Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Justice League & Justice League Unlimited (Liga Sprawiedliwych bez granic) CN

Zaczęty przez batboy, 26 Luty 2009, 13:15:59

batboy

Justice League zadebiutował w Cartoon Network 17 Listopada 2001. Wskład Ligi wchodzą najwięksi bohaterowie DC Comics: Superman, Batman, Woman Wonder, Green Lantern, Flash, Hawkgirl i Martian Manhunter.
Justice League zostało powołane do walki przeciw sprzymierzonym siłom zła. Wcześniej członkowie Ligi działali razem w serii Super Friends (1973-1985). Każdy odcinek trwa 30 minut i składa się z 2 lub 3 części.
W roku 2004 została zmieniona nazwa serii na "Justice League Unlimited" i dodani nowi bohaterowi: Green Arrow, Supergirl, Captain Atom.


Scenariusz: Andrew Kreisberg, Bruce Timm, Dwayne McDuffie, Ernie Altbacker, Henry Gilroy, J.M. DeMatteis, John Ridley, Joseph Kuhr, Keith Damron, Kevin Hopps, Len Uhley, Paul Dini, Rich Fogel, Robert Goodman, Stan Berkowitz, Warren Ellis
Rożyseria: Butch Lukic, Dan Riba, Joaquim Dos Santos
Pomysł: Alan Moore, Dave Gibbons, Dwayne McDuffie, Ernie Altbacker, John Semper Jr., Len Uhley, Rich Fogel, Ron Zimmerman, Stan Berkowitz
Produkcja: Bruce Timm, Dwayne McDuffie, Glen Murakami, James Tucker, Rich Fogel
Producenci wykonawczy: Jean MacCurdy, Sander Schwartz
Muzyka: Al Dubin, Grant Clarke, Harry Akst, Harry Warren, Kristopher Carter, Lolita Ritmanis, Michael McCuistion


Obsada:
Batman - Kevin Conroy
Superman - George Newbern
Green Lantern - Phil LaMarr
Green Arrow - Kin Shriner
Supergirl - Nicholle Tom
Captain Atom - George Eads
Wonder Woman - Susan Eisenberg
Hawkgirl - Maria Canals
Martian Manhunter - Carl Lumbly
The Flash - Michael Rosenbaum
The Joker - Mark Hamill
Lex Luthor - Clancy Brown
[ŹRÓDŁO WWW.BATCAVE.STOPKLATKA.PL]
ZAPRZASZAM DO DYSKUSJI O SERIALU.CO WAM SIĘ PODOBAŁO,A CO NIE.
Posted on: 20 Luty  2009, 00:01:45


 podobał mi się odcinek ,,powszechna niesprawiedliwość",był tam joker ,a jest to mój ulubiony villain.

Leon Kennedy

Widziałem dosłownie kilka części... Podobał mi się Secret Origins. Co prawda miał średni i dość wtórny scenariusz, ale można było to łyknąć ;). Spodobał mi się również odcinek z Luthorem, gdzie po raz pierwszy przywdział swoją zbroję ;). Co się ma do Gacka, to uważam, że lepszego stroju mu nie mogli dać i ogólnie był świetnie ukazany. Nie wiem kiedy nad robię zaległości, ale coś mi mówi, że niezbyt prędko...

Hydro

Cytatbył tam joker ,a jest to mój villain.
Czyli Ty wymyśliłeś tą postać, tak? :)
It's a funny world we live in.

(A)nonim

Ale się czepiasz. ;P
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

batboy

Cytat: Hydro w 26 Luty  2009, 13:51:49
Czyli Ty wymyśliłeś tą postać, tak? :)
przepraszam zapomniałem napisać ,,ulubiony"
Posted on: 26 Luty  2009, 18:48:02

 Ja to oglądałem na cn wszystkie odcinki jak byłem mały,ale ULTIMITED tylko pare i gorsze,między innymi przez nadmiar bohaterów i mało występów batmana.

