Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

MJ

Jeśli kupujesz taką konwencję to pewnie cały film ci się podobał ;p.Jak dla mnie to czerstwe, ani zabawne, ani fabuła nie porywa jeden wielki kicz, ale to już kwestia gustu wielu osobom podoba się też campowy Batman Westa, ja po prostu nie jestem jedną z nich, a jeżeli jest jakaś komediowa wersja świata Batmana, która mnie bawi to jedynie ta z animowanej Harley Quinn.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

newtime

Cytat: MJ w 18 Październik  2022, 12:57:16Jeśli kupujesz taką konwencję to pewnie cały film ci się podobał ;p.Jak dla mnie to czerstwe, ani zabawne, ani fabuła nie porywa jeden wielki kicz, ale to już kwestia gustu wielu osobom podoba się też campowy Batman Westa, ja po prostu nie jestem jedną z nich, a jeżeli jest jakaś komediowa wersja świata Batmana, która mnie bawi to jedynie ta z animowanej Harley Quinn.

Nie do końca, bo to nie konwencja jest problemem tego filmu tylko jej wykonanie tak samo nie problemem było mroczne uniwersum Syndera tylko zly scenariusz oraz praca reżyseria. Mr Frezze to jeden z nie wielu elementów co był na prawdę dobrze zrealizowany w ramach całego campu jak dla mnie 

MJ

Newtime ponownie powtórzę, konwencja nie jest problemem jeśli ktoś taką konwencję kupuje, ja nie jestem jedną z tych osób, nie bawi mnie śmieszny Batman z sutami, ani niemiecki Mr Freeze, który rzuca tanie grepsy rodem z bajek dla czterolatków czy pięciolatków.Co do Snydera, koleś umie zrobić ładne obrazki wyciągnięte niemal żywcem z komiksów na ekranie, ale psychologia postaci w jego wykonaniu leży i kwiczy. Sam nie wiem co mnie bardziej irytuje zmarnowana szansa na idealnego komiksowego Batmana Affleck'a czy płaski świat Shumacher'a, którego jedyną zjadalną częścią jak dla mnie jest Alfred , zresztą mój ulubiony czyli Micheal Gough, który niezmiennie wzbudza sympatię i współczucie widza swoją grą aktorską.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

Cytat: MJ w 18 Październik  2022, 12:57:16Jeśli kupujesz taką konwencję to pewnie cały film ci się podobał
Aż tak to nie ;) Ale Freeze od zawsze był jednym z jego najjaśniejszych punktów. Arnold był mistrzem sypania one-linerami, w B&R doskonale czuje campową konwencję, ale też dobrze się sprawdza w dwóch dramatycznych scenach. Nie dostał dobrego stroju, który mocno go krępował, ale mimo wszystko lubię tę postać.

Od wersji Matta Reevesa wprawdzie oczekiwałbym czegoś innego, chętnie przyjąłbym nawet nowy origin z TheNew52 (jeszcze bardziej tragiczny). Z tym, że wydaje mi się, że Matt tylko rzucił tego wroga, a tak naprawdę dalej będzie się trzymał kogoś bardziej przyziemnego.

MJ

Freeze był najjaśniejszym punktem bo był zasilany na diamenty hah, czy może jego broń albo obydwie te rzeczy, pamiętam że zbierał je po coś, gdyby jego kostium był nieco lepszy np miał szklaną kulę po złotych rybkach na głowie może bym chętniej wracał do tego filmu. Chyba już zdążyłem obejrzeć The Batman więcej razy przez ten niecały rok niż Batman&Robin przez całe życie. Chociaż nie powiem za czasów kiedy jeszcze oglądałem telewizję jakikolwiek Batman był gratką do obejrzenia. W sumie chyba najbardziej lubię Bane'a  z tego całego filmu oprócz Alfreda mówił najbardziej sensownie.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

Muzyka Michaela Giacchino z The Batman w kinach - 5 wydarzeń w Europie, 4 w USA.

Mój ulubiony jak dotąd soundtrack z Batmana, więc szkoda, że nie w Polsce :D

https://www.batcave.com.pl/2022/11/start-dc-in-concert-w-2023-roku/

https://www.dcfilmsinconcert.com


Juby

Potwierdza się to, czego się obawiałem. Myślę, że Matt Reeves - mimo doskonałego wyboru gatunku pod swój (udany) film - może być najgorszą osobą na przejęcie nowej serii o Batmanie, bo ma okropne tempo pracy :P

https://filmozercy.com/wpis/na-nowy-film-z-batmanem-bedziemy-musieli-dlugo-poczekac-kiedy-robert-pattinson-wroci-do-roli

Można twierdzić, że 2025 będzie typowym trzyletnim okresem przerwy, ale przecież premiera The Batman była opóźniana przez covid, pierwotnie miała się odbyć w czerwcu 2021. No i pytanie czy przez produkowanie / rozwijanie w tym samym czasie animacji, seriali na HBO Max* oraz filmowych spin-offów o łotrach, o czym się ostatnio mówiło (nie podoba mi się ten pomysł) uda się wyrobić z sequelem na 2025...

