Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Dark Knight Rises - kto kolejnym wrogiem?

Zaczęty przez kelen, 06 Sierpień 2008, 19:04:45

Gieferg

CytatJezeli chcesz nakrecic Knightafalla niezmieścisz tego w jednym filmie.

Kilka postów wyzej napisalem co doklądnie bym chcial zobaczyc w filmie, podając nawet orientacyjny rozklad czasowy poszczególnych wydarze? w filmie. Czy to ci wygląda na caly Knightfall? Chetnie sie dowiem co o tym myślisz, wszelkie wskazania slabych stron tego pomyslu mile widziane, w razie gdybym sie zdecydowal kiedyś napisac jakiś  fanfic dobrze by bylo z miejsca wyeliminowac rzeczy nietrafione ;)

CytatPrzedstawiam raptem jedną scene a ty zachowujesz sie jakbym ci calą rodzine, dom i przyjaciól zabral.
Nie. To ty sie tak zachowujesz. W poprzednim poście stwierdzilem tylko ze to o czym mówisz przypomina Bane z B&R. Gdzie tu u licha jest zachowanie o którym piszesz? Panikujesz chlopie i wyolbrzymiasz. Naprawde nie mam pojecia po co. Owszem, nie podoba mi sie to co napisaleś zupelnie, ale co z tego?

Natomiast interesuje mnie min. twoja opinia na temat tego o czym pisalem pare postów wyzej.



NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

(A)nonim

CytatWalki mi sie podobają, dobra, moze uzycie slowa spekatkularny nieco wprowadza w bląd, po prostu chodzi mi o dluzszą walke, w której Batman dostaje solidnie w ryj bo ma godnego siebie przeciwnika.
zeby Batman "dostal po ryju" nie mam nic przeciwko. ;D
CytatJakie zbyt wiele? Bane, jego origin i to ze rachuje gnaty Batmanowi to zbyt wiele?
Jeszcze Venom. ::)
Cytatlączymy wątki z kilku komiksów, dokladamy do tego drugie tyle rzeczy nowych i wychodzi z tego film
No, Spiderman 3. ;)
CytatZrobil. Zabil Denta.
Z której strony? Śmierc Denta byla tutaj zupelnie przypadkowa. No chyba ze nie reagowac w ogóle i pozwolic Dentowi zastrzelic dzieciaka, lub Gordona. A to ze spadli, niestety, zauwaz ze Batman tez mógl zginąc.
CytatW Begins byl strach, w TDK byla dwoistośc Batman-Joker, Dobro-Zlo, natomiast tutaj byloby prowadzące do zguby (Bane-zguba) przekraczanie pewnych granic.
W TDK bylo jak to ladnie nazwali o eskalacji (chociaz ten konflikt dobro-zlo i zatrzymanie równowagi mozna pod to podpiąc). Batman juz przekroczyl granice decydując sie na wygnanie, trzecia cześc chcąc nie chcąc musi byc wlaśnie o tym wygnaniu i zapewne chociazby cześciowej rehabilitacji zeby mógl dzialac w miare normalnie. Tzn. nadal dzialający nielegalnie ale tak jak na początku TDK opinia publiczna daje mu ciche przyzwolenie.
CytatBane jako przeciwnik drugorzedny byl juz w B&R, dzialalo? Niezbyt.
To nie byl Bane. ;)
Jak chcemy Bane'a z Knightfallu trzeba zekranizowac Knightfall. Bane nolanowy IMO moze byc tylko w postaci najemnika, tyle ze "nadzwyczajnego". Wersja TAS i NTAS byla child-friendly ale nie byla najgorsza (zauwaz jak duzy respekt Bane wzbudzal w swoim pierwszym wystąpieniu, plus jak przechytrzyl Robina).
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Firm

Do Gieferga.