Leon Kennedy

Nadmiar bohaterów wcale nie jest jakimś wielkim minusem. W końcu dość spora ilość bohaterów miała również sporo czasu na ekranie ;). Sam serial również nie obniżył przez to lotów, a nawet jestem wstanie powiedzieć, że dzięki powiększeniu swoich szeregów poprawił się klimat na trochę bardziej komiksowy. Jeśli idzie o Gacka, to i tak dostał co najlepsze :P

Deuce

Począktowo nie byłem zachwycony tym serialem. Wpływ miało na to to, że nie oglądałem go regularnie, ale wybrane odcinki. Kiedy przysiadłem do niego w całości, to moje zdanie się zmieniło. Znacznie bardziej podobała mi się seria "(...) Unlimited". Każdy ma jakichś swoich faworytów i postaci mniej lubiane. Zawsze podobał mi się Booster Gold, którego znałem z komiksów Superman, wydawanych w Polsce. Jego brakowało mi w pierwszej serii, a druga już to nadrobiła. Uważam, że to była ostatnia rzeczywiście dobra produkcja serialowa, traktująca o bohaterach DC.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Leon Kennedy

CytatWpływ miało na to to, że nie oglądałem go regularnie, ale wybrane odcinki. Kiedy przysiadłem do niego w całości, to moje zdanie się zmieniło.

Z początku miałem podobnie i skończyłem po jakiś 6-8 odcinkach ( brak czasu, zlikwidowanie CN z kablówki ), ale w końcu kumpel załatwił mi wszystkie sezony i w jakieś dwa tygodnie nadrobiłem zaległości ;). Do swoich ulubienców zaliczam Black Canary, Green Arrow, Booster Gold, Question, Dr Fate i Aquaman. Ulubiony odcinek JL: A Better World, Starcrossed, The Savage Time i Only A Dream, a Unlimited: The Once and Future Thing, The Cat and the Canary, Wake the Dead i Epilogue.


Night_Wing [usunięty]

Witam!  ;D ;D ;D ;D

Sko?czy?em w?a?nie ogl?da? pierwsze 2 sezony Ligii Sprawiedliwych lec?cej dawno temu na Cartoon Network (Toonami) . Produkcja by?a rozci?gni?ta na chyba 4 albo 5 lat - tak podaje filmweb. Po tych dwóch sezonach zaczyna si? tak jakby kontynuacja Ligi Sprawiedliwych - nast?pne 3 sezony : LS bez granic!.

Moim zdaniem serial ten powsta? pewnie w oparciu o serial animowany superman tego klasycznego z 1996-2000 i batmana te? klasycznego i te? z podobnego okresu.  Serial Oceniam bardzo wysoko ze wzgl?du na tak jakby kontynuacj? tego klasycznego SuperMana i Batmana i ze wzgl?du na to, ?e jest wiele historii i w?tków, które wyst?puj? w charakterystycznych seriach 2 lub 3 odcinkowych - rzadko po 1 odcinek.

Pierwsze dwa Sezony ,,Ligii Sprawiedliwych nie skupia?y si? tylko na Batmanie, Supermanie - kreowanych na przywódców Ligii ale ka?da posta? ma tu swoj? histori?. Zaskoczy?y mnie pierwsze odcinki tej animacji gdzie powstawa?a Liga Sprawiedliwych, a mianowicie chodzi mi o histori? Jean Jonna' (nie wiem jak to si? pisze) Marsjanina ?owc?, który zosta? schwytany przez Rz?d USA i przetrzymywany w jakim? tajnym o?rodku bo uwa?ano go za co? bardzo niebezpiecznego, ale wi?zano z nim nadziej? na stworzenie z niego ?mierciono?nej broni - TAK to ja odebra?em. Z tego co pami?tam z tych pierwszych odcinków - to Marsjanin ?owca by? chyba ostatnim ocala?ym ze swojej rasy na MARSIE - chyba w wyniku jakiej? katastrofy.

Fajna by?a historia gdy Liga Sprawiedliwych spotka?a w chyba innej alternatywnej rzeczywisto?ci albo wewn?trz komiksu (chyba co? takiego) Gildi? Sprawiedliwych - by? tam chyba CatMan ? jakie? dziwne alter - ego cz?onków Ligii. Nie zapomn? te? starcia z Legionem Sprawiedliwo?ci - który sprawowa? w?adz? na  ?wiecie daleko w przysz?o?ci któremu podporz?dkowa? si? musia?y wszystkie Pa?stwa ?wiata - co? jak w?adza totalitarna - przymusowe bohaterstwo. I w?a?nie Legion Sprawiedliwo?ci chcia? zlikwidowa? Lig? Sprawiedliwych i inne Ligii na innych Ziemiach.

