Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Arkham Knight

Zaczęty przez kelen, 04 Marzec 2014, 16:41:49

camel

Gram 4 godziny, z czego z 1 godzinę tylko i wyłącznie szybowałem nad Gotham i ani razu nie miałem Gacka w spazmach. Od razu czuć że nie jest to chała od WB Montreal. Jeśli chodzi o Batmobil, widać że walka jest zaprojektowana stricte pod pada. Też na kolana nie padłem, mam momentami problemy ze sterowaniem (i dalej nie wiem jak wejść w szybowanie z niego). Napiszę więcej wieczorkiem, natomiast moim zdaniem jest naprawdę nieźle. I to jest prawdziwy current-gen, w prawie każdym który do dziś powstał (Witcher, Unity czy jak widać AK) są problemy z optymalizacją na PC, w dniu premiery to norma.

Rarian

Nadrobiłem trochę temat. Podobno gra na PC jest koszmarnie zabugowana, ale żadnych problemów na konsolach nie ma, średnia na metacriticu na ps4 na poziomie 91%, a więc bardzo, bardzo przyzwoitym, by nie powiedzieć rewelacyjnym.

Sam jestem zmuszony sporo poczekać, bo przesunęli kolekcjonerkę i przyjdzie dopiero za tydzień.

Co do Waszych wypowiedzi to Lelek - mega mnie zszokowało jak bardzo fan Batmana moze nie lubić konceptu Robina :D przecież to idealna równowaga dla mrocznego rycerza, wpisana w jego mitologię równie mocno jak Joker czy Alfred. Brak Robina w poprzednich częściach był aż nazbyt irytujący, pominięcie tak ważnej postaci chyba wreszcie zostało naprawione.

Co do narażania dziecka na niebezpieczeństwo - jasna sprawa, ze to nierealne, wręcz nieeteczne, ale w Batmanie takich logicznych dziur jest mnóstwo i albo kupuje sie te konwencję jako całość, albo w ogóle się ją odrzuca. A postać spuszczajacej łomot wielkoludom czy nawet superłotrom dziewczyny o posturze Catwoman jest jeszcze bardziej nierealny niż przypakowany nastolatek, ktory robi to samo ;). To komiksy, taka konwencja i tyle. Dzieciaki walczą wszędzie, i u Batmana, i w całym DC i w Marvelu.

camel

#182
Ju? troch? posiedzia?em. Zaczn? od spoilerów, wi?c na w?asn? odpowiedzialno??.
Spoiler

-Zamys? fabularny przypomina The Dark Knight Rises. Ju? wcze?niej, podczas trailerów mia?em takie przeczucia.
-JOKER powraca. Oczywi?cie nie ?yje, ale po pierwszym spotkaniu ze Strachem, podczas swobodnego przemieszczania si? po Gotham spotka?em na dachu rozgadanego klauna. Równie? podczas przypadkowej walki jeden z osi?ków zamieni? si? na chwil? w Jokera. ?wietne Rocksteady

-Jestem na 100% pewnien ?e Arkham Knight to Jason Todd, faktycznie wydaje si? to oczywiste.
-?wietne jest wej?cie w gr?,  mamy punkt zapalny wydarze? z gry. Gordon twierdzi ?e Batman tej nocy zginie- ci??ko mi to uwierzy?, ale mo?e w ko?cu spotkamy szeroko odbierany produkt z ?mierci? Gacka?
-?wietnym pomys?em z Arkham City by?y g?o?niki z wiadomo?ciami od Hugo Strange'a. W nowym gacku jest to wprowadzone na nowy level, ?wietny voice-acting.
-klimat jest do?? ci??ki, bardzo mi si? to podoba. ?wietnie ?e pod tym wzgl?dem RS postawi?o na swoim
-scena postrzelenia Barbary Gordon ->https://youtu.be/aqQrdHvp1T4
[Zamknij]
Staram si? delektowa? gr?, i robi? du?o pobocznych i nabijam level (a jest do czego nabija?, tylu modyfikacji Wayne Tech nie by?o jeszcze).
Trofea Riddler'a pokazuj? jak s?ab? gr? by?o Origins. Miasto ?yje, poza faktycznie m?cz?cymi dronami, mo?na spotka? np. po?cigi policji i przest?pców.
Batmobil kupi?em, faktycznie sprawdza si? jako gad?et. Nie jestem daleko w fabule, mniej wi?cej 12%, i na razie przy misji mnie nie um?czy? :) Wspomniana przez Lelka misja na dachu przypomnia?a mi Batman Begins troch? :) ?wietnie si? sprawdza katapulta, równie? fajnym jest zrealizowane zdalne sterowanie.
Spoiler
Jest Man-Bat!! ;D
[Zamknij]