A skąd sie wziąl Riddler? To nie jest taka postac jak Joker, którą po prostu sie wprowadza...wypada go  przedstawic.
Wsadzanie Riddlera na pierwszą polowe filmu jest krety?skie. Bo jezeli w 60 minucie juz z nim koniec to mielibyśmy raptem od niego 1-2 zagadki. Skoro gra pó?niej poboczną postac to nie mozna pokazac jak Batman walczy z nim i Bane'em...Nadmiar wszystkiego. Pozatym Bruce ma zostac polamany na 20% filmu? Nie...bo to by tylko spowodowalo nierealnośc wszystkiego. Jak jest sie polamanym to masz przynajmniej 2 tyg. partie ciala w gipsie (jezeli mowa o ko?czynach) a potem rehabilitacje.
Śmierc Riddlera kolejny zly pomysl bo do ko?ca filmu widz bylby w przekonaniu, ze Batman jednak zamiast robic dobrze czyni ?le i jest nieslusznie bohaterem. Motyw z prochami ok, nie ma sprawy. Ostatnie pólgodziny byloby tylko drazniące. Jak tez powiedzialeś trzeba tam wcisnąc Gordona, laske Batmana itd. Caly film nie trwal by tyle ile wyliczyleś bo jednak dochodzą dialogi itd. 3 godziny...nie.

Cala operacja Bane - glówny przeciwnik daje na myśl ucieczke wie?niów z wiezienia. Bylo w Batman Begins.
Walka...ok, hand to hand ok...brakowalo w TDK a w BB mieliśmy krótki pojedynek. NOlan nie lubi scen walki ale Bane vs Batman na dachu komisariatu bylby dobrym motywem. Przedewszystkim Bane i Riddler to dwie postacie, które nie mogą byc w jednym filmie bo zaslugują na oddzielne, nawet jezeli Bane jest pomocnikiem.

Albo:

Black Mask i Riddler

albo

Black Mask i Bane

Jezeli jednak decydujemy sie na Bane'a to Nolan nie dawalby mu maski bo takową ma Black Mask i sądze, ze pomyślalby ze to jednak bedzie troche kiczoato wyglądac. Jedyna maska jaka jest mozliwa (albo w ten dese?) to ta dana na poprzednim rysunku.

Pozatym liczylbym na jakieś gościnne wystepy Scarecrowa i Jokera. Zresztą juz o nich pisalem.


MJ

Gieferg za bardzo napalileś sie na Bane'a . Ja bym to widzial tak:
Zloczy?cy dowiadując sie o tym ze Batman jednak zabija robią w pory, Batman rozwala wszystkie gangi, mafie, zbirów itp, przy czym caly czas ściga go policja, po wylapaniu wiekszości Bruce odklada kostium do jaskini który zostala odnowiona razem z rezydencją. Na mieście jest spokojnie lecz pojawia sie Black Mask, który staje sie nowym królem Gotham, znów panuje anarchia, policja sobie nie radzi z nową mafią, Wayne obserwuje wszystko z bezpiecznej rezydencji lecz nie ma zamiaru sie mieszac bo jest w depresji po utracie Rachel, mimo namów Alfreda i Fox'a Bruce nie wkracza. Wtedy pojawia sie jakiś samozwa?czy obro?ca ( nie mam pomyslu kto, Anarch, Azreal , moze jakiś Nightwing ), rozbija pare mniejszych grup przestepczych i w ko?cu zostaje zlapany przez Black Mask'a który torturuje go okropnie i na koniec zabija ( jak wiadomo Romek jest sadystą) na oczach milionów ludzi bo na miejscu jest telewizja, po tak drastycznym widoku Batman postanawia powrócic i zrobic porządek w swoim mieście , jednak Sions slyszal o Batmanie i jest przygotowany na taki zwrot akcji, odkrywa karty i pojawia sie Bane którego sprowadzil z wiezienia ( Pena Duro chyba jakoś tak ) bo dowiedzial sie ze jest bardzo silnym i jakze inteligentnym gościem.Bane spuszcza lomot Gacemu i widzi w sobie nowego przywódce, zabija Black Mask'a i zaczyna swoje rządy w Gotham. Batman nie wiedząc co ma robic prosi o pomoc  Fox'a który mówi mu o venomie który powoduje wzrost sily, mial sluzyc armii lecz zolnierze byli po nim bardzo agresywni i szybko uzalezniali sie od niego. Lucius ostrzega Bruce'a zeby zazyl go w malej ilości i tylko raz.Bruce przed kolejnym starciem z Bane'em zazywa duzą dawke, po dlugim starciu Batman odstawia Bane do Arkham i jest zadowolony z dzialania jadu.Bruce nie ma problemów z resztą zbirów którzy ponownie pojawili sie w Gotham, lecz staje sie bardzo agresywny, jednemu z przestepców polamal nogi i rece, gdy chcial zadac ostateczny cios opamietal sie i odwiózl zbira do szpitala. Po czym poprosil Alfreda o pomoc, kamerdyner polecil mu spotkanie z lekarką Shondrą Kingslow ( nie wiem jak sie pisze jej nazwisko).Batman powoli wychodzi z nalogu. W miedzy czasie Bane wydostaje sie z Arkham i w jakiś sposób odkrywa prawdziwą tozsamośc Mrocznego Rycerza. Zguba bierze Alfreda za zakladnika i ząda ostatniego starcia z Batmanem. Bruce zrozpaczony po raz kolejny zwraca sie do Fox'a , który daje mu zbroje ( taką jak z Batman vs Predator, nie mam pomyslu po co ją wynaleziono). Batman w zbroi staje do walki z Bane'em pokonuje go ostatecznie takze na oczach widzów bo Bane pewien swojego zwyciestwa sprowadzil telewizje, Gacek ostatecznie pokonuje Bane lecz nie zabija go, zostawiając policji. Ludzie znów wierzą w dobro i Batmana, na dach komisariatu wraca Batsygnal.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Gieferg

