie nie ma znaczenia, bo gdyby nie widział nigdy Jokera, to i tak by wszedł i powiedział "jestem jakimś typkiem z serialu, książki, whatever" i też zaczął strzelać. Może nie zrobił by tego na premierze filmu z Batmanem, tylko gdzie indziej, ale i tak by zrobił. Tak mówił Polsat.

W ogóle ten cały schemat, że Holmes się upodobnił do Jokera woła o pomstę do nieba. Jakby był takim fanatykiem to by sobie zrobił włosy na kolor zielony. Co, farby nie mógł znaleźć w Walmarcie, czy gdzieś tam? To tylko dowodzi jak powierzchownie gościu znał postać i że film, a tym bardziej komiks, nie są winne tej tragedii. Nigdzie w wywiadach nie słyszałem takiej argumentacji.

W większości wywiadów, od tych tzw. specjalistów i w różnych materiałach informacyjnych, nie słyszałem pełnego lub nawet częściowo poprawnie wypowiedzianego tytułu filmu Nolana. Zazwyczaj było to "na nowym Batmanie". Raz jeden prowadzący, z TVP Info, się pokusił o taką próbę i wyszło z tego "Mroczny Rycerz Powraca". Jego rozmówca, jakiś tam gościu legitymujący się tytułem profesora, potwierdził prowadzącemu, że tak właśnie brzmi tytuł owego filmu. Może i można pomylić powraca z powstaje, sam nie wiem. Dobrze, że nie zatytułowali filmu "staje" albo "że sra". Ech...

I oczywiście komiksowi się też dostało. Rzadko kiedy słyszę słowo "komiks" na antenach ogólnodostępnych stacji, przy okazji innej niż jakaś tragedia psychola, a kiedy już owe słowo się pojawia, to jest wypowiadane szeptem, tak żeby jak najmniej ludzi słyszało, że tu się o czymś takim rozmawia. Co innego jak już się wydarzy taka tragedia. Wtedy media grzmią o komiksach, oczywiście wylewając pomyje.

Nie wiem na ile to wiarygodna informacja, ale podobno powstrzymali już kolejnego zamachowca, który również próbował wejść z bronią na jeden z seansów TDKR.

A na tej wstępnej rozprawie, ktoś ostro przesadził ze środkami uspokajającymi dla Holmesa.

http://www.youtube.com/watch?v=i2_0fNjafhY

Zagłosowałem na "tak". U mnie to nic nie zmieni, ale obawiam się że u bardziej płytko myślących ludzi, już może...

PS. Chyba można scalić te dwa wątki o tragedii w jeden, co nie?

BlackBat

Nie wymyślono jeszcze facepalma, który oddałby mój stosunek do tego komentarza... Czy ci ludzie są normalni, czy po prostu coś im wyżarło mózgi?  Coraz bardzie twórczy są w tych swoich wymysłach. Jeszcze niech  powiedzą, że Nolan i Bale oddają cześć totemicznemu bóstwu nietoperza, by stworzyć armię ghuli to dam im nagrodę za fanfiction roku...
"Last time I moved this fast, Hitler was still alive"


Rafalinda

Czytając takie komentarze od rodaków, to człowiek ma ochotę sobie łeb szmatą ze wstydu owinąć i paszport do szuflady schować.

A co do zachowań niektórych Amerykanów --> ja myślę, że gdyby przerobić choć jeden stan w wielkie Arkham to i tak nie pomieści wszystkich szaleńców którzy tam wegetują...

vincent

Ale nie rozumiem, po co tak si? spina? ;)
Jak kto? jest idiot?, to idiot? zostanie do ko?ca ?ycia. Nie zmienicie nastawienia ludzi swoj? z?o?ci?.
Moja rada? Ola? ciep?ym moczem i si? z tego ?mia? ;) Nie wa?ne, co mówi? o ludziach lubi?cych komiksy totalni ignoranci.

Don't let the limited perception of other people define you - bardzo m?dry cytat, który jest moim mottem.

Co do Ameryki.. przecie? to jest kraj za?o?ony przez morderców, gwa?cicieli i recydywistów, dla których nie by?o miejsca w Anglii. Wi?c uciekli na nowy kontynent i to w?a?nie potomkowie tych ludzi zasiedlaj? ca?e USA. Dlatego nie dziwi mnie, ?e w stanach dziej? si? rzeczy tego typu.

Pozdro
Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Patryk02099x

Ja się cieszę, że oni nie mówią o tym filmie po tytule, bo tak 90% nie wie, że "Mroczny Rycerz Powstaje" to właśnie ten "zły" film o Batmanie, więc i tak na niego pójdą a potem będzie: "o matko! w tym filmie jest Batman!".
O ile jeszcze mogę zrozumieć co w tej całej sprawie robi komiks i te twierdzenia, jaki to on nie jest zły, to polscy "specjaliści" w całą sprawę są w stanie wmieszać gry, a przecież nawet nie wiadomo czy ten Holmes jest graczem. Ba! Amerykańska policja wie o nim mniej niż polskie media.... Tak to niestety wygląda i trzeba się z tym pogodzić.
PS. Też jestem za scaleniem tych tematów.

vincent

Moje opowiadania o Batmanie:

ADRENALINA

Z JASKINI NIETOPERZA

Rexio

To jest Polska, tutaj nie przetłumaczysz że to NIE jest złe.

Johnny Napalm

CytatTak mówił Polsat.
Tako rzecze Zaratustra.  ;)

Serio, skąd bierze się taki wysyp psycholi szczególnie właśnie w USA? Kurde, już kolejny frajer chciał sobie postrzelać do ludzi na premierze TDKR. Typ pochodził ze stanu Maine i jechał do kina z całym arsenałem broni. Na szczęście wpadł na czymś tak prozaicznym jak kontrola drogowa. Gliniarze od razu zauważyli, że coś jest nie tak z nim. Później, zupełnie bez krempacji, ten psychol opisał policjantom całą listę osób, które chciał zabić.

No i jeszcze... nie wiem czy to są fakty, bo mówili o tym na TVN24, a to nie jest rzetelne źródło wiedzy, ale podobno w Stanach złapano jeszcze czterech ludzi z podobnymi zbrodniczymi planami. Też wybierali się właśnie na TDKR.
Kurde, po czymś takim, gdybym mieszkał w USA, zastanawiałbym się mocno nad wizytą w kinie na tym filmie.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...