LelekPL

Cytat: Rarian w 23 Czerwiec  2015, 16:23:42
Co do Waszych wypowiedzi to Lelek - mega mnie zszokowało jak bardzo fan Batmana moze nie lubić konceptu Robina :D przecież to idealna równowaga dla mrocznego rycerza, wpisana w jego mitologię równie mocno jak Joker czy Alfred. Brak Robina w poprzednich częściach był aż nazbyt irytujący, pominięcie tak ważnej postaci chyba wreszcie zostało naprawione.

Co do narażania dziecka na niebezpieczeństwo - jasna sprawa, ze to nierealne, wręcz nieeteczne, ale w Batmanie takich logicznych dziur jest mnóstwo i albo kupuje sie te konwencję jako całość, albo w ogóle się ją odrzuca. A postać spuszczajacej łomot wielkoludom czy nawet superłotrom dziewczyny o posturze Catwoman jest jeszcze bardziej nierealny niż przypakowany nastolatek, ktory robi to samo ;). To komiksy, taka konwencja i tyle. Dzieciaki walczą wszędzie, i u Batmana, i w całym DC i w Marvelu.

Idąc Twoją logiką to powinienem lubić WSZYSTKO co przez 75 lat zostało wydane o Batmanie!? Czyli muszę lubić Batmana Forever, muszę lubić kosmiczne podróże w latach 50-tych, i tak dalej. No bo albo to kupuję w całości albo w ogóle? Albo jestem fanem, albo nie jestem?

Nie, nie muszę lubić Robina. Jest to potwarz dla całej mojej koncepcji Batmana, człowieka narażającego własne życie, aby chronić innych. Owszem, ma pewne problemy psychiczne, ale wszystko stara się robić dla dobra innych. Ty możesz mieć inną wizję, może jakiegoś psychopaty jak u późnego Millera, może wizję komediową, ale to nie znaczy, że ja muszę mieć taką samą jak Ty. Dla mnie jest to postać w tym świecie bez sensu. W Arkham Knight ten brak logiki jest tym bardziej widoczny, bo przez całą grę marudzi przydupasom, że są mu niepotrzebni, że tylko by się narażali... ale po co ich przyjmował w takim razie!? :P

Ja lubię tylko najlepsze komiksy z Batmanem, tylko najlepsze filmy (a co ciekawe w znacznej większości Robinów nie ma :P ), a resztę po prostu toleruję, lub lubię po prostu za komediową i absurdalną konwencję, bo tym dla mnie jest Robin. Natomiast w poważnej, mrocznej konwencji, pasuje tam jak garbaty do ściany. Na dodatek jest to zawsze najbardziej irytująca postać na ekranie czy papierze, z tymi swoimi komentarzami. No absolutne dno dna.

A Catwoman przynajmniej nie jest nieetyczna - to DOROSŁA osoba. Rysowana jest w taki sposób jaki jest, ze względu na konwencję komiksów i ogólny seksizm w tym biznesie czy popkulturze, ale nie ma w tym nic nieetycznego. Można się kłócić o brak praw fizyki, ale z tym już można kłócić się przy szybowaniu Batmana :P

kubala102

Robiny mają mnóstwo fanów wśród czytelników komiksów wiec to jest twoje osobiste zdanie i nie możesz tego traktować jako wadę gry. Dla mnie Robin był ,jest i zawsze będzie potrzebny batmanowi a to że Robin jest najbardziej irytującym charakterem w komiksach to tylko twoje osobiste odczucia   

LelekPL

Naprawdę? Szokujące ;) No oczywiście, że to moje osobiste zdanie, przecież nie pisałem o faktach. Tak samo jak dla fanów robinów, to też jest ich opinia. Ale chyba nie muszę pisać w co każdym zdaniu "moim zdaniem". Bez przesady. Tym bardziej, ze wyraźnie pisałem o "mojej koncepcji Batmana"!