Drugi Sezon sko?czy? si? dziwnie. Szokiem by?o to, ?e Wally West by? Flashem - a nie Barry Allen. Mog?em si? po cz??ci domy?li?, bo ogl?da?em wcze?niej Lig? M?odych i tam Wally by? ma?ym Flashem, ale mia? strasznie taki swawolny charakter jak dziecko. Tak samo zachowywa? si? dosy? cz?sto Flash z Ligii Sprawiedliwych. A co z Barrym Allenem on w ogóle tu si? pojawi? w dalszych cz??ciach? Czy tu pierwszym Flashem by? w?a?nie Wally.

Koniec drugiego sezonu te? dziwny ze wzgl?du na konflikt na Linii Ziemia a Thanagar. I pomy?le?, ?e przez ca?y czas Sokolica infiltrowa?a Lig? Sprawiedliwych by wykorzysta? potem ich s?abo?ci w walce na Ziemii. Szkoda, ?e Sokolica zosta?a przy??czona nie?wiadomie do spisku,w którym ucierpie? mia?a ludzko?? a ocale? Thanagar. Musia?a odej??.

LS : bez granic zapowiada si? ciekawie: nadzór Marsjanina ?owcy : i wydaje si?, ?e Liga nie b?dzie zamyka? si? w obr?bie 7 osób tylko, b?dzie mia?a dziesi?tki cz?onków.

A jakie s? wasze wra?enie na temat serialu animowanego DCU Liga sprawiedliwych : szczególnie pierwsze 2 sezony? Poprawcie mnie je?li co? omin??em albo przytoczy?em ?le.
8) 8) 8) 8)

kubala102

 Barry Allen nie istnieje prawdopodobnie w tym uniwersum chociaż w czwartym sezonie Wally wspomina coś o swoim wujku oraz w muzeum  Flasha widać również strój Kid Flash. Brak Barrego był spowodowany tym że w tamtym czasie w komisach rolę Flasha pełnił własnie Wally a postać Allena nie była wtedy powszechnie znana 

aneczka92

Mam takie pytanie. Oglądałeś to z polskim dubbingiem. Czy po angielsku z/lub bez napisów?

Night_Wing [usunięty]

Oglądałem z dubbingiem jakieś 90% odcinków 1 i 2 sezonu Ligii Sprawiedliwych. Większość ściągałem z serwisów kreskowkazone.pl itp. Niektóre były z napisami, nie wiem czemu. Starałem się oglądać możliwie jak najwięcej z napisasmi, bo Polski Dubbing w Lidze Sprawiedliwych 2001 -04 te pierwsze 2 sezony był dla mnie średni. Podobał mi się jedynie głos Supermana i Johna Stewarta i Batmana - to jeśli chodzi o Polski Dubbing. Wole z napisami, bo Polscy aktorzy podkładający głos do kreskówek z tamtego okresu dziwnie się wczuwali w rolę - było to inne pokolenie ,,lektorów czy tam dubblerów" jak się to nazywa - niż jest obecnie.

Oryginalny głos jest ciekawszy, a napisy czasami są dziwnie tłumaczone.

I ta i ta wersja jest dobra - ważne żeby oddawało sens i cały zamysł odcinka.


8) 8) 8) 8)

aneczka92

Ja szczerze mówiąc lubię ten polski dubbing tzn. głosy. Pewnie z tego względu że oglądałam to jako dzieciak i się bardzo przyzwyczaiłam do tamtych głosów. Zwłaszcza moja ulubiona postać czyli Martian Manhunter bardziej lubie jego dubbingowany głos niż oryginalny . Andrzej Chudy ma bardzo fajny moim zdaniem głos. A Carl Lumbly to jakis bardzo zły nie jest ale wydaje mi się bardziej nijaki. Oczywiście oglądałam wszystkie odcinki zarówno w wersji dubbingowanej jak i oryginalnej. I jeszcze jedna kwestia. Żarty w polskiej wersji językowej śmieszą mnie bardziej niż w oryginalnej.

newtime

24 października na netflix zadebiutuje Liga sprawiedliwości  :)

Juby

Jeśli piszesz o Lidze SprawiedliwYCH to na forum jest wątek tego serialu (nawet dwa, ale zaraz je połączę):
https://www.forum.batcave.com.pl/index.php?topic=387.0