Aktualności:

"Batman: Ziemia Niczyja. Walka o Gotham. Tom 3" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

''Tajemnice Smallville''

Zaczęty przez Maxie Zeus, 02 Maj 2008, 21:55:51

(A)nonim

Jonathana Kenta chyba też najpierw ubili w Smallville.
Jestem Jen. Najpierw chciałabym założyć panu te rękawiczki. Sondaże mówią, że wyborcy lubią palce.

Drawski



Leon Kennedy

Świetne i zarówno bardzo proste :) Ciekawe jak w kostiumiku będzie się prezentował...

Manigoldo

1. Już pewne (prawie) że nie będzie cielesnej formy Darkseida.
2. Nie pewne czy w ogóle będzie scena w kostiumie, czy będzie jakaś ekscytująca walka, pewne że mogą zagrać w ch*** i będzie gadanina, jakieś zagadki, a na końcu strzelą 10 sekund, jak clark leci w kostiumie... i tyle...

Manigoldo

Heh i miałem prawie rację xD hahahaha
powiem szczerze, że się zawiodłem. Myślałem naprawdę, że oszczędzali budżet by dać coś zajebistego... a tu tylko fajnie apocalypse wyglądał, a reszta...
Darkseid... trudno było dać go do walki? nie mogli chociaż raz odpuścić? musieli dać kogoś innego... Lionela? :(
Kostium, tak się ładnie prezentował... a potem dostaliśmy kilka ładnych scen z efektami, trochę kiczu (który lubię) na tle ziemi i 5 sekund gdzie widzimy 30% kostiumu z logiem esa, gdzie kostium wygląda... jak koszulka :/

podsumowując:
+dobry pomysł na historię
+efekty
+muzyka
+darkseid (a raczej te kilkanaście sekund z darkseidem)

-kostium
-lionel jako... powiedzmy główny przeciwnik :(
-mało darkseida.

Gdyby, dali scenę jak mogę spojrzeć na esa w stroju to byłby plus, gdyby po wyrzucie apocalypse, pojawił się darkseid i zawalczył z esem to plus... ale nic... kompletnie nic.

Q

Po 10 sezonach "Smallville" można z pewnością stwierdzić, że zakończyła się pewna dekada. Serial miał swoje lepsze i gorsze chwile, ale mimo udało mu się przetrwać 10 lat, a problemów nie brakowało (zmiana stacji i producentów),. Finał serialu, tak jak to finały oferuje pewnego rodzaju pożegnanie z bohaterami i przedstawia ich wejście na kolejny etap. Aż 10 lat potrzebował Clark by nauczyć się latać - trochę za długo tym czekano. W ostatnich sezonach,  twórcy chyba trochę na siłę starali się wprowadzić jakiś główny motyw na cały sezon oraz znanego przeciwnika Supermana. W 10. sezonie był to Darkseid. Ograniczenia budżetowe sprawiły jednak, że tego typu przeciwnicy Supermana nie zostali pokazani tak jak należy, a  wręcz prezentowali się trochę żałośnie. Chyba lepiej by wyszło gdy skupiono się na drobniejszych łotrach pokroju Captain Cold, czy Toyman. Tak więc rzeczy do poprawek by się znalazło sporo, ale i tak patrząc na ostatni sezon, twórcom udało się jednak pójść w dobrym kierunku i po zakończeniu serialu z przyjemnością obejrzałbym dalsze przygody Lois i Clarka.

Trochę też szkoda, że mimo różnych aluzji do postaci Batmana twórcy nie zdecydowali się na jakieś większe nawiązanie niż tylko wspomnie i milionerze z gadżetami etc.