I to ZNOWU nie ja zaczynałem. Jak ludzie sobie piszą tematy o robinach i jacy oni są wspaniali, to ja tam nie komentuje ich wypowiedzi, że "Czemu!? Powinieneś nie lubić!". Ok, wyrażę swoją opinię, ale nigdy w takiej formie, żeby zmienić czyjąś opinię.

Natomiast jak człowiek napisze, że ich nienawidzi, to od razu pojawia się grupka, która mówi, że "się myli, że jak tak może, że on jest super ważny, itp, itd." "Dla mnie" to nie jest dobra postać, i "dla mnie" nigdy nie będzie. Trzeba z tym żyć, a nie męczyć temat. Do dziecinnego przydupasa się mnie nie przekona.

Lord Makaron

To!    Jest!    Dramat!
Mam na myśli tylko to, jak gra działa na moim PC. Nie fabułę, gameplay, czy cokolwiek podobnego bo skończyłem po 20min. Totalna padaka - FPS spada co rusz do 2f/s i wszystko wygląda jak kasza, a wymagania spełniam ze spokojem. Ja się pytam - co jest grane? Czuję się oszukany. Do wszystkich grających na konsolach: nie mówcie, jaka gra jest rewelacyjna, oszczędźcie nam, PCtowcom smutków  :-[ (ale bawcie się dobrze).
PS : piszcie, na czym gracie, bo aż jestem ciekawy czy dla kogoś z PC ten tytuł jest grywalny...

LelekPL

Okazuje się, żę Rocksteady mocno poleciało sobie w kulki z wersją na PC. Nawet jej nie  robili! Zlecili je małemu studiu, IronGalaxy i tyle.

Bless

Czytam wlasnie newsy z neta + to co wy dorzuciliscie  i jestem rowniez podlamany :/ Mialem kupowac kompa na ta gre ale jak sie dowiedzialem jaka ma optymalizacje i wymagania to szok... Kazdy ale to doslownie kazdy mi pisze ze gra dziala tragicznie i ze trzeba posiadac kombajn uranowy zeby to uruchomic spokojnie. Myslalem ze komp za 3 klocki styknie a tu sie okazuje ze sie GRUBO przeliczylem :/ Co do Robinow to tez ich jakos nie kocham mega ale uwazam ze kazdy z nich ma cos w sobie ciekawego i fajnego.

Gothamite

Cytat: Bless w 24 Czerwiec  2015, 16:54:57
Czytam wlasnie newsy z neta + to co wy dorzuciliscie  i jestem rowniez podlamany :/ Mialem kupowac kompa na ta gre ale jak sie dowiedzialem jaka ma optymalizacje i wymagania to szok... Kazdy ale to doslownie kazdy mi pisze ze gra dziala tragicznie i ze trzeba posiadac kombajn uranowy zeby to uruchomic spokojnie. Myslalem ze komp za 3 klocki styknie a tu sie okazuje ze sie GRUBO przeliczylem :/ Co do Robinow to tez ich jakos nie kocham mega ale uwazam ze kazdy z nich ma cos w sobie ciekawego i fajnego.

Ten PC-towy Batman to syf. Niestety nie pozostaje nic innego jak czekać na łatkę poprawiającą błędy albo na premierę edycji GOTY  :(
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

Rarian

Kurde nie rozumiem po co tyle ludzi chce upgrejdować kompy do takich za 3000 zamiast po prostu kupić konsolę :) no chyba, że ktoś nie gra w nic poza Gackiem.

