Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman Year One

Zaczęty przez XIII, 15 Lipiec 2010, 10:43:43

kelen

*DVD
Akurat Galapagos wydaje dosyć szybko niektóre filmy, nowy Green Lantern np wyszedł u nas miesiąc po premierze w Stanach. Cena pewnie ta sama, co zwykle - od 39 do 59 zł

Rexio

No i to rozumiem.  8) A co myslisz o dodatkach ?
Na orginalnej płytce ma trochę ich byc. Miejmy nadzieję że nas tego nie pozbawią , tak jak niektórzy.

kelen

Nasze wydanie będzie pewnie takie jak zwykle - 1 DVD, a oryginalne 1 DVD ma te same dodatki co zwykle, czyli sneak peeki do innych animacji. Ciekawa sprawa jednak ma się z showcasem, tj krótką animacją dołączaną do niektórych filmów - zawsze były w edycjach dwupłytowych, w przypadku Year One wygląda na to, że będzie też w wersji 1 DVD więc może i my będziemy mieć okazję obejrzeć krótkometrażówkę z Catwoman.

Q

Najnowsze fotki bardzo klimatyczne:



Wizualnie zapowiada się świetny film.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Roy_v_beck

Hmmm, w?a?nie obejrza?em sobie film i... no có?. Fajnie si? to ogl?da. Wszystko przyjemnie i ogólnie dobrze, ale sza?u nie ma.

Troch? nie poradzono sobie z adaptacj? materia?u, bo tam gdzie w komiksie scena akcji rozgrywa?a si? na kilka kadrów, to w filmie pokazano j? w dok?adnie, klatka po kaltce i przez to niektóre zdarzenia wygl?daj? nieco dziwnie albo naci?ganie. Mówi? tu chocia?by o tym jak Flass przewraca ?cigany samochód, Bruce rozwala drzewo, czy wskakuje na budynek albo ?apie niemowlaka.
Do tego dochodzi kilka b??dów logicznych. Jak dziwnie szybkie przej?cie nocy w dzie? podczas fina?u, albo per?y na szyi zmar?ej matki podczas retrospekcji. Wida?, ?e zabrak?o te? kasy nieco. Sceny z nietoperzami powinno by? wi?cej, no i samych gacków wi?cej trzeba by?o da?, bo to tak wygl?da czasami jakby by?a jedna chmura, która akurat pojawia si? tam, gdzie najwygodniej dla Batmana jest. Samo Gotham zbyt opustosza?e te? jest, co wida? pod koniec filmu zw?aszcza.
Tym nie mniej fajna jest strona graficzna. Bez sza?u, ale fajna. Najlepiej wygl?daj? walki na pi??ci. Du?o zbli?e?, dynamiczne i czytelne. Dzi?ki temu w?a?ciwie si? udanie ogl?da film. Zdj?cia równie? niekiedy praktycznie kadry z komiksu przedstawiaj?, tylko ?e z inn? kolorystyk? oczywi?cie. Aczkolwiek ?adnie to wygl?da i wida?, ?e bardzo sugerowano si? orygina?em.

W kwestii fabularnej jest jak w ka?dym innym aspekcie filmu. Dobrze, ale bez sza?u. Usuni?to spor? cz??? narracji, aczkolwiek w?a?ciwie tylko posta? Falcone'a na tym ucierpia?a, bo tak naprawd? przez w?a?ciwie ca?o?? filmu nie wiadomo, kim on jest (o ile si? komiksu nie czyta?o). Twórcy filmu nie dodali od siebie ?adnych scen, tylko rozbudowali te z komiksu o dodatkowe uj?cia, g?ównie takie, które pokazuj? zakulisow? dzia?alno?? Batmana. Chyba nawet na dobr? spraw? nie usuni?to za wiele scen, komiks ju? jaki? czas temu czyta?em, wi?c mo?liwe, ?e zapomnia?em o czym?, jednak?e na pewno wa?nej ?adnej rzeczy nie brakuje. Fabu?a jest ?adna. Postaci wiarygodne bardzo, g?ównie dzi?ki naprawd? przyjemnie dopasowanemu dobbingowi. Zw?aszcza g?os Gordona najlepiej brzmi, aczkolwiek Ryan z serialu "?ycie na fali"(kto tego nie ogl?da?, niech ?a?uje) równie? przyzwoicie si? spisa?.

Prócz kilku naprawd? ?miesznie wygl?daj?cych scen (nietoperz wlatuj?cy przez okno) tak naprawd? ten film nie ma minusów. Nie ma te? gigantycznych plusów. Na pewno spodoba si? bardziej tym, którzy nie znaj? komiksu, bo ja wiedzia?em, jak si? wszystko zako?czy i czego si? spodziewa?. Tym nie mniej, to chyba najlepszy film z Batmanem z tych ostatnio stworzonych, jakie ogl?da?em. Najbardziej w moim klimacie. Stonowany i nieprzekombinowany. Ch?tnie bym teraz zobaczy? zrobion? w tym samym stylu graficznym kontynuacj? opart? na "The Man Who Laughs". Ca?o?? oceniam na 7,5/10.

