Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Z Groty Nietoperza (Podcast Batcave)

Zaczęty przez LelekPL, 18 Październik 2021, 19:18:54

LelekPL

Właśnie odsłuchałem podcast z grudnia i mam uwagę od żony i szwagierki. Dwie perfumiary, więc mocno je zabolało w momencie 3:34

Nie ma czegoś takiego jak "perfum" w liczbie pojedynczej. Słowo "perfumy" występuje tylko w liczbie mnogiej ;)

Sam robiłem ten sam błąd, ale jak tylko usłyszałem musiałem się podzielić z nimi i mało zawału nie dostały. :D


Juby

Dziś rano, w drodze do pracy, skończyłem najnowszy odcinek waszego podcastu (btw. zawsze słucham do końca, choć czasami pomijam segmenty, w których rozmawiacie o komiksach, których jeszcze nie zdążyłem przeczytać) i chciałem zwrócić uwagę, że Andrzej Ferenc NIE BYŁ pierwszym polskim głosem Batmana! Niekoniecznie odliczyłbym tutaj punk Radkowi, po prostu w pytaniu Wojtka wszystkie odpowiedzi były błędne.

Andrzej Ferenc po raz pierwszy dubbingował Batmana w filmie Batman i Robin z premierą 1 sierpnia 1997 roku oraz na wspomnianych kasetach VHS serialu animowanego z białymi okładkami (wydane na fali kinowego filmu z Batmanem w drugiej połowie 1997 roku). Poniżej wklejam zdjęcia okładek owych wydań VHS, do pięciu z nich znalazłem czytelniejsze zbliżenia, gdzie widać w stopce "@1997" potwierdzające rok trafienia do sprzedaży.




Jednak wcześniej, bo już 4 lutego 1996 roku na Canal+ premierę telewizyjną miał film animowany Batman: Maska Batmana, w którym główną rolę dubbingował Krzysztof Stelmaszyk i to on jest pierwszym polskim głosem Batmana.



Źródła:
https://dubbingpedia.pl/wiki/Maska_Batmana
https://dubbingpedia.pl/wiki/Batman_(serial_animowany_1992)

newtime

Pamięta ktoś kto dubbingował jokera? Myślałem ze odcinki z nim nigdy nie trafiły na kasety video. Wiem ze Batman i Superman był, to Zbigniew Suszyński a w masce Batmana Mirosław Guzowski

Crowridd


kelen

Cytat: Juby w 03 Kwiecień  2024, 08:31:02Dziś rano, w drodze do pracy, skończyłem najnowszy odcinek waszego podcastu (btw. zawsze słucham do końca, choć czasami pomijam segmenty, w których rozmawiacie o komiksach, których jeszcze nie zdążyłem przeczytać) i chciałem zwrócić uwagę, że Andrzej Ferenc NIE BYŁ pierwszym polskim głosem Batmana! Niekoniecznie odliczyłbym tutaj punk Radkowi, po prostu w pytaniu Wojtka wszystkie odpowiedzi były błędne.

Andrzej Ferenc po raz pierwszy dubbingował Batmana w filmie Batman i Robin z premierą 1 sierpnia 1997 roku oraz na wspomnianych kasetach VHS serialu animowanego z białymi okładkami (wydane na fali kinowego filmu z Batmanem w drugiej połowie 1997 roku). Poniżej wklejam zdjęcia okładek owych wydań VHS, do pięciu z nich znalazłem czytelniejsze zbliżenia, gdzie widać w stopce "@1997" potwierdzające rok trafienia do sprzedaży.




Jednak wcześniej, bo już 4 lutego 1996 roku na Canal+ premierę telewizyjną miał film animowany Batman: Maska Batmana, w którym główną rolę dubbingował Krzysztof Stelmaszyk i to on jest pierwszym polskim głosem Batmana.



Źródła:
https://dubbingpedia.pl/wiki/Maska_Batmana
https://dubbingpedia.pl/wiki/Batman_(serial_animowany_1992)


Byłem pewien, że białe kasety były przed dubbingiem Maski z Canal+ - dzięki za zwrócenie uwagi, będzie poprawka przy okazji kolejnego odcinka.

Juby

Nie ma sprawy. Co najlepsze, o dubbingu Maski Batmana z C+ dowiedziałem się od ciebie :D Pisałeś o tym na forum lata temu, kiedy wersja dubbingowa była jeszcze białym krukiem.

Cytat: Crowridd w 03 Kwiecień  2024, 21:15:36@Juby Sztos kolekcja.
Nie moja, niestety. Ale jak kiedyś zobaczę taką ofertę na allegro/olx może się skuszę.

LelekPL

Ja jestem kilka odcinków do tytułu. Ale ostatnio słuchałem i chłopaki wspominali, że spodziewają się, że tak jak Supermana, Batmana w nowym DCU też zagra ktoś nieznany. Historia jednak by się z tym nie zgadzała. Do tej pory SUperman był grany tylko przez mało znanych aktorów (przynajmniej w momencie castingu).

Podczas gdy Batman zawsze był grany przez aktorów bardzo znanych. Dość powiedzieć, że w momencie zakontraktowania najmniej znanym aktorem był Christian Bale, a i on miał już za sobą American Psycho, Equilibrium, Imperium słońca czy Małe kobietki. Reszta aktorów, którzy byli wybierani to już były gwiazdy. Kilmer, Affleck i Pattinson to były mega gwiazdy filmowe. Keaton był niespodzianką, ale też już był gwiazdą komediową. Clooney natomiast był największym gwiazdorem telewizyjnym i miał już za sobą główne role w filmach.

Także to, że Corensweth został Supermanem wcale nie znaczy, że tego samego powinniśmy sie spodziewać po Batmanie.