Aktualności:

"Batman Detective Comics – Gothamski Nokturn: Uwertura. Tom 1" w sprzedaży od 17 lipca.

Menu główne

Batman: Caped Crusader

Zaczęty przez Leon Kennedy, 19 Maj 2021, 16:30:12

LelekPL

Wygląda ok. Trochę "za jasno", za mało cieni, dymu, czerni, jeśli to ma być Noir. Ale pewnie będę oglądał, zależy jak pierwszy odcinek.

Wolałbym, żeby tak jak X-Men 97 nowy odcinek był co tydzień - nie lubię bingować odcinków i często po prostu porzucam serial w takich wypadkach. To też by pomogło serialowi pozostać w mediach przez dłuższy czas i stworzyć marketing szeptany. Seriale wydawane za jednym razem w większości są popularne przez tydzień, a potem się o nich zapomina. Są wyjątki jak Stranger Things, Squid Game czy ostatnio Reniferek, ale to póki co wychodzi jedynie Netflixowi.

Juby

Jeśli serial będzie prezentował ten sam poziom (Batman wygląda w nim identycznie) to jestem spokojny.


Crowridd

Doczekać się nie mogę. Sam teraz powtarzam TAS drugi raz. Tymi zdjęciami tylko podsycili apetyt.

Dzięki @Juby za filmik. Nie znałem

Mr.G

Jakieś takie nieociosane, jakby z painta te postacie (zwłaszcza Batman wypada bardzo brzydko), ale to nie ma większego znaczenia. Animacja w X-Men '97 też mi się nie podoba, ale tam nie ma to znaczenia. Ważne, że twórcy próbują inaczej - inne czasy, inny klimat, inne historie postaci. No i chcą skupić się na psychologii bohaterów, co było chyba podkreślane od pierwszych wieści dotyczących tego serialu. Jeśli im się uda, brzydka kreska nie będzie problemem. A zresztą, w ruchu i z odpowiednią muzyką... może nawet będzie to piękne.
Najwięcej dowiedzieliśmy się o Harley, bo i chyba u niej szykuje się największa metamorfoza. Od wyglądu, przez sposób działania, po brak powiązania z Jokerem. Odważnie i dobrze. Na blond pannę Quinn z irytującym głosikiem już się napatrzyliśmy i jeśli ktoś ma prawo proponować nowy na nią pomysł, to właśnie ta ekipa, która ją stworzyła. I mam nadzieję, że takich nowości będzie jak najwięcej.

Crowridd


Hamish Linklater nowym Batmanem. Widziałem go w netflixowym horrorze. I to chyba tyle.

No jestem ciekaw, co z tego wyjdzie bo klimat świetny i jego głos bardzo spoko.

Q

Brzmi dobrze. Mamy też trochę więcej informacji o poszczególnych postaciach oraz pierwsze foto Alfreda - https://www.batcave.com.pl/2024/06/obsada-batman-caped-crusader-ujawniona/

Ciekawie zapowiada się podejście do Harveya Denta. Widać, że twórcy do każdej postaci starają się podejść w inny sposób, więc zapowiada się na coś świeżego.

Pozostaje tylko czekać na zwiastun, bo jak na razie zapowiada się obiecująco.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Juby

Jest też wersja w ludzkim formacie obrazu:


Głos Batmana według mnie marny (gdzie mu do najlepszych: Conroya, Keatona, Kilmera, Wellera, Westa?), ale nie uważam tego za problem, bo i tak planuję oglądać z audio PL jeśli takowe będzie (tylko trzymam kciuki za kogoś innego w roli głównej niż Radka Pazurę - w innym wypadku chyba jednak wybiorę napisy). Czekam i wciąż nie mogę uwierzyć, że to powstaje jako klasyczna animacja 2D jak z lat 90-tych <3 i czyżbym doczekał się pierwszego filmu/serialu/gry z Batmanem BEZ Jokera od 12 lat? :)

Cytat: Crowridd w 10 Maj  2024, 21:08:17Dzięki @Juby za filmik. Nie znałem
To short z okazji 75-lecia Batmana. Na YT jest jeszcze jeden, Batman Beyond autorstwa Darwyna Cooke'a.

MJ

Juby nie podpalaj się Joker na bank będzie :), John Di Maggio nie gra go przypadkiem?

Co do głosu Batmana, ta próbka mnie nie przekonała, ale liczę że linie dialogowe będą bardziej wczute.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...

Crowridd

Ja zostałem kupiony tym głosem.

MysiaParasolka

Ten głos jest totalnie "try too hard", brzmi jakby walczył z zatwardzeniem. Oby to było tylko na potrzeby tej reklamówki, a w animce będzie bardziej naturalnie.

Leon Kennedy

Nie mogę się już doczekać! Co do głosu Batmana, to jestem dobrej myśli!

Juby

Cytat: MysiaParasolka w 21 Czerwiec  2024, 19:30:01Ten głos jest totalnie "try too hard"
To samo pomyślałem. Ten sam przypadek co młodszy Pazura - facet nie ma dość niskiego/głębokiego głosu, więc próbuje swój jakość "umrocznić", ale brzmi to strasznie wymuszenie.

Nie wiem na ile to zweryfikowane info, ale na Filmwebie pojawiła się rozpiska z tytułami odcinków i wygląda na to, że ma być ich 10, a całość ma zadebiutować na PrimeVideo 1 sierpnia (na IMDb też jest 10 epizodów i wszystkie z tą samą datą premiery, ale jeszcze bez tytułów odcinków).
https://www.filmweb.pl/serial/Batman%3A+Caped+Crusader-2024-874604/season/1

Cytat: MJ w 21 Czerwiec  2024, 10:17:31Juby nie podpalaj się Joker na bank będzie :)
Jeśli kitrają jego obecność, a rzeczywiście się pojawi, to zgodnie z moim pre-The-Batmanowym postanowieniem odejmuję 1 pkt. przy ocenie i na drugi sezon już nie będę czekał.

newtime

Cytat: Juby w 24 Czerwiec  2024, 10:54:30Jeśli kitrają jego obecność, a rzeczywiście się pojawi, to zgodnie z moim pre-The-Batmanowym postanowieniem odejmuję 1 pkt. przy ocenie i na drugi sezon już nie będę czekał.

Może nie pierwszym sezonie ale oczywiste jest ze pojawi się wcześniej czy później. Ja obecnie dodaje 1 pkt za to całkowicie odcinają Harley od Jokera jeśli chodzi o genezę wiec coś czuję ze i z Klaunem mogą zrobić coś nowego ciekawego   

Leon Kennedy

Jeśli w ogóle się nie pojawi, to będę mocno zdziwiony...

MJ

Juby odejmiesz punkt nawet jeśli to będzie bardzo dobry odcinek?
Btw 10 odcinków to trochę mało, ale dobre i to.
Codziennie nie wypada mój dzień, niezmiennie chce wyjść z mroku lecz mrok nie chce wyjść ze mnie...