Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Green Lantern

Zaczęty przez Dr Horrible, 11 Lipiec 2009, 15:24:03

(A)nonim

CytatW filmach animowanych niestety tego jeszcze nie widziałem, nie spodziewam się tego też w filmie z Reynoldsem...
W filmach animowanych też tego jeszcze nie widziałem, miałem wiele obaw związanych z filmem fabularnym, później pojawiło się trochę nadziei, ale po recenzjach znowu mam obawy.
CytatDomyślam się, że tam przez lata powstało kilka ciekawych wątków, ale to tylko dlatego, że przez tyle lat musiało być coś wartego zainwestowania w to uniwersum.
Nie przez tyle lat, tylko od 2004 roku (a od Blackest Night jest nawet spadek jakości i nadal jest to jedna z niewielu serii które warto od DC czytać). Wcześniejszych komiksów z GL prawie nie czytałem więc nie wiem czy jest tam coś naprawdę wartego uwagi.
Nie jest przypadkiem że GL jest obok Batmana jednym z bohaterów którego reboot prawie nie dotknie, w odróżnieniu od Supermana, WW i innych jest na niego pomysł.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Altair

Anonim, bez obaw. Ja ju? widzia?em GL'a b?d?c niedawno u kuzyna w Anglii i mog? Ci? zapewni?, ?e wra?enia wcale nie s? gorsze od takiego Thora. Do tego kina trzeba umie? podchodzi?, a nie ocenia? je przez pryzmat jakich? super-mega powa?nych i doros?ych produkcji. Czasem trzeba oderwa? nogi od Ziemi i unie?? si? wysoko ;)

W sumie film zrobi? to co zrobi? ze mn? swego czasu Iron Man... Zainteresowa? mnie uniwersum do tego stopnia, ?e chce mi si? cofn?? kilka lat wstecz i przejrze? stare serie z Halem. To chyba dobrze. Akcja jest przemy?lana, a sam motyw pier?cienia formuj?cego np. wielki tor dla zabawkowych samochodzików nie wtrynia si? nam na pierwszy plan. Atmosfera jest do?? powa?na i mroczna, cho? z fajnymi humorystycznymi zabarwieniami. Tu na zdecydowanego plusa zas?uguje Reynolds, ?wietnie "sta?" si? Halem i nie czu? w jego grze tandety o co niektórzy mieli obawy. Z minusów? Chyba troszk? za ma?o pokazano nam Oa (dobrze to pisz??). Tak naprawd? wi?kszo?? akcji dzieje si? na Ziemi i skupia si? wokó? Hala, który nie jest przekonany do swojego przeznaczenia. Sinestro cho? bardzo fajnie ukazany wyst?puje chyba na ??czny czas... 8 minut? W?a?ciwie poza tymi drobnostkami nie mam Green Laternowi nic do zarzucenia.

8-/10

Gieferg

Film jak na razie zarobił łącznie 125 baniek przy 200 milionowym budżecie (czyli potrzebuje ok. 400 milionów by się zwrócić). Zdaje się że o jakichkolwiek jego kontynuacjach można już zapomnieć.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Q

Ciekawe jak wyglądają wpływy z różnych gadżetów związanych z GL? Może one dla producentów przyniosą większe zyski.

Gdyby "GL" od razu wprowadzili na całym świecie w większej ilości krajów, to wtedy wpływy wyglądałyby lepiej, bo pewnie przeciętne recenzje krytyków nieprzekonanych widzów nie zachęcają do obejrzenia filmu.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Gieferg

Cytatbo pewnie przeciętne recenzje krytyków

Nie nazwałbym tych recenzji przeciętnymi, raczej sporo poniżej przeciętnej.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Leon Kennedy

CytatFilm jak na razie zarobił łącznie 125 baniek przy 200 milionowym budżecie

Hmm, a w ilu krajach został ten filmik wprowadzony?? W USA zebrał prawie 102 miliony dolarów, a na reszccie świat nędzne 23 miliony?

CytatNie nazwałbym tych recenzji przeciętnymi, raczej sporo poniżej przeciętnej.

A kto się ich recenzjami przejmuje :P

Leon Kennedy

#126
Green Lantern bardzo pozytywnie mnie zaskoczył :). Zwłaszcza gdy zerknie się na opinie, które moim zdaniem są po prostu zakłamane, albo spora część osób spodziewała się bóg wie czego... A tak dostaliśmy dobrze zrealizowany i zagrany film :). Hal nie jest taki jak mogło się wydawać po zwiastunach, to całkiem poważna i zagubiona postać. Sinestro intryguje, szkoda tylko, że jest go trochę mało. Resztę Corpusu można wręcz przemilczeć, a szkoda, bo chciałoby się takiego Kilowoga dłużej pooglądać na ekranie :-[. Fajnie ukazano OA chodź mogłoby tego świata być więcej. Z minusów to momentem ciutkę drętwe efekty, a może miałem tylko takie mylne wrażenie? Mam nadzieję, że kontynuacja powstanie, bo Sinestro powymiata, bo OA musi być więcej, a Hal musi dokończyć trening u Kilowoga ;D