CytatBane nolanowy IMO moze byc tylko w postaci najemnika, tyle ze "nadzwyczajnego".
Wlasnie z tym sie zupelnie nie zgadzam. Nie potrzeba zaraz calego Knightfalluzeby przedstawic Bane'a na knightfallową modle.

CytatA skąd sie wziąl Riddler?
A skąd sie wzial Scarecrow?

Riddler moze sie pojawic tak samo.

CytatNadmiar wszystkiego. Pozatym Bruce ma zostac polamany na 20% filmu? Nie...bo to by tylko spowodowalo nierealnośc wszystkiego. Jak jest sie polamanym to masz przynajmniej 2 tyg. partie ciala w gipsie (jezeli mowa o ko?czynach) a potem rehabilitacje.
Nie doslownie polamany. Sytuacja jak w batman Vs Predator I. Po prostu ranny i dochodzi do siebie a w tym czasie mają miejsce kolejne wydarzenia.

CytatBo jezeli w 60 minucie juz z nim koniec to mielibyśmy raptem od niego 1-2 zagadki.
Oj, kto powiedzial ze w 60? Nieuwaznie czytaleś. wg rozkladu jazdy ;) Riddler odpada dopiero gdzieś tak okolo 110 minuty, to spora róznica.

CytatSkoro gra pó?niej poboczną postac to nie mozna pokazac jak Batman walczy z nim i Bane'em...
Nie równocześnie. Po prostu zdejmuje Riddlera (niekoniecznie zabija, to byla tylko opcja, po namyśle faktycznie stwierdzam ze nie najszczesliwsza) ale Riddler odpada z gry na jakieś pól godziny przed ko?cem. Ma wiec calkiem sporo czasu zebysie wykazac. Owszem - Riddler to postac, która moze byc samodzielnym villainem i pociągnąc film, tyle ze Joker i Two-Face tez takimi byli, a co zrobil Nolan? Wpakowal ich do jednego filmu a efekt byl świetny. Zresztą w tej serii jak na razie to juz tradcyja ze mamy dwóch villainów w wiekszych rolach :P

CytatCala operacja Bane - glówny przeciwnik daje na myśl ucieczke wie?niów z wiezienia
Bylo, wiec odpada. bardziej mnie jednak martwi ze początek BB mial w sobie sporo z originu Bane'a co kazaloby i ten jakoś zmodyfikowac.

CytatJezeli jednak decydujemy sie na Bane'a to Nolan nie dawalby mu maski bo takową ma Black Mask i sądze, ze pomyślalby ze to jednak bedzie troche kiczowato wyglądac.
po pierwsze wątpie, zeby Black Mask w takiej masce jaką ma w ogóle mógl sie u Nolana pojawic. Zresztą Bane równiez, ale juz wersja z grafiki, którą zapodalem spokojnie mogla by byc (tzn maska, nie rozmiarsamego bane'a).


Natomiast gościnnych wystepów Scarecrowa nie chce bo juz jeden gościnny wystep mial. A Jokera nie chce bo Ledger nie zyje.






NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Firm

No to rób to co ci mówie to unikniesz takich komentarzy ja tez nie chce Joker'a bez Leadgera dlatego napisalem, ze nie widzielibyśmy go calego, ani naet twarzy. Tylko uśmiech, rece, a reszta w cieniu. Spójrz na post w temacie "Co w 3cim Batmanie" Strona 1 i mój pierwszy post i zobaczysz o co mi chodzi. Scarecrow coś podobnego. Black Mask jak najbardziej pasuje. Czlowiek, który zaklada maske na twarz (maska w ksztalcie czaszki), rzeczywiście cholernie nierealne.

Nolan do jednego filmu wcisnąl:

Batman Begins: Ras, Scarecrow, Falcony

The Dark Knight: Joker, Two Face, Maroni

The Shadow Of The Bat/ Gotham (obojetnie): Riddler, Black Mask i jakiś gangster albo Black Mask, Bane.

Gieferg

Cameo Jokera w takim stylu jak proponujesz mogloby niby byc, tylko jaki by mialo sens,?

Black Maska po prostu nie znam wiec nie mam za co lubic :P widzialem tylko ilustracje go przedstawiające. Musze sie zapoznac blizej. BTW w Begins byl jeszcze Zsasz.
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Firm

Nigdy nawet nie czytalem komiksu z Black Maskiem, ale pasuje do Nolanowego uniwersum. Owszem byl ale nie jako jeden z glównych przeciwników.

Huntersky

Cytat: FirmPrzy okazji skąd jest ten genialny obrazek wyzej?
Odpowied? znajduje sie na obrazku. :)
http://rod-windt.deviantart.com/

Mimo, ze do Bane'a nie mam przekonania, opis fabuly zapodany przez Gieferga móglby sie sprawdzic.

Jeszcze pytanie na koniec: jak sobie tą postac wyobrazasz? Jak mialaby wyglądac? I najwazniejsze - jaką by mial motywacje swoich dziala?? Bo motyw w stylu ,,pokanam sobie Batmana i zostane królem Gotham muahaha" mi sie coś nie widzi. :P
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Firm

Black Mask  swojej norze, jakiś stary hangar, wszystko spowite czernia i zielenią (odpadający tynk, dlugie korytarze, malo oświetlenia) w poszczególnych celach trzyma sobie rózne rzeczy np. psy na walki itd. W jednej z nich zamkniety jest Bane, gośc który duzo wyciska i tak dalej i nie byl wypuszczany od miesiecy, w środku ma tam jakieś rzeczy do cwicze? itd. i jest uzalezniony od narkotyków. W jakiś psoób Black Mask go szantazuje, ze ten ma zabic Batmana i dostanie swoją dzialke albo znów go zamknie. Bane nie jest tepy, ale ból jaki odczuwa bez dragów powoduje ze musi sie zgodzic itd. potem jest coraz wyzej i stanowi zagrozenie dla Black Maska.

Cale rece obtoczone bandazami, rekawice, jakaś biala albo czarna koszulka, jakieś dzinsy, trapery, i jakaś maska.

Huntersky

Hm, id?my dalej tym tropem.
Scarecrow ucieka i dalej handluje dragami. Nastepuje wymiana z miejscowym gangsterem.
Z suva wysiada Black Mask z obstawą i zauwaza bat-sygnal. Otwiera bagaznik i mówi: That is why we bring HIM! I glaska Bane'a po glowie.

Sorry nie moglem sie powstrzymac. :) W skrócie: nie podoba mi sie Twoja wizja, Firm.
<br />http://huntersky.deviantart.com<br />WHATTUP, BIOTCH! - Harrison Ford

Gieferg

#146
CytatNa mieście jest spokojnie lecz pojawia sie Black Mask, który staje sie nowym królem Gotham, znów panuje anarchia, policja sobie nie radzi z nową mafią, Wayne obserwuje wszystko z bezpiecznej rezydencji lecz nie ma zamiaru sie mieszac bo jest w depresji po utracie Rachel,

Najpierw wszystkich kasuje, a dopiero  potem dostaje depresji? @_@

Cytat. Wtedy pojawia sie jakiś samozwa?czy obro?ca ( nie mam pomyslu kto, Anarch, Azreal , moze jakiś Nightwing ), rozbija pare mniejszych grup przestepczych i w ko?cu zostaje zlapany przez Black Mask'a który torturuje go okropnie i na koniec zabija
Bylo w TDK. Odpada.

