Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Batman: Assault On Arkham

Zaczęty przez pingoo42, 08 Maj 2014, 16:37:26

pingoo42

Chyba nie ma jeszcze takiego tematu, a jeśli przeoczyłem, to admini usuną wątek :D . Ale wracając, jak wam się podoba perspektywa filmu, którego akcja dzieje się w świecie Arkham? Podoba wam się pomysł?
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."

LelekPL

#1
Sam pomysł filmu w świecie Arkham jest dobry. Zwiastun i wykonanie już nie bardzo. Suicide srułesajd. Ja tam wolę dobrą, mroczną historię z Batmanem, a nie kolejny żartownisiowaty film z kłócącymi się trzeciorzędnymi złoczyńcami. Konflikt między bohaterami i opowieść z perspektywy "tych złych" sam w sobie jest świetny, ale jeśli zrobiony jest na poważnie. A po zwiastunie ten ton mnie nie przekonał.

Szczęka by mi opadła, gdyby zrobili serię krótkich filmów zrobionych jak te zwiastuny CGI do gier. To wygląda NIESAMOWICIE. Na pewno jest cholernie drogie, ale gdyby udało im się zrobić małą antologię i wypuścić to na blu-ray może byłoby opłacalne, ale musiałyby to być naprawdę krótkie filmy i może po 3-4 segmenty góra. Albo jeden 20 minutowy film.

I to byłoby coś nowego. A tak, to co za różnica czy jest na podstawie gier czy komiksów. Wygląda tak samo jak pozostałe filmy animowane DC, a w samych grach i tak nie będzie żadnego odniesienia do tego filmu.

pingoo42

Ale prawdopodobnie w filmie będzie odniesienie do gier :P . Może doczekamy gry Suicide Squad zrobionej np. przez WB Games Montreal.
"There's a war coming. A terrible war. There will be chaos, a rivers of blood in the street."

Rarian

W?a?nie sko?czy?em seans. ?wietna historia, Gacek co prawda jest niejako w tle, ale mamy tutaj du?o Harley Quinn, Deadshota, sensowne cameo niemal ka?dego wroga i Suicide Squad w ?wietnej formie.

Fabu?a jak fabu?a, toczy si? szybko i wartko, ale si?? filmu s? komiczne dialogi i miliardy smaczków i odniesie? do uniwersum.

Ocena ko?cowa 8/10

Plusy
+ Suicide Squad!
+ Troch? drugoligowych ?otrów, wreszcie nie m?cz? nas pierwsz? lig?, przecie? DC ma ton? fajnych postaci nie tylko Two-Face'a, Jokera i Pingwina i nie tylko tych z Gotham
+ Film nie boi si? bra? na siebie ryzyka, na pewno nie jest skierowany dla dzieci
+ Humor i dialogi

Minusy
- Mimo wszystko fabu?a do?? przewidywalna - zw?aszcza
Spoiler
zwrot akcji z tym kto kryje si? pod mask? Black Spidera, no serio?
[Zamknij]
- Kilka baboli:
Spoiler
dlaczego Batman ju? jako Black Spider pozwala Deadshotowi strzela? do ludzi? Joker znowu prze?ywa absurdaln? sytuacj? 'nie do prze?ycia' - to ju? nawet nie naci?gane, a po prostu nudne
[Zamknij]
- Mój osobisty to taki, ?e szkoda, ?e narobili mi smaka na KGBeasta, którego bardzo lubi? a potem 
Spoiler
u?miercili go w pierwszej scenie...
[Zamknij]

8azyliszek

Taak, to zdecydowanie nie jest film dla dzieci od starego dobrego WB. :) Dużo brutalnej przemocy, przekleństw i golizny. To chyba moja pierwsza produkcja z Batmanem w której widzę tak ostre sceny.

Dla mnie dużym zgrzytem było to, że narysowali źrenice Batmana widoczne spod maski. Co z tego, że takie były w grze? W kreskówkach zawsze były to białe trójkąty i do tego jestem przyzwyczajony. No i rzeczywiście - ludzie padają jak muchy a Gacek nic nie robi. Uratował tylko Komisarza Gordona. To druga wada.

Poza tym kreskówka jest świetna. Wspaniały dobór głosów potwierdzający, że Kevin Conroy jest najlepszy i wszyscy inni mogą mu buty czyścić. To samo z Harley - była bardzo autentyczna i miała ten sam świetny głos co w kreskówce "The Batman". Bardzo dobrze, że dali grubą Amandę Waller a nie tą chudą podróbkę z New52.

Sama fabuła była spoko. Bo ostatni raz kiedy naprawdę skupiono się na dużym Sucide Squad to było w Justice League Unlimited gdy Task Force X wykradło Annihilatora z Watchtower. Tam też był Captin Boomerang czy Deadshot, dlatego ich powrót w Assalut of Arkham tak mi się podoba.

Ogólnie tak 7+/10. Trochę inna ale dobra kreskówka o Batmanie.

Bless

Moze uda mi sie dzis to zobaczyc, moze.... ale zapytam od razu wczesniej. Jak wypadl Deadshot ? Dal rade czy bida z nedza ?