*Wygląda na to, że wbrew temu, co mówił M. Reeves w marcu, serial o GCPD wciąż jest rozwijany:
https://twitter.com/JoeOtterson/status/1585068412233220096?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1585068412233220096%7Ctwgr%5E5f8f1adfe4fcef9a173feb81b15e59254bf75694%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=http%3A%2F%2Fboxoffice-bozg.pl%2Fforum%2Ftopic%2Fthe-batman-2021%2F%3Fpart%3D18

Gieferg

Na kolejnego Batmana od Reevesa bardzo chętnie poczekam choćby i 20 lat   ::)
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Crowridd

Cytat: Gieferg w 09 Listopad  2022, 13:48:11Na kolejnego Batmana od Reevesa bardzo chętnie poczekam choćby i 20 lat   ::)

No mam nadzieję, że to jednak będzie 2025 ;)

Około 3 letnia przerwa pomiędzy filmami + jakiś serial w między czasie i będę bardzo zadowolony.

Gieferg

CytatNo mam nadzieję, że to jednak będzie 2025
Im później tym lepiej, kto wie, może Reeves w międzyczasie wpadnie pod walec drogowy i oszczędzi nam swoich kolejnych grafomańskich scenariuszy? :P
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

MJ

Cytat: Gieferg w 09 Listopad  2022, 14:17:08Im później tym lepiej, kto wie, może Reeves w międzyczasie wpadnie pod walec drogowy i oszczędzi nam swoich kolejnych grafomańskich scenariuszy? :P

Hah powiedział koleś ,który uważa że scenariusz Batman v Superman był lepszy niż The Batman Hah! Nigdy Ci tego nie wybaczę hehe i nie oszczędzę okazji by o tym przypominać. Dalej mnie to bawi heheh.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Gieferg

Nie musisz niczego przypominać. Owszem, uważam, że BvS ma zdecydowane lepszy scenariusz i powtórzę to przy każdej okazji.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Juby

#912
BvS nie miało scenariusza - uważam, że nie można tak nazwać tego zlepku pomysłów na kilka różnych filmów, w którym tytułowi bohaterowie przez 3h mają cały jeden krótki dialog i nie ma między nimi żadnego konfliktu - więc nie mógł być lepszy od tego, co napisał Matt Reeves. Jak bardzo nie pogubił się on ze swoim skryptem w drugiej połowie, nie ma tam nic równie idiotycznego, co Superman nie potrafiący powiedzieć Batmanowi, że nie chce się bić.

Cytat: Gieferg w 09 Listopad  2022, 14:17:08Im później tym lepiej, kto wie, może Reeves w międzyczasie wpadnie pod walec drogowy i oszczędzi nam swoich kolejnych grafomańskich scenariuszy? :P
Jeszcze wyjdzie mu świetny film i będziesz się z nim przepraszał jak z Kosinkim po Top Gunie ;)

Gieferg

Jak zrobi sequel równie dobry jak TG:Maverick, to nawet kupię tegorocznego szrota na blu-ray. Ale jakoś wątpię.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

MJ

Cytat: Gieferg w 09 Listopad  2022, 22:26:35Nie musisz niczego przypominać. Owszem, uważam, że BvS ma zdecydowane lepszy scenariusz i powtórzę to przy każdej okazji.
Hahahah weź bo się posikam ;P. Będę przypominał bo kiedyś może ci się oczy otworzą, albo po prostu idziesz w zaparte, bo nikt przy zdrowych zmysłach i krzcie logicznego myślenia nie przyzna ci racji, sam Batfleck to wie temu był taki smutny przy promocji tego filmu. Oprócz swojego gustu nie masz żadnych sensownych argumentów za tym że ten scenariusz jest lepszy, dziura fabularna dziurę pogania, Batman idiota vs Superman Smutas , bezrefleksyjna walka mimo że dobrze zrealizowana, ale dialogi tragiczne, motywacje jeszcze gorsze właściwie żałosne, prawdziwy Batman sprawdziłby źródła , pogadał z tym gościem na wózku, przesłuchał go itp , a na pewno nie przestałby mordować Supermana tylko dlatego że ten powiedział "Martha" weź się ocknij człowieku, albo obroń ten debilizm bo równie wielkiej gafy w The Batman nie znajdziesz, nie wspominając już o planie Lexa zrobionym prawie całkowicie off screen i bezsensownej śmierci Supermana, gdzie dużo lepiej by wyszło gdyby Batman lub Wonder Woman zabili by Doomsday'a gdyż na nich kryptonit nie działa.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...