6/10

Gieferg

CytatMam nadzieję, że kontynuacja powstanie

http://boxofficemojo.com/movies/?id=greenlantern.htm

nuff said
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

(A)nonim

No jednak nie, WB w końcu stwierdziło że możliwe że i tak będzie chciało kontynuację. Więc trzeba czekać na ich oficjalne i stanowcze oświadczenie.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

Szokująco mało zarabia poza USA. Oby jednak Warner doszedł do wniosku, że warto kontynuować tą historię, a będzie tylko lepiej.

Gieferg

Cytato jednak nie, WB w końcu stwierdziło że możliwe że i tak będzie chciało kontynuację.

Żadne studio się nie przyzna do porażki i nie powie jasno że sequela nie będzie kiedy jeszcze liczą na zyski ze sprzedaży BD/DVD. Taka deklaracja z miejsca by zmniejszyła wyniki sprzedaży filmu. Będą ściemniać jakiś czas, potem sprawa po prostu przycichnie. A potem może reboot za 5-10 lat jak już się zatrze nieco pamięc o tej porażce.

CytatSzokująco mało zarabia poza USA.

Te jeszcze wzrosną. W wielu krajach film jeszcze nie miał premiery.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

(A)nonim

CytatA potem może reboot za 5-10 lat jak już się zatrze nieco pamięc o tej porażce.
Reboot nie miałby sensu, bo właściwie trzeba by opowiedzieć origin jeszcze raz, tylko inaczej. WB powinno po prostu bardziej uważać na to co robi.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Leon Kennedy

CytatTe jeszcze wzrosną. W wielu krajach film jeszcze nie miał premiery.

Zatem poza terenami USA film może zarobić nawet te 100 milionów. Więc w kinie się sprzedał, bo zarobił na siebie, do tego dołóżmy sporą kasę z wydań DVD ( może czekać nas powtórka Punishera z Janem ) i sequel powstanie ;)

CytatWB powinno po prostu bardziej uważać na to co robi.

Wcale takiej fuszerki nie odwalili, a twierdzenie, że gorszy od Hexa jest mocno zabawne :D


Adolf

Cytat: Leon Kennedy w 14 Lipiec  2011, 16:48:31
Green Lantern bardzo pozytywnie mnie zaskoczył :). Zwłaszcza gdy zerknie się na opinie, które moim zdaniem są po prostu zakłamane, albo spora część osób spodziewała się bóg wie czego... A tak dostaliśmy dobrze zrealizowany i zagrany film :). Hal nie jest taki jak mogło się wydawać po zwiastunach, to całkiem poważna i zagubiona postać. Sinestro intryguje, szkoda tylko, że jest go trochę mało. Resztę Corpusu można wręcz przemilczeć, a szkoda, bo chciałoby się takiego Kilowoga dłużej pooglądać na ekranie :-[. Fajnie ukazano OA chodź mogłoby tego świata być więcej. Z minusów to momentem ciutkę drętwe efekty, a może miałem tylko takie mylne wrażenie? Mam nadzieję, że kontynuacja powstanie, bo Sinestro powymiata, bo OA musi być więcej, a Hal musi dokończyć trening u Kilowoga ;D

8/10

Dobrze przeczytać coś pozytywnego. Za dwa tygodnie do kina i nie chcę zobaczyć kupy.

Gieferg

#134
CytatZatem poza terenami USA film mo?e zarobi? nawet te 100 milionów. Wi?c w kinie si? sprzeda?, bo zarobi? na siebie

Nic z tych rzeczy.

Zapominasz o tym, ?e do kieszeni wytwórni trafia tylko ok 50% tego co film zarobi. My?lisz ?e kina dzia?aj? charytatywnie? Je?li film kosztowa? 200 milionów, to ?eby zacz?? w ogóle przynosi? jakie? zyski wytwórni musi zarobi? 400. Nawet jak b?dzie 200 to WB jest oko?o 100 milionów w plecy.

Ksi??? Persji który kosztowa? podobnie co i GL zarobi? 335 milionów i mimo to jest uwa?any za box-office'owe rozczarowanie,  o sequelach nikt ju? nie mówi, a w za?o?eniach film mia? zapocz?tkowa? seri? na skal? Piratów z Karaibów. Dru?yna A kosztowa?a 110 baniek, zarobi?a 170 i wszelkie plany sequela zosta?y anulowane.

CytatReboot nie mia?by sensu, bo w?a?ciwie trzeba by opowiedzie? origin jeszcze raz, tylko inaczej.

Well, mo?na zawsze spróbowa? z innym Lanternemm, do wyboru: Stewart, Gardner, Rayner.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.