23 wrzesień 2021, 05:22:08

Aktualności:


Mogą występować problemy z wysyłaniem maili z forum!


Pokaż wiadomości

Ta sekcja pozwala Ci zobaczyć wszystkie wiadomości wysłane przez tego użytkownika. Zwróć uwagę, że możesz widzieć tylko wiadomości wysłane w działach do których masz aktualnie dostęp.

Wiadomości - Funky

1
Już zaczynają mieszać i już widzę że idzie to w takim kierunku którego nie zaakceptuję. Na film pójdę do kina bo chcę zobaczyć Keatona i estetykę Burtona (bez Burtona) ale fabularnie byłem przeciwny od samego początku.
2
Inne filmy i seriale / Ostatnio ogladalem...
22 wrzesień 2021, 18:18:11


Matrix Rewolucje

Zakończenie trylogii z mocnym akcentem wojennym i jest to świetne kino akcji ale nic ponadto. Wachowscy już nie silili się na oryginalność i wszystko kręci się wokół strzelania i walki. Na plus brak filozoficznego bełkotu z Reaktywacji, troszeczkę lepsze efekty specjalne i świetna walka Neo ze Smithem w stylu Dragonballa. Przyjemny akcyjniak i nie mogę się doczekać Resurrections

7/10
3
Inne filmy i seriale / Ostatnio ogladalem...
16 wrzesień 2021, 21:47:20


Kilka dni temu widziałem Matrix Reaktywacja i bawiłem się dobrze przy kontynuacji historii Neo i Trinity. Co prawda film nie ma tego wspaniałego przesłania co pierwsza część (walcz z system, bądź inny) ale to dobry akcyjniak który oglądało mi się z dużym zainteresowaniem. Pamiętając o rozczarowaniu sequelem (początek gimnazjum) byłem pozytywnie zaskoczony jak bardzo jest to przyjemny film (autostrada, muzyka) i mimo pewnych dłużyzn (Zion), sztucznego CGI i czasami bełkotliwego scenariusza (spotkanie Architekta i Neo) zaliczam Reloaded do moich ulubionych filmów. Mocne 7/10
4
Inne filmy i seriale / Ostatnio ogladalem...
10 wrzesień 2021, 19:30:00


Do grona moich ulubionych filmów zaliczam Matrix (1999) który sobie powtórzyłem po 15 latach i jest rewelacyjnie. Przesłanie żeby być innym i nie być w Macierzy to największa zaleta tego filmu. Dla mnie Matrixem jest konsummpcja i darwinistyczny kapitalizm który mówi co jest rzeczywistością (każdy ma swoją definicję czym jest Matrix). Stylistyka jest miejscami zbyt przesadzona ale walki i akcja rekompensują zbyt długie płaszcze i slow-mo którego jest za dużo. Świetny akcyjniak z mądrym przesłaniem 9/10
5
Mam nadzieję że u was wszystko ok, trochę mnie nie było ale teraz zamierzam częściej się udzielać. Lubię was drodzy Genossen bo nie ma wśród nas chamstwa i atmosfera jest przyjemna.
6
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
31 sierpień 2021, 17:53:27
Najgorsze że jest taka posucha w temacie materiałów promocyjnych, rozumiem że na to przyjdzie czas ale ze względu na przesunięcie daty premiery powinni dać coś co rozbudzi naszą ciekawość. Byłbym zadowolony z fotek promocyjnych lub internetowej kampanii reklamowej (nawet tak skromnej jak w przypadku TDKR) a tak niestety jest kompletna bieda :(
7
Inne filmy i seriale / Wonder Woman
31 sierpień 2021, 17:46:01
Ok jestem po filmie i nie zawiodłem się, czysto rozrywkowe kino które dobrze się ogląda i w sumie tyle. Diana jako bohaterka jest strasznie naiwna a czasami wręcz irytuje swoją szlachetnością, ciekawe czy Gal to tak słaba aktorka czy też miała zagrać w taki właśnie sposób? Historia jest dość prosta i to wydarzenia historyczne w postaci I Wojny Światowej to największy atut całej produkcji. Ludendorff, Brytyjski gabinet, broń chemiczna, piękne niemieckie odznaczenia (Pour le Merite i Krzyż Żelazny!) sprawiają że naiwność Diany schodzi na dalszy plany i ma się wrażenie (chociaż na pięć minut) że to film wojenny z cierpieniem i chaosem. Podoba mi się pacyfistyczne przesłanie że wojna to zło którą prowadzą fatalni dowódcy i politycy. Wonder Woman pod względem bohaterów jest słabym filmem ale pod względem klimatu, akcji i przesłania to dobre kino rozrywkowe które nie nudzi.

