Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

TDKR - Sprawa IMAX w Polsce

Zaczęty przez Hydro, 13 Lipiec 2012, 14:26:34

Lolek

Cytat: Charism w 28 Lipiec  2012, 02:03:37
No i Panowie jak? Jest zmienne ratio? Jak wrażenia z kina ogólnie (dla pewności - bez żadnych spoilerów proszę) ? : )

Nie znam się zbytnio na szczegółach technicznych tego typu produkcji jednak mogę powiedzieć że film w formacie IMAX był niesamowity! Cieszę się że nie poszedłem na zwykłą wersję cyfrową w multipleksie.

Słówko odnośnie obrazu - sceny w formacie IMAX są oczywiście na całym ekranie jednak kiedy ratio się zmienia i pojawiają się czarne pasy to przynajmniej w moim odczuciu... są prawie wgl nie zauważalne! Do wszelkich przeskoków w ratio idzie się przyzwyczaić i nie wpływają w żaden sposób na odbiór obrazu.


Adolf

Cytat: kelen w 28 Lipiec  2012, 09:41:08
Hej Adolf, też będę na tym seansie, a nawet jeszcze kilka osób stąd :) Tylko, że akurat w 7 rzędzie. Piąty nie powinien być zły, byłem w takowym na Avengersach i jedynym problemem było, że nie ogarniałem całego obrazu z napisami, zatem czasem musiałem głową w dół rusza, żeby doczytać.

Ruszać głową, nieźle się zapowiada :D Same sławy widzę się wybierają na ten pokaz :D Ty, niejaki banita Zakrza, ja :P

Patryk02099x

Byłem wczoraj i faktycznie zmiany ratio niezauważalne, bo te czarne pasy nie są zbyt duże. Gdybym poszedł na ten film od tak sobie i nie wiedział o tych kamerach IMAX itp. to pewnie bym w ogóle nie zwrócił na to uwagi.
Jeśli chodzi o jakość obrazu to wiadomo, że rewelacja, ale jakość dźwięku jest powalająca aż teraz dziwnie będzie pójść drugi raz do zwykłego kina. ;]
Jestem ciekaw czy w zwykłym kinie są zmiany ratio, choć wątpię. Jak byłem np. na Dziewczynie z tatuażem to były pasy, ale cały film w taki sposób wyświetlali.