Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

The Batman (2022) - ogólna dyskusja

Zaczęty przez Smoke, 17 Marzec 2017, 22:08:10

MJ

Cytat: Gieferg w 10 Listopad  2022, 23:06:27Snyder zwykle ma do zaoferowania tyle, że nawet jak scenariusz jest głupi to i tak jest wystarczająco atrakcji, żeby się dobrze bawić.

Poprawka : żebyś Ty mógł się dobrze bawić. Wolę niezbyt atrakcyjny dramat w jednym pomieszczeniu, ale genialnie napisany i zagrany niż popcorniaca bez żadnej refleksji.Dla mnie jeżeli scenariusz jest głupi nie ma dobrej zabawy bo to co jest napisane zwyczajnie nie ma sensu i nie przestrzega zasad nawet umownej logiki, więc nie ma zasad gry, możesz wrzucić dowolne pomyje wymieszać w papkę i podać na plastikowym talerzyku z plastikowym widelcem. Smacznego.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

newtime

Synder nigdy nie potrafił napisać dobrego scenariusza, nawet jego udane filmy jak Watchmen czy 300 są oglądalne głownie dlatego ze albo jest kalką kadr po kadru z komiksu lub teledyskiem jak 300, bohaterowie w jego filmach nie istnieją nie mówiąc o jakiś relacjach między postaciami a wszystko to zakryte szarym filtrem zeby było cool. Potrafić robić ładne sceny akcji jak w Man of Stell poza tym dla mnie nie oglądalne meczące kino ale oddam mu ze ma rękę do aktorów, Henry Cavill, Affleck itp to sa idealni do swoich ról szkoda tylko ze potrafił nic z nimi zrobić

MJ

Dlatego zamiast pisać BvS powinien zrobić kadr po kadrze Powrót Mrocznego Rycerza i byłby to największy sukces kasowy i nie tylko z Batmanem w tle ever.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

Po raz drugi - jak macie pisać o BvS i Snyderze to macie od tego inny wątek na forum. Ten jest o filmie Matta Reevesa.

Leon Kennedy

Dokładnie i tak jest tutaj już wystarczający burdel odnośnie tego wątku.

Juby

Soundtrack Giacchino nominowany do Grammy!
https://www.batcave.com.pl/2022/11/michael-giacchino-nominowany-do-nagrody-grammy-na-muzyke-do-the-batman/

Super, w końcu jakiś OST do Batmana został doceniony. Warner wystawia również film Reeves'a w wielu kategoriach do reszty prestiżowych nagród:
https://www.wbawards.com/screenings/film/?film=thebatman

Nie bawią mnie Oscary, ale gdybym to ja miał przyznawać nominacje, na pewno nominowałbym go za najlepsze efekty wizualne, zdjęcia i charakteryzację Pingwina - w tej ostatniej pewnie przyznałbym też samą nagrodę.

Leon Kennedy

Za charakteryzacje nominacja to minimum. Efekty również 6+. Zobaczymy czy coś dostanie 😄

LelekPL

Cytat: Juby w 16 Listopad  2022, 08:32:49Warner wystawia również film Reeves'a w wielu kategoriach do reszty prestiżowych nagród:
WB wystawili też między innymi Dumbledore czy SuperPets na najlepszy film, a Marvel wystawił Panterę, Thora 4 i Strange 2 :P

To, że prowadzą kampanię nic nie znaczy. Studia wystawiają większość swoich filmów w kampaniach Oscarowych, głównie dlatego, że jest to zapisane w kontraktach.

Mi zostało jeszcze do obejrzenia kilka filmów w tym roku, ale już mogę powiedzieć, że Batmana nie nominowałbym w żadnej kategorii poza charakteryzacją i efektami.
Jeśli chodzi o zdjęcia to są mocniejsi: Athena, Heojil kyolshim, Blonde, Top Gun: Maverick, Tàr, The Northman, All Quiet on the Western Front i Io

Juby

#938
Już przy dyskusji o Man of Steel ustalaliśmy, że mamy zupełnie inny gust w kwestii zdjęć w filmach ;) Poza tym, pisałem to miesiąc temu i nie widziałem pięciu z powyższej listy. Ale VFX i charakteryzacja należą się jak psu buda.

Poniżej świetny fan-poster (autorstwa Grzegorza Domaradzkiego), który wyskoczył mi wczoraj w google:



https://filmozercy.com/wpis/oscarowy-wyscig-wystartowal-polski-film-z-szansa-na-nominacje

Nowy Batman w grze już tylko o dwie nominacje (najlepsze efekty i charakteryzacja). Z muzyki wypadł :/

LelekPL

#939
Efekty i charakteryzacja byłyby w pełni zasłużone. Oczywiście efekty można już teraz przyznać Avatarowi, ale w charakteryzacji ma nawet szanse na wygraną.

O muzyce już wspominałem w tym temacie i moim zdaniem rzeczywiście nie zasłużył, żeby otrzymać nominacje w tej kategorii. Sam jeszcze kilku filmów nie widziałem, ale nawet na chwilę obecną mam już 8 innych ścieżek, które mi się bardziej podobały. I nawet jeśli Tar, czy Top Gun Maverick są zdyskwalfikowane przez Akademię to nadal pozostaje 6 innych filmów, które zgodnie z regułami Oscarów też bym prędzej nominował.

Ja jestem w szoku, że Nope nie dostanie nominacji za dźwięk, bo był to chyba najbardziej bazujący na dźwięku film tego roku... ale to już tak nawiasem mówiąc.

Juby

#940
Nie widziałem jeszcze kilku interesujących mnie filmów z bieżącego roku (w tym walczących o Oscary), ale muzyka z The Batman najbardziej zapadła mi w pamięci, w dodatku filmy z Batmanem były w tej kategorii pomijane za każdym razem (a wszystkie miały niesamowite OST), więc liczyłem, że w końcu go docenią, wszak Black Panther (z którego muzyki w ogóle nie pamiętam, co chyba nie świadczy o niej najlepiej) i Joker dostały za swoje statuetki, więc kino komiksowe nie jest już pod tym względem dla Akademii niewidzialne.

Nie zauważyłem, ale gacek ma jeszcze szansę za dźwięk. Nie wiem czy tu bym go nominował, ale za charakteryzację to obok Wieloryba Imho jedyny słuszny zwycięzca, a w vfx według mnie w tym roku ustępuje jedynie drugiemu Avatarowi i drugiemu Top Gunowi. W sumie, jeśli film Matta Reeves'a zostanie nominowany za charakteryzację i efekty, to będzie powtórka sprzed trzydziestu lat, gdzie inny film z Batmanem, Catwoman i Pingwinem został nominowany w tych dwóch kategoriach ;)

Juby

The Batman z czterema nominacjami do nagród BAFTA (brytyjskie Oscary): za najlepsze zdjęcia (Greig Fraser), charakteryzację (Naomi Donne, Mike Marino, Zoe Tahir), scenografię (James Chinlund i Lee Sandales) oraz efekty specjalne (Russell Earl, Dan Lemmon, Anders Langlands, Dominic Tuohy). Do tej pory tylko pierwszy film Tima Burtona, TDK oraz Joker zostały bardziej docenione przez tę organizację. Film nie jest faworytem w żadnej kategorii, ale kto wie czy nie sprawi jakiejś niespodzianki.

LelekPL

Charakteryzacja, efekty fajnie. Dekoracje w sumie też. Jak wspominałem, zdjęcia może nie są najlepsze jeśli chodzi o filmy z tego roku, ale nie mam nic przeciwko tej nominacji bo były naprawdę dobre i mają określony styl - są jakieś, wyraziste. Kilka fajniejszych kadrów w spoilerze:
Spoiler




[Zamknij]

Ogólnie był to dobry rok dla zdjęć w blockbusterach i warto przynajmniej kilka z nich wynagrodzić. Zwłaszcza Top Gun i Avatar, ale też Czarna Pantera i Batman tutaj się wybijają i mam nadzieję, że kiedyś więcej filmów pójdzie w ich ślady, a nie ścieżką wyglądu większości filmów Marvela, których filmy prawie zawsze są dobre... ale mogłyby być świetne, gdyby nieco więcej czasu poświęcono jakości zdjęć i muzyki.

Juby

#943
Trzy nominacje do Oscarów dla filmu Matta Reevesa - za Najlepszą charakteryzację, efekty wizualne oraz dźwięk. W moich oczach wszystkie trzy w pełni zasłużone, szkoda że nie doceniono go za zdjęcia* i muzykę, ale i tak spory sukces.

Spoiler

[Zamknij]


Miss_Quinn

#944
Zawsze to coś, ale naprawdę szkoda że za zdjęcia i muzykę nie było nominacji.  Myślę że ma on sporą szanse na wygranie w kategorii Najlepsza Charakteryzacja, bo w technicznych ma małe szanse( spora konkurencja).
"Tak to jest, kiedy do czegoś dążysz.Łatwo stracić szerszą perspektywę'