Seriali jednak o popularnych superbohaterach nie ma wiele a jeszcze nie wielu udaje się aż tyle utrzymać na ekranach, tak więc pewna pustka po "Smallville" zostanie i wygląda na to, że "Wonder Woman" nie zdoła jej uzupełnić.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Drawski

Q, owszem nie wprowadzono Batmana, z ró?nych powodów. Za to nie da si? ukry? ?e w?a?nie dlatego pad?o na Olivera Queena aka Green Arrow który by? idealnym zast?pstwem Batmana którego chciano wprowadzi? - nie ma mocy, bogaty, playboy... osobi?cie uwa?am ?e niepotrzebnie wprowadzano takie postaci jak Cyborg czy Flash. Skoro to mia?y by? m?odzie?czymi latami Supermana to ja bym da? kostium taki jaki ma by? od wrze?nia w Action Comics, a z postaci DC da?bym tylko Nightwinga i Flamebirda (mam nadziej? ?e nie znajdzie si? ?aden zaffca który mi zarzuca ?e chc? dawa? Graysona zamiast Wayne'a :P), Booster Golda, Wonder Woman, Supergirl, Legion of Super-Heroes oczywi?cie. Uwa?am ?e te postaci lepiej pasowa?y do konwencji serialu o m?odym Clarku Kencie. Z przeciwników których mieli?my wiele, da?bym tylko Majora Zoda (wiadomo, m?ody, wi?c nie genera? ;D), jakich? krypto?czyków, Conduita (villain, dawny przyjaciel Supermana z m?odo?ci), Lobo który polowa?by na Clarka, Brainiaca, no i rzecz jasna Lexa Luthora. Ca?o?? mia?aby 4 sezony, Lois pojawi?aby si? w drugiej po?owie 4.

Q

Od dziś na TVN w każdy wtorek po północy można oglądać ostatni sezon "Smallville".
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

Leon Kennedy

Po północy dobre sobie, chromolę wszystko co z TVN ma wspólnego, bo to idioci i tyle.

Deuce

Nie ma się co dziwić. Po przeniesieniu akcji do Metropolis na stałe, odejściu Luthorów, serial stał się mało interesujący. Jego oglądalność spadła i w USA ( zmiana telewizji, która to nadawała ) i u nas ( stąd coraz późniejsza pora nadawania oraz zmiana dnia emisji ). Dobrze, że po 10 sezonie z tym skończyli, bo nic by już dobrego z tego nie wyszło.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Q

Zmiana TV, nie była spowodowana oglądalnością, ale stworzeniem nowego kanału CW, w wyniku połączenia kanałów The WB i UPN.

I tak serial utrzymał się przez 10 sezonów to nie lada wyczyn zwłaszcza, że emisja ostatnich sezonów była w USA w piątki, czyli w dzień, gdzie seriale raczej są spisywane na kasacje.

Co do emisji w TVN, to na plus trzeba zaliczyć, że ostatni sezon dali rok po emisji w USA. Wcześniej zdarzały im się większe przestoje. Ale większość amerykańskich seriali emitują w godzinach nocnych, czyli to co robią ze "Smallville" nie jest jakimś zaskoczeniem.

Chociaż sam serial miał swoje wady, to jak pokazał przykład nowej wersji "Wonder Woman" nie jest łatwo zrobić serial o komiksowych bohaterów, która spodobałby się widzom, a "Smallville" niewątpliwie to się jednak udało, bo inaczej nie utrzymałby się tak długo.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

franek

10 Sezon już się zbliża (albo już jest) w TVN. Ale po północy to ja śpię.


Show Must Go On!!!

Jadire

Bardzo lubiłem ten serial , podkreślam lubiłem bo jak dla mnie powinien zakonczyć się max na 5 sezonie.Kolejne 5 to odgrzewanie kotleta pozbawione sensu (to samo tyczy sie z Supenratural ).
Każda ambicja ma swoją cenę. Jeśli pragniesz czyjejś śmierci, musisz być gotów podzielić jego los

Q

Będzie 11 sezon...




... w formie książki napisanej przez Bryana Q Millera.

Takiej kontynuacji w formie komiksów doczekał się też wcześniej serial "Buffy the Vampire Slayer", więc może i książkowa forma dla "Smallville" się sprawdzi.

http://www.bleedingcool.com/2011/12/05/bryan-q-miller-to-launch-smallville-season-eleven-as-a-novel/
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)