Adriann

Hymm w sumie wypadł nawet ciekawie,chyba najlepiej do tej pory;d

Rarian

Deadshot jest hardcorem. Serio, jest dla mnie bardziej przekonuj?cy ni? Joker, naprawd? robi robot? i wida?, ?e jest jakby z 'innej ligi' ni? ca?a reszta Suicide Squadu, ka?dy si? go boi, a on sam wszystkich ustawia, charyzmatyczny, dobrze ug?osowiony, póki co jego najlepszy wyst?p je?li idzie o gry/animacje.

raven1233

Assault on Arkham to jak dla mnie jedna z najlepszych o ile nie najlepsza do tej pory animacja od DC.
Tak jak ju? powiedzieli?cie fabu?a jest super, mimo kilku zgrzytów. Filmowi pomaga te? ten klimat filmów jak "Ocean's Eleven", czy "Przekr?t" Guya Ritchiego.
Cz?onkowie Suicide Squad pokazuj?, ?e s? wystarczaj?co interesuj?cy ?eby dosta? film bez Batmana i sobie poradzi?. (Tak wiem w filmie jest gacek ale to nie jego historia). Relacj? mi?dzy postaciami s? miodne a ich designy przykuwaj? uwag?.
Voice acting to cudo. Conroy jako Gacek to legenda nie do pobicia, Baker jako Joker ju? chyba na sta?e przejmie pa?eczk? po Hamillu i w sumie si? ciesz? bo jego Joker ma w sobie ten "jad".  Deadshot rz?dzi, ale najbardziej z ca?ej ekipy zaskoczy? mnie g?os Harley. Nie ogl?da?em "The Batman" i aktork? znam tylko z roli Starfire z Teen Titans, ale powiem wam, ?e je?li mam wybiera? zast?pstwo dla Arleen Sorkin to chyba wybior? w?a?nie t? wersj? ni? "bardziej skrzekliw? Harl" od Tary Strong.
Animacja jest Pg-13 ale ja bym powiedzia,? ?e powinna by? od mo?e 16 lat.
Easter eggów znalaz?em mnóstwo. Najbardziej mi si? podoba?a maska Jokera z pierwszej sceny The Dark Knight a scena z rozwaleniem sklepowej witryny przypomnia?a mi scene z Catwoman z Batman Returns.
Ogólnie dla mnie jest to mocne 8/10 i chcia?bym aby pojawi?a si? kolejna cz???.

Aha i Bless.... b?dziesz skaka? z rado?ci :P

Rado

Deadshot móg?by spokojnie po takim wyst?pie dosta? teraz swój osobny film i pe?ni? rol? antybohatera. Bardzo dobry wyst?p.

Cytat: 8azyliszek w 31 Lipiec  2014, 11:27:48
To chyba moja pierwsza produkcja z Batmanem w której widz? tak ostre sceny.

No jak? Flashpoint Paradox nie ogl?da?e?? Tak ze dwa razy by?o brutalniejsze...

Moim zdaniem animacja prezentuje zdecydowanie lepszy poziom ni? ostatnie produkcje, jednak jeszcze jej brakuje, by by? znakomit?. Troch? g?upizny jednak by?o. Easter eggi faktycznie s? ?wietne. Chyba najbardziej podoba? mi si? ten odnosz?cy si? do Mister Freeze'a z Batman i Robin.

RedHood

@8azyliszek
Polecam oglądnąć w takim razie "Batman w cieniu Czerwonego Kaptura" oraz "Batman DCU: Mroczny rycerz - Powrót, część 1" :)

Co do filmu podobał mi się ale po zapowiedział myślałem, że to Ryddler porwie Suicide Squad i będzie im zadawał pytania, torturując przy złej odpowiedzi :D
A numer z Black Spider był fajny mimo, że przewidywalny.

A tak w ogóle to witam wszystkich serdecznie, żeby nie było :)

Rarian

We Flashpoint Paradox brutalno?? jest a? przerysowana, scena, w której WW zmusza Captaina Marvela by krzykn?? Shazam ?eby zabi? dzieciaka jest tak brutalna, ?e a? dziw, ?e przesz?a przez cenzur? :D.

W tym filmie w sumie jedyne czego nie by?o w poprzednich to nago??, cho? no... te? nie przesadzajmy, kawa?ek cycka Harl czy Frost to nie jakie? himalaje wyuzdania.

Co do wad to chyba wszystkie wymieni?em; naprawd? wszystko by?o super poza t? akcj? z Black Spiderem, bo to nie do??, ?e koszmarnie przewidywalne to i g?upie, bo Batman nigdy nie patrzy?by jak ciel? na ?mier? tylu ludzi, ratowa?by ich nawet kosztem demaskacji.

Aha, no i po tym filmie a? szkoda, ?e w Arkham City si? przyskrzynia Deadshota. No i my?licie, ?e ko?cówka oznacza, ?e:
Spoiler
Amanda Waller jest martwa w Arkhamverse?
[Zamknij]

CytatChyba najbardziej podoba? mi si? ten odnosz?cy si? do Mister Freeze'a z Batman i Robin.
O to to, by?o ?wietne :D. Moja ulubiona scenka ex aequo z prezentacj? Harley podczas napisów pocz?tkowych.

Darkoff

Amanda w końcu w Arkhamverse była chuda, a tutaj mamy oryginalną wersję. Origins się dzieje przed Assault, i tam w końcu Amanda zleca prace Deathstrokowi, którego tu nie ma. Najprościej to wyjaśnić wyrzucając Origins z kanonu. Zresztą Rocksteady chyba nawet nie wlicza tej gry, więc ok.


A co do samej animacji? Bomba. Wynagrodziła mi Syna Batmana. Genialna.

Anonimowy Grzybiarz

Bardzo dobra animacja. Easter eggi cieszą, wysunięcie na pierwszy plan czarnych charakterów cieszy. Krew, przekleństwa i cycki zawsze spoko. Dobrze podłożone głosy, na kilka głupot można przymknąć oko. Co tu dużo mówić, wszystko już napisaliście ;)

Rarian

Darkoff - nie powiedziałbym, że była taka chuda:



Poza tym Origins chyba mimo wszystko jest kanoniczne, wskazuje na to choćby scena, w której Joker mówi do Deadshota, że tamten kiedyś dla niego pracował, to bezpośrednie odwołanie do AO imo.