Wymuszone 8/10 ze względu na Niemieckie odznaczenia ;)
8
The Batman / "The Batman" (2022) - ogólna dyskusja
17 czerwiec 2021, 16:10:14
Oby nie ingerowali w sam film i dostaniemy to to co chciał pokazać Reeves. Estetyka tego filmu jest tak wspaniała że nie wyobrażam sobie aby mieli coś zmieniać.
9
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
09 maj 2021, 13:37:21
@Juby - Garnitur Denta był świetny, mam problem z jego 'złą' częścią twarzy która wygląda jak osobny żywy byt a nie twarz Harvey`a po wybuchu (w sumie powinien stracić połowę twarzy :P ). No ale doceniam świetną psychologiczną otoczkę (rozdwojenie) która jest lepiej pokazana niż we wszystkich filmach kinowych.
10
Inne filmy i seriale / Bondy
23 marzec 2021, 22:30:09
Timothy Dalton obchodził 75. urodzinyWspaniały Bond który był mroczny, poważny ale potrafił być miłym i czułym dżentelmenem. Rewelacyjny 007.
11
Seriale animowane i TV / TAS/TNBA
18 marzec 2021, 17:29:13
Wygląd Two-Face`a w tym serialu jest słaby, przypomina jakiegoś mutanta (ogromna czarna brew i gałka oczna)a nie człowieka któremu coś wybuchło w twarz. No ale rozumiem że w serialu dla młodzieży nie mogli pokazać spalonej twarzy jak w komiksach czy TDK. Odcinek od strony psychologicznej jest wspaniały i to najlepszy origin tej postaci.
12
Justice League / Zack Snyder's Justice League
18 marzec 2021, 17:04:42
Jestem w trakcie oglądania i CGI w tym filmie to DRAMAT. Mam wrażenie że poziom efektów jest na poziomie fanów z Bat in the Sun no ale przynajmniej wygląd Stepenwolfa`a jest bardziej groźny. Mam nadzieję że Snyder mnie pozytywnie zaskoczony co do historii. Wracam do filmu.
13
Gdyby Supermanowi zmienili kolor skóry, płeć etc to i tak byłby dla mnie mało interesującą postacią ;) Polubiłem MoS bo przypominał mi Batman Begins i Clark nie był takim harcerzykiem i miał w sobie ból i rozpacz który kojarzył mi się z historią Bruce`a Wayne z filmów Nolana. Problemem Supermana jest to że jest Supermanem a nie Batmanem :P
14
Myślę że pokażą to w ten sposób że będzie chciała schwytać jakiegoś psa i nic więcej nie pokażą. To film dla masowego widza a nie zaburzonych zwyroli którzy lubią patrzeć na cierpienia psów. Jeśli pójdą w trochę bardziej psychopatyczną stronę jej osobowości to względem ludzi. Jeśli pokażą coś kontrowersyjnego względem zwierząt to film będzie mieć przerąbane jako chory i nieludzki.
15
@Lelek - Zawsze myślałem że Cruella to postać bardzo kreskówkowo-komiksowa, że jej obsesja na punkcie futra z psa to taki sam "realizm" jak polowanie Elmera Fudda na Królika Bugsa. Psychopaci są pociągający na swój sposób ale musi to być związane z wyglądem, charakterem (jak w przypadku Jokera) a nie z ich czynami które w filmie powinny być na drugim planie lub pokazane bez realistycznej dosłownej przemocy tak aby polubić danego złoczyńcę. Jeśli skupią się na jej sadyzmie względem psów i pokażą to w realistyczny sposób to będzie to wyrok dla tego filmu. Ludzie chcą zobaczyć coś na wzór żeńskiego Jokera a nie realistycznej sadystki gdzie krzywdzenie dzieci i zwierząt jest w naszej kulturze mocno piętnowane. Myślę że to będzie Cruella de Joker lub Harley i nie będzie kontrowersji.