CytatBane spuszcza lomot Gacemu i widzi w sobie nowego przywódce, zabija Black Mask'a i zaczyna swoje rządy w Gotham.
I to sie nazywa zmarnowanie postaci. Ale po Black Mask nie bede plakal :P

Cytatpo dlugim starciu Batman odstawia Bane do Arkham
po co to? zeby powtórzyc po raz kolejny motyw z TDK? (joker zlapany, potem ucieka).

CytatBatman w zbroi staje do walki z Bane'em pokonuje go ostatecznie takze na oczach widzów bo Bane pewien swojego zwyciestwa sprowadzil telewizje
Jak w Spider-Man 3? No thanks :P

Myśle nad akternatywnym originem dla Bane'a napisalem jedną strone fanfica, ale opiera sie na razie na originie komiksowym, a ze ten zbytnio sie kojarzy z BB to wypadaloby coś zmienic ale tak zeby to jednak nadasl byl ten sam Bane. Jeśli natomiast chodzi o jego motywacje - cóz, ta komiksowa mi odpowiadala, mozna by tez zrobic go szefem handlarzy narkotyków (których w Gotham kasuje batman, a wtedy Bane postanawia ze wybierze sie zeby sie z nim zmierzyc i powiesic sobie potem jego glowe na ścianie) ale wtedy byloby to niebezpiecznie podobne do sytuacji Ra'sem i Scarecrowem w BB.


NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Man-Bat

A wy tu ciągle o Bane a ja tupkaze plakat z   Robertem  Kirkland "Kirk" Langstrom  w którego wcielil sie Johnny Depp. Chcialbym zeby byl Man-Bat w 3 
: 29 Sierpie?  2008, 09:58:34

 kurde coś nie umiem obrazka dodac  :-[  ale wstyd jak mi ktoś powie to zamieszcze bo jestem tu nowy
Nie to, kim jestem w środku  ale to co robię określa mnie

Gieferg

CytatChcialbym zeby byl Man-Bat w 3

Moze od razu zólwie ninja :P. Szanse mniej wiecej takie same czyli zerowe  ::)

Depp gra juz w razem z Balem w jednmym filmie który wyjdzie w przyszlym roku, a ze nie lubie jak sie duety aktorskie za bardzo powtarzają to Deppowi w batmanie mówie nie, mimo ze go lubie. 
NACZELNY HEJTER MATTA REEVESA
O filmach i komiksach na filmożercach.

Man-Bat

No niekoniecznie Depp moze byc ktoś inny wiem ze szanse są nikle zeby pojawil sie Man-Bat  ale moglaby byc to ciekawa postac by mógl pojawic sie na ko?cu tak samo jak Two-Face. A glównym bylby Mad Hatter
: 29 Sierpie?  2008, 10:09:03

 Dam linki do tych plakatów   ;D   

http://hobo95.deviantart.com/art/Batman-3-Fanmade-Poster-95843746  z Riddlerem

http://guest6278626.deviantart.com/art/Dark-Knight-Returns-Manbat-92502581  z Man-Batem

http://live-actionman.deviantart.com/art/The-Dark-Knight-Returns-Teaser-92453385   z Robinem i Riddlerem

http://live-actionman.deviantart.com/art/The-Dark-Knight-Returns-Poster-92757222  z Riddlerem i Pingwinem

http://guest6278626.deviantart.com/art/Dark-Knight-Returns-Harley-92499617       z    Harley Quinn

http://guest6278626.deviantart.com/art/Dark-Knight-Returns-Ivy-92500764  z   Poison Ivy

http://jpspitzer.deviantart.com/art/The-dark-knight-returns-v2-89466749  z   Poison Ivy

http://pocketburly.deviantart.com/art/The-Dark-Knight-Returns-94290917   Riddler i Pingwin

http://hobo95.deviantart.com/art/Riddler-fanmade-poster-85914960           Riddler

http://imaginashawn.deviantart.com/art/The-Dark-Knight-Returns-Poster-95493565      Riddler

http://hobo95.deviantart.com/art/Catwoman-fanmade-poster-85914729                        Catwoman

http://jpspitzer.deviantart.com/art/The-dark-knight-returns-89414476          Mr. Freeze


http://imaginashawn.deviantart.com/art/Jack-Black-as-Mad-Hatter-95938359              Mad Hatter




Troche uzbieralo sie tych plakacików   :D


Nie to, kim jestem w środku  ale to co robię określa mnie