LelekPL

Cytat: Vigilante w 24 Czerwiec  2015, 18:47:09
Ten PC-towy Batman to syf. Niestety nie pozostaje nic innego jak czekać na łatkę poprawiającą błędy albo na premierę edycji GOTY  :(

Za ten syf nikt im nie da GOTY :P

Gothamite

#192
W takim razie wydadzą to jako complete edition jak Origins.  Niech to będzie nauczką dla Rocksteady i przestrogą dla innych producentów gier - żadnych portów od podejrzanych firm jak Iron Galaxy :)
Have we started the fire? Yes. The fire rises.

Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara! Deshi, Deshi! Basara, Basara!

kelen

Jestem jakoś w 60% głównej fabuły, zrobiłem w 100% jedną poboczną a resztę lekko ruszyłem albo wcale.

Póki co jest mnóstwo fajnych rzeczy, ale mam ogromny niesmak po tym, jak potraktowano
Spoiler
postać Oracle.
[Zamknij]
. Totalna beznadzieja. Aż mi się nie chcę wierzyć, że można było w takim kierunku pójść.

camel

Arkham Knight, sam s sobie jako gra, to najlepsza gra o Batmanie ever. Widz? to tak Arkham Origins<Arkham Asylum<Arkham City<Arkham Knight. Fabularnie- w Asylum fina? (albo Batman, albo Joker na tytanie) by? przewidywalny. Klimat ?wietny, aczkolwiek gra bez wi?kszych twistów fabularnych.  Gameplayowo- demo Arkham City, pojedyncze kontrataki, prymitywne szybowanie. City - w po?owie wiedzia?em (albo i wcze?niej ) kto stoi za Hugo Strange'em. Tutaj- odkrywam wszystko z Batmanem.
Spoiler
Twórcy bior? przyk?ad z autora Gry o Tron- Barbara. Nie wierzy?em ?e si? do tego posun?, zobaczymy co b?dzie dalej. Fakt, Knight raczej jest Toddem, ale pewny ju? tak nie jestem.
[Zamknij]
. Poprawiony zosta? ka?dy centymetr sze?cienny gameplay'u- od walki, poprzez system drapie?nika (najlepsze mapy w serii, najtrudniej!) ko?cz?c na fenomenalnym szybowaniu. Batmobil jest ?wietnie wywa?ony, niczym najlepsze auta w GTA V- dodatkowo tryb bojowy pozwala nam robi? numery z ko?ami niczym Tumbler.
Je?li chodzi o drony- kupi?em to, fabularnie jest to w 100% uzasadnione. Je?li chodzi o sam? gr?- te?. Wydarzenia w grze to nie "zabawa" z Asylum i City- musimy pokona?
Spoiler
przeszkolon? armi?, wraz z jej arsena?em. Niebo ani ziemia w Gotham nie s? ju? bezpieczne, trzeba uwa?a?. I jest to strza? w dziesi?tk?. De facto jest to rozwini?cie idei helikopterów z Arkham City. In minus- po 40kilku procentach gry wci?? nie mia?em bossa z prawdziwego zdarzenia.
[Zamknij]
Tutaj filmik prezentuj?cy niektóre usprawnienia Arkham Knight. Bez spoilerów, aczkolwiek psuje jedn?, ma?? niespodziank? :)
https://youtu.be/ZV3Efq_Y9Ao
@kelen
Spoiler
Je?li mówisz o jej ?mierci (o ile umar?a, mam w pami?ci "martwego" Gordona z Asylum), dla mnie mistrzowskie zagranie, troche ala Ned Stark. Masz prze?wiadczenie ?e, spokojnie, i tak ona prze?yje, to w ko?cu Batman - a tu bum. Pokazuje te?, ?e Batman to jednak wci?? cz?owiek, który nie jest w stanie uratowa? wszystkich. Gra staje si? bardzo osobista, co dla mnie jest in plus, dawno si? tak w gr? nie zaanga?owa?em. Jak si? co? zmienia, to b?agam nie wyprowadzaj mnie z b??du.
[Zamknij]