Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Egmont - komiksy z Batmanem

Zaczęty przez anubis3000, 24 Sierpień 2011, 16:14:04

Q

Schemat czytania klasyki DC i przyokazji zapowiedź wydania jeszcze w tym roku tomów 2 i 3 "Knightfall". Kolejne dwa w 20223.



What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Znakomicie prezentują się te okładki Knightfall! Kolejne nie są już tak chamsko wykadrowane, jak Prolog (wyglądają 1 : 1 do amerykańskich) i jednak tłumaczą tytuły, po prostu pod szyldem "Knightfall". Pokazane obok siebie przekonują mnie nawet co do wyboru czcionki (w kolejnych tomach podtytuł to więcej niż jedno słowo, więc pasuje taka niższa/szersza).

Biorę całość obowiązkowo. Teraz czekam na zapowiedź, jaki tytuł pojawi się w cyklu BATMAN NOIR na jesieni, no i czy Egmont wyda trzeci tom Earth One (Tomasz Kołodziejczak podczas MFKiG w ubiegłym roku zapowiedział 4 albumy DC Delux na 2022, trzy są już znane, więc szanse maleją). Jeśli w czerni i bieli wyjdzie coś, co mnie nie będzie interesowało, a Ziemi Jeden nie będzie w katalogu na 2022, to w tym roku moje Batmanowe zakupy będą się opierały już wyłącznie na Upadku Mrocznego Rycerza.

Juby

#662


Trochę słabo prezentuje się ten grzbiet. :-\ Nie jestem fanem tak prostych, czarno-białych boków, wolę widzieć kolory na swoim regale. Liczyłem, że chociaż wstawią te okrągłe logosy serii, a tu nic. Może na właściwym Knightfall (tom 2) takowe dodadzą?

Leon Kennedy

Batman/Żółwie Ninja. Kawał niezłej cegły. Jeśli lubicie Żółwie i macie do nich spory sentyment, to brać bez zastanowienia. Trzy historię, masa postaci, kilka fajnych odwołań, dobrze ukazane charaktery postaci, Gacek uśmiechający się kilka dobrych razy, zagrożenie nawet na miarę 'Kryzysów'. Ciepło, ciepło i sporo serduszka, to znajdziecie w tym komiksie.

Crowridd

Dostałem ten komiks na prezent urodzinowy kilka miesięcy temu. Jakoś zabrać się za to nie mogę. Przyznaję - niezła cegła.

Do TMNT mam sentyment z dzieciństwa, jednak jakoś wolę przeczytać coś stricte z Batmanem. Ale Twoja rekomendacja zachęca.

Juby

#665
KATALOG 2022 [click, lub PPM + Otwórz link w nowej karcie]



Spis komiksów z Batmanem, lub postaciami z jego świata, które Egmont wyda w drugiej połowie roku.

Lipiec
Batman Knightfall, Tom 2: Upadek Mrocznego Rycerza
Liga Sprawiedliwości (Tom 8?): Wieczna Zima (Uniwersum DC)
DCeased, Tom 4: Martwa planeta

Sierpień
DC Pokolenia (Uniwersum DC)
Injustice. Bogowie pośród nas: Rok Trzeci
Najjaśniejszy Dzień (DC Deluxe)
Harley Quinn: Piękna katastrofa (DC Powieść Graficzna 13+)
Zaginione wesołe miasteczko: Opowieść o Dicku Graysonie (DC Powieść Graficzna 13+)

Wrzesień
Batman Black & White: Pięść Demona (Batman Noir)
Grób Batmana (DC Black Label)
Batman (Stan przyszłości / Future State)
Liga Sprawiedliwości - Najwięksi superbohaterowie na świecie (DC Limited)

Październik
Batman Knightfall, Tom 3: Krucjata Mrocznego Rycerza

Listopad
Batman: Ziemia Jeden, Tom 3 (DC Deluxe)
Justice League (Stan przyszłości / Future State)

Grudzień
Batman, Tom 4: Zabobonna zgraja (Uniwersum DC)
Nieskończona Granica (Uniwersum DC)



Mega te zapowiedzi! Jeśli nic nie pominąłem (zaktualizowałem listę o trzy tytuły po newsie kelena na głównej) i nic nie zostanie dodane w późniejszym terminie, to będzie bardzo udany rok dla fanów Batmana (w sumie 29 pozycji, w tym kilka rekordowych pod względem objętości). Mój portfel już dostał ataku serca, jak zobaczyłem tę listę. :-[ Pokolorowałem tytuły, które planuję kupić i niestety nie spodziewam się przy nich "atrakcyjnych cen" (pewnie tylko trzeci tom Earth One będzie kosztować poniżej stówy, reszta w granicach 200-400 zł).

Z tego co widzę, z katalogu wyleciało zapowiadane jeszcze w ubiegłym roku Uniwersum DC wg Alana Moore'a z DC Deluxe (może przełożone na 2023).

red fox

Czy piąty tom Knightfall zatytułowany "Nowy Początek" to będzie seria rysowana przez Kellego Jonesa?

kelen


Juby

#668
Na fb można znaleźć rozpiskę dokładnej zawartości kolejnych tomów:



Z tego co sprawdziłem po wydaniach amerykańskich, drugi tom powinien mieć jakieś 592 strony, trzeci ponad 700, czwarty chyba tyle samo ile Prolog, a ostatni około 540.

Dziś odebrałem swój egzemplarz. Zawartość ocenię po lekturze całości, ale z zewnątrz prezentuje się... :-\ Rozmiar robi wrażenie, ale jednak front jest tak źle wykadrowany, jak na okładce ze strony Egmont. Nie tylko grzbiet, ale i tył jest prawie cały czarny, bardzo prosty, jakby wykonany w kilka minut. No i moje największe rozczarowanie - jestem fanem połyskujących okładek jak te, które miały tomy WKKDC, lub jakie Egmont drukował w serii JLA Morrisona, czy ostatnio do Ptaków nocy (pasują one szczególnie do kiczowatych lat 90-tych). Egmont niestety postawił na klasyczne, matowe wykończenie, tylko logo Knightfall z przodu i z tyłu jest z połyskiem. Szkoda.

red fox

#669
Ja też dzisiaj dostałem wraz z innymi komiksami Egmontu.
Pamiętam, że na Hype Train lub u Jacka Kolekcjonera pisali, że będą te zeszyty rysowane przez Kelleya Jonesa, może to będzie po Knightfall?
W latach 90.tych to były bodajże ostatnie zeszyty serii Batman and Superman.

Juby

Może kelen wie coś więcej na ten temat..?

Lubię prace Kelley'a Jonesa i nie mam nic z rocznika 1998 od TM-Semic, więc jeśli Egmont zdecydowałby się na taki album po Knightfall, to bardzo chętnie bym go kupił. W sumie żałuję, że w katalogu nie ma jego ostatniej pracy ze Strachem na wróble, bo o ile nie leżą mi bat-historie po niedawnych restartach, tak akurat ta wygląda intrygująco. Trzyma kciuki, żeby znaleziono na nią miejsce w planach na rok 2023.

red fox

Od lat czekam też na trylogię "Batman Dracula" z jego rysunkami.
Ponoć Egmont ma dojść do No Man's Land.

kelen

Kelley Jones to, z tego co pamiętam, głównie okładki robił. Rysunki będą tylko w jednym zeszycie z ostatniego tomu jako część Troiki (Batman #515).

A No Mans Land nie "ponoć" a na pewno. Tylko to jest zapewne plan najwcześniej na późny 2023 albo początek 2024.

Juby

Cytat: kelen w 27 Kwiecień  2022, 20:15:26Kelley Jones to, z tego co pamiętam, głównie okładki robił.
Z informacji jakie widnieją na BatCave i AleiKomiksu, Kelley Jones rysował zeszyty 1-3 oraz 7-9 z Batman & Superman rocznika 1998 od TM-Semic. Myślę, że czerwonemu lisowi chodzi o te historie. Ale jeśli nie są one w żaden sposób powiązane z epilogiem Knightfall, ani nie są wstępem do No Man's Land (nie wiem, nie posiadam tych numerów), to nie spodziewałbym się ich w planach Egmont.

red fox

Tak, chodzi mi dokładnie o te historie + to, czego wtedy nie wydali, bo TM Semic zakończył działalność.

Jest w ogóle jakaś szansa, że Egmont wznowi "All Stars Batman i Robin Cudowny Chłopiec" Millera i Lee?