Juby

Już widziałeś film? :o Gdzie? Ja też chce...

Leon Kennedy

To samo pytanko wysłałem mu na PW i już się nie mogę doczekać odpowiedzi :)

Vaherem

Nie wiem gdzie i skąd oglądał Roy_v_beck, ale zrobiłem małe śledztwo... film jest już dostępny.

Na Pirat Bayu oczywiście :P

XIII

Też obejrzałem na dvd moje własne domowe wydanie tego filmu ale oryginał i tak kupię.Niektóre sceny były skrócone (np rozmowa Flassa z Loebem) inne dłuższe ( walka ze SWAT) .Wśród ciekawych zmian była także walka z Seliną która została nieroztrzygnięta a nie wygrana przez Bruca jak  w oryginale, brakuje tylko sceny w której Bruce jeździł na nartach.Twórcom  udało się naprawdę udanie przenieść klimat tego komiksu w 60 minutowym filmie. Niepodobała mi się tylko unlimited ammo u SWAT i u Gordona oraz brak muzyki przynajmniej na poziomie UTRH i to że scena pocałunku Essen i monolog w łóżku z zaciążoną Barbarą wyglądały jak Motion Comic a nie jak animacja. Dobrze że podłapano od Marvela pomysł aby wykorzystywać grafikę z komiksu na podstawie którego jest film w napisach końcowych
Filmy dla mnie lepszy  od Batman Begins ocena 9/10

Hydro

Ja tam poczekam na oryginał :P

BTW, sceny na East End pokazali tak jak w komiksie? Bez żadnej cenzury czy coś?
It's a funny world we live in.

XIII

Bez cenzury nawet był jeden trans wśród atakujących Bruca tak  jak w komiksie. Dobrze także że zachowano klimat lat 80  bez uwspółcześniania na siłę.

Vaherem

Ja dokonałem "przeglądu", też poczekam na oryginał. Podoba mi się styl animacji - jest oszczędny, czasem może jednak za bardzo. Jestem ciekaw jak będzie wyglądać ta animacja z Catwoman, bo w necie jej nie ma.I tak jak już było napisane wyżej - napisy końcowe są świetne.

Roy_v_beck

Nie pamiętam, żeby w scenie na East End było coś, co wymagałoby cenzury? Cycków żadnych w filmie nie ma. Transa też właściwie nie zauważyłem... fajna scena.
A ta animacja z Catwoman też jest do obejrzenia. Chwilowo nie mogę się do niej przekonać niestety. To już trochę inny klimat.
Na PW nic nie dostałem, jakbym komuś nie odpowiedział, tak tylko mówię.

(A)nonim

CytatNie pamiętam, żeby w scenie na East End było coś, co wymagałoby cenzury?
Sama obecność prostytutek, w tym jedna jest niepełnoletnia. Czekam aż oburzeni na ten film rodzice zaczną narzekać. ::)
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Kolejny dobry film animowany z Gackiem, ale co tu się dziwić skoro postanowili pokazać bardzo wiernie Year One, to tego po prostu nie dało się zepsuć ;). Pamiętam jak twórcy pisali, że dodadzą coś od siebie, ale trzeba przyznać, że było tego dość malutko, bo albo rozwinęli jakoś scenę jak z Seliną i SWAT lub dodali trochę z Gordonem np.szpital, ale ogólnie patrząc był tego mało i dobrze, bo dzięki temu mamy praktycznie wszystko co było w oryginale + świetne rysunki. Potrafię się przyczepić tylko do jednego małego problemiku, muzyka jest fatalna, bardzo słabo wpadająca w ucho.
+9/10

CytatMówię tu chociażby o tym jak Flass przewraca ścigany samochód, Bruce rozwala drzewo, czy wskakuje na budynek albo łapie niemowlaka.

No cóż kumple wczoraj trochę zgnoili scenę z drzewem, zaś ja mogę stwierdzić, że tylko moment złapania niemowlaka wyszedł ciut dziwnie.
Cytat
Do tego dochodzi kilka błędów logicznych. Jak dziwnie szybkie przejście nocy w dzień podczas finału, albo perły na szyi zmarłej matki podczas retrospekcji.

Perły by świetne, Bruce widział to w zwolnionym tempie ;). Zaś to pierwsze to po prostu małe niedopatrzenie.

CytatSceny z nietoperzami powinno być więcej, no i samych gacków więcej trzeba było dać, bo to tak wygląda czasami jakby była jedna chmura, która akurat pojawia się tam, gdzie najwygodniej dla Batmana jest.

Fakt. Idealnie to był widać w momencie gdy ten snajper wziął Gacka na cel,a tu ba i nietoperki go zasłoniły, a zaraz potem atak na helikopter :P

CytatPrócz kilku naprawdę śmiesznie wyglądających scen (nietoperz wlatujący przez okno)

Nie byłem pewien czy ten nietoperk usiadł na główce Thomasa... musiałem to sprawdzić i jednak było identycznie :D