Aktualności:

"Batman: Długie Halloween" w sprzedaży od 29 maja.

Menu główne

''Tajemnice Smallville''

Zaczęty przez Maxie Zeus, 02 Maj 2008, 21:55:51

Mr.G

Deuce, zaczynam wątpić w to, że w ogóle zrozumiałeś banalny sens serialu i rolę Wellinga - on nie gra Supermana, ale młodego Clarka Kenta, który nie ma pojęcia, że kiedyś zostanie Supermanem, tak więc czepianie się braku przedziałka kosztem przydługich włosów... rany, człowieku, jak powstanie kolejny film o właściwym Supermanie to narzekaj na aktora jeżeli ten na to zasłuży, ale nie narzekaj, że Welling kiepsko zagrał Supermana, bo on nie miał grać Supermana - trzeba dostrzec tę różnicę.

Deuce

Z tego co się orientuję, to on gra i Supermana i Clarka Kenta. Nie mów mi, że jest inaczej, bo to nie prawda. Nawet jeśli iśc tokiem Twojego myślenia, to młody Kent, który trafił do Daily Planet, to zupełnie inna osoba niż ta, którą prezentuje Tom w "Tajemnicach Smallvile".
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Mr.G

Szczerze powiedziawszy to nie oglądałem najnowszych sezonów, ale mimo tego uważam, że nie grał on tam Supermana, a może co najwyżej Clarka Kenta dojrzewającego na superbohatera, ale JESZCZE NIE BYŁ SUPERMANEM - tego jestem pewien bez oglądania serialu na bieżąco.
Koniec mojego zdania w tej kwestii, bo żaden z nas i tak nie zmieni swoich poglądów.

Deuce

Ja zmieniłem. Tak sobie pomyślałem, że komiks to komiks, a serial to serial. Zbyt restrykcyjnie to tego podszedłem. Na dobrą sprawę żaden film czy serial nigdy nie był idealnym odtworzeniem komiksu. Zawsze można doszukać się rozbieżności. Nie mogę się czepiać tak szczegółów, bo przecież to serial kręcony na potrzeby TV i w czasie współczesnym. Twórcy tak wymyślili i jedyne co mogę oceniać to ich wizję. Trzeba to traktować luźniej i jak Elseworld. Miałeś rację Mr. G.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

m2reily

Właśnie takie podejście powinno się mieć do ekranizacji filmowych czy serialowych. Ja powiem bez ogródek, że jestem wielkim fanem Smallville, oglądałem wszystko aż do dziewiątego sezonu, który dotrze do mnie zapewne w połowie października. Tom Welling jako Clark Kent jest dla mnie bardzo wiarygodny, myślę, że sprawdziłby się jako człowiek ze stali, ostatni sezon da nam tego przedsmak.             
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Leon Kennedy


RafBat

 Teri Hatcher w latach '90. by?a naprawd? niez?? szprych?. Zawsze mi?o si? j? ogl?da?o w tym serialu. By?a g?ównym powodem moich szybkich powrotów ze szko?y w tamtym czasie.

isild87

No,jak dla mnie Teri to byla najladniejsza Lois swego czasu,nie mowiac o Deanie w roli serialowego Supermana :)

A tak w ogole to juz ile Tajemnice Smallville maja tych sezonouw?
Ja przestalam ogladac to juz gdy przestali pokazywac Lane,a odcinki robily sie corsz bardziej robione na sile i bez polotu - nawet genialny Michael Rosenbaum w roli Lexa Luthora nie mogl zmusic mnie do powrotnego ogladania  ::)

Q

We wrześniu startuje 10. sezon, który ma być ostatnim. Dlatego wiele specjalnych gości ma się pojawić. A pomysł by Teri zagrała matkę Lois jest kapitalny i w ten sposób w "Smallville" pojawią się główni odtwórcy ról z "Nowych przygód Supermana", wcześniej w jednym z odcinków zagrał też Dean Cain.

Cytat: isild87 w 23 Wrzesień  2010, 16:10:47
Ja przestalam ogladac to juz gdy przestali pokazywac Lane,a odcinki robily sie corsz bardziej robione na sile i bez polotu - nawet genialny Michael Rosenbaum w roli Lexa Luthora nie mogl zmusic mnie do powrotnego ogladania  ::)
Końcowe odcinki z Laną, (bo zapewne chodzi Ci o Lanę Lang, a nie o Lois Lane) były słabe i rzeczywiście nawet Rosenbaum jak Lex nie dodawał już tej świeżości. Jednak po odejściu tej dwójki serial wkroczył na nowe tory i bardziej rozwinęły się relacja pomiędzy Clarkiem i Lois. Co prawda akcja związana z innymi Kryptończykami to nie jest coś co specjalnie mi się podoba, ale ogólnie jak na serial o takiej ilości sezonów, całość wypada całkiem nieźle.
What was the point of all those push-ups if you can't even lift a bloody log?

Si vis pacem, para bellum (If you want peace, prepare for war)

isild87

Dzieki za informacje w tym zakresie ! :)
Co do seriali to...

Nie ma to jak Dexter  ;D

Deuce

Mnie, do oglądania serialu, najbardziej przyciągała postać Lionela Luthora. John Glover genialnie ją wykreował. Lionel czasami był dobry, a czasami zły. Nigdy nie mogłem się zorientować, kiedy on udaje, a kiedy jest prawdziwy i to niezależnie jak się w danym czasie zachowywał. To mi się najbardziej podobało w tej postaci. Ponadto Glover miał świetną fryzurę, szczególnie w sezonach 1-4. Brak obu Luthorów znacznie obniżył poziom serialu, a od sezonu 8 wydaje się być kręcony tylko dla jego istnienia.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman

Mr.G

Wygląda na to, że Clark ma nowy ciuszek.

http://mimg.ugo.com/201010/61843/cuts/clarkjacket_786x442.jpg

Przyznam szczerze, że ta kurtka bardzo, bardzo mi się podoba. Świetny kompromis pomiędzy strojem superbohaterskim, a praktycznym.

m2reily

#117
Ładnie wyglądająca kurtko-kostium, chociaż na miejscu Clarka nosiłbym albo ten klasyczny strój którym nas nęcą, lub jego dotychczasowe wdzianie (to z długim płaszczem).    

Przy okazji skończyłem oglądać dziewiąty sezon, and it is awsome. Pojawiło się sporo postaci, których się nie spodziewałem zobaczyć, relacje bohaterów, szczególnie Clarka i Lois były świetnie w zrealizowane, momentami wzruszające. O ile ostatni sezon go nie przebije, to ten będzie moim ulubionym rozdziałem.   
         
Zapraszam na opowieści ze świata Nowej Warszawy
http://legendynowejwarszawy.pl/

Drawski

Uważam że mimo swoich szeregu wad i niedociągnięć "Smallville" ma coś w sobie takiego że nie można przestać go oglądać. Trwa właśnie ostatni 10 sezon który ma nam ostatecznie pokazać Clarka Kenta jako Supermana. Serial przez tyle lat swej produkcji stał się również swoimi własnymi pomysłami inspiracją dla scenarzystów komiksowych - jest wiele elementów które z tego serialu przedostały się do komiksu, jak np. czarny kryptonit, kostium Zielonej Strzały, i kilka innych. Fakt że jest kilka rzeczy które mnie strasznie irytuje jak Darkseid w postaci chmury, ale jako fan mam słabe serce, za to mocny tyłek  . Wszystkim fanom polecam stronę www.Smallville.com.pl której mam przyjemność być Reaktorem. Ma w swoich zasobach również coś dla fanów samego Supermana, także zapraszam!

Deuce

Cytat: Drawski w 16 Styczeń  2011, 19:23:34
Serial przez tyle lat swej produkcji stał się również swoimi własnymi pomysłami inspiracją dla scenarzystów komiksowych - jest wiele elementów które z tego serialu przedostały się do komiksu, jak np. czarny kryptonit, kostium Zielonej Strzały, i kilka innych.

Czytałem ostatnio Action Comics #895, w którym to, w części poświęconej Jimmiemu Olsenowi, pojawia się Chloe Sullivan. Dzięki tak mocnej pozycji w serialu, postać ta wkroczyła na karty komiksu. Na papierze wygląda na ok. 5 lat starszą od tej, którą możemy oglądać na małym ekranie.
"To już nowa gra -- Nie ma czasu na miękkie rękawiczki !"
~ Jean Paul Valley - Batman