Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Nowy początek uniwersum DC

Zaczęty przez Q, 02 Czerwiec 2011, 17:35:40

Roy_v_beck

Mój błąd. Nie zorientowałem się, bo to tam pod nazwą "One More Day" znam. Ta druga mi niewiele mówi. Wiem, że chodziło o Spider-mana, to taka lekka ironia była.

kelen

"One moment in time" opisuje, z tego co wiem, powody, dla których np. Peter i MJ nie wzięli ślubu.

Megaloman

"One More Day" i "O.M.I.T." są ze sobą powiązane... Wymienienie tylko jednej historii to był taki skrót myślowy; ale rozumiem że ogólna treść mojego posta poprzedniego jest zrozumiała? :)

Łubudu

Ja ju? od jakiego? czasu przesta?em si? przejmowa? sensowno?ci? pouk?adania tego wszystkiego w jakiej? linii. W przypadku postaci które istniej? ju? prawie wiek i co jaki? czas trzeba dostosowywa? je do aktualnych czasów jest to zbyt wielka umowno?? by rozpisywa? dok?adny timeline. Orientacyjnie - oczywi?cie - ale kurczowe trzymanie si? tego nie ma sensu przy ogromie "obowi?zuj?cych" historii po Crisis of the Infinive Earths. Moj? idealn? wizj? nowego DC w odniesieniu do Batmana i reszty uniwersum jest co? co DC chyba ma zamiar zrobi? mniemaj?c po dawkowanych informacjach i przyk?adowych stronach do JLA. Czyli: tak jak pisano wcze?niej Bruce jest obecnie kilka lat przed czterdziestk?, przez pierwsze lata dzia?a? jedynie w Gotham po czym rozpoczyna si? historia z nowego JLA.  Zaraz po rozpocz?ciu jego dzia?alno?ci pojawiaj? si? jako wolni strzelcy Supcio i Barry. Przed nimi byli jedynie ludzie z JSA (to ma by?!) Od czasu zawi?zania si? nowego JLA mo?na orientacyjnie sytuowa? w kontinuum co wa?niejsze wydarzenia. Wcze?niej to mityczne "Year One, Two, Three.." Co i tak nie ma sensu bo w przypadku Batmana upchni?cie w ci?gu tych pi?ciu lat Knightfall, No Man's Land i teraz pierdó? Szkota i Inc nie ma szans. Dlatego mówi?c brzydko mam w dupie timeline! Wol? my?le? ?e Bruce ma oko?o 36-38 lat (co najbardziej do niego pasuje skoro ju? tyle dzieci wychowa?;)) i mam spokój. A co do Wallego Westa- je?li wykasuj? tyle lat w roli Flasha to dra?stwo. JDick by? Batmanem to Wally stokro? bardziej musi pozosta? Flashem.
To złodziej! I pijak! Bo każdy pijak to złodziej!

palipa

#64
Przeglądając tytuły które ukażą się po restarcie DCU trafiłem na Grifter #1 i Voodoo #1
pamiętam te postacie Z WildC.A.T.S.
jestem troszkę nie na bieżąco kiedy Jim Lee opchnął prawa do tych postaci DC ?

:-\

i ciekawe jak szybko spotkają się z Gackiem

kelen

Z tego co wiem, to postacie z Wildstorm w od?wie?onym DCU maj? istnie? w tym ?wiecie od jego pocz?tku.

EDIT

Jim Lee na swoim Twitterze napisa? co? takiego w odpowiedzi na pytanie " if Bruce
is Batman only5 yrs how can he have10 yr old son (Damian)?":

Batman around b4then as urban legend only public last 5

Wi?c wcze?niej jako miejska legenda, od pi?ciu lat znany jest na ca?ym ?wiecie. Tricky. Pytanie tylko jakie wydarzenie zaczyna t? "publiczn?" dzia?alno??? Od Knightfallu? No Man's Land? Arghhh.

Guyver87pl

Swoj? drog? postacie ze Stormwatch i Wild C.A.T.s zaczyna?y w uniwersum Image Comics, potem trafi?y do imprintu Wildstorm, a teraz maj? funkcjonowa? w "normalnym" uniwersum DC... Pokr?cone.

CytatWi?c wcze?niej jako miejska legenda, od pi?ciu lat znany jest na ca?ym ?wiecie. Tricky. Pytanie tylko jakie wydarzenie zaczyna t? "publiczn?" dzia?alno??? Od Knightfallu? No Man's Land? Arghhh.

Hmm... A nie by?o tak, ?e wi?kszo?? mieszka?ców Gotham uwa?a?a Batmana za miejsk? legend?, a? do No Man's Land, kiedy to zacz?? pokazywa? si? publicznie, w dzie?? Chocia? niby jednocze?nie funkcjonowa? jako cz?onek JLA, wi?c chyba co? nie tak z moj? pami?ci?... A do tego z ca?ego "No Man's Land" najlepiej pami?tam epizody z serii o Azraelu... Wychodzi na to, ?e za du?o komiksów czytam  ;D Tak wi?c mo?e i w nowym DCU zrobi? ten trik z "ujawnieniem si?"?

Do tego je?li pami?tam pierwszym "oficjalnym" superbohaterem ma by? Superman biegaj?cy po Metropolis w jeansach i t-shircie, bez mocy latania i ogólnie s?abszy ni? znany S-man, aby potem ubra? si? w "ceremonialn? kryptonia?sk? zbroj?" i wróci? do klasycznego poziomu mocy... A obie serie tj. i ta w przesz?o?ci i ta w przysz?o?ci maj? by? wydawane jednocze?nie. Konia z rz?dem temu, kto potem po?apie si? w tym wszystkim... A to dopiero dwóch bohaterów...

A tak przy okazji: A wiadomo co? o postaciach z "Dakotaverse", tj. Milestone Comics, które od 2008 stanowi? cz??? kanonicznego uniwersum DC? Bo do tej pory nie zauwa?y?em niczego na ich temat, poza now? seri? "Static Shock", a szkoda by?oby pozbywa? si? takich postaci, jak chocia?by Icon, czy Hardware... 

kelen

http://www.batcave.stopklatka.pl/index.php/2011/08/kyle-higgins-na-twiterze-o-nightwingu/

CytatW serii Grayson będzie miał 21 lat.

CytatW serii Grayson będzie miał 21 lat.

CytatW serii Grayson będzie miał 21 lat.

CytatW serii Grayson będzie miał 21 lat.

CytatW serii Grayson będzie miał 21 lat.


Drawski

To kompletnie nie trzyma się kupy!!

Rexio



What the , What the ?  AAA ! Czemu świat jest taki skomplikowany ? Chyba naprawde musze zmienic avatar bo on naprawdę odzwierciedla moje zachowanie -.-

ashelos

Czegoż ten DC już nie wymyśli. Trudno się połapać ...
"One by one, they'll hear my call. Then this wicked town, will follow my fall." - The Joker

"Arkham was right: Sometimes it's only madness that makes us what we are."

kelen

Pojawił się przykładowe strony do Batgirl #1, które mówią, że historię obecną od tej z Zabójczego Żartu dzielą tylko 3 lata.


(A)nonim

Nie jest to takie dziwne, Batmana też odmłodzono i będzie miał około 30 lat.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

kelen

Ale jakim cudem, skoro wi?kszo?? eventów pono? ma by? aktualna? :( Jak oni chc? zmie?ci? Knightfall, No Man's Landa, RIP i tak dalej w ci?gu kilku lat?

(A)nonim

No i właśnie dlatego podejrzewam że będzie teraz jeszcze większy burdel niż był.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.