Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Konwenty Komiksowe i inne spotkania komiksiarzy

Zaczęty przez Johnny Napalm, 20 Kwiecień 2012, 19:52:48

LelekPL

#210
Udało mi się wrzucić fotki z Łodzi na instagrama.


https://www.instagram.com/p/B4iHJ66FHCV_TvOKft6WWFDm8hz4FJZ79xkHGg0/
i opis tego co tam znajdziecie:
CytatGarść fotek z "pięknego" miasta Łodzi 😜 Świetna wystawa "Świt bohaterów" lub Batmanowa jak kto woli z legitnymi gadżetami i kostiumami z filmów o @Batman (bo reszta bohaterów jest nieistotna 😜 ) kolejno na zdjęciach:
🦇 1. Pomnik z filmu #thedarkknightrises
🦇 2. Ja i cierpliwie znosząca moje tego typu debilizmy, najpiękniejsza żona @sztp_ 💕w drodze na wystawę
🦇 3. Najlepszy kostium najlepszego Batmana #ChristianBale 💯
🦇 4. #Batpod który miał swój debiut w #thedarkknight i na którym jeździła @annehathaway
🦇 5. #Photobomb z @madness_monica i kostiumem z #BatmanBegins
🦇 6. Szwagier @jerseychef05 , oryginalny kostium @michaelkeatondouglas 👏 i moja lipka 😘 robiące zdjęcie w odbiciu
🦇 7. Najlepszy #Bane od @tomhardy i jego wersja mini me czyli ja 😂
🦇 8. Najzabawniejszy przeciwnik Batmana - #MrFreeze w wersji @schwarzenegger "Let's kick some ICE" 🤣
🦇 9. #Joker taki jak w filmie z 1989 grany przez #JackNicholson
🦇 10. No i maska, którą nosił kultowy już #HeathLedger #whysoserious 🃏

Jest jeszcze dostępne instastory z pytaniami dla chętnych ;) https://www.instagram.com/stories/highlights/18112622752019119/

Mr.G

To i ja coś dopiszę na temat wystawy w Łodzi. Kto nie był, niech idzie, zwłaszcza że czasu już niewiele, a dla fana jest to wspaniałe przeżycie. I to nie tak, że przeżywa się tylko Batmana, a przez resztę się przelatuję, bo już pierwszy eksponat w postaci kostiumu Supermana noszonego przez Christophera Reeve'a wywołuje wielkie "wow", które nie opuszcza do... no może do sektora Wonder Woman.
Powyższe zdjęcie Lelka nie oddaje majestatu statuy Batmana, a i żadne zdjęcia nie oddadzą atmosfery budowanej chociażby grającą w tle muzyką. Trzeba tam być, trzeba to zobaczyć. Polecam w tygodniu, gdy mało kto się kręci i nikt nie zwróci ci uwagi kiedy wsuwasz dłoń za barierkę, by dotknąć Batpoda ;]

Fakt, mi też było brak kostiumów Ivy i Cat-Hatheway, ale za to ekspozycja Cat-Pfeiffer całkiem, całkiem, zwłaszcza jak się ją obejdzie z drugiej strony. Liczyłem też na trochę więcej rzadkich gadgetów w sklepiku no i kostium Pattinsona... ale ten to może następnym razem ;)


Juby

Michał, miło nam, że zechciałeś tutaj wyreklamować swój kurs (oraz swojego bloga Gotham w deszczu), ale zakładanie wątku z wstawieniem tylko linku, to tak jakby łamanie regulaminu forum.

Cytat: Regulamin Forum BatCave:Nie zaleca sie:
a) Pisania krótkich i nic nie wnoszących postów.

Nie można było do tego napisać chociaż jednego zdania zachęty, żeby zajrzeć w link? :P

Johnny Napalm

W ten weekend w Warszawie w dniach 4-5 czerwca odbędzie się 1. edycja Festiwalu Ilustracji i Komiksu – FIiK. Impreza odbędzie się w Centrum Praskim Koneser.

Myślę, że się na to wybiorę, bo program zapowiada się zacnie. Będzie masa ciekawych polskich twórców. Spotkania z wydawcami, prelekcje, giełda komiksowa, warsztaty rysunku klasycznego i rysunku z wykorzystaniem tabletów graficznych.

https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=1690681091293968&id=341345759560848
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

MJ

Ciekawie, ciekawie, chyba też się wybiorę mam całkiem blisko w sumie.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Juby

Ja rozważam wybranie się po raz pierwszy na MFKiG w Łodzi. Odkąd wróciłem do komiksowego hobby nie było okazji (najpierw pandemia, a przy ostatniej edycji miałem remont korytarza, więc tylko oglądałem transmisję online), w tym roku nic nie stoi mi na przeszkodzie, a nawet mam kompana (młodszego brata), który może się ze mną wybrać. Czekam tylko na cenę wejściówek i mam nadzieję, że nic się nie wykrzaczy po drodze.

MJ

Polecam, fajny klimat, sporo cosplayerów, ale jeśli chodzi o ceny komiksów to nie są konkurencyjne.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

LelekPL

Cytat: Juby w 08 Czerwiec  2022, 08:36:51Ja rozważam wybranie się po raz pierwszy na MFKiG w Łodzi
Ja byłem na Pyrkonie raz. O ile fajnie spędziłem czas, zrobiłem kilka fotek, o tyle raczej na powtórkę nigdy nie miałem ochoty. Takie przeżycie w sam raz na raz.

Juby

No ja też raczej nastawiam się na ten jeden jedyny raz. Wszystko zależy od tego, czy będzie ekipa. Młodszy brat (również geek i czytelnik komiksów) tymczasowo mieszka w Łodzi, a starszy zamieszkał z dziewczyną - fanką mangi, która też lubi takie wydarzenia i chciała się wybrać na Pyrkon. Jeśli wszyscy będą chętni, to idziemy i może nawet jakieś cosplaye sobie uszykujemy. Jeśli miałbym iść sam - raczej odpuszczę.

Juby

Sytuacja wyjaśniła się sama. Ekipa mogłaby jakotaka być, ale program tegorocznego festiwalu jest trochę nie pode mnie (stanąłbym w kolejce po jeden autograf, na pewno przeszedłbym się po stoiskach z komiksami, ale jedyne prelekcje, itp., jakie mnie interesują, to spotkanie z Tomasze Kołodziejczakiem z Egmont i z kelenem na temat The Batman, a niestety oba są zaplanowane na sobotę na tę samą godzinę), poza tym mój tata trafił wczoraj do szpitala, więc w przyszły weekend (wcześniej nie dam rady) będę musiał wyjechać z Łodzi. Także są sprawy ważne i ważniejsze, festiwal będzie musiał poczekać do przyszłego roku.

Juby

Panel Klubu Świata Komiksu z MFKiG:

Jeśli ktoś nagrał panel z kelenem na temat The Batmana Matta Reevesa, będę wdzięczny za wklejenie tutaj linku.