Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

Wasze bat-kolekcje

Zaczęty przez MR.JACK, 23 Sierpień 2009, 20:58:30

Juby

Nowe nabytki.



Mój egzemplarz adaptacji filmu Burtona od TM-Semic przez ostatnich 30 lat i przez blisko 100 przeczytań doszedł do bardzo złego stanu, więc postanowiłem kupić nowy, aby lepiej wyglądał na półce, jak już skończę remont mieszkania i zrobię wystawkę bat-kolekcji. Ponadto, postanowiłem trochę nadrobić starych Semiców, do których raz na kilka lat lubię wracać i znalazłem niezłą okazję na olx. Do całego rocznika 1991 brakuje mi już tylko dwóch numerów.

Logan

https://m.olx.pl/oferta/komiks-batman-knightfall-tp-vol-1-3-CID751-IDDqQZT.html#position=5&page=1

Juby niedawno pytałeś się o zbiorcze wydania Knightfalla. Ja za moje dałem 150zł łącznie. Tutaj masz za 200. Zawsze można spróbować się potargować.

Juby

Sam podałem link do tej oferty dziś rano w innym temacie. ;)

Dzięki, ale odpuszczam. Może jestem naiwny i nigdy się nie doczekam, ale liczę na polskie wydanie. Poza tym, interesuje mnie tylko pierwszy tom, póki co staram się uzupełnić dawne TM-Semici, które przedstawiały tę historię.

Logan

Szczerze - nie liczyłbym na to. Egmont jak dla mnie odwala kawał dobrej roboty na naszym rynku biorąc pod uwagę ogólne zainteresowanie komiksami w Polsce. Mimo wszystko nie widzę szans na to, że wydadzą takie rzeczy jak Knightfalla (tutaj w dużej mierze że względu na to, że zostało ono wydane przez TM-Semic), Bruce Wayne fugitive/murderer, no man's land itd., a to przecież jedne z najważniejszych historii Batmana, kształtujące go na przestrzeni lat. Ja już jakiś czas temu przerzuciłem się na wydania oryginalne i powiem wam szczerze, że wychodzą taniej niż te polskie (co wcale nie znaczy, że nie wydałem kupę kasy). 

Juby

Jeśli nie wydadzą, to trudno. Tym bardziej zmobilizuję się do zdobycia brakujących zeszytów z lat 90-tych. Choć z angielskim jest za pan brat, jakoś nie korci mnie do kupowania komiksów w oryginale, chyba że te nigdy nie zostały wydane w Polsce (mam na oku takie dwa). W ogóle chyba w tym roku postaram się zerbać wszystkie bat-komiksy, które chciałbym mieć (nie zostało już tego wiele).

Widzę, że nie możesz się zmobilizować, więc jutro ja napiszę coś w temacie z recenzjami o przeczytanych komiksach (tylko muszę dziś wieczorem przysiąść i dokończyć ten, który wczoraj zacząłem).  ;)

Kaz

Jako że obecnie przebywam na emigracji w UK, postanowiłem odwiedzić najbliższy mi sklep z komiksami i nadrobić parę zeszytów.


Juby

Ładnie.

Ja znowu ostro wkręciłem się w komiksy (zwłaszcza te z Batmanem, duh!) i nadrabiam od lat upragnione tytuły. Wszystkie zdobycze od początku roku.



Do tego jeszcze pierwsze wydanie Zabójczego żartu od TM-Semic (niestety, w średniej jakości, bo te w dobrej chodzą obecnie po 100-180 zł). Kilka z nich wrzucałem już wcześniej na zdjęciu; a adaptację filmu Burtona, Video-przemoc oraz Szczurołapa wziąłem, bo były w bdb stanie, a moje egzemplarze są już mocno sfatygowane przez tych 22 lat, przez które je posiadam. No i za zakupy kilku sztuk zawsze dostaję mały rabat w jednym z antykwariatów. 8)

Juby



Zrobiłem to, za co często krytykuję użytkowników innego forum - kupiłem filmy dla pudełka. Ale w przypadku Batmana jestem w stanie robić takie wyjątki. Odkąd tylko zobaczyłem po raz pierwszy wydanie zbiorcze Batmanów 1989-1997, chciałem je mieć. Niestety, to były czasy przed internetem, a w żadnym sklepie w moim mieście nie mogłem dostać wydania w pudełku. Przez to zbierałem je osobno, najpierw Powrót Batmana (był to prawdopodobnie pierwszy film na DVD - wydanie niegazetowe - jaki znalazł się w mojej kolekcji), później Batman i Robin, potem Batman Forever, a pierwszego Batmana, którego długo nie mogłem znaleźć w żadnym sklepie, w końcu odkopałem w nieistniejącym już empiku w okolicach świąt Bożego Narodzenia 2007 (w między czasie straciłem nadzieję i kupiłem wydanie 1DVD bez lektora). Wszystkie 8 płyt lądowało w odtwarzaczu tyle razy, że moje płyty są mocno porysowane (Forever się chyba zacina, dodatki do B&R też), a pudełka nie tylko porysowane, ale wręcz nie do doczyszczenia, z kolei grzbiety okładek straciły kolor, bo tak bardzo wypaliło je słońce. Krótko mówiąc - naście lat stania na półce i użytkowania mocno je sfatygowało, więc... czemu nie? Zwłaszcza, że wygrałem aukcję na allegro za zaledwie 30 zł, a stan jest bliski ideału (jedynie jeden róg pudelka jest obity, w środku filmy są jak nówka sztuka). :)

Johnny Napalm

W sumie zastanawiam się czy brakuje mi jakiegoś Batmana od TM-Semica do mojej kolekcji. Będę musiał ją jeszcze przejrzeć. To znaczy, prawdopodobnie nie brakuje mi żadnego, oprócz tych wydawanych jako Superman/Batman, tych numeróiw, kiedy główni bohaterowie świata DC dzielili w Polsce jeden zeszyt. Kurde, nieźle wtedy musiało być, skoro takie tytuły samodzielnie się nie sprzedawały.

Gratulacje, Juby za coraz większą kolekcję. Bardzo ładnie wygląda to czarne pudełko z samym złotym logiem z pierwszego Batmana. Chciałbym takie nawet bez samych filmów w środku. ;D
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

#1119
Dzięki.

Masz aż tyle Semiców? W ogóle wrzucałeś jakieś fotki / spis swojej bat-kolekcji w tym temacie? Może pochwalisz się co tam skrywasz? ;)


https://vimeo.com/376052053/714f3cbc3b

Whoa! :O Muszę pokazać dziewczynie, niech wie, że jeszcze nie jest ze mną tak źle ;D

Johnny Napalm

Wrzucałem przez te lata w miarę systematycznie swoje zdobycze, ale do czasu. Tak na przełomie 2013/14 trochę zaprzestałem to robić.Teraz staram się dokończyć rozbebłany remont, nie mam w głowie kurzenia komiksów, książek, ciuchów, garnków, itd. Jak tylko skończę — dzięki koronawirusowi — te moje domowe machinacje, to z pewnością coś od siebie tu wrzucę.
THE EARTH WITHOUT ART IS JUST EHh...

Juby

Coś tam wrzucałeś przez te lata, ale większość fotek z tego wątku na forum wygasła, a poza tym nie kojarzę czy kiedykolwiek wrzucałeś całość.

Ale rozumiem, u mnie podobna sytuacja. W czerwcu kupiliśmy nasze pierwsze mieszkanie. Od lipca mamy remont, który miał się skończyć w marcu, ale z powodu pandemii wszystko się poprzesuwało i pewnie salon będę meblował na jesieni. Stąd też wiecznie odwlekam zaprezentowanie całej swojej kolekcji, o co Lelek pytał mnie już ze 3 lata temu.

About this...
Cytat: Juby w 26 Kwiecień  2020, 10:59:43Jutro kurier przywiezie mi 3 nowe DC Deluxe i jeden DC Black Label.
Okazuje się, że kurier jeździ również w niedziele. ;D



Ostatni miesiąc zakupów. Trójca (już przeczytana) i Sprawiedliwość (jestem po trzech rozdziałach) z okazji Allegro. Pozostałe w promocji z Gildii -30%. Będzie na dwa tygodnie czytania. 8)

Juby



Legendy Mrocznego Rycerza praktycznie wszędzie są od dawna niedostępne, gdzieniegdzie wyprzedane były już w 2016 roku. Tymczasem podczas majówki, zupełnie przypadkiem trafiłem na nie na gildii z 10% rabatem. Farcik, bo już pisałem z kimś na OLX za cenę wyższą niż okładkowa.

Skoro już wspomniałem o OLX, udało mi się tam wypatrzyć Nawiedzonego rycerza w bardzo rozsądnej cenie. Stan bdb, a komiks również wyprzedany, więc jestem super zadowolony. Z komiksów z Batmanem wydanych u nas przez Mucha Comics oraz komiksów duetu Loeb/Sale brakuje mi już tylko Catwoman: Rzymskie wakacje. Mam nadzieję, że kiedyś uda mi się również ją upolować.

Ze względu na konieczne wyjście z mieszkania, przy okazji zaszedłem dziś do mojego ulubionego antykwariatu w mieście. Niesamowite miejsce! Januszowi handlarze z Allegro / OLX liczą sobie za Batmana B&W od Tm-Semic nawet po 150 zł za sztukę, a tutaj kupiłem 7 komiksów (w tym powyższe) za niewiele ponad 15 zł każdy! W dodatku trzymają je w foliach ochronnych, które dostaje się razem z komiksem, więc nie będę musiał dokupować nowych.

Mają tam jeszcze Judge on Gotham z 1993 od Tm-Semic w fajnej cenie. Opłaca się go kupować jeśli i tak planuję kupić Batman/Dredd z DC Deluxe od Egmontu? Tam chyba są już zawarte wszystkie wcześniejsze historie z tym duetem?

Rado

Za jakąś śmieszną cenę można kupić to stare wydanie od Semica, chociażby z sentymentu albo żeby porównać do nowego wydania, bo ponoć są jakieś rozmazane strony. Ale jeśli nie masz na to parcia, to można odpuścić. Wszystko będziesz miał elegancko wydane w wersji Deluxe. Zdaje się, że są tam cztery historie spotkań Batmana z Dreddem.

Juby

Okej, dzięki za odpowiedź.

Ten Semic leży u nich za 25 zł, ale zawsze dostaję rabat za wzięcie kilku sztuk na raz i cena schodzi do 15-16 zł za komiks. ;) Mam też kilka starych zeszytów, które planuję tam zabrać w najbliższych tygodniach na sprzedaż, więc może w ogóle uda mi się wymienić, np. Hansa Klossa (który leży od lat i nikt go nie czyta) na jakieś Batmany i nie wydać